- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Původ kaprů na Katlově a ostatních soukromých revírech
Zakládám diskuzi s cílem osvětlit původ ryb na soukromých vodách ostatním rybářům, kteří se o to nezajímají. Momentálně jede aféra Katlov a prozatím dva poznaní kapři odvezení z Pálavy a svazové pískovny (do r.06). Můžete dávat fotky kaprů ulovených na svazovkách, které jste následně poznali na soukromácích, nebo se jen vyjádřit k aktuální situaci s JV a přidat názor.
Tímto neříkám, že všechny soukromé revíry mají ukradené ryby.
Dále moderuje: MichalM(štikař) Profil
Souhlasíte s odvážením kaprů na soukromé revíry?
A) Nesouhlasím89%
B) Souhlasím tam, kde není horní míra4%
C) Souhlasím, ať si každý odveze, co chce6%
Od 19.5.2016 hlasovalo 645 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
186x v oblíbených a 9x v ignorovaných.
NTomVl - Profil | Ne 29.5.2016 19:11:11
Naguirre - Profil | Ne 29.5.2016 19:09:11
No a o co slo v tom Hejlove? Tesinsky nejak pochybil?
N-bedna- - Profil | Ne 29.5.2016 18:54:18
Vyhradit některé revíry vyloženě jen pro sportovní rybolov,bez možnosti odnést si rybu a pokud by RS někoho chytla tak bez papírů a znemožnit chytání na daném revíru třeba na pět let.Při dalším třeba i doživotní zákaz.
Když není elektronizace,tak prostě MO nevydá hostovačku na daný revír a je.Na revír by hostovačky vydávala jen jedna MO a nebo nějaký jiný subjekt,který by ovšem měl u sebe pořád registr,komu prodal a komu byla zabavena,aby nemohlo docházet k dvojímu prodeji.
Zarybňovací plány bych nechal jaké jsou nyní a hostovačku třeba zpoplatnil 100,-na rok i 100,- za krátkodobou, na aministrativu, a je.
Je mi jasný,že ne všude tahle metoda bude fungovat,že ne všude mají tolik možností,aby si některé revíry takto vyhradili,ale tam kde to možný je,by to jistě ovoce přineslo.Ryby by dorostly a při případném přemnožení by se třeba jeden rok nesadilo a nebo ten či onen druh,či velikostní limit, hospodář či kdokoliv odpovědný povolí odlovit,celoplošně ne jednotlivcům,a tak si po nějakou danou dobu v roce ryby přisvojovat a ponechat.Potom zas klidně povolení zrušit a oznámit to cedulema nebo jakkoliv si členi odsouhlasí.
Myslím si,že hodně rychle by se ukázalo,že se dá najít kompromis pro každého rybáře.Jak se říká ,,Wostří,, by měli rajón pro fotky, a lovcům pro maso,by se vlastně jen zmenšil prostor o jeden revír z mnoha a hlavně práce RS by měla i smysl,protože pokud by zabavila povolenku,nepotkala by na revíru za dva dny stejnýho rybáře znovu,protože si šel koupit povolenku do jiné MO tak jak tomu je dnes.
Samozřejmě netvrdím,aby tam bylo za každou cenu bivakování a jiné novodobé styly lovu,to už by si samozřejmě upravili v každé MO členi podle možností.Myslím si,že by odpadly i ty kaprařský nešvary nenažranosti,dvě udice na kapra a třetí dokřa na štiku, co kdyby.
A přišli by si na své i vláčkaři a jiné druhy lovu.
Rybáři by sami mezi sebou o vodu měli zájem co se na ní děje a určitě by se i účastnili schůzí a podobně ve větším počtu než je nyní,protože by měli pocit,že to má smysl a něco se tím někam posune.
Je mě jasný,že se tím nevyřeší problém velkých lokalit,ale někde se začít musí a po zkušenostech se dřív nebo později,nějaký ten způsob najde i na tyto vody.
Nfofo - Profil | Ne 29.5.2016 18:27:07
NPíňas - Profil | Ne 29.5.2016 18:20:58
N-bedna- - Profil | Ne 29.5.2016 17:57:14
NPvl - Profil | Ne 29.5.2016 17:53:31
Nladan1303 - Profil | Ne 29.5.2016 17:50:11
NPvl - Profil | Ne 29.5.2016 17:32:40
Nladan1303 - Profil | Ne 29.5.2016 17:24:34
Nzgrunecek - Profil | Ne 29.5.2016 16:49:03
NMOndo - Profil | Ne 29.5.2016 14:53:59
NMOndo - Profil | Ne 29.5.2016 14:49:33
NTCHM - Profil | Ne 29.5.2016 14:36:38
Sotva nekdo ji kazdy den rybu...urcite by slo omezit celkovy pocet odnesenych ryb.....
Je na zamysleni,jestli chranit jen kapry 70+ nebo vsechny ryby
NFRANK71 - Profil | Ne 29.5.2016 14:25:58
NMOndo - Profil | Ne 29.5.2016 14:22:55
NTCHM - Profil | Ne 29.5.2016 14:15:42
Veskera pripadna omezeni,jak doba lovu,montaze,pouziti nastrah a podobne povede jen k omezeni slusnych rybaru kteri si chteji pobyt u vody uzit....
Nzdevac - Profil | Ne 29.5.2016 14:01:43
Kdybych já chtěl lovit a prodávat velké ryby do skoukromáků, rozhodně bych si nelámal hlavu nějakými montážemi. Prostě bych na vytipovaném místě jednoduše použil elektřinu, případně zatáhl část řeky vlečnou sítí. Pravděpodobnost, že bych byl opravdu chycen, je mizivá. Pokud by výdělky stály za to, tak v dnešní době je již takové vybavení, že chycení partičky, co toto bude dělat, se rovná náhodě. Nebudu tu vypisovat návody, ale na řece nebo přehradě by si mne RS nevšimla, ani kdybych jí jezdil přímo před nosem.
Červené karty: hraji, Mrknato, kakr, chřenovák, Rockwell
Čtenáři této diskuse také sledují
NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse54929
NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery1636
NZlatá kaprařská malina1332
NLov z nafukovacího člunu1187
NCcMoore a vše kolem něj3769
NDalešice ??8160
NKrátkodobá kaprařina x9916
NLithiové baterie - srovnání1546
NKaprařský top vercajk3167
NLexikon boilies komponentů901
Kde to žije - kaprařina
10:30NATTs hlásiče a ATTx příposlech 538
10:26NFanclub značky Shimano 16389
10:08NÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8059
9:40NKrátkodobá kaprařina x 9916
8:22NLabe fishing store 19
8:02NOhře, úlovky, nástraha 1054
6:04NKyjský rybník, Džbán 50905
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
SoNZavážecí lodičky boatman 11
SoNPenn Tidal (vantage) xt zkušenosti 19
Co je nového - kaprařina + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
JRC Lehátko Cocoon II Flatbed Wide | SLEVA 33%Za 5.249 Kč
Velmi pohodlná silná polstrovaná matrace. Vnitřní matrace je vyjímatelná, což usnadňuje její čištění. Super pevný ocelový rám na 8 nohách. Nohy odolné proti blátu s otvory pro kolíky. Úložný vak se zipem. Včetně popruhu se sponou pro snadnou přepravu. Rozměry: 220x100x40-55 cm
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
Doporučujeme cestovku
SAF
Nabízíme pronájem chat a lodí v atraktivních lokalitách středního Norska. Naše destinace jsou vhodné pro rybáře, aktivní...













