Původ kaprů na Katlově a ostatních soukromých revírech

Zakládám diskuzi s cílem osvětlit původ ryb na soukromých vodách ostatním rybářům, kteří se o to nezajímají.
Momentálně jede aféra Katlov a prozatím dva poznaní kapři odvezení z Pálavy a svazové pískovny (do r.06). Můžete dávat fotky kaprů ulovených na svazovkách, které jste následně poznali na soukromácích, nebo se jen vyjádřit k aktuální situaci s JV a přidat názor.
Tímto neříkám, že všechny soukromé revíry mají ukradené ryby.
Autor diskuse: Luky61 - Profil , 18.5.2016 kaprařina - revíry, cestování
Dále moderuje: MichalM(štikař) Profil

Souhlasíte s odvážením kaprů na soukromé revíry?

A) Nesouhlasím89%

B) Souhlasím tam, kde není horní míra4%

C) Souhlasím, ať si každý odveze, co chce6%

Od 19.5.2016 hlasovalo 645 čtenářů.

NTomVl - Profil | Ne 29.5.2016 19:11:11

fofo >> vše již přerůstá a v nesmysly, ale nediv se lidem. Na začátku byly pravděpodobně dobré úmysly dvou fandů co napsali tu tzv. Carp chartu 2016. Chci věřit tomu , že to tak je. Potom začalo to celé divadlo. Četl jsem vyjádření např. Krmiva Hulín a před pár dny jsem to psal, myslím tu skutečnost., že se firmy budou bát o kšeft a nejde jim o věc nebo nejsou vůbec přesvědčený o tom co dělají . Myslím samozřejě o řízeném otočení zády k Vágnerovi a jeho firmě. Každý cítí, že jakékoliv opatření v budoucnosti postihne pouze ty slušné a ti co řízeně s rybou ze svazovek kšeftují se budou pouze usmívat. Na svazu a buhví kde se můžou scházet do aleluja a stejne se nic nezmění. Nikdo asi nechce, aby byly věci s odvozem ryb trestné. To se dá také pěkně zneužít. Další věc je to, že se někteří z obchodního hlediska Jakuba bojí. Asi mají proč. Věřím, že kdyby začal vyrábět např koule tak se prodávat budou. Za vším jsou pouze prachy a kapr s kapraři jsou pravděpodobně pouze záminkou. Občas si také vyrazím s kaprový mi pruty, ale po přečtení některých názoru hlavně v minulých dnech bych je radši prodal.... :):):) dělám si samo legraci....

    Naguirre - Profil | Ne 29.5.2016 19:09:11

    Unca >>
    No a o co slo v tom Hejlove? Tesinsky nejak pochybil?

      Nfofo - Profil | Ne 29.5.2016 18:58:08

      -bedna- >> :)

        N-bedna- - Profil | Ne 29.5.2016 18:54:18

        Podle mě je asi jen jeden schůdný scénář změn.
        Vyhradit některé revíry vyloženě jen pro sportovní rybolov,bez možnosti odnést si rybu a pokud by RS někoho chytla tak bez papírů a znemožnit chytání na daném revíru třeba na pět let.Při dalším třeba i doživotní zákaz.
        Když není elektronizace,tak prostě MO nevydá hostovačku na daný revír a je.Na revír by hostovačky vydávala jen jedna MO a nebo nějaký jiný subjekt,který by ovšem měl u sebe pořád registr,komu prodal a komu byla zabavena,aby nemohlo docházet k dvojímu prodeji.
        Zarybňovací plány bych nechal jaké jsou nyní a hostovačku třeba zpoplatnil 100,-na rok i 100,- za krátkodobou, na aministrativu, a je.
        Je mi jasný,že ne všude tahle metoda bude fungovat,že ne všude mají tolik možností,aby si některé revíry takto vyhradili,ale tam kde to možný je,by to jistě ovoce přineslo.Ryby by dorostly a při případném přemnožení by se třeba jeden rok nesadilo a nebo ten či onen druh,či velikostní limit, hospodář či kdokoliv odpovědný povolí odlovit,celoplošně ne jednotlivcům,a tak si po nějakou danou dobu v roce ryby přisvojovat a ponechat.Potom zas klidně povolení zrušit a oznámit to cedulema nebo jakkoliv si členi odsouhlasí.
        Myslím si,že hodně rychle by se ukázalo,že se dá najít kompromis pro každého rybáře.Jak se říká ,,Wostří,, by měli rajón pro fotky, a lovcům pro maso,by se vlastně jen zmenšil prostor o jeden revír z mnoha a hlavně práce RS by měla i smysl,protože pokud by zabavila povolenku,nepotkala by na revíru za dva dny stejnýho rybáře znovu,protože si šel koupit povolenku do jiné MO tak jak tomu je dnes.
        Samozřejmě netvrdím,aby tam bylo za každou cenu bivakování a jiné novodobé styly lovu,to už by si samozřejmě upravili v každé MO členi podle možností.Myslím si,že by odpadly i ty kaprařský nešvary nenažranosti,dvě udice na kapra a třetí dokřa na štiku, co kdyby.
        A přišli by si na své i vláčkaři a jiné druhy lovu.
        Rybáři by sami mezi sebou o vodu měli zájem co se na ní děje a určitě by se i účastnili schůzí a podobně ve větším počtu než je nyní,protože by měli pocit,že to má smysl a něco se tím někam posune.
        Je mě jasný,že se tím nevyřeší problém velkých lokalit,ale někde se začít musí a po zkušenostech se dřív nebo později,nějaký ten způsob najde i na tyto vody.

          Nfofo - Profil | Ne 29.5.2016 18:27:07

          Úplně mě fascinuje, jak se tu haní K70, upřednostnění kapra (s tim souhlasím) před ostatními rybami a styl lovu-jsi kaprař = jsi hovado. Každý z vás co se zde oháníte tím, že jen ten váš styl lovu je ten nejlepší a naopak lovit specielně velký kapry je to možná nejvíc nejhorší, si musíte uvědomit, že specialní ochrana vámi oblíbeného druhu by i vaší zásluhou byla možná, pokud by jste třeba jen trochu chtěli. Ono kecat o ochraně druhu na webu je pěkná věc, ale dělat něco, aby se něco skutečně stalo, je věc druhá. Každý si hají to svoje. Někdo uhájí, někdo ne..

            NPíňas - Profil | Ne 29.5.2016 18:20:58

            -bedna- >> tak v tom máš svatou pravdu,neumíš si představit kolik hlav a vnitřností najdu v lodi a okolo v trávě

              NPvl - Profil | Ne 29.5.2016 17:59:07

              -bedna- >> Tak to je taky pravda .. bohužel

                N-bedna- - Profil | Ne 29.5.2016 17:57:14

                Já si spíš myslím,že větší problém by byl s tím,že rybáři pak by ty ryby rovnou i vykuchali a vnitřnosti hodili za sebe a nebo do vody a naplevený vnitřnosti na kraju a nebo v nejbližším křáku,taky není zrovna to pravý ořechový.Lidi jsou bordeláři,to je marný.

                  NPvl - Profil | Ne 29.5.2016 17:53:31

                  ladan1303 >> Krmítkáři nenosí kyblíky s krmením ? Co jsem viděl tak kyblík -y se většinou nosí . Ale to je jedno . V prvním argumentu máš pravdu --proto jsem psal v 1př. že tomu moc nevěřím . Možnost by to byla .

                    Nladan1303 - Profil | Ne 29.5.2016 17:50:11

                    Pvl >> tak to by nefungovalo v 99 procentech.spousta lovců není schopna po sobě uklidit natož ještě sebou nosit kyblik na vodu

                      NPvl - Profil | Ne 29.5.2016 17:32:40

                      ladan1303 >> Když by nebyli lidi (někteří) prasata, nabereš vodu spláchneš -třeba 2x a je po kaluži krve . Myslím si, že by to ve většině případech nefungovalo ..

                        Nladan1303 - Profil | Ne 29.5.2016 17:24:34

                        Jindra01 >> a jak bys to chtěl asi tak dělat?vyndáš kapra z vezírku položíš ho na zem ,šlahneš ho klackem a zabodneš do něj nůž? to bude krvavejch louží.

                          Nzgrunecek - Profil | Ne 29.5.2016 16:49:03

                          FRANK71 >> Protože nefunguje rybářská stráž.Navýšení ceny povolenky,by mohlo financovat profesionální ryb.stráž.Samozřejmě se statutem veřejného činitele z důvodu možných zneužití pravomoci

                            NMOndo - Profil | Ne 29.5.2016 14:53:59

                            TCHM >> U nás je to tuším omezené na 40 ks ušlechtilé ročně a 10 měsíčně. Nevím jestli nekecám a jestli to není na 40 ks kapra.. Rybu si vezmu jen občas, tak to moc nesleduju.

                              NMOndo - Profil | Ne 29.5.2016 14:49:33

                              FRANK71 >> Kdo bude chtít krást, tak bude krást dál... to je jasný. Věřím tomu, že se zkušenej převažeč nenechá jen tak chytit, ale když už šlápne vedle, tak by bylo fajn mít nějaký nástroj, který by ho pořádně ztrestal a ne jako dnes, kdy se ti může v podstatě vysmát. Klidně bych to dal jako trestný čin.. něco jako když týráš zvíře + pokuta v řádech desítek tisíc + vyloučení. To se mi zdá jako dobrá výstraha. Teď je ale otázka.. pokud se do toho začne vrtat tímhle stylem, aby se do toho nezačali přisírat ochranáři a nepřekopali nám to rybaření ještě jinak, než by se nám líbilo.

                                NTCHM - Profil | Ne 29.5.2016 14:36:38

                                Spis bych resil omezeni poctu odnesenych ryb na osobu a cas....dnesni stav dvou kusu uslechtile ryby na den je moc....kdyz budu mit kam ryby prodavat tak pri rocni dochazce 300x u vody odnesu legalne 600ks ryb...rekneme pri prumeru 3 kg/kus je to skoro tuna.....a mam kamarada co ma taky volno,muze chodit taky...prispeje na benzin,krmeni....a jsem na 2tunach.....a to se uz nekde projevi...a to jsme u dvou lidi...sice modelove ale verim,ze to tak nekde muze fungovat.
                                Sotva nekdo ji kazdy den rybu...urcite by slo omezit celkovy pocet odnesenych ryb.....
                                Je na zamysleni,jestli chranit jen kapry 70+ nebo vsechny ryby

                                  NFRANK71 - Profil | Ne 29.5.2016 14:25:58

                                  MOndo >> kolego, proč by mělo pomoci usmrcení, když ani K70 nepomáhá ?

                                    NMOndo - Profil | Ne 29.5.2016 14:22:55

                                    Kocháč >> Souhlasím, že je potřeba s tím něco dělat. To usmrcení ryby, ať už při odchodu od vody nebo přímo při ponechání, má něco do sebe. Za mě je to zatím nejrozumnější řešení co tu zaznělo. Kvůli těm co loví dravce na nástražky, bych to vztáhl jen na ryby, které mají danou míru. Ideálně to nějak šikovně dostat do zákona, aby člověk mohl volat policajty, pokud uvidí, jak se někomu mrská v igelitce nebo saku. Pěkná tučná pokutička, aby policajti neprojeli víc benzínu než na té pokutě vydělají a doživotní zákaz. Vymlouvat se, že někdo zapomněl usmrtit rybu fakt nejde. Nevím jak a jestli by to vůbec šlo uzákonit... V tomhle jsem mimo. Mrtvou rybu si nikdo do vlastního ani komerčního rybníku nehodí a jestli je na tom někdo tak špatně, že ji musí prodat v hospodě za pivo, tak bych to v případě, že nepřekročí limit, asi nějak překousl, protože by mi stejně jako teď nejspíš nic jinýho nezbylo. Měl bych jen strach, že kdyby se nějak rapidně omezil počet kusů, tak by začali švindlovat i rybáři, kteří teď úlovky normálně zapisují a tyhle problémy vůbec nevytvářejí. To je ale můj názor, kterej nic nezmění :)

                                      NTCHM - Profil | Ne 29.5.2016 14:15:42

                                      zdevac >> presne....kdyz budu chtit rybu na kseft ,budu se tim zivit tak me zadne omezeni a zakaz nezastavi.
                                      Veskera pripadna omezeni,jak doba lovu,montaze,pouziti nastrah a podobne povede jen k omezeni slusnych rybaru kteri si chteji pobyt u vody uzit....

                                        Nzdevac - Profil | Ne 29.5.2016 14:01:43

                                        freddys >>

                                        Kdybych já chtěl lovit a prodávat velké ryby do skoukromáků, rozhodně bych si nelámal hlavu nějakými montážemi. Prostě bych na vytipovaném místě jednoduše použil elektřinu, případně zatáhl část řeky vlečnou sítí. Pravděpodobnost, že bych byl opravdu chycen, je mizivá. Pokud by výdělky stály za to, tak v dnešní době je již takové vybavení, že chycení partičky, co toto bude dělat, se rovná náhodě. Nebudu tu vypisovat návody, ale na řece nebo přehradě by si mne RS nevšimla, ani kdybych jí jezdil přímo před nosem.

                                          Červené karty: hraji, Mrknato, kakr, chřenovák, Rockwell