- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Původ kaprů na Katlově a ostatních soukromých revírech
Zakládám diskuzi s cílem osvětlit původ ryb na soukromých vodách ostatním rybářům, kteří se o to nezajímají. Momentálně jede aféra Katlov a prozatím dva poznaní kapři odvezení z Pálavy a svazové pískovny (do r.06). Můžete dávat fotky kaprů ulovených na svazovkách, které jste následně poznali na soukromácích, nebo se jen vyjádřit k aktuální situaci s JV a přidat názor.
Tímto neříkám, že všechny soukromé revíry mají ukradené ryby.
Dále moderuje: MichalM(štikař) Profil
Souhlasíte s odvážením kaprů na soukromé revíry?
A) Nesouhlasím89%
B) Souhlasím tam, kde není horní míra4%
C) Souhlasím, ať si každý odveze, co chce6%
Od 19.5.2016 hlasovalo 645 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
186x v oblíbených a 9x v ignorovaných.
Nsliver - Profil | Ne 29.5.2016 14:00:21
Nsliver - Profil | Ne 29.5.2016 13:57:00
NJindra01 - Profil | Ne 29.5.2016 13:51:27
Nfreddys - Profil | Ne 29.5.2016 13:40:46
1) Nechodit na soukromáky, snížit tím poptávku po rybách a tedy nikdo nebude mít zájem kupovat, ani prodávat. Nevěřím, že je to v současnosti možné.
2) A to se nebude vůbec líbit. Za nejefektivnější považuji rapidně ztížit lov velkých kaprů (způsob lovu, povolené vybavení, montáže, nástrahy, forma a délka pobytu u vody atd. Když bude daleko těžší rybu ulovit, bude menší pravděpodobnost, že ji chytne dle slov kaprařů z této diskuze nějaký "nesrdcař". Je to opatření s daleko vyšší potenciální úspěšností než třeba K70. Důvodem je, že se by se hůře porušovalo. Ale uznávám, že by to bylo hodně tvrdý a málo kdo se chce dobrovolně omezit.
Jinak z pohledu obyčejného rybáře bych řekl, že toto je problém, který by si měli kapraři vyřešit mezi sebou a nezatahovat do toho rybářskou většinu (což by tebou navržené opatření udělaly), které je osud velkých kaprů zpravidla absolutně ukradený. Ale souhlasím, že udělat si z rybařiny kšeft není správné, jen to chce respektovat všechny rybáře, nejen úzce zaměřenou skupinu.
Nzdevac - Profil | Ne 29.5.2016 13:38:19
Jako myslíš že velká a stará ryba chce žít více, než menší a mladá? Promiň, ale z hlediska té ryby je úplně jedno, zda ji zabiješ při 35 cm nebo 90cm. Prostě je mrtvá.
Nzdevac - Profil | Ne 29.5.2016 13:36:08
Majitelé revírů by byly vysmátí, kapraři by měli fotky a více času, ryby by byly spokojené... Třeba by to spoustě kaprařů stačilo.
NSa(l)micka - Profil | Ne 29.5.2016 13:35:59
Nzdevac - Profil | Ne 29.5.2016 13:31:05
Jsou to nadrybáři :-) Naházet do vody desítky kilo krmení, pak tam položit nástrahu a celý víkend polehávat u bivaku a čekat, až to pojede, to je přeci elita, ne? Porazili rybu, to je přeci výkon, ne? Co na tom, že ta ryba je polohladová a v té vodě jich je tolik, že je to jako když chytáš v kádi u vánočního prodejce? To si nikdo neuvědomí, ale ta fotka, podívejte jak velkého ho mám, tu jim už nikdo nesebere :-) Inu, každý máme v životě nějaké hodnoty a někdo nemá na víc, než si své ego dokazovat tím, že u krmelce nachytá nějaké zvíře. Takže co bys pak od podobných lidí chtěl?
Nsumec 1950 - Profil | Ne 29.5.2016 12:52:19
Nsliver - Profil | Ne 29.5.2016 12:43:49
To je tvoje optika , jen naopak . Svoji zábavu nemilosrdne prosazujete bez ohledu na drtivou většinu stejných rybářů jako jste vy , nebo jste nadrybari ? Všem bajkam o velkých kaprech dal Vágner ještě korunu s tím genofondem . Ve Vodňanech už pracujou na genu , po kterém kaprum narostou zuby a budou zrat kaprare až v bivaku a dorostou do dvou metrů .
Nzdevac - Profil | Ne 29.5.2016 12:30:20
A to něčemu vadí? Snad jedině adminovi kvůli reklamám, ale třeba já si raději přečtu několik článků o chytání normálních ryb od ul vláčky až po plavanou pod jezem, než tu číst super článek o honičích čísel a prasokaprech vyšperkovaný nechutnými fotkami. Takže pokud by tu lidi přestali prudit nesmysly s přenášením kaprů a onanií nad pašíkem, jedině bych to uvítal. Slibuji, že na uvedený kaprařský server vám nenapíšu ani řádku :-)
NKocháč - Profil | Ne 29.5.2016 11:50:04
NPvl - Profil | Ne 29.5.2016 11:44:05
NKocháč - Profil | Ne 29.5.2016 11:34:37
Dohadovat se nechci, už mě to nebaví. Začínám chápat, proč se většina kaprařů stáhla na carpfishing.cz. Někteří možná, aby si foukali moučkovej do zandelí, ale valná část ztratila chuť diskutovat.
NrhinitisX - Profil | Ne 29.5.2016 10:44:35
Nzdevac - Profil | Ne 29.5.2016 10:42:57
Skoro všechny příklady byly úplně blbě. Na dostizích se některé překážky již nesmí nebo byly upraveny, koně dostihy baví, u psů je výcvik de facto zábavou pro toho psa, cvičák je baví a cvičí se odměnou pamlskem. Ale nevím nic o tom, že by jakoukoliv ryby bavilo si nechat prošít hubu hákem a nechat se ve vodě tahat do poškození. Všechny aktivity, co jsi uvedl, jsou založeny spolupráci a ochotě a dobrovolnosti toho zvířete a ta zvířata se při tom nepoškozují. Ale chytání ryb je boj s tou rybou, často na život a na smrt, když někdo třeba používá klasickou srkačku ve vázkách nebo trojháky bez návazce, ta ryba o to rozhodně nestojí. Když už chceš přirovnávat, tak bys měl použít spíše hon na lišku nebo norování s živým zvířetem v noře. A to vše bylo zakázáno. Stejně tak byly u dostihů změněny a sníženy překážky, kde docházelo k pádům a úrazům.
NrhinitisX - Profil | Ne 29.5.2016 10:38:30
Červené karty: hraji, Mrknato, kakr, chřenovák, Rockwell
Čtenáři této diskuse také sledují
NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse54929
NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery1636
NZlatá kaprařská malina1332
NLov z nafukovacího člunu1187
NCcMoore a vše kolem něj3769
NDalešice ??8160
NKrátkodobá kaprařina x9916
NLithiové baterie - srovnání1546
NKaprařský top vercajk3167
NLexikon boilies komponentů901
Kde to žije - kaprařina
12:07NKrátkodobá kaprařina x 9919
10:30NATTs hlásiče a ATTx příposlech 538
10:26NFanclub značky Shimano 16389
10:08NÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8059
8:22NLabe fishing store 19
8:02NOhře, úlovky, nástraha 1054
6:04NKyjský rybník, Džbán 50905
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
SoNZavážecí lodičky boatman 11
SoNPenn Tidal (vantage) xt zkušenosti 19
Co je nového - kaprařina + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Chytil Method předvlhčená krmítková směs 750gZa 99 Kč
Naše předvlhčená krmítková směs je ideální volbou pro všechny rybáře, kteří chtějí šetřit čas, ale nechtějí dělat kompromisy v účinnosti.
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....













