Původ kaprů na Katlově a ostatních soukromých revírech

Zakládám diskuzi s cílem osvětlit původ ryb na soukromých vodách ostatním rybářům, kteří se o to nezajímají.
Momentálně jede aféra Katlov a prozatím dva poznaní kapři odvezení z Pálavy a svazové pískovny (do r.06). Můžete dávat fotky kaprů ulovených na svazovkách, které jste následně poznali na soukromácích, nebo se jen vyjádřit k aktuální situaci s JV a přidat názor.
Tímto neříkám, že všechny soukromé revíry mají ukradené ryby.
Autor diskuse: Luky61 - Profil , 18.5.2016 kaprařina - revíry, cestování
Dále moderuje: MichalM(štikař) Profil

Souhlasíte s odvážením kaprů na soukromé revíry?

A) Nesouhlasím89%

B) Souhlasím tam, kde není horní míra4%

C) Souhlasím, ať si každý odveze, co chce6%

Od 19.5.2016 hlasovalo 645 čtenářů.

Nsliver - Profil | Ne 29.5.2016 14:00:21

Jindra01 >> toto zase úplně lehce porusi právě prevazec . Myslím , že není problém se bleskove zbalit a zmizet i s živou budoucí legendou všech spravnych kapraru .

    Nsliver - Profil | Ne 29.5.2016 13:57:00

    zdevac >> Já jim toto neberu , kazde odvětví rybariny má svoje extrémy . Ale ať šlapou podle nastavenych pravidel a nevynucujou si pořád pro tu svoji modlu nesmyslne speciální ochranarske opatření . Dyť těch kaprů je všude tři prdele , ale to je pořád málo , musí být tři prdele nejmíň dvacetikilovych .

      NJindra01 - Profil | Ne 29.5.2016 13:51:27

      Kocháč >> Naprosto stebou souhlasím pokud si chce někdo rybu odnest tak usmrcenou přímo u vody

        Nfreddys - Profil | Ne 29.5.2016 13:40:46

        Kocháč >> Leváren je u vody dost, převezená ryba bude důležitostí až někde vzadu. Jinak já osobně si dovedu představit jen 2 opatření, která by tomu mohla alespoň částečně zamezit, respektive to převažečům ztížit.

        1) Nechodit na soukromáky, snížit tím poptávku po rybách a tedy nikdo nebude mít zájem kupovat, ani prodávat. Nevěřím, že je to v současnosti možné.
        2) A to se nebude vůbec líbit. Za nejefektivnější považuji rapidně ztížit lov velkých kaprů (způsob lovu, povolené vybavení, montáže, nástrahy, forma a délka pobytu u vody atd. Když bude daleko těžší rybu ulovit, bude menší pravděpodobnost, že ji chytne dle slov kaprařů z této diskuze nějaký "nesrdcař". Je to opatření s daleko vyšší potenciální úspěšností než třeba K70. Důvodem je, že se by se hůře porušovalo. Ale uznávám, že by to bylo hodně tvrdý a málo kdo se chce dobrovolně omezit.

        Jinak z pohledu obyčejného rybáře bych řekl, že toto je problém, který by si měli kapraři vyřešit mezi sebou a nezatahovat do toho rybářskou většinu (což by tebou navržené opatření udělaly), které je osud velkých kaprů zpravidla absolutně ukradený. Ale souhlasím, že udělat si z rybařiny kšeft není správné, jen to chce respektovat všechny rybáře, nejen úzce zaměřenou skupinu.

          Nzdevac - Profil | Ne 29.5.2016 13:38:19

          Sa(l)micka >>

          Jako myslíš že velká a stará ryba chce žít více, než menší a mladá? Promiň, ale z hlediska té ryby je úplně jedno, zda ji zabiješ při 35 cm nebo 90cm. Prostě je mrtvá.

            Nzdevac - Profil | Ne 29.5.2016 13:36:08

            Co myslíte, nebylo by pro soukromáky výhodné, kdyby do nabídky zařadili "půjčovnu" ryb? Jako že bys přijel, majitel by za polatek z kádě vytáhl kapra, nechal by ti ho podržet, udělal by ti fotku, a bylo by to?

            Majitelé revírů by byly vysmátí, kapraři by měli fotky a více času, ryby by byly spokojené... Třeba by to spoustě kaprařů stačilo.

              NSa(l)micka - Profil | Ne 29.5.2016 13:35:59

              Velká ryba taky ryba, ať už je to kapř, okoun nebo cokoliv... oboje se na u velikost dostalo za dlouhý leta a zaslouží si to žít. Tim víc, čim je zrovna takový ryby míň. Nepočítam nějaký granuláče a tak dále, ale kapr, kterej nakyne na nějakých 10+ kilo někde na řece, nebo na zastrčeným revíru, kde o něm moc lidí neví, si na 1000% zasluhuje dožít v klidu.

                Nzdevac - Profil | Ne 29.5.2016 13:31:05

                sliver >>

                Jsou to nadrybáři :-) Naházet do vody desítky kilo krmení, pak tam položit nástrahu a celý víkend polehávat u bivaku a čekat, až to pojede, to je přeci elita, ne? Porazili rybu, to je přeci výkon, ne? Co na tom, že ta ryba je polohladová a v té vodě jich je tolik, že je to jako když chytáš v kádi u vánočního prodejce? To si nikdo neuvědomí, ale ta fotka, podívejte jak velkého ho mám, tu jim už nikdo nesebere :-) Inu, každý máme v životě nějaké hodnoty a někdo nemá na víc, než si své ego dokazovat tím, že u krmelce nachytá nějaké zvíře. Takže co bys pak od podobných lidí chtěl?

                  Nsumec 1950 - Profil | Ne 29.5.2016 12:52:19

                  Chlapi,když už je řeč o tom genofondu,tak jsem to zkoušel někde přečíst,a ejhle,narazil jsem.Tyto stránky nelze přečíst.Jsou zablokovaný.

                    Nsliver - Profil | Ne 29.5.2016 12:43:49

                    Kocháč >> hele , ryby chyta dejme tomu čtvrt milionu rybářů . Závodi na pupkatych monstrech pár set posuku . Kdyby se to zakázalo , urcite by plakalo min lidí než při nesmyslne ochraně pupiku a nebylo by co ochraňovat .
                    To je tvoje optika , jen naopak . Svoji zábavu nemilosrdne prosazujete bez ohledu na drtivou většinu stejných rybářů jako jste vy , nebo jste nadrybari ? Všem bajkam o velkých kaprech dal Vágner ještě korunu s tím genofondem . Ve Vodňanech už pracujou na genu , po kterém kaprum narostou zuby a budou zrat kaprare až v bivaku a dorostou do dvou metrů .

                      Nzdevac - Profil | Ne 29.5.2016 12:30:20

                      Kocháč >>

                      A to něčemu vadí? Snad jedině adminovi kvůli reklamám, ale třeba já si raději přečtu několik článků o chytání normálních ryb od ul vláčky až po plavanou pod jezem, než tu číst super článek o honičích čísel a prasokaprech vyšperkovaný nechutnými fotkami. Takže pokud by tu lidi přestali prudit nesmysly s přenášením kaprů a onanií nad pašíkem, jedině bych to uvítal. Slibuji, že na uvedený kaprařský server vám nenapíšu ani řádku :-)

                        NPvl - Profil | Ne 29.5.2016 11:53:50

                        Kocháč >> Alespoň tak .

                          NKocháč - Profil | Ne 29.5.2016 11:50:04

                          Pvl >> Zatím mi stačí výsledek ankety. 90% rybářů je proti odvážení trofejních ryb na soukromáky i z vod kde ta možnost je. To je příjemné zjištění.

                            NPvl - Profil | Ne 29.5.2016 11:44:05

                            Kocháč >> Ono je to stále dokola ... Takže se není ani čemu divit .

                              NKocháč - Profil | Ne 29.5.2016 11:34:37

                              sliver >> Daruj si co chceš, ale ať je to mrtvý a ne u vody.
                              Dohadovat se nechci, už mě to nebaví. Začínám chápat, proč se většina kaprařů stáhla na carpfishing.cz. Někteří možná, aby si foukali moučkovej do zandelí, ale valná část ztratila chuť diskutovat.

                                NrhinitisX - Profil | Ne 29.5.2016 10:44:35

                                zdevac >> nic jiného jsem ani nečekal :-)) spolupráce a ochota :-))

                                  Nzdevac - Profil | Ne 29.5.2016 10:42:57

                                  rhinitisX >>

                                  Skoro všechny příklady byly úplně blbě. Na dostizích se některé překážky již nesmí nebo byly upraveny, koně dostihy baví, u psů je výcvik de facto zábavou pro toho psa, cvičák je baví a cvičí se odměnou pamlskem. Ale nevím nic o tom, že by jakoukoliv ryby bavilo si nechat prošít hubu hákem a nechat se ve vodě tahat do poškození. Všechny aktivity, co jsi uvedl, jsou založeny spolupráci a ochotě a dobrovolnosti toho zvířete a ta zvířata se při tom nepoškozují. Ale chytání ryb je boj s tou rybou, často na život a na smrt, když někdo třeba používá klasickou srkačku ve vázkách nebo trojháky bez návazce, ta ryba o to rozhodně nestojí. Když už chceš přirovnávat, tak bys měl použít spíše hon na lišku nebo norování s živým zvířetem v noře. A to vše bylo zakázáno. Stejně tak byly u dostihů změněny a sníženy překážky, kde docházelo k pádům a úrazům.

                                    Nsumec 1950 - Profil | Ne 29.5.2016 10:42:03

                                    rhinitisX >> Tohle už vzdávám.Je to marný.

                                      NrhinitisX - Profil | Ne 29.5.2016 10:38:30

                                      Normální rybolov, normální rybáři. Při definici normálnosti se mi vždy ježí chlupy. Kdo nezaujate posoudí co je a co není normální?

                                        Nsumec 1950 - Profil | Ne 29.5.2016 10:35:11

                                        sliver >> No právě,už se dotýkají.

                                          Červené karty: hraji, Mrknato, kakr, chřenovák, Rockwell