Původ kaprů na Katlově a ostatních soukromých revírech

Zakládám diskuzi s cílem osvětlit původ ryb na soukromých vodách ostatním rybářům, kteří se o to nezajímají.
Momentálně jede aféra Katlov a prozatím dva poznaní kapři odvezení z Pálavy a svazové pískovny (do r.06). Můžete dávat fotky kaprů ulovených na svazovkách, které jste následně poznali na soukromácích, nebo se jen vyjádřit k aktuální situaci s JV a přidat názor.
Tímto neříkám, že všechny soukromé revíry mají ukradené ryby.
Autor diskuse: Luky61 - Profil , 18.5.2016 kaprařina - revíry, cestování
Dále moderuje: MichalM(štikař) Profil

Souhlasíte s odvážením kaprů na soukromé revíry?

A) Nesouhlasím89%

B) Souhlasím tam, kde není horní míra4%

C) Souhlasím, ať si každý odveze, co chce6%

Od 19.5.2016 hlasovalo 645 čtenářů.

Jindra01 - Profil | Pá 27.5.2016 11:45:53

1Mara >> Je to Svazová voda takže tam platí BP tak jak na každé Svazové vodě

    1Mara - Profil | Pá 27.5.2016 11:42:13

    Jindra01 >> Já tohle nemůžu posoudit, tu vodu neznám a nevím, jaké tam jsou pravidla.

    Můj názor na tuhle aféru s JV je jasný, ON, jakožto jasný pouštěč, on jako mediální hvězda, co sám říká, aby se s rybou zacházelo co nejšetrněji, a atd. prostě tohle tím převozem podělal a šlápl určitým lidem na kuří oko a díky tomu je prostě šance konečně tenhle převážecí nešvar možnost odbourat a konečně by se mohlo začít něco dít, jak zákonem a atd. Takže určitě to není namířeno jen proti JV, ale proti všem, kdo převáží ryby. Je úplně jasný, že na každým soukromáku jsou převežený ryby a určité lidi z toho dle si udělali slušný džop, a proto jsem rád, že konečně se možná začne něco ohledně převážení něco dít, holt to odstartoval ten, co se proslavuje lhaním, podvody a oblbováním lidí a dobře mu tak. :-)

      Jindra01 - Profil | Pá 27.5.2016 11:41:07

      Fishky >> tak one je jasné kdo by vyhrál jenže Kubík by do toho nešl

        Fishky - Profil | Pá 27.5.2016 11:37:56

        Jindra01 >> já se s mistrem Kubova formátu nemohu srovnávat, ale jednou bych si moc přál sedět na závodech vedle něj

          Jindra01 - Profil | Pá 27.5.2016 11:35:21

          Fishky >> Ale Ty přeci taky

            Jindra01 - Profil | Pá 27.5.2016 11:33:55

            pasty19 >> V phodě jen se ptám jestli třeba MRS nějak postupovalo

              Fishky - Profil | Pá 27.5.2016 11:33:32

              pasty19 >> je to srdcař :o)

                pasty19 - Profil | Pá 27.5.2016 11:32:25

                Jindra01 >> aha srry...;)

                  Jindra01 - Profil | Pá 27.5.2016 11:27:03

                  pasty19 >> myslím tím lov kapra na D5

                    pasty19 - Profil | Pá 27.5.2016 11:26:11

                    Jindra01 >> Myslím, že i při lovu sumců chytal v místech, kde byla zabraná cedule s nápisem ZÁKAZ RYBOLOVU....Ale to je asi jeho klasika..

                      Jindra01 - Profil | Pá 27.5.2016 11:12:38

                      1Mara >> stačí lov kakrů na Mušově

                        1Mara - Profil | Pá 27.5.2016 11:11:22

                        Jindra01 >> Tak díky moc, jdu hledat nějaké video s JV........

                          Jindra01 - Profil | Pá 27.5.2016 11:10:43

                          1Mara >> Stačí se podívat na jeho video

                            1Mara - Profil | Pá 27.5.2016 11:09:33

                            Jindra01 >> To máš odkuď ?

                              Jindra01 - Profil | Pá 27.5.2016 11:08:45

                              Ahoj všem řeší se tady ukradení kapři z D5 ale co říkáte na to že JV při lovu několikrát porušil RŘ jak byl potrestán byla mu odebrána povolenka k lovu?

                                Knedla12 - Profil | Pá 27.5.2016 10:51:40

                                Sa(l)micka >> Já rozhodně nesouhlasím s převážením ryb a ani samotnými soukromými revíry, ale na druhou stranu je opravdu neskutečný rozdíl v zarybnění jednotlivých území. Chytám na Moravě a chytám i ve Slezsku takže to můžu posoudit a pokud si chce člověk zachytat, možná mu v budoucnu nic jiného než soukromé, klubové či jim podobné revíry nezbyde. To je realita.
                                Budu se opakovat ale je to o mentalitě lidí a pokud se nezmění ta, bude se muset změnit provoz na vodách. Všude jsou dobytci, dokonce vím o lidech, kteří těží ryby z Dyje 7 ze soukromých pozemků a tam to nikoho nezajímá, ale to jsou jedinci, kteří (doufám) moc neovlivní početnost ryb, hlavně tak úživné vody jako NM jsou. Tady u nás bere většina rybářů kapra 40 paličkou po hlavě, raději ani nezmiňuji lína, který se nestačí ve vodě ani ohřát. Možná že samotný problém je v přílišném upřednostňování jedné ryby na úkor ostatních ať už ze strany rybářů, nebo jednotlivých výrobců.
                                Tak či onak, tato kauza je úmyslně směřována stále na jednoho člověka, ikdyž i podle vyjádření lidí věnující se kaprařině se tohle děje nebo dělo nejspíše všude.

                                  RST - Profil | Pá 27.5.2016 10:47:44

                                  sumec 1950 >> S tím souhlasím.

                                    Sa(l)micka - Profil | Pá 27.5.2016 10:11:38

                                    Knedla12 >> No, takto...kdo si na revír dá vyřazenou generačku a stará se o to dobře, ok, beru. Ale vybírat velkou rybu z vody, kde je K70 (v rybníku pod naší MO teda K65), tak tam beru...ale povolenky, neb to je vepřárna. Je jasně danej řád. Poruší to nějakej dobytek? Buch, povolenku sem a novou už ti nedáme, nemluvě o tom, že se to po okolí rozkecá a dotyčnej bude mít z ostudy kabát. Hotovo šmitec. Zákon má dodržovat každej, ať támhle nějakej Dežofero, nebo britská královna.

                                      sumec 1950 - Profil | Pá 27.5.2016 9:43:00

                                      RST >> Při mém spůsobu chytání ryb,jsem nepovažoval tyto citace zákona za důležité,tak jsem se s nimi ani nezabýval.Je to škoda,že to tam není.Dříve to byl důvod k odebrání povolenky,a opakování tohoto přestupku hrozilo i vyloučením.

                                        Červené karty: hraji, Mrknato, kakr, chřenovák, Rockwell