Původ kaprů na Katlově a ostatních soukromých revírech

Zakládám diskuzi s cílem osvětlit původ ryb na soukromých vodách ostatním rybářům, kteří se o to nezajímají.
Momentálně jede aféra Katlov a prozatím dva poznaní kapři odvezení z Pálavy a svazové pískovny (do r.06). Můžete dávat fotky kaprů ulovených na svazovkách, které jste následně poznali na soukromácích, nebo se jen vyjádřit k aktuální situaci s JV a přidat názor.
Tímto neříkám, že všechny soukromé revíry mají ukradené ryby.
Autor diskuse: Luky61 - Profil , 18.5.2016 kaprařina - revíry, cestování
Dále moderuje: MichalM(štikař) Profil

Souhlasíte s odvážením kaprů na soukromé revíry?

A) Nesouhlasím89%

B) Souhlasím tam, kde není horní míra4%

C) Souhlasím, ať si každý odveze, co chce6%

Od 19.5.2016 hlasovalo 645 čtenářů.

NRST - Profil | Pá 27.5.2016 9:31:49

sumec 1950 >> Ta citace tam není už hooodně dlouho. Možná by to chtělo mrknout na změny častěji než jednou za dekádu:-))

    Nsumec 1950 - Profil | Pá 27.5.2016 9:26:23

    Tak jsem si prostudoval po delší době rybářský řád,abych se ujistil,zda lze ulovené ryby prodávat.Ejhle,tato citace rybářského řádu byla již vyjmuta,čili vyvstává otázka,proč byla vyjmuta.

      NLosPafkos - Profil | Pá 27.5.2016 9:16:17

      zdevac >> Původ ryb na nerevíru Katlov je tak křišťálově čistý,že ani křišťálově čistší být nemůže copy nebožtík Mašinfíra.
      Jestli tam ty kapry nedonesl strejda Vik v igelitce :-)

        NKnedla12 - Profil | Pá 27.5.2016 8:54:08

        Sa(l)micka >> Díky za vysvětlení, myslel jsem si to, ale raději si to nechám vysvětlit než být za blbce.
        Takže celý spor je vlastně o etice kterou stejně většina lidí nedodržuje, ale jelikož to dělá někdo známý, tak se ho ostatní snaží potopit.

          NSa(l)micka - Profil | Pá 27.5.2016 8:47:33

          Knedla12 >> Do soukromáku si vlastně můžeš pustit, co chceš, leč je tam riziko, že si tam s rybou zavlečeš i nějakou nemoc a to je pak, mírně řečeno, průs....švih. U vyřazený generačky je to riziko daleko nižší, pokud je od dobrýho chovatele (už proto, že u mizernýho by ta ryba pošla ještě než by se na takovou velikost dostala).

            NBušák - Profil | Pá 27.5.2016 8:19:08

            Fishky >> ahoj,kolik je ten rekord sumce v ČR ?

              Nfofo - Profil | Pá 27.5.2016 8:06:43

              potočák 62 >> asi tu vodu znáš dobře :) ..praxe je ale jiná. Zrovna ten konkrétní šupináč se tam tahal celkem pravidelně. A nejen on. Voda je to stará pát desítek let, mohl tam v poklidu vyrůst. Do této vody se trofejní ryby nepřevážejí. Těžko bude ryby vozit někdo tam, kde se každoročně místním domorodcům vydává na 20ks povolonek.
              Chtěl jsem jen upozornit, že z této vody prostě zmizla velká většina trofejních kaprů a to náhle. Téměř každý takový kus nese nezaměnitelné znaky a je zdokumentovaný nezávisle několika lovcema a do budoucna se dají podle fotek dohledat stejně jako předchozí dva kusy, kteří celou tuto kauzu odstarovali. Opět přimo pro tebe opakuju, že to nespojuju s J.V. Čas ukáže, kde jsou. Výhodou této doby je, že kdekdo má s sebou u vody kvalitni foťák

                NFishky - Profil | Pá 27.5.2016 0:21:01

                FRANK71 >> ti se naučí vláčet. Ryb je málo a vlacka je sice těžší, ale aspoň nechcipne každá druhá zázrana štička a candatek. Ostatně rekord ČR v sumci je chycen na vláčku? No každopádně to jde, jen chtít :)

                  NLuger46 - Profil | Čt 26.5.2016 23:24:08

                  potočák 62 >> ok

                    Npotočák 62 - Profil | Čt 26.5.2016 23:22:27

                    Luger46 >> V tyhle diskuzi 19.55.31.Petrův Zdar

                      Npotočák 62 - Profil | Čt 26.5.2016 23:19:51

                      ksanda >> Ještě by měl do prohlášení napsat,kolik kaprů zachránil převozem ze svazových vod do soukromých.Petrův Zdar

                        NLuger46 - Profil | Čt 26.5.2016 23:18:57

                        potočák 62 >> a co řekneš k tomu z D5?

                          Npotočák 62 - Profil | Čt 26.5.2016 23:16:59

                          fofo >> Dobřiń je soukromá voda,má svýho správce,povolenky,chodí tam hlídači při kontrole areálu.Co s tím má JV společného?A svazové vody?A je zajimavé,že se argumentuje dvěma fotkama jednoho kapra, který tam byl údajně chycen během necelého měsíce ale starší fotky z předchozích chyceních nikde,asi tam spadl z měsíce.Petrův Zdar

                            NLuger46 - Profil | Čt 26.5.2016 22:45:10

                            ksanda >> to zní jako o pokus průlomu současných trendů v kaprařině

                              Nksanda - Profil | Čt 26.5.2016 22:25:26

                              Několik minut staré prohlášení Vladimíra Krpeše: ·
                              Pratele jsem rad ze udalosti poslednich dni nenechaly chladnym snad nikoho komu zalezi na rybach. Jsem moc rad ze se najdou lide jako je Predseda SUS a clen Rady CRS pan Dusan Hybner a Jan Kopecký ale u dalsi. Je Vas opravdu mnoho, kteri mi pisete a vyjadrujete podporu a vyzyvate k reseni. Diky Vam. Zitra vydame prohlaseni s jistym nastinem mozneho reseni prevazeni trofejnich ryb v globalu, ale i dalsiho smerovani kaprariny jako takove. Pricemz k jednani vyzveme predevsim firmy na kaprarskem trhu v CR. Doufam ze Vam neni situace kolem ryb lhostejna a najdeme spolecnou rec. TED NEBO NIKDY. Takze zitra....

                                Nfofo - Profil | Čt 26.5.2016 22:23:54

                                potočák 62 >> když ono to vypadá, že na Dobříni nezmizel jeden kapr,ale asi tak 80% trofejních kaprů. A to v období několika měsíců. NETVRDÍM, že je odnes JV, ale ty ryby tam už prostě prokazatelně nejsou. Třeba se někde objeví...

                                  Nzdevac - Profil | Čt 26.5.2016 22:05:13

                                  LosPafkos >>

                                  Slovo "kradou" ? Ona byla ukradena? Slovo "asi"? Jak můžeš na základě "asi" vyslovovat podobné soudy?

                                  Jestli ono by nemělo být napsáno spíše něco jako "Ve vodách obhospodařovaných J.V Rybářství a.s. Zdravá ryba s.r.o byla vyfocena ryba, který byla nějakou dobu před tím byla údajně chycena a vyfocena v jiném revíru".

                                    Ntolstolobik - Profil | Čt 26.5.2016 21:05:14

                                    milin >> tomu muzes verit,to je docela mozne,ale prvni,mozna druhy,vyjimecne treti rok a to u mladych ryb,patnactka ti za dva roky neudela dvacku i kdyby ses pos..l

                                      NLosPafkos - Profil | Čt 26.5.2016 21:00:59

                                      FRANK71 >> tak občas jen převážejí,morálně na hovno,ale právně ok :-))
                                      Jsem zvědavej co mu bude plavat v tom sumčáku Pohan,údajně nej ryby,takže by mohl nějakou Hrdobec poznat :-))
                                      Jinak mě je J.V i kapr u řitě :-)

                                        Nviceroy - Profil | Čt 26.5.2016 20:59:42

                                        FRANK71 >> no tak to mas pravdu .... za blbost se plati , ikdyz ten kdo to udrlat chce tak zadna K70 ho zajimat nebude

                                          Červené karty: hraji, Mrknato, kakr, chřenovák, Rockwell