Jádro chilli žroutů

Otázka pro příznivce pálivých papriček a všeho s tím spojeného. Pište postřehy při klíčení, pěstování, stavění foliovníků, skleníků, receptů na různé pasty, chilli čokolády..... atd.... prostě vše s papričkama spojeného... ;-)
Autor diskuse: ondra-voj - Profil , 18.2.2016 všeobecné - ostatní

Proč vlastně pěstuji Chilli papričky ??? zkuste zahlasovat vám nejbližší odpověď :-))

A) jsem zahrádkář, a pár pálivých paprik na záhonu neuškodí10%

B) mám rád ostřejší jídla, a když je vlastní výpěstek mám z toho radost55%

C) je to můj vedlejší koníček krom mého hlavního koně - rybařiny3%

D) ačkoliv si to nepřipouštím, tak jsem vlastně na chilli již "závislý" :-) žeru to ke všemu22%

E) něco málo upotřebím něco rozdám po kamarádech9%

F) něco málo upotřebím a něco prodám2%

Od 10.2.2017 hlasovalo 206 čtenářů.

NPYTLAKS - Profil | Pá 3.9.2021 23:14:09

Lauri >> opravdu california?

    NLauri - Profil | Pá 3.9.2021 23:05:35

    California reaper a čokohabannero

      Nmedvěd - Profil | Čt 2.9.2021 19:28:05

      T pot primo yelow

        Nmedvěd - Profil | St 1.9.2021 14:27:37

        Těstanera red

          Nmedvěd - Profil | St 1.9.2021 12:03:04

          7 pot burgundy je nádherná paprička. Mám tlaku slušně velikosti i tak se tam neztrati

            Nmedvěd - Profil | St 1.9.2021 12:01:57

            Trošku jsem sklizel. 7 pot primo a 7 pot burgundy

              NŠUKI - Profil | Út 31.8.2021 0:05:07

              džigit >> Že bych ti je přišel očesat až budeš v robotě? Nemám to zas tak daleko😜

                Ndžigit - Profil | Po 30.8.2021 22:58:19

                Slunko,kde jsi?!?

                  Nstrejka - Profil | Ne 29.8.2021 19:57:53

                  Nevim proč, když vařím doma povidla, tak celá rodina pláče, kašle a nadává. Letos dva prototypy - švestka + hřebíček + badyán a mirabelky + česnek + citronová tráva + limeta. Musím se pochválit (sám), protože doma pro mě zas nemájí vlídného slova :-))

                    Nblock21 - Profil | Ne 29.8.2021 12:53:00

                    Zdravím všechny.Mohl by mi prosím někdo poradit co je tohle za odrůdu?Kamarád od kterého jsem sazenici dostal tvrdí,že cayenský pepř.Když ji nedávno viděl,tak už si není jistý.Rostlina je cca 1m vysoká,plodí dost silně..Pokud někdo pozná z těchhle fotek,budu rád a díky moc za odpověď.Petr

                      Nmedvěd - Profil | So 28.8.2021 18:40:12

                      Troška jalapenos v nalevu

                        Nnofish - Profil | So 28.8.2021 10:34:06

                        medvěd >> NO uvidím teda, nechám to do konce září, zatím. Pak se uvidí. Co jsem hledal, ono se to ani nesklízí úplně zralé. spíš nedozrálé.
                        Je to tahle
                        https://www.pepperscale.com/black-cobra-pepper/

                          Nnofish - Profil | So 28.8.2021 10:29:37

                          Polčis >> Jo, to se říká i o rajčatech, ale pokud to nebude mít teplo, tak to nedojde. A tohle má tolik listí, že bych z toho asi zblbnul :-)

                            Nmedvěd - Profil | So 28.8.2021 9:37:33

                            myslím,že ted má šanci dojít vše co má trošku odpovídající velikost

                              Nhydrolog - Profil | So 28.8.2021 9:27:12

                              Polčis >> já ustrihnu špičku větvičky třeba i s malima paprickama a nechávám to co má šanci dojít jde tam víc světla je to vzdusnejsi.

                                NPolčis - Profil | So 28.8.2021 9:07:55

                                nofish >> Viděl jsem dokument někde z Thajska nebo tam někde.
                                Tam ostříhali listy aby papričky zrály.

                                  Nmedvěd - Profil | So 28.8.2021 7:53:04

                                  nofish >> no pěstuju chilli třetí rok,takže ty zkušenosti jsou diskutabilní.Ve skleníku bych to nechal.Sklízím tam i koncem října.Pak vše oškubu,dám do papírových krabic.Do toho pár jablek a banánů a ono to dozraje i ve tmě.Potřebují spíš teplo než světlo

                                    Nnofish - Profil | So 28.8.2021 0:52:30

                                    medvěd >> Ahoj. Mam ve foliaku celkem husto. Ochladilo se a zas tak rychle to nezraje, doufam, ze habanera dojdou do konce zari, kvete to jak blbe, papriky pribyvaji, ale nezraje to. Ptam se tebe, protoze mas asi nejvic zkusenosti. Chinese multicolor jsem uz oskubal, pujdou zavarit. Black scorpion torgue necham trosku dojit a oskubu to na ususeni na koreni. Potrebuju misto pro ty, na kterych mi zalezi. A ted ten dotaz. Mam tu dve kytky black cobry. Paprik je tam spousta, ted jsem prijel od vody a jednu zkusil. Pali to neco jak hodne ostre jalapeno, jsou strasne moc stavnate. Mam to jen zavarit, nebo te napada neco lepsiho? Ony ty potvory v chladu maji zrat spis do cerne, nez cervene a tak se maji sklizet, ale jsou stinene zbytkem kytek, proste jsem to letos prehnal a nacpal tam toho moc a je to jedna pres druhou.

                                      Nmedvěd - Profil | Pá 27.8.2021 18:52:33

                                      Lauri >> sz

                                        NLauri - Profil | Pá 27.8.2021 18:34:52

                                        medvěd >> to budeš hodnej👍