Vše o fotografování a technice s tím spojené

Po pár šťouchancích od přátel fotografů ohledně založení nové diskuze,jsem se rozhodl ,že tak tedy učiním. Byli by jsme rádi kdyby se zde probrala a probírala témata ohledně značek,programů na editaci ,monitory,objektivy,fotoaparáty a vše co souvisí s moderní a dnes převážně digitální fotografií.A v neposlední řadě si zde předávali zkušenosti nabyté dlouhodobými nebo i krátkodobými znalostmi v oblasti tohoto krásného a stále se deroucího dopředu koníčka.Věřím ,že si tady každý najde to svoje a každý je tu vitán!!!

Použivejte pro vkládani fotografií do diskuze v následujícím formatu velikost: 1200 x 900 pix na šířku a max.170Kb.Následně v editoru uložit JPEG pro Web a posleze vlozit do diskuze.

Děkuji
Autor diskuse: zelí - Profil , 10.1.2016 všeobecné - ostatní
Dále moderují: DeProfundis Profil + jirka0 Profil

NErva - Profil | Út 12.1.2016 16:21:52

zelí - Jj., chtělo by to krapet víc přiostřit foceno někde mezi 20-25 metry a ano výřez , seděly u sousedů na stromě a vcelku seděli v klidu , tak se to dalo i na delší čas vzhledem k počasí , tuším 1/100sec .

    Nzelí - Profil | Út 12.1.2016 16:01:21

    Erva >> Radku toho ptačka ti zavidim.Ty ja tady nejak nemohu najit.:-((

    ...ale pripada me to neostre.Vyřez a na jakou vzdalenost??? Jasne ze chapu ze se s tim objektivem musis zžít a dostat ho do pazoury.

      NBacha - Profil | Út 12.1.2016 14:27:34

      Erva >> Ryby jsou na lišku dobrý. Možná by přišel i jezevec. Oni se občas budí, aby se mohli vyprázdnit. I psí granule jsou dobrý a možná by nebylo od věci je nadipovat nějakým rybím či masovým dipem.

        NErva - Profil | Út 12.1.2016 14:06:48

        Bacha - O výkendu má prej docela dost mrznout , jsem přemýšlel nad zbytkama ryb jako návnada a možná by přišla i liška .

          NBacha - Profil | Út 12.1.2016 13:59:22

          Erva >> Teď zrovna začíná tah dravců a jsou tady cizí ze severu. Ty jsou kojikrát jako blbí. Ale bohužel není zima a potravy mají dost. Pokud přituhne a myši se schovají, budou netečnější. Je dobrý odtáhnout ke krytu nějaké sražené zvíře.

            NErva - Profil | Út 12.1.2016 12:54:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Tak i přes nepřestávající déšť jsem něco na zahradě zkusil " ulovit" :-))

              NErva - Profil | Út 12.1.2016 12:22:52

              Casio - Doma TK nepotřebuju, máme malou zahrádku tedy fotím na Max .20 metrů , to jsem nemusel kupovat tohle sklo :-)) Ale do volné přírody na dravce , volavky atd .

                NCasio - Profil | Út 12.1.2016 12:18:38

                Erva >> myslím že bude lepší dílna. Před díru dej na špalek mech za něj krmení, pítko , přiklepni odsedačku a máš ušetření koruny za TC :-)

                  NErva - Profil | Út 12.1.2016 12:12:09

                  Casio - buďudělám díru z dílny a kryt je hotový, nebo to budu zatím řešit celozakrytým deštníkem camo na rybke .

                    NCasio - Profil | Út 12.1.2016 11:55:21

                    Erva >> to víš hlad je kuwa:-) Oni se bojí hlavně toho foťáku. Už jsi začal řešit ten kryt?? :-)

                      NErva - Profil | Út 12.1.2016 11:45:19

                      Casio - Mě to přijde že čím větší zima , tím mě k sobě pustí blíž , teď se nemůžu dostat k modřinkám ani na 10 metrů a chčije a chčije :-(((

                        NCasio - Profil | Út 12.1.2016 11:38:36

                        Erva >> jasný , do budoucna ho určitě pořiď, ,zatím vyšpekuluj možnosti a hranice objektivu.Čověče já bych řek že ty ptáci ve volný přírodě jsou míň plachý než doma, nevím ,jestli se cítí být v bezpečí...

                          NErva - Profil | Út 12.1.2016 11:33:50

                          Casio - Ne, ne , )ne krátký nejsu , jen mám myšlenku a myslím že k volně žijícím dravcům -ptákům se jen tak nedostanu , nehledej v tom nějaký úmysl , nutnost to není , tedy zatím :-)))

                            NCasio - Profil | Út 12.1.2016 11:30:41

                            Erva >> :-))) Radku já nejsem znalec . Trojková řada u TC 2x má v sobě asferický člen. 1,4 to asi mít nebude ,ale jak píše Láďa bude stopro vylepšený. Lepši vzít III ,bezesporu. Copak už teď jsi krátkej? Co výřez ,vábení ,maskování? Jinak dobrou chuť všem pokud právě obědváte :-))

                              NErva - Profil | Út 12.1.2016 11:23:56

                              zelí - No pokud je to jak píšeš ,že novější model , tak na to hážu "bobek " , bo nový kupovat nechci a z druhé ruky jsem na něj nikde nenarazil , nebo si alespoň nevšimnul , kua o té gule vím , jen mám na starost prcka a nemůžu nikam , má zápal plic , tož je docela složité jej udržet vůbec v posteli :-)))

                                Nzelí - Profil | Út 12.1.2016 11:12:35

                                Erva >> tak asi ano

                                ale hele v nedeli ma byt gula jako sfina,tak se doufam pochlapis

                                Ja ted jdu nakrmit ptactvo a asi si to vezmu sebou,ale mam moc prace v papirech doma,tak to fakt bude jenom o tom nakrmeni,ale co kdyby tam treba seděli bilé volavky,bych si rval hlavu:-)))

                                  NErva - Profil | Út 12.1.2016 11:02:21

                                  zelí - Ládíku , normálně šlape na tomhle ZOOM-u i TK 1,7 x a ano chci jej na ten ZOOM , při dobrém světle cloním naprosto normálně na F8 , jsem to zkusil i dnes když lezlo sluníčko ,ale bohužel jen chvilku bo se opět zatahlo a je to tak na déšť nebo sníh , a co jsem zkusil tak na F8 ,ISO 500 mě házel čas kolem 1/400- 1/800 sec .

                                    Nzelí - Profil | Út 12.1.2016 10:53:12

                                    Erva >> Vzdy ten novejsi by mel byt opticky lepsi.Je to tak i u Canonu,ale ted jde o to jestli to my normalni smrtelnici poznáme.

                                    Jinak ty chces cpat TK na zoom objektiv s touto svetelnosti??? No to ti teda nevim,nevim.Rychlost ostreni bude v háji a pojedes jen na stredovy bod a to jeste jenom mozna.Radsi bych si to vyzkousel než koupis.

                                      NErva - Profil | Út 12.1.2016 9:06:05

                                      Casio - Jirko jako znalec TK včem se liší Nikon TC-14E III AF-S a TC -14E II AF-S , tedy krom toho že II je starší model , zvažuju co vzít , nebo co bude lepší .

                                        NErva - Profil | Út 12.1.2016 9:02:06

                                        Denny - Tak jsem se podíval na ty popruhy u nás a to je fakt komedie , za rozumný popruh chtějí od 2000 kč nahoru , tedy opět Aliexpress :-))