Vše o fotografování a technice s tím spojené

Po pár šťouchancích od přátel fotografů ohledně založení nové diskuze,jsem se rozhodl ,že tak tedy učiním. Byli by jsme rádi kdyby se zde probrala a probírala témata ohledně značek,programů na editaci ,monitory,objektivy,fotoaparáty a vše co souvisí s moderní a dnes převážně digitální fotografií.A v neposlední řadě si zde předávali zkušenosti nabyté dlouhodobými nebo i krátkodobými znalostmi v oblasti tohoto krásného a stále se deroucího dopředu koníčka.Věřím ,že si tady každý najde to svoje a každý je tu vitán!!!

Použivejte pro vkládani fotografií do diskuze v následujícím formatu velikost: 1200 x 900 pix na šířku a max.170Kb.Následně v editoru uložit JPEG pro Web a posleze vlozit do diskuze.

Děkuji
Autor diskuse: zelí - Profil , 10.1.2016 všeobecné - ostatní
Dále moderují: DeProfundis Profil + jirka0 Profil

Denny - Profil | Út 12.1.2016 4:15:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

...

    Denny - Profil | Út 12.1.2016 2:23:37

      Denny - Profil | Út 12.1.2016 0:18:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      V lese nic noveho sykory strakapoudi,brhlici a podle stop to vypada,ze pod krmitkama to okukovaly havrani.Podle vseho tady zacina zima.Odpoledne uz jen kolem -10ti,ale na jezere stovky severskych navstevniku - hoholove,morcaci,zrzovhlavky a ja nevim co dalsiho,drzi se daleko od brehu. K tomu obrovska hejna breznacek a husi..Fotil jsem jen pro zdokumentovani,na tyhle vzdalenosti nepomuze ani stativ.

        Denny - Profil | Út 12.1.2016 0:11:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Kontrola krmitek v mrazu .

          P!F - Profil | Po 11.1.2016 23:02:30

          Erva >> Mne nejde o nejaky ostry zaber jedneho kormorana, ale viac menej o dokumentaciu, nech je na mazanine vidiet, co sa tam deje. Sklo mam 200 mm, s vyrezu bude stale vidiet, co chcem.

          Tych 500m vzdialenost ber s rezervou, nemam odhad na vzdialenosti, je mozne ze ta vzdialenost, kde vzlietaju je mensia. ( kludne vacsia, fakt nenosim pasmo ani to nemeriam cez gps )

            zelí - Profil | Po 11.1.2016 23:00:08

            Erva >> Zelimu je to fuk:-))) Ja mam radost ze muzu fotit tím co mám a zatim,ale zatim jsem spokojen.Nu ted mi zitra zavolaj at si pripravim 50 litru na novej jetej motor a mam po ftakach:-((

              jaa1959 - Profil | Po 11.1.2016 22:59:55

              jirka0 >> Jiří já ho chci na Sony, nějak mi ta Alpha padla do ruky. A než bych ty Minolty skla za pár šušňů prodával tak to raději budu používat.

                Erva - Profil | Po 11.1.2016 22:58:06

                P!F - Myslím že fotit na 500 metrů bude velký problém i u zrcadlovky z 800 mm sklem .

                  DeProfundis - Profil | Po 11.1.2016 22:53:44

                  Casio >> jestli jako přílohu, tak ti to asi neprolezlo kvůli velikost (seznam pustí snad 13MB jestli už to nenavýšili). Musíš to hodit třeba na tu leteckou postu, nebo uschovnu a poslat mi jen link do SZ. Tak to zkus, jdu chrnět, zítra na to mrknu.

                    DeProfundis - Profil | Po 11.1.2016 22:50:08

                    P!F >> rád bych ti to vysvětlil, ale nevím, kdy se ti to jak stává. Je to jako když někdo nosí brýle, když jde ven do chladu, tak ok, když jde dovnitř z chladu, tak se zamlží a musí počkat, než se skla ohřejou na okolní teplotu aby se odmlžily.

                      jirka0 - Profil | Po 11.1.2016 22:49:46

                      jaa1959 >> Jirko u mě si můžeš zkusit TK 1,5

                        DeProfundis - Profil | Po 11.1.2016 22:41:54

                        Erva >> doporučuju koupit jeden neoprenovej popruh od číňana za pár babek. Sepnout ho dole, hodit přes rameno (křížem jako flintu) a do něj zaháknout patku objektivu a samotnej aparát mít jen přes krk. Takhle to nosím na procházkách běžně a je to naprosto pohotový:-)

                          Bacha - Profil | Po 11.1.2016 22:41:12

                          Erva >> Aha, tak to nemohu sloužit. Jestli je to kovové, tak bych se nebál. S plasťákem bych měl trošku problém, víc bych ho hlídal. Ale začínal jsem s bakelitovým Pionýrem, tak bych si asi i zvykl:-)

                            DeProfundis - Profil | Po 11.1.2016 22:39:00

                            P!F >> nestává a stávat se to nemůže, fyzikální zákony platí i na fotoaparátu a objektivu:-)
                            Mlží se to jen když je sklo chladnější než okolní vzduch, šmitec.

                              Bacha - Profil | Po 11.1.2016 22:38:57

                              zelí >> Já jdu prostě po světle a na tu 4ku jsem ani nepomyslel. A na tu novou stabilizovanou 40 litrů prostě nemám.....a nedám, je to předražené:-)

                                Erva - Profil | Po 11.1.2016 22:31:07

                                Bacha - D5200

                                  zelí - Profil | Po 11.1.2016 22:30:11

                                  Bacha >> myslim pevnou 200/2,8

                                  Jinak jsem to četl taky ze ty 70-200/2,8 70-200/4 bez IS jsou ostrejsi nez s IS. A udajne ta 4ka je z nich nejlepsi,ale vis jak to je s tema hodnocenima

                                    Bacha - Profil | Po 11.1.2016 22:30:03

                                    Erva >> Co máš za tělo?

                                      Casio - Profil | Po 11.1.2016 22:29:02

                                      jaa1959 >> no když budu mluvit za sebe ,já závěr mám dávno. :-) TC nemůže být nekvalitní, no a na nekvalitní skla vůbec nejde nasadit. Je to ochrana resp. sichr aby to lidi necpali na co si vzpomenou a pak plakali že jim to kazí v laboratorních testech kresbu o výřezu 3x3 cm :-))

                                        Bacha - Profil | Po 11.1.2016 22:25:15

                                        zelí >> Nooo, to asi nevím. Mám dojem, ale neeeee, myslíš pevnou? Ta je černá. Já mám teď nově 70-200L 2,8 bez stabilizace, tu první verzi. Ta se stabilizací je obrazově horší.