Vše o fotografování a technice s tím spojené

Po pár šťouchancích od přátel fotografů ohledně založení nové diskuze,jsem se rozhodl ,že tak tedy učiním. Byli by jsme rádi kdyby se zde probrala a probírala témata ohledně značek,programů na editaci ,monitory,objektivy,fotoaparáty a vše co souvisí s moderní a dnes převážně digitální fotografií.A v neposlední řadě si zde předávali zkušenosti nabyté dlouhodobými nebo i krátkodobými znalostmi v oblasti tohoto krásného a stále se deroucího dopředu koníčka.Věřím ,že si tady každý najde to svoje a každý je tu vitán!!!

Použivejte pro vkládani fotografií do diskuze v následujícím formatu velikost: 1200 x 900 pix na šířku a max.170Kb.Následně v editoru uložit JPEG pro Web a posleze vlozit do diskuze.

Děkuji
Autor diskuse: zelí - Profil , 10.1.2016 všeobecné - ostatní
Dále moderují: DeProfundis Profil + jirka0 Profil

Njaa1959 - Profil | Po 11.1.2016 22:22:53

Casio >> Jestli jste se dopátrali k závěru, viz' úbytek kvality třeba v procentech? Je jasný že to je od kvality skla a TK. Ale nějak cca z čeho by měl čovek vycházet než si TK pořídí.

    NBacha - Profil | Po 11.1.2016 22:20:39

    Erva >> Vždyť ten bajonet je kovovej a defakto na těle více visí, než aby jakoby lámal. A když fotíš z ruky, tak to stejně držíš za tele i tělo. Něco jinýho je monopod, nebo stativ, ale tam to zase řeší stativová objímka. Fakt to takhle provozuji a nemám problém. Stejně když se pohybuji v "divočině" si pravou rukou sestavu přidržuji pod rukou, abych s tím někde nekřáp. Taky když je něco náročnějšího, třeba výstup v Alpách, nebo někde na lodí, nosím to v jednoduchém batohu. To mám ve svých letech o to už strach:-)

      Nzelí - Profil | Po 11.1.2016 22:18:08

      Erva >> jo a vubec Rade uz jsi četl ty hodnoceni TC co jsem ti sem poslal??:-)))

        Nzelí - Profil | Po 11.1.2016 22:15:50

        Bacha >> Tu 200ku jsi mel nebo mas jakou??? Ja ted pro jednu jedu sice Lkovou,ale jedinou černou tak asi viš o které mluvim:-))

          NBacha - Profil | Po 11.1.2016 22:12:03

          zelí >> Kupoval jsem Tamron 180mm 3,5 Macro na Canon a vzal jsem si počítač s programem, abych mohl otestovat, zda správně ostří. Ať jsem dělal co chtěl, v tom chvatu a třesavce se mi to nepovedlo. Sám před sebou jsem vypadal jako blb nedoučený. Nakonec jsem měl kliku a ostřil dobře. Třeba teď jsem vyměnil svoji 100-400L za 70-200L 2,8 a taky v pořádku, i když to bylo oboje na dobírku. Je pravda, že dvoustovku jsem si musel pořádně vyčistit, což o bývalém majiteli cosi vypovídá, ale asi spokojenost. Původně jsem chtěl měnit za to čtyřkilo, co je tu dole na fotce, ale odradila mě ta světelnost. Od kolegů ale vím, že kreslí nádherně. No, změna priorit:-)))

            Njaa1959 - Profil | Po 11.1.2016 22:09:59

            Erva >> Chtěl jsem jen oživit pomalu zaprášený dialog s Casiem :-)
            Mám v hlavě brouka, tak jsem myslel že se něco dozvím?

              NCasio - Profil | Po 11.1.2016 22:07:38

              Bacha >> Tak já měl na D300 závadu po 15 000 snímcích i když se k ní k babičce chovám jako by byla moje. Víš co ty těla nejsou zas taková pálka abych chtěl ušetřit ,nevím pět tisíc to ne.

                NErva - Profil | Po 11.1.2016 22:05:36

                jaa1959 - Ano , zkusím koupit 1,4 ale z druhé ruky .jo a já mám na těle od tuším 25 června 2015 nacvakáno na těle kolem 8500 .

                  NErva - Profil | Po 11.1.2016 22:01:53

                  Bacha - Díky za info. Jako po nasazení skla a zvednutí fota za popruh jsem se popravdě až lekl , ono třeba to popruhy vydrží ale jak psal Casio co bajonet , tedy není lepší mít popruh na skle než na těle ? Už jen že na sklo bude působit jen váha těla - nech 750 g , než aby sklo 2,4 kg tahalo tělo a trpěl bajonet , co si myslíš ?? Díky .Opět myšleno mít foto na rameni nebo krku a v pohotovosti už jen třeba na letovku , nebo zvěř .

                    Njaa1959 - Profil | Po 11.1.2016 22:00:19

                    Erva >> Takže nakonec stačí koupit TC :-))) A nebo TK? :-)))

                      NBacha - Profil | Po 11.1.2016 21:59:26

                      Casio >> Jo, to máš pravdu. Je to o důvěře, nicméně z doslechu vím i o výměně závěrky po cca 20tis. A to já třeba za dva roky nenacvakám.

                        Nzelí - Profil | Po 11.1.2016 21:59:18

                        Bacha >> Je fakt ze ja bych se bal asi koupit telo.A to jenom z duvodu ze proste bych nebyl schopen poznat negativa,nebo spatnost.Ale treba v bazaci u FotoŠkoda a Megapixel klidne.
                        Objektivy kupovat z druhe ruky si myslim neni vubec zadny problem,ale zase bych mel treba strach kupovat s IS.Opet proto ze nepoznam jestli jede stabilizator,nevim co spravne ma hrcet a jak hrcet kdyz zapne.Ovsem pevna skla klidne bez obav.Ovsem vše osobni predani!!!!

                          NCasio - Profil | Po 11.1.2016 21:56:53

                          Bacha >> no protože oprava závěrky je pak dražší než samotný jetý aparát.Nevíš kolikrát to kdo kde vymáchal Je to jen příklad. . Možná říkám možná bych uvažoval u top FX .A to jen u jasnýho původu přes známého člověka.

                            NBacha - Profil | Po 11.1.2016 21:55:29

                            Erva >> Ještě do nedávna jsem běžně tahal 7D+100-400L a někdy i konvertor na normálním značkovým popruhu přes rameno i krk (dokonce i jako slide přes hlavu pod rukou), a to i na lodích nebo třeba v džungli s téměř 100%vlhkostí a nikdy se mi s technikou nic nestalo. Že to je nepohodlný a těžký, vo tom žádná. Ale je to pohotový a o zvyku.

                              NBacha - Profil | Po 11.1.2016 21:45:25

                              Casio >> To je strašný, jak to tady valí!!! K tomu jetýmu tělu, a jetý auto bys koupil? Proč tělo ne? Při osobním předání zjistíš počet cvaků, mrkneš na tělo jak se o něj majitel staral a lupou prohlídneš snímač, popř. jestli skáče blesk. Navíc u Canonu je tělo jednodušší o stabilizátor. Je to jednoduchý a ušetříš spoustu prachů na objektiv. Je to můj názor, i když jsem tělo z druhé ruky nikdy nekupoval. Ale prostě jen proto, že jsem nemusel šetřit. Jooo, objektivů z druhé ruky jsem měl hafo. Tak asi tak.

                                Nzelí - Profil | Po 11.1.2016 21:32:01

                                Casio >> Toho orla a nejake dravce 6.unora u Jindrichova Hradce ( jenom sobota ) a s tim Prosickym je to v březnu Ždarské vrchy celej vikend

                                  NErva - Profil | Po 11.1.2016 21:17:40

                                  Casio - A teď si vem že Sigma Sport má průměr 105 mm :-))

                                    NP!F - Profil | Po 11.1.2016 21:16:05

                                    Casio >> Aha. V nutri mam 22 imrvere, vonku sa to tak nejak meni, neviem to ovplyvnit. Tym padom nebude chyba v teplote, ale vo fotaku, takze ten kram od canonu musim zahodit a kupit nikon, konecne chapem |:o)

                                      NErva - Profil | Po 11.1.2016 21:15:24

                                      Casio -Jj., vím , na Alliexpres se da koupit snad od 7 dolarů .

                                        NCasio - Profil | Po 11.1.2016 21:10:15

                                        Erva >> hošánku ten UV 95 mm je docela boj.. našel jsem redukci 95-82 což by na DX nemělo mít vliv .