Vše o fotografování a technice s tím spojené

Po pár šťouchancích od přátel fotografů ohledně založení nové diskuze,jsem se rozhodl ,že tak tedy učiním. Byli by jsme rádi kdyby se zde probrala a probírala témata ohledně značek,programů na editaci ,monitory,objektivy,fotoaparáty a vše co souvisí s moderní a dnes převážně digitální fotografií.A v neposlední řadě si zde předávali zkušenosti nabyté dlouhodobými nebo i krátkodobými znalostmi v oblasti tohoto krásného a stále se deroucího dopředu koníčka.Věřím ,že si tady každý najde to svoje a každý je tu vitán!!!

Použivejte pro vkládani fotografií do diskuze v následujícím formatu velikost: 1200 x 900 pix na šířku a max.170Kb.Následně v editoru uložit JPEG pro Web a posleze vlozit do diskuze.

Děkuji
Autor diskuse: zelí - Profil , 10.1.2016 všeobecné - ostatní
Dále moderují: DeProfundis Profil + jirka0 Profil

NCasio - Profil | Po 11.1.2016 21:08:40

P!F >> jednoduše okno když otevřeš v zimě okno nejlíp k koupelně, zarosí se. Ještě lépe když vyndáš lahváče z lednice orosí se , když ho dáš teplýho do lednice neorosí se :-))))

    NRST - Profil | Po 11.1.2016 21:07:09

    P!F >> Ty máš doma v zimě větší kosu jako venku???? A čím ten barák prosím tě chladíš? Ne vážně je to tak že studený foťák se v teple orosí, teplý foťák v chladnu neudělá nic.

      NP!F - Profil | Po 11.1.2016 21:03:14

      Casio >> Sa nastvem tak vam to natocim na kamerku, kuci ma tu nepresvedcujte, ze sa to nezahmlieva :o)

        NP!F - Profil | Po 11.1.2016 21:02:21

        zelí >> Tak to nejde vobec, ked dojdem v zime z ryb, teplota a aj vlhkost v dome zasadne nizsie a pri tom, ako pcham fotky do PC mi zacnu blbnut psi a chcem ich cvaknut, neni sanca.

          NCasio - Profil | Po 11.1.2016 21:00:15

          P!F >> ne schladit ale ohřát :-)

            Nzelí - Profil | Po 11.1.2016 21:00:02

            P!F >> :-)) Jako z tepla do zimy je to v pohode.Horsi to je kdyz couram v zime po ZOO a pak vlitnu do expozice ptactva Himalaje atd.Kde je 30 stupnu a 80%vlhkost,tak tam je to masaker:-))

              NP!F - Profil | Po 11.1.2016 20:57:50

              zelí >> Nj, takze problem vyrieseny, skratka schladit fotak predtym ako vyrazim. Akurat musim zabit toho mojho nemeckeho parchanta, co mi schovava veci a poznamky, inak to samosebou zabudnem.

                NCasio - Profil | Po 11.1.2016 20:53:47

                Erva >> UV je jen chránič ten vem kdekoliv. Našel jsem za 700,- ale jen 82mm :-(

                  Nzelí - Profil | Po 11.1.2016 20:52:12

                  P!F >> Pavle neco jsem o tom četl na Widle forum a nic učineho neexistuje,ale treba se to změnilo

                    Nzelí - Profil | Po 11.1.2016 20:50:37

                    Hosi ja jsem tak zblblý že jsem zapomel ze mam u Prosickýho objednan WS na dravce a dnes me prisli udaje k zaplacení:-)))

                    A pritom jsem objednaval jeste jedno foceni lisek.Nastesti tam to nedopadlo a jdeme fotit jen Orla belohlaveho:-))

                    Jsem fakt uz blazen

                      NErva - Profil | Po 11.1.2016 20:50:02

                      Casio - Jj., jsem to tam před časem zkoumal , mám odsud objednaný ten neopren na sklo , no co když mám 40 na sklo , tak musím mít i na neoprén , ale za UV fitr jim tady 3 litry nedám :-))

                        NCasio - Profil | Po 11.1.2016 20:49:28

                        zelí >>tož to v tý šalině naděláš ale parády :-))

                          NP!F - Profil | Po 11.1.2016 20:48:22

                          DeProfundis >> Fakt sa ti to nestava? Akoze hodit fotak hodinu pred prechadzkou von nemam problem, nekradne sa tu, ale prave hladam nejake rozumnejsie riesenie, napriklad nejaky ten sajrajt cim to nastriekat, nech sa na tom nezraza voda...

                            NCasio - Profil | Po 11.1.2016 20:47:46

                            Erva >> bez blesku trage, lustr to mrnil , neměl jsem odrazovky ,zkrátka jsem to odfláknul :-) A to dálkový odpalování jsem vymaturoval až teď :-)

                              Nzelí - Profil | Po 11.1.2016 20:47:46

                                NCasio - Profil | Po 11.1.2016 20:45:44

                                Erva >> ale nejsi. Já jen že jsem to teď znova nastavoval a jako docela maturita :-) Tady máš inspiraci http://www.fotopomucky.cz/visual-echos-fx-6/produkt​-751/

                                  Nzelí - Profil | Po 11.1.2016 20:45:38

                                  Casio >> me jo:-)))

                                    NErva - Profil | Po 11.1.2016 20:41:18

                                    Casio - Za vším hledej ženu :-))) Nezkoušel jsi to nasvítit a fotit bez blesku aby to umocnily ještě stíny ???

                                      NErva - Profil | Po 11.1.2016 20:38:41

                                      Casio - Tož tak daleko ještě z bleskama nejsu a nemám ani externí blesk , vím su břídil :-))

                                        NCasio - Profil | Po 11.1.2016 20:28:30

                                        Erva >> Jde ti na foťáku nastavit odpal externího blesku pomocí vestavěnýho?