Vše o fotografování a technice s tím spojené

Po pár šťouchancích od přátel fotografů ohledně založení nové diskuze,jsem se rozhodl ,že tak tedy učiním. Byli by jsme rádi kdyby se zde probrala a probírala témata ohledně značek,programů na editaci ,monitory,objektivy,fotoaparáty a vše co souvisí s moderní a dnes převážně digitální fotografií.A v neposlední řadě si zde předávali zkušenosti nabyté dlouhodobými nebo i krátkodobými znalostmi v oblasti tohoto krásného a stále se deroucího dopředu koníčka.Věřím ,že si tady každý najde to svoje a každý je tu vitán!!!

Použivejte pro vkládani fotografií do diskuze v následujícím formatu velikost: 1200 x 900 pix na šířku a max.170Kb.Následně v editoru uložit JPEG pro Web a posleze vlozit do diskuze.

Děkuji
Autor diskuse: zelí - Profil , 10.1.2016 všeobecné - ostatní
Dále moderují: DeProfundis Profil + jirka0 Profil

NPetr64 - Profil | Ne 10.1.2016 12:05:42

DeProfundis >> Právě.Dva dny to bylo bez baterek.Navíc jsem si myslel,že byly vybitý.:o)

    NErva - Profil | Ne 10.1.2016 12:05:38

    DeProfundis - Jestli to budou dávat i příští víkend , tak si na to zajedem mrknout , tedy pokud bude škaredě , jinak budu lítat po venku snad už z novým sklem a když mě chytne blbá tak i z novým tělem :-))

      NDeProfundis - Profil | Ne 10.1.2016 12:01:09

      Petr64 >> šlehu??? Jediný, co tam mohlo zůstat takhle nabitý, tak mohl být kondík pro výboj do blesku:-) Ale i tak je to dost divný, jestli to bylo po delší době.

        NDeProfundis - Profil | Ne 10.1.2016 11:59:34

        A jinak teda, když už se tu sešla ta převážně ptactvo fotící banda, tak jedno doporučení. Kdo má rád hory, dravce a přírodu vůbec, tak silně doporučuju navštívit kino a shlídnout http://www.csfd.cz/film/367705-kralove-hor/galerie/​?type=1
        Včera jsem na tom byl v cinestaru a z těch záběrů jsem si málem ukrupnul a jen nechápavě kroutil hlavou, jak to mohli takhle natočit! (např scénka se záběrem, jak kuna chytne strakapouda a následně kunu chňapne orel) Upozorňuju, že mi šlo primárně o stránku přírodních scenérií, takže jsem filmu s radostí odpustil tu dramatickou stránku spíše na mladší generace zaměřenou, přestože tam hrál můj oblíbenec Jean Reno.

        https://www.youtube.com/watch?v=4bawKF8Cg3k

          NPetr64 - Profil | Ne 10.1.2016 11:56:02

          DeProfundis >> Raději najdu něco jako servis.Foťák jsem rozdělával jen jednou,a i když byl delší dobu bez baterky,na tu šlehu dlouho nezapomenu.:o)

            NGigi1893 - Profil | Ne 10.1.2016 11:55:21

            Zdááár , ukládám do oblíbených...

              NErva - Profil | Ne 10.1.2016 11:53:29

              zelí - No nedělám , se podívej do radnice , asi bude mít nový stroj dřív než ty :-)))))))

                Nzelí - Profil | Ne 10.1.2016 11:52:26

                Erva >> Bobr utopil toho Canona jo??? To si dělaš srandu ,ne??

                  NDeProfundis - Profil | Ne 10.1.2016 11:52:18

                  Píňas >> PrtScr a je to:-)

                    NDeProfundis - Profil | Ne 10.1.2016 11:51:43

                    Petr64 >> asi fakt jedině servis. Pokud ti na něm nezáleží a máš trochu hodinářský cit a ty správný pidinástroje, tak se do toho můžeš pustit sám. Je to asi jako rozdělávat pračku, jen menší:-)

                      NPetr64 - Profil | Ne 10.1.2016 11:49:15

                      Casio >> Je to dobrej šmírák na pozorování.:-)
                      Bez nějakých úprav Jen za pomoci zoomu,se kouknu dost daleko,co se kde děje.Třeba něco ze Slap.Bylo vidět rybáře na konci regulace,tak jsem se koukl kdo tam je.:o)
                      Jestli klekne,ztratím přehled.:o(

                        NLadaK - Profil | Ne 10.1.2016 11:46:48

                        Píňas >> Sice to nebylo na mne, ale jde to bez problému :-)

                          NPíňas - Profil | Ne 10.1.2016 11:44:28

                          zelí >> Láďo potřeboval bych poradil,viděl jsem nadávno film a potřeboval bych z jedné scény udělat fotku,jde to?

                            NCasio - Profil | Ne 10.1.2016 11:43:59

                            Petr64 >> Tož důvod k upgrade :-( :-)

                              Nzelí - Profil | Ne 10.1.2016 11:42:56

                              LadaK >> no a me se prave vubec to TK Kenko 1,5x SHQ neobjevi exifu

                                NPetr64 - Profil | Ne 10.1.2016 11:41:23

                                Casio >>Cenově byl zlatej střed. Spíš je blbý,že se už neprodává.:o((
                                http://www.megapixel.cz/olympus-sp-820uz-cerny

                                  NLadaK - Profil | Ne 10.1.2016 11:38:52

                                  Tak trošku na téma telekonvertor
                                  O tomto konvertoru "KENKO Telekonvertor 1,4x MC4 DGX pro Canon", tělo s odjektivem EF70-300mm f/4-5.6L IS USM ví viz EXIF, přidá jedno clonové číslo a ostří pomaleji, kvalitu obrazu maličko pokazí

                                    NPetr64 - Profil | Ne 10.1.2016 11:38:30

                                    zelí >> Poptám se v krámě.jestli Olympus má někde v dosahu servis.Dík.

                                      NPetr64 - Profil | Ne 10.1.2016 11:37:37

                                      1568 >> Je.Nechce se mi ho vyhazovat,jako ty vykoupaný předchůdce.:o(

                                        NPíňas - Profil | Ne 10.1.2016 11:37:30

                                        1568 >> Tome ty jsi taky všude,počítám že už jsi si na lodi zařídil wifi :-)