Shimano Aero Technium XT 10000 | MRK.cz

Shimano Aero Technium XT 10000

ahoj chlapi,
pouze pro ty, kteří mají zkušenosti s tímto navijákem. Shimano Aero Technium XT 10000. Vyměnili byste tento naviják za novější Shimano Aero Technium Magnesium 10000 XSB
děkuji
Mrož
Autor diskuse: charly - Profil , 28.12.2015 kaprařina - náčiní, doplňky

NTino1991 - Profil | St 23.3.2016 1:33:42

poznate niekto tuto stranku na FB??

https://www.facebook.com/rybarskytuning.sk/

narazil som na to nedavno a mam pocit ze tie popisy pri navijakoch postradaju mnozstvo objektivnych info

    Nsidneyv - Profil | Pá 18.3.2016 7:54:49

    CT Timata >> dve okumy som dal, tie uz v podstate dozivaju, mam ich ako rezervu resp. pre priatelku.
    a dve ultegry rok stare, sak nic im nebolo v zasade, len minuly rok v novembri na nemenovanej vode mi tam nafukalo kila piesku :D,

      NPiscicapus - Profil | Čt 17.3.2016 22:03:56

      Břemo >> vykoupaný naviják je vždy nutné ošetřit, ložiska nevyjímaje. Jak ložiska ošetřuješ?
      Odbahnit naviják jsem ještě nemusel, ale kdyby k tomu došlo, asi bych se na ložiska vybodnul a koupil nová. Proti sajrajtu ve vodě ani prachovky ložisko neochrání.
      Také bych své navijáky nesvěřil žádnému servisu. Na to je mám moc rád.

        Nmurphyy - Profil | Čt 17.3.2016 21:20:04

        Břemo >> tak v takychto pripadoch rozhodne ano, len ako tu uz bolo spomenute netreba to prehanat za kazdu cenu, navijak ktory nebol utopeny na dlho apod, bude mat loziska ok, zvlast ak su uzavrete. tam ako pise kolega piscicapus loziska v navijaku nie su nejak extra namahane, mozno niektore aj hej, to uz zalezi v com su ulozene.
        ..ale ako hovoris, pokial tomu clovek rozumie a vie co robi nie je problem.

          NBřemo - Profil | Čt 17.3.2016 20:23:41

          Piscicapus >> ještě jednoho utopence jsem rozebíral ...taky Daiwa, konkrětně Emblem Pro. Ten byl pod vodou téměř 1 den.Majitel chytal na Mlýnech a zapoměl si povolit brzdu. Nakonec prut s navijákem našel....v rotoru a rolničce bylo bahno jak jel prut po dně... ložiska byla bezkrytová jak na rotoru tak na kličce.Taktéž jsem jej celý rozebral.Každému kterému jsem dával naviják dohromady byl spokojen...nějakou dobu už to dělám a máš pravdu že lepší je na ložiska nesahat ale někdy se mi to nezdá a ložiska vyčistím pro lepší pocit, že jsem pro to udělal maximum...

            NBřemo - Profil | Čt 17.3.2016 20:04:39

            Piscicapus >> Naviják Daiwa Basia byl několik hodin pod vodou utopený.Proto byla provedena kompletní rozborka ....

              NCT Timata - Profil | Čt 17.3.2016 19:50:40

              sidneyv >> kolko ich uz mas, ze si ich dal na servis?

                Nsidneyv - Profil | Čt 17.3.2016 19:35:47

                Chcel by som podakovat Jakubovi, 'Lajnator'za odvedenu pracu na mojich 4 navijakoch. Super jednanie a navijaky fachcia ako vcera zakupene,. Diky este raz a nech sa dari;)

                  NPiscicapus - Profil | Čt 17.3.2016 18:09:00

                  Břemo >> usoudil jsem na základě jiného obrázku, který si dovolím přiložit.
                  Ložiskům stačí ke znehodnocení velice málo. Předpokládám, že je čistíš v nějaké odmašťující lázni, že?
                  Někdy je lepší ložiska nechat být. Ve smekacích navijácích běžným provozem tolik netrpí.

                    NBřemo - Profil | Čt 17.3.2016 8:28:41

                    murphyy >> Existujou urcite syntetické prunikové maziva na ložiska, které po nanesení mají konzistenci oleje a za okamžik pak zhustnou a jsou jako vazelína....tato vazelína je velice jemná a nevytlačuje se.Jakoby se přilepí na kuličky loziska ...a nemám pocit že by něco hučelo.Taky záleží které ložiska mažeš...některé se musí točit rychleji některé pomaleji...podle toho volím mazivo

                    Když se mi ložisko nezdá tak ho odkrytuju, proplachnu, necham oschnout, a namažu....když je ložisko OK tak s ním nic nedělám.Tot vše :) Já si s navijákem vždy rád vyhraju a baví mě to...ale jak říkáš, nemá se to přehánět...

                      Nmurphyy - Profil | Čt 17.3.2016 1:42:56

                      Břemo >> tak to mi teda odlahlo :) raz som to urobil (vykupal loziska) a navijak potom totalne hucal, tam uz clovek tie gulocky tak dokladne nepremaze, obzvlast ked to je uzavrete lozisko a clovek to neotvori :)
                      u otvoreneho loziska by sa to mozno aj dalo ale nie je to vobec potreba a nerobi to asi aj dobrotu, cize zbytocne a kontraproduktivne by som povedal

                        NBřemo - Profil | St 16.3.2016 23:07:51

                        Piscicapus >> Samozřejmě že ne ! Na ložiska mám jednu nádobu na soukolí další nádobu a na ostatni věci mám ještě 3. nádobu.Někdy je potřeba díly 2x vyprat aby byly uplně čisté :) Možná to tak z 1. fotky vypadá, ale ty díly jsou už očištěné a tak jsem je dal vyčištěné dohromady do jedné krabičky a v tom nevidím nic špatného....Jenom pro upřesnění

                          NPiscicapus - Profil | St 16.3.2016 10:56:06

                          Břemo >> kolego, to koupeš/odmašťuješ ložiska společně s ostatními díly?

                            NBřemo - Profil | St 16.3.2016 8:27:46

                            pizzamuzik >>Ahoj. Nevím jestli je ten Quantum nej.Já četl taky samou chválu.Jsem s ním taky spokojený.Dobrá pomoc je i ta jeho jeho barva, že vidíš, kde je lubrikant nanesený a kde ne...Zatím se jeví ok.Když s tím mažeš to co se mazat má a mažeš s rozumem, tak si myslím že s tím namažeš i pár navijáků bez problému.Jak někdy vidím jak jsou namazané ty navijáky to je hnus... to telo od toho maziva pak čistit.Stejně se přebytečná vazelína vytlačí...
                            Jo a díky.

                              Npizzamuzik - Profil | Út 15.3.2016 21:18:36

                              Břemo >> no ten Quantum, co jsem cetl jakysi clanek kdesi na googlu je prej NEJ....kraasa velika!!

                                NBřemo - Profil | Út 15.3.2016 20:15:53

                                Já také nezahálím :)

                                  NLajnator - Profil | Út 15.3.2016 1:25:56

                                  Malinký luxusní kočičák Shimano Biomaster 3000 SFB. Úžasný chod, kvalitní vnitřky, lahůdka! Vše uvnitř je nezkutečně zmenšené a krásně pracuje jak ve švýcarech...jen ta cena !-)

                                    Npizzamuzik - Profil | Ne 13.3.2016 10:57:22

                                    Lajnator >> ja vim, ale ten pocit, ze tomu davam shimano olej mi to vynahradi 😃 No a na worm shaft a pinion gear davam jinou vazelinku. To by mi moc dlouho nevydrzelo 😀

                                      NLajnator - Profil | Ne 13.3.2016 10:53:28

                                      pizzamuzik >> pěkný, je v tom ale jen standartní olej a rádoby vazelína v pěkném obalu za nesmyslné peníze !-)

                                        Npizzamuzik - Profil | Ne 13.3.2016 7:28:15

                                        Lajnator >> uz se stalo :) mam tady tu diskuzi pomerne dost nactenou :)