Shimano Aero Technium XT 10000

ahoj chlapi,
pouze pro ty, kteří mají zkušenosti s tímto navijákem. Shimano Aero Technium XT 10000. Vyměnili byste tento naviják za novější Shimano Aero Technium Magnesium 10000 XSB
děkuji
Mrož
Autor diskuse: charly - Profil , 28.12.2015 kaprařina - náčiní, doplňky

NLajnator - Profil | Ne 13.3.2016 0:22:01

pizzamuzik >> protože je tam moc vazelíny! celý to rozeber, vyčisti a znovu mázni , olejíček na prostřední osu, jemnou vazelínu na převody a nemusíš tam toho cpát tuny!

    Npizzamuzik - Profil | So 12.3.2016 22:59:26

    Jojo a poradne namazana...mam doma ctyri a 2 XTA. No a konecne jsem se do nich pustil :) zrovna s touto jsem si byl dneska jen tak zahazet a prislo mi ze jde tak trosku z tuha, no a pak jsem ji rozdelal :)

      NLajnator - Profil | So 12.3.2016 22:56:51

      pizzamuzik >> že by ultegra XSA? !-)

        Npizzamuzik - Profil | So 12.3.2016 20:42:57

        Ahoj, tak jsem dnes konecne otevrel navijak, co jsem koupil loni napodzim...nic by se asi nemelo prehanet :D

          NPeter94 - Profil | Pá 11.3.2016 5:28:16

          wolfjirka >> pouzival som ho celu minulu sezonu a nemam mu co vytknut.vsetko funguje, ako ma hladky chod,stahovanie olov bez namahy ruky,mozno vola na klucke ,ale to je na kazdom navijaku.na niektorom viac,na niektorom menej.Co mam aj novu stellu a nove technium xt ,tak aj tam je vola a aj vsetky navi ,co som drzal na vystave som sa zameral na klucku a aj na twin power sw-b,technium mgs xsb...proste to tak asi musi byt,na niektorom sa to prejavuje viac ,na niektorom menej ,ale vsade je vola.predtym som mal tri sezony PA xsa a tam ta vola bola dost velka.ale ani stym som nemal za tie tri sezony ziadny problem.ale tak zase tym navi nedavam niako extremne zabrat, hadzem a stahujem max 80-90g olova.tieto nove PA som pred par dnami ocistil a vypadaju ,ako cisto nove ,bez jedineho skrabanceka po sezone.Proste zavisi aj ,ako sa o tie navi staras.poznam ludi, ktory hadzu vercaik pozemi,skalach...a potom su nestastny ,ze maju vsetko dojebane.

            Nwolfjirka - Profil | Čt 10.3.2016 20:26:26

            Peter94 >> jak jsi s novými Power Aery spokojený? Měl jsi je možnost porovnat se starými?

              Nwolfjirka - Profil | Čt 10.3.2016 20:23:57

              no podoba je u shoro všech Shiman defakto stejná - Ultegra, Power Aero, Bulls Eye ,Speed Cast, Aero Surf, Ar-c Aero, Super Aero Surf apod. Všechny tyhle navijáky vypadají na první pohled téměř stejně, lisí še jen komponenty. Připadá mi jako by shimano používalo na velkokapacitní navijáky jen jedno tělo a rotor :-D

                NCT Timata - Profil | Čt 10.3.2016 11:05:37

                Peter94 >> myslel som tie starsie typy, na to 2013 to uz moze pasovat, kedze sa to na tu ultegru aj podoba :-).

                  NPeter94 - Profil | Čt 10.3.2016 10:37:44

                  CT Timata >> je tam cievka 12000 a 10000.
                  14000 nebola nikdy ,na ziadnom PA.
                  A ano z ultegry tam pasuje cievka 14000, ale aj s maticou z ultegry

                    NCT Timata - Profil | Čt 10.3.2016 10:26:40

                    sidneyv >> skoda len, ze to PA nema cievku 14000 a neviem, ci by tam pasovala napr z ultegry.

                      Nsidneyv - Profil | Čt 10.3.2016 9:37:37

                      tak nejak nerozumiem politike shimana, preco tieto krasne stroje, ako aj PA nevyrabaju aj pre europsky trh. myslim, ze by tu nasli vela zakaznikov.

                        Nwolfjirka - Profil | St 9.3.2016 19:44:54

                        tyto dva bullse mají rozebrané na forum a porovnávají jsou tihle dva - XT a 9120, já mám vyhlídlého toho nejstaršího tj. označení 7080 viz. první foto co jsem poslal

                          Nwolfjirka - Profil | St 9.3.2016 19:40:35

                          bulls eyes 9120

                            Nwolfjirka - Profil | St 9.3.2016 19:40:03

                            bull eyes xt

                              NCT Timata - Profil | St 9.3.2016 19:15:26

                              wolfjirka >> no ber to tak, ze ten xt stal podstatne viacej. Niekde musi byt rozdiel v tych materialoch. Okrem tych koliesok na zdvih tam neni nic plastove, dneska som to mal rozobrate, myslim, ze aj to XT tam ma tak isto tie plastove kolieska.

                                Nwolfjirka - Profil | St 9.3.2016 18:53:23

                                tady je odkaz na forum kde jsou vidět rozebrané nové Bully. Docela mě zarazilo, že naviják v této ceně nemá zjevně eloxované ozubené kolo, na ´pohonu vertikálního zdvihu jsou ozubená kolečka ze silonu a propojka mezi hlavní hřídelí a jezdcem vačky je také z nějakého plastu. Vše je tam docela dost dobře vidět na fotkách

                                http://www.sealine.co.za/view_post.php?post_id=1298​596

                                  Nwolfjirka - Profil | St 9.3.2016 18:47:42

                                  Peter94 >> vím o dvou uplně nových starých typech Bullů na prodej. Mě prostě ty nová Shimana nějak nesedí, to tělo mi přijde až moc titěrný. Hlavně mám pocit, že je to jak se vším - ted´ už se nedělají navijáky na to aby vydržely několik let, je to spíš dimenzováno tak aby profitovaly servisy z oprav.

                                    NCT Timata - Profil | St 9.3.2016 13:41:15

                                    prisli mi nejake malickosti na navijaky, pre pripad potreby. Este objednam DG-cko.

                                      NPeter94 - Profil | St 9.3.2016 12:44:37

                                      wolfjirka >> Este by ma zaujimalo ,kde chces ten model na obrazku zohnat.A tie vahy su nezmysel ,co pisu.Napr. Shimano Power Aero Spin Power 2013 pisu ,ze vazi 565g ,ale v skutocnosti vazi 630g.

                                        Nwolfjirka - Profil | Út 8.3.2016 21:24:01

                                        chtěl bych ještě nějaké navijáky abych měl do tandemu se starými Big Baitrunnery LC, na nové Big Baity, Ultegry, Bully, Spin Powery jsem koukal a všechno mi to přijde jak hračky pro děti - váhy to má uplně nesmyslně nízké, málá těla apod. prostě se mi zdá, že ty navijáky jsou šizené kde můžou, už to není stavěno aby to vydrželo X let bezproblémového provozu. Tyhle staré Bully myslím, že budou mít střeva podobná jako Shimana Power Aera tak bych jim věřil.