Shimano Aero Technium XT 10000

ahoj chlapi,
pouze pro ty, kteří mají zkušenosti s tímto navijákem. Shimano Aero Technium XT 10000. Vyměnili byste tento naviják za novější Shimano Aero Technium Magnesium 10000 XSB
děkuji
Mrož
Autor diskuse: charly - Profil , 28.12.2015 kaprařina - náčiní, doplňky

NLajnator - Profil | St 2.3.2016 13:26:33

Luger46 >> :-) nemyslíš si doufám, že ti to Normark nechává za nákup? například nákupní cena matky na ultegru xsa je asi 6 nebo 8 euro !-)

    NLuger46 - Profil | St 2.3.2016 13:15:12

    Lajnator >> no tak to možná počítej víc, když sem scháněl na ,malou 5500 ultegru xsc tak chtěli 400 za ks. Tipuji 800-1000 Kč. Ta cena byla od Normarku.

      NLajnator - Profil | St 2.3.2016 12:37:33

      kabo >> Ahoj, Basie ne, ale třeba ISO 5500 a další daiwy z této generace...komentovat to nebudu !-) nicméně (bohužel) za mě všeobecné platí pravidlo většina Daiw od roku 2003 výš je dost oškubaná, jak píše viceroy, taiwanský ložiska, "stříbrné" planěťáky, kluzná pouzdra místo ložisek v rolničce a podobně.

      Neřekl bych, že mají nějakou zásadní konstrukční vadu, ale materiálově jsou na úrovni ulteger nebo zmíněného Emlemu X 5000 A když pominu převodový poměr, (až na hi tech ložiska a magnetickou vazelínu bohužel i vlajková loď Basiair Z45)

      mimo jiné na loňské výstavě FF jsem byl svědkem, kdy se zmíněný Basiar na stánku natvrdo zadřel. Kamarád se rozhodl, že si koupí dva kusy...šli jsme na stánek, kde je prodávali...po chvíli točení začal naviják tuhnout a tuhnout až se přestal točit úplně...chlapík za pultem tvrdil, že je to předváděcí model na výstavy, který je nadměrně zatěžován :-))

      Věřím, že se toto neděje standartně a byla to asi jen opravdu shoda náhod, ale posud sám jestli se ti chce takové to navijáky dávat 18-20-30 tisíc?? Konstrukčně tam žádný future materiál není !-) Neoficiálně mám potvrzené z věrohodných zdrojů, že se v tomto případě spíše jedná o exklusivitu, než nějaké převratné technologie...spoustu lidí baví, že mají na břehu něco, co ostatní ne. tento typ zákazníka si většinou nenechává vybavení dlouho, jestli víš, jak to myslím, takže kvalita vnitřních dílu je až někde na 3-4 místě v žebříčku kritérií

        Nviceroy - Profil | St 2.3.2016 11:29:47

        kabo >> zdar mas strach je otevrit ?,:-)....... krom vahy streva zadny zazrak a loziska no Japan ale Thaiwan ....... nechapu co na tomhle muze stat tolik.penez ......Stando zeptej se Viktora ty jeho uz kuchnutim , vycistenim a promazanim prosly :-):-)

          NLajnator - Profil | St 2.3.2016 11:23:07

          Luger46 >> ještě nevím přesně, ale počítám do 500,- ks

            NLuger46 - Profil | St 2.3.2016 11:02:01

            Lajnator >> kolik tě vyjdou ty matice?

              NStrop 330 - Profil | St 2.3.2016 10:57:11

              Lajnator >> aha chybička se vloudila už mlčím a nechám to zkušenějším :-) sorry

                NLajnator - Profil | St 2.3.2016 10:55:00

                Strop 330 >> on mluví o těch černých techniích...!-)

                  NStrop 330 - Profil | St 2.3.2016 10:53:41

                  Rajsi >> jestli ti to nevadí že odpovím za Lajnatora tak je to s Titanos XT ohledně toho spoolu ti moc nepomůžu :-)

                    NLajnator - Profil | St 2.3.2016 10:53:27

                    Rajsi >> přesně tak, úplně stejně jsem to vyřešil/ řeším u našich PA XT, mám objednané matice z Technií XSB, ty se k nim hodí i barevně !-)

                      NLajnator - Profil | St 2.3.2016 10:51:55

                      murphyy >> černá metal, údajně stejná jako na škodě octavia !-)

                        NRajsi - Profil | St 2.3.2016 8:16:27

                        Lajnator >> To je matice z ultegry XSA bo z čeho? Poměrně elegantně vyřešeny problém s blbincem spoolem.

                          Nkabo - Profil | St 2.3.2016 7:54:51

                          Lajnator >> Ahoj měl bych na tebe jako zkušeného servisaka dotaz :-) měl si už u sebe otevřené Basie? Pokud ano jake byly dojmy? Díky

                            Nmurphyy - Profil | St 2.3.2016 7:44:02

                            Lajnator >> pekne, to ja aka farba nejaka tmavo modra metaliza?

                              NLajnator - Profil | St 2.3.2016 1:30:29

                              Tady je ta druhá, o poznání zajímavější !-) Majitel (nebudu jmenovat kvůli bulváru) si nechal nechal svá původně technia XTA přestříkat a to přesně doslova do barvy svého vozu Škoda a hlavně implantoval klasickou přední matici na místo originál bait spoolu. Palec nahoru!

                                NLajnator - Profil | St 2.3.2016 1:26:28

                                Dnes jsem tady měl dva zajímavé kusy, shimano Titanos XT, na obalu se píše 2 ložiska...k mému zklamání jsme s majitelem našli jen jedno a to na hlavním pastorku, jinak vše pouzdra včetně rolny...
                                Co mě ale pobavilo je zvláštní futro na kroužku pod cívkou, to jsem ještě neviděl a nebo si toho u tohoto navi nikdy nevšiml !-) Další dost brutální věc je totální absence barvy na těle navi...alespoň není co omlátit :-)

                                  NLajnator - Profil | St 2.3.2016 1:22:48

                                  murphyy >> Nenazýval bych to asi odrovnaný, ale jednoduše začne časem hučet nejdřív jen zvuk a pak to začneš cítit i na kličce. zase na funkci navi to nemá v zásadě vliv, ale mě to dohání k šílenství !-)

                                    Nmurphyy - Profil | Út 1.3.2016 10:52:47

                                    Lajnator >> aj to X ko sa pri tahani olov azda nerosype, mozno budu miniaturne naznaky poskodenia na zuboch, ale nic zavazneho co by odrovnalo navijak.
                                    alebo si uz ho uz videl odrovnany? len sa pytam :)

                                      NLajnator - Profil | Út 1.3.2016 1:50:48

                                      Hlavní rozdíl mezi Daiwa Emblem Z a X. vyjma plastového sekundárního převodu dole a na surfový naviják nesmyslného převodového poměru (5.1:1) u "X" je hlavní průšvih hliníkové "planeťák" oproti eloxu u Zetka (4.2:1), což z Xka činí takovou horší ultegru !-) Fotka bohužel vyšla špatně ale u posledního fota se opravdu jedná o obyčejný "stříbrný" hliníko-zinkový odlitek...
                                      Eloxovaný pastorek mají obě stejně, ale díky jinému převodovému poměru na sebe samozřejmě nepasují.

                                      doufám, že tím moc současné majitele Xksek nepopudím, ale na spoďák dobrý :-))

                                        NRajsi - Profil | Po 29.2.2016 19:13:27

                                        Luger46 >> díky, ale právě kvůli němu jsem sháněl jen jeden kus , dnes jsem ale sehnal 2 kusy, tak je to vyřízené, ale jeste jdnou diky.