Shimano Aero Technium XT 10000

ahoj chlapi,
pouze pro ty, kteří mají zkušenosti s tímto navijákem. Shimano Aero Technium XT 10000. Vyměnili byste tento naviják za novější Shimano Aero Technium Magnesium 10000 XSB
děkuji
Mrož
Autor diskuse: charly - Profil , 28.12.2015 kaprařina - náčiní, doplňky

NPvl - Profil | St 24.2.2016 14:19:36

clarence >> Nikoho nelituj "chudák " :o§)

    Nclarence - Profil | St 24.2.2016 14:12:11

    Pvl >> Pavle já si myslím,že chudák Kuba nemá na ložiska tak to všechno prodává aby nám mohl spravovat navijáčky.To víš,že asi bude pro sebe mít nějakou šmakoládu.J

      NPvl - Profil | St 24.2.2016 14:02:42

      murphyy >> Ty dvě co si nechá , nejspíš neukázal :o§)

        Nclarence - Profil | St 24.2.2016 13:56:28

        murphyy >> Bude chytat na Rexy to víš doba je zlá o))).J

          Nmurphyy - Profil | St 24.2.2016 13:54:09

          Lajnator >> tych XTcok mas vela to akoze jo, tak chapem ze ich vsetky nevyuzijes, ale tak nenechas si ani dve ? :DD

            NLajnator - Profil | Út 23.2.2016 23:39:11

            Strop 330 >> Vždyť se nic neděje, v klidu !-) pokud chceš, přijeď si zatočit a uvidíš, to je asi nejrozumnější. Jinak jak psal Kritik, u XT je výhoda, že pokud tě přestanou bavit, prodáš je relativně jednoduše za ty samé peníze.

            Jinak si kup Speedcast přesvědč se sám, kde je pravda :-) když pominu hodnotu, co ten naviják bude za 2 roky mít... pokud chytáš lehká olova a jdeš na ryby 10x ročně, asi toho první 2 sezony moc řešit nebudeš.

            měj se fajn

            J.

              NStrop 330 - Profil | Út 23.2.2016 22:34:19

              Lajnator >> Ja ti rozumim co tim myslis ja mam taky krom jednoho navyjaku jen stary dobry shimana z roku 2004 a slapou jak maji a proto pujdu znova do shiman jen se poradne nemuzu rozhodnout jaky navyjaky zkusit nove modely nebo jit do starsich osvedcenych. Ted se mi treba libi SPEEDCAST 8000 XSA .Ja asi nedokazu poradne ocenit ti tvoje mazliky xt protoze se v tom proste nevyznam pro me je asi tech 8000kc za dva kusy tech xt nejak moc nebo nedokazu posoudit jejich kvalitu. Nesedim u vody dene jen mam rad dobre vybaveni na ktere se muzu spolehnout a to si myslim ze shimano jakekoliv je zalezi co od nej ocekavas. Ja se k vybaveni chovam slusne chci aby mi vydrzelo. Proste porad premyslim jo nebo ne nemam ten spravny podnet nikdy jsem ty masiny nemel moznost mit v ruce ma Titanose 10000xt a Shimano gte 8000 s dvojitou klickou a to xt asi bude uplne jinde. Ale kazdopadne si myslim ze ty jako profik moc dobre vis co mas a proto si to tak cenis ja to plne respektuji a chapu je to jen na me zda to to koupim nebo ne, Myslim si ze nebude problem se kdyztak domluvit a ze bych to omrknul a uvudi se. Jinak toho NASHE jsem vubec nepochpil :-)

                NLajnator - Profil | Út 23.2.2016 22:09:50

                kritik >> to je další stránka věci, taková octávka, kterou za pár let prodáš za +- stejné peníze !-) ty na tom nejsi rozhodně hůř, co se hodnoty a hlavně zpracování týče v podobě PA !-) kočičky

                  NLajnator - Profil | Út 23.2.2016 22:06:26

                  šmája >> Přemýšlel jsem nad tím a všechno se mi to valí ve skříni už nějakou dobu, hrozně jsem je předtím chtěl a ve finále toho moc nenachytaly, což si nezaslouží. Věřím, že někomu udělají větší radost, než mě !-)

                    Nšmája - Profil | Út 23.2.2016 22:01:08

                    Lajnator >> ty je fakt prodas ty krasavce jo neblazni :))

                      Nkritik - Profil | Út 23.2.2016 21:44:51

                      Lajnator >> Kubo, napsal jsi to moc kulatně :-)..... všechny tyhle navijáky firem, které radši nebudu jmenovat vyplňují jenom tu díru v trhu mezi Dájwou a Shimánem, jak jsi správně poznamenal.... Dohání to nevšedním vzhledem, módní černou barvou, bombastickou reklamou, kecama téstérů jak jsou super a podobně..... Ano, za takový podobný naviják dáš řekněme třeba kolem tří tisíc,...... Ale po několika málo sezónách z něj bude neprodejnej naviják, pokud funkčně vydrží......
                      Za XT Ultegru dáš teď 4-5 tisíc, podle vzhledu. Za několik let, kdy ti bude bezchybně sloužit a ty se jí náhodou rozhodneš prodat za ní dostaneš pořád stejně, ne-li víc :))
                      Už teď je to legenda.

                        NLajnator - Profil | Út 23.2.2016 21:31:55

                        Strop 330 >> Záleží s čím to srovnáváš, nebudeme jmenovat výrobce, ale v dnešním konzumním zřízení si koupíš naviják za 2000,- od kterého se očekává doba použití 2-3 roky, ne 10-15 let, jako tomu bylo před lety. Od toho se také odvíjí zpracování a kvalita vnitřních dílů...Daiwě ani shimanu nedává smysl vyrábět něco, co vydrží na věky bez poruchy, první důvod je výše zmíněný a druhý jsou další peníze ze servisu/ prodeje dílů.

                        podívej se na většinu současných výrobců, bavím se o značkách, které dělají další rybářské vybavení a relativně nedávno vstoupily i na trh s navijáky. všechny jsou si +- podobné, protože reálně pocházejí z jedné či dvou továren z činy, kde chvíli jedou zelené navi a pak zase černé. Těmto distributorům je samozřejmě jasné, že těžko přetáhnou svým zpracováním klienty daiwě, či shimanu, ale relativně dobře vyplní díry na trhu se zákazníky, kteří nechtějí dávat za naviják 4 a více tisíc, ale hlavně pro lidi, kteří nehledají kvalitu, ale relativně dostupné emoce z nového "krásného" navijáku za slušné peníze. Shimano s Daiwou je v podstatě monopol a oni to vědí, proto si v zásadě drží ceny už dekády let, kvalitu ale stále více přibližují výše uvedeným navijákům, protože také pochopili konzumní styl a naše potřeby : Iphone 8,9,20, 150...

                        Já ten systém nehodnotím, jen konstatuji realitu. Pamatuju si, když NASH vylezl před 3 lety s navijáky H-GUN, všichni jsme na každoročním setkání říkali, jestli se někde nepraštili do hlavy, pak jsem pochopil...první série 3000ks zmizela během 3 měsíců !-) Nemyslím si, že by to probíhalo stejně, kdyby udělali něco ve stylu Penn Afinity. Už víš, kam mířím?

                        Ultegra XT je v tomto ohledu relativně slušný navi, které je třeba náchylnější na hrubější zacházení (převody) ale bavíme se třeba o 10-15 letech používání. Ze starší navijáků ti rozhodně najdu lepší navi, ale pokud nejsi extrémní ras a máš svoje náčiní rád, budou ti v pohodě sloužit.

                        V neposlední řadě si uvědom, že dát v dnešní době 4000,- za navi je pro průměrného čecha cca 1/6 platu. V roce 1997 ale stála Ultegra hodně podobné peníze, reálně to ale pro někoho byla třeba i 1/2 platu. stejný model postav na televize, auto, cokoli... je to tedy dnes levné, nebo drahé? :-)

                          NStrop 330 - Profil | Út 23.2.2016 20:00:43

                          Lajnator >> jestli tomu dobre rozumim tak tvoje nabizene xt je stara dobra kvalita. Starsne moc se mi libi ale techz penez :-) no za kvalitu se plati je mi to jasny. Jen se furt nemuzu rozhodnout na jake jestli ty za 3500nebo ty za 4000kc chci je hlavne na odhoz a sem tam vyvazka

                            NLajnator - Profil | Út 23.2.2016 19:54:16

                            Strop 330 >> Není to asi úplně politické vzhledem k tomu, že je teď tady prodávám, ale uvnitř je to na rovinu téměř totožné. Dva tebou zmíněné modely jsou už konstrukčně úplně něco jiného...bohužel

                              Nsluki - Profil | Út 23.2.2016 19:37:18

                              Zdarec,chtěl jsem se zeptat u jednoho s technií XT mi ťukne klička v určité poloze do překlápěče.
                              Kde může být chyba?díky za odpověd Lukáš

                                NStrop 330 - Profil | Út 23.2.2016 19:01:41

                                Tak já se taky chci zeptat ty XT jsou v čem jiné než xtb xts?
                                Moc tomu nerozumím tak se ptám :-) na netu jsem to hledal ale nenašel jen jsem našel že XT byla první řada a prej i největší kvalita

                                  Nclarence - Profil | Út 23.2.2016 18:53:34

                                  Pvl >> Já vím Bohumile,já vím.Přesto jsem jenom zeptal za to nic nedám kór keď tady máme takých odborníkov .J

                                    NPvl - Profil | Út 23.2.2016 18:43:46

                                    clarence >> No vidíš a máš ušetřeno ..

                                      Nclarence - Profil | Út 23.2.2016 18:39:51

                                      Lajnator >> Tak to si tedy asi nechám a na zimu ti je pošlu na preventivní prohlídku.Dík docela jsi mne potěšil,protože se mi fakt líbí i pohledově a taky mne to stálo nervy než jsem si na ten spool zvykl.J

                                        NLajnator - Profil | Út 23.2.2016 18:16:30

                                        clarence >> ne úplně ale v zásadě ano, XSA, XTA a XT