Shimano Aero Technium XT 10000

ahoj chlapi,
pouze pro ty, kteří mají zkušenosti s tímto navijákem. Shimano Aero Technium XT 10000. Vyměnili byste tento naviják za novější Shimano Aero Technium Magnesium 10000 XSB
děkuji
Mrož
Autor diskuse: charly - Profil , 28.12.2015 kaprařina - náčiní, doplňky

Luger46 - Profil | Čt 18.2.2016 10:12:47

Lajnator >> máš pravdu předsedo :)

    Lajnator - Profil | Čt 18.2.2016 10:08:05

    Glock 17 >> Cipísekk - 18.2.2016 9:50:50 >> díky za fotky, nedávno jsem dělal LC chlapíkovi, kterému se tato součástka na tvrdo protočila a přestalo to navíjet.

      Lajnator - Profil | Čt 18.2.2016 10:06:22

      Luger46 >> Ahoj, MGS xsa a b co jsem viděl, všechny měli "zlatý" mosazný PG viz fotky.

      Koukni na jednu z prvních fotek na videu, co jsi poslal. Tam je zlatá, pak už vidíš černý...podle mě je to pak jiný navi i podle označení na cívce

        Cipísekk - Profil | Čt 18.2.2016 9:50:50

        Lajnator >> Ahoj, tak jsem natrefil na BB LC s tou součástkou ze žlutého kovu místo nerezu, jak jsem Ti říkal. Dělal jsem tři s nápisem LC v rámečku, z toho jeden to měl a dva ne.

          Luger46 - Profil | Čt 18.2.2016 8:34:57

          Lajnator >> s tím xsb si nejsem teda jistý

            Luger46 - Profil | Čt 18.2.2016 8:14:24

            Lajnator >> koukej na tu černou šroubovici co má mgs xsa a mgs xsb
            https://www.youtube.com/watch?v=v88D7WVWs1Y

              Lajnator - Profil | Čt 18.2.2016 7:49:13

              Ahoj posilam par fotek z dnesniho servisu MGS XTB, krasne navi, z meho subjektivniho pohledu jeden z nejhezcich chodu vubec. Standartni zvuk od prevodu jako u MGS XSA a B byl zde mirnejsi, po otevreni jsem zjistil, ze byly uvnitr suchy, jako Martini chudinky. Po ociste a promazani zvuk temer zmizel. Bombova je taky pomala oscilace, jako u Technium XT diky systemu sneku viz fotky.

              Jedinym zklamanim jsou pro me loziska made in Thailand, to se u ostatnich technii, nebo MGS nevidi, nastesti se to da jednoduse vyresit;-)

                murphyy - Profil | St 17.2.2016 21:49:42

                Lajnator >> Kubo suhlas, len nejake mozno pripomienky, nazory, otazky, nie su na Teba, len vseobecne :)

                podla mna ultegra je stavana na min 200g+ zataze, aj ta EU s vyssim prevodom.
                stale je to ultegra, hoci mozno nie s takou vydrzou co sa tyka trvanlivosti ako je to u ultegry s nizsim prevodom (aj mnoho JP surf reels maju prevod 4,3).

                podla mna ide o to ako to clovek vnima a hodnoti ten svoj navijak:
                ci vyvaza par-krat do roka a stahuje 200g olova, alebo vyvaza 100 dni v roku a stahuje 200g olova.
                pre prveho bude ultegra 14000 stavana na tazke zataze, pre druheho ani POWER AERO, ci AERO TECHNIUM mozno nebude.

                samozrejme, najlepsie by bolo kupit ultegru a ocakavat trvanlivost prevodov ako pri STELLE SW, ale vieme ze to tak dnes nie je

                  sidneyv - Profil | St 17.2.2016 11:03:00

                  Lajnator >> a kurna :) aby som teda zacal riesit tie power aera :)

                    Lajnator - Profil | St 17.2.2016 0:36:27

                    hakin >> Ahoj, odpověď na tvojí otázku není úplně jednoznačná, ale v zásadě ne. Ultegry všeobecně nejsou svojí konstrukcí i převodovým poměrem stavěny na takovou zátěž (rozhodně ne po dlouhou dobu)

                    Určitě najdeš spoustu spokojených majitelů, co na ně nedají dopustit, ale z mé zkušenosti, většinu navi typu XSA, XTA, XT, XSB (o 5500 velikostech už vůbec nemluvě) co jsem měl možnost vidět, měly většinou problém s převody ty, u kterých lidé tahají těžká olova 100g + navíc ještě tráví "100" dnů z roku na rybách. Pro tyto případy jsem před nedávnem objednal sadu komplet převodů do zásoby !-)

                      hakin - Profil | Út 16.2.2016 21:10:11

                      Lajnator >> XTA nezvlada 140 gramove olova?

                        Lajnator - Profil | Út 16.2.2016 15:42:12

                        Pvl >> Ahoj, to jsem rád, oni šli ale krásně už před tím, na ty léta !-) jinak dost taky dělá přidané ložisko, které tam chybí originál.

                        Teď akorát dělám Ultegry XTA, které se liší jen jinou matkou na cívce. Nepřál bych ti slyšet ty převody! Pašák na tom prý tahá 140g olova...na to to bohužel není stavěné. Těším na ty Biomastery, co jsi mi ještě nechal. Vypadají luxusně!!

                          Pvl - Profil | Út 16.2.2016 12:43:14

                          Lajnator >> Sobotní převzetí navijáků bylo takové "natrap" :o§) Dnes namotávání nového silonu . Člověče .. jdou jak hodinky .

                            kritik - Profil | Út 16.2.2016 7:45:35

                            FSnevajs >> Kuš, ty Shimánisto....:))

                              kritik - Profil | Út 16.2.2016 7:44:51

                              Lajnator >> Jo jo, klucí od Nikla jsou hrozní rabijácí....:) Až budeš mít čas tak se ozvy, nějak ty Ultegry musíme prokoumat....
                              Místo klacku pod kličku doporučuji dubové klínky, pár se mi jich doma povaluje :)

                                Lajnator - Profil | Po 15.2.2016 21:09:56

                                kritik >> Ahoj, firma děkuje :-) ty druhé jsou ještě větší kočičky, spíš nevím, co si počnu s těmi Ultegrami XTA, co si mi také dal. Převody jsou na výměnu a vůle na kličce budu asi muset podložit nějakým klackem, kluci od Nikla se toho holt nebojí a jsou asi na rybách často !-)

                                  smike - Profil | Po 15.2.2016 19:30:09

                                  FSnevajs >> a hned mi je za pulku strelis:-)))

                                    FSnevajs - Profil | Po 15.2.2016 18:36:15

                                    kritik >> a sup s nima do bazaru :)))

                                      kritik - Profil | Po 15.2.2016 16:24:29

                                      Tímto bych chtěl poděkovat kolegovi Lajnatorovy za supr - čupr odvedenou práci....
                                      Ve čtvrtek jsem si v Práglu vyzvednul svoje mazlíky a nemohl jsem je poznat...:-))
                                      Sametový chod, vyměněný ložiska, absolutně bez vůlí......
                                      Krásná práce a doufám, že se druhý pár povede také tak.....:)

                                        smike - Profil | Po 8.2.2016 6:14:31

                                        Rajsi >> tak to je velka hitparada:-)