- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Výroba boilies - vyplatí se?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
80x v oblíbených a 6x v ignorovaných.
NKocháč - Profil | Pá 25.9.2015 9:46:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
1. 40% nějaké obyčejné tříděné rybí moučky třeba lososovka, víc není potřeba
2. 20% vaječných bisquitů - ptačí zoby nebo extrudované patčáky
3. 10% pšeničných klíčků, víc určitě ne, spíš méně - dobře pojí, možná až moc
4. 20% objemovka třeba sojovka nebo krupice (dal bych trochu víc krupice a ubral klíčky)
5. 5% vaječný albumin - koule bude tvrdší a déle vydrží
6. 5% třeba syrovátku nebo pivovarské kvasnice nebo robin red
S tekutýma bych si moc hlavu nedělal, jestli teda nechceš chytat rychle. Dal bych jen cca 20ml lososového oleje a případně pár kapek esenčáku. Pokud trváš na esenci, tak se drž dávkování a dávej spíš méně než uvádí výrobce.
Do suchého mixu přidej sůl, ryby na ni velice dobře reagují a zajistí ti velice levnou konzervaci. 50g/1kg je prej moc, znám lidi co dávají i víc a raději ani nebudu psát kdo :o))), ale prej stačí 20g.
Možná je to divočina, ale tento "základní mix" ryby akceptovat budou a proč by ty kuličky nežraly, když slupnou i hotovky, co vyjdou do 100,-Kč/1kg :o))))
A nebál bych se nakoupit tady
http://www.krmivahulin.cz/KRMIVA-A-SMESI-PRO-RYBOLOV/SUROVINY-PRO-VYROBU/
NKocháč - Profil | Pá 25.9.2015 9:26:29
1. Koupit hotovky. Tady musíš za ten luxus zaplatit. Jsou hotovky od cca 100,- Kč do cca 500,- Kč/1kg (někdy i dražší). Ber to tak, že výrobní hodnota koule je x násobně nižší než cena maloobchodní. Pokud tedy někdo menší neobchází velkoobchod a neprodává napřímo přes e-shop. Kvalita kuliček může být zásadně rozdílná. Otázkou je, jestli je potřeba chytat na složením přebušené koule. Ony ani nemusí být tak nabušené, mnohdy je nabušená pouze cena a díky reklamě to lidi prostě chtějí.
2. Koupit hotové mixy a tekuté o výrobců a našoulet si sám. tady ve finále zjistíš, že to mají výrobci dobře spočítané a stojí tě to skoro stejně nebo možná o něco málo méně než hotovky.
3. Sehnat si suroviny a našoulet si sám. Tady jde o recept a cenu vstupních surovin. Můžeš si našoulet koule za pár desetikorun, ale taky mohou být ve finále dražší než ty nejdražší hotovky. Chce to už trochu zkušeností a hlavně vědět kde ty surky nakoupit :o)
NDaveX - Profil | Pá 25.9.2015 9:18:43
NDida - Profil | Pá 25.9.2015 9:15:59
NBomber76 - Profil | Pá 25.9.2015 7:02:16
Nsprinterd7 - Profil | Pá 25.9.2015 6:42:12
NPetras - Profil | Pá 25.9.2015 6:02:35
NBomber76 - Profil | Pá 25.9.2015 6:00:58
Nrover - Profil | Čt 24.9.2015 23:31:25
NJaMi - Profil | Čt 24.9.2015 23:07:45
Tohle je alchymie a jak tu bylo již psáno, je to o zkoušení a prutohodinách. Většinou se výsledek ukáže až po několika letech, kdy dannou koulís vychytáš , natuníš a hlavně otestuješ. Není to o tom, že něco narychlo vytvoříš na akci nahonem a bude to in.
"Pošle někdo další recept? Někdo, kdo chce ukázat, že jeho koule jsou lepší než z obchodu? hm? Je tu někdo kdo se nebojí srovnání? :-)"
Tady nejde o srovnávání, o lepší nebo horší recept. Uniká ti stále dle mě podstata věci.
Abych to zjednodušil, jezdi rok na jedno místo, nebo i déle a testuj svoje koulís. Obměňuj jeho složení, a další věci. Na každej měsíc jiné a pak to kombinuj. Sám zjistíš, že to je běh na hodně dlouhou trať.
Jo , ještě jsem někde tady něco četl třeba o oleji....
Co myslíš, jak se bude chovat olej ve studené, nebo v teplé vodě. V podstatě je to nosič onoho potravního signálu. Bude lepší ve studené, nebo v teplé vodě? A nebo alkohol, bude lepší nosič ve studené, nebo v teplé vodě? Slyšel jsem o rybářích, co přijeli a sypali do vody cca pytle krmení "koulí značkovejch" a za víkend čapli tak málo. A vedle stál rybář s pár koulísema "vlasní výroba" v kapse a nachytal více než oni.. "Srovnání cena/kvalita/množství". Ono to pak není jen o nástraze, ale i o návnadě. A jak je známo, čím krmíš, na to by jsi měl i chytat. Ale není to podmínka, ale je tam větší naděje na úspěch. Tak že neblázni, nech si závodění na přes rok, něco si o tom přečti, podiskutuj a až toho drobet vyzkoušíš, tak pak srovnávej. Věřím, že až toto podstoupíš, budeš o tom vědět více, než teď.
Petrův zdar a dobrou noc.
Nsprinterd7 - Profil | Čt 24.9.2015 21:21:01
Naligator - Profil | Čt 24.9.2015 21:19:15
NPetras - Profil | Čt 24.9.2015 21:13:29
NPetras - Profil | Čt 24.9.2015 21:08:35
NLucky Luck - Profil | Čt 24.9.2015 19:37:05
NRK - Profil | Čt 24.9.2015 17:51:02
Jinak s tim bufáčem jsi to trefil, ale dá se to rozvádět i jinym směrem. Jako že to fajnově voní , ale chytneš salmonelu. A nebo, že to moc nevoní, není to moc slané, ani sladké. Tak to mají ty nejdražžší resturace, kde se opravdu klade důraz na ty nejkvalitnější potraviny a čerstvost. Minimálně koření, soli, nechat vyniknout přirozenou chuť masa nebo třeba ryby. Takovou resturaci by jsi minul, protože by jsi cejtil gulášek ze čtyřky cenový o dva kiláky dál:-) Ale na to musíš mít prachy a hlavně si na to musíš zvyknout. Stejně jako na ty nejdražší suchá vína, která plebejec prostě nedá............A teď to napasuj na názor, že když dáš nejkvalitnější suroviny do koule, tak to ten kapr prostě pozná.?
NFishky - Profil | Čt 24.9.2015 17:04:18
No a tomuhle se říká potravní signál, je to jeden ze základních pojmů kaprařiny, když to koule dává je to OK, když dává slabý, není to OK... napasovat kouli na revír a chutě kaprů je legranda, nicméně pojem "kapr pozná složení směsi" je ptákovina :)
PS: kdybys chytal kapry, tak bych tvé názory pochopil jako zvědavost, ale ty je spíš nechytáš a přijde mi to jako vyrypování, vyrypování od někoho, kdo o tom nemá ani páru, ale ví přesně, která páčka a dělá si z opačných názorů děsnou legrandu :)
Čtenáři této diskuse také sledují
NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery1637
NLexikon boilies komponentů901
NWaftersky - rady, typy, zkušenosti814
NKrátkodobá kaprařina x9951
NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse54936
NDomácí swinger - výroba624
NCcMoore a vše kolem něj3769
NFan Club navijáků Tica993
NZlatá kaprařská malina1332
NKarbonové podložky do cívek smekacích navijáků882
Kde to žije - kaprařina
16:13NKrátkodobá kaprařina x 9953
13:52NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
11:00NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
10:36NFanclub značky Shimano 16402
8:36NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
StNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5335
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
Co je nového - kaprařina + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
26.6.Brčekolský Mistrák - uvolněné...
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...












