Klub fanoušků Trabucco

Diskuze pro fanoušky značky Trabucco.
Autor diskuse: MartenBear - Profil , 8.3.2015 všeobecné - náčiní, doplňky
Dále moderují: chřenovák Profil + Pafka Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NPafka - Profil | So 13.6.2026 23:23:56

►►► Produktový katalog Trabucco pro rok 2026 (ENG): ◄◄◄

https://issuu.com/trabucco_ita/docs/trabucco_fishing_-_2026_product_catalog_-_english

    NMartenBear - Profil | Čt 12.3.2015 19:25:39

    kubah >> Pokud je to zde úplně stejné, tak to je pro mě veliká chvála. Zbytek je na Plavanovi :-)

      Nkubah - Profil | Čt 12.3.2015 19:24:19

      Proč se muselo zavřít TFC, když je to zde úplně stejné ?

        NMartenBear - Profil | Čt 12.3.2015 19:23:19

        plavan >> Naviják mi přijde poštou zítra, ale při úplném roztažení sedla je místo na patku navijáku 6,5 cm.

          Nplavan - Profil | Čt 12.3.2015 19:21:17

          Bear >> MartenBear - 12.3.2015 19:15:54 >> co naviják, jde ti do sedla dobře nandat ? Některé kousky mají, jak jsem si všimnul, držák na háček s přelakováním zbytečně blízko sedla a při navijáku s dlouhou přední pacičkou se musí matice našroubovat přes to zalakování u držáčku dost násilně. Podobně to bývalo u Eriona XT Power.

            NMartenBear - Profil | Čt 12.3.2015 19:17:00

            Ještě jsem závěrem zapomněl dodat, že jako vedlejší efekt mého výběru byla zachována značka, takže pokračujeme v hitparádě našeho klubu :-))

              NMartenBear - Profil | Čt 12.3.2015 19:15:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              A je doma! Nakonec rozhodlo ošmakání na krámě. Má perfektní progresivní akci - při menším zatížení funguje především horní polovina blanku, spodek je tužší s výraznou silovou rezervou, takže ten se zapojuje při větším zatížení. Připomíná mi tím mé MRX-V 125g, což je dobře, protože mi tento druh akce sedí ze všech nejvíce.

              První dojmy:
              Korek má podobnou kresbu jako na MRX-V, leč se projevuje výrazně nižší cena, takže se občas najdou strukturální vady. Nic kolosálního, ale je vidět, že ten korek je pečlivě tříděn pro dané řady prutů Trabucco.
              Koncovka rukojeti je docela nevzhledná, bude asi praktická. Moc parády ten radiátor ale neudělá :-))
              Blank s očky je bez chybičky. Vše pěkně zarovnané, vyvázané, zalakované. Velice precizní práce. Tohle číňani umí.
              Špičky jsou silnější než u MRX-V. Řekl bych, že to bude stejná tloušťka jako u Shimana. Uncáží skvěle doplňují mé MRX-V 125g, což ostatně dělá celý proutek. 1, 1.5 a 2 unce.
              Tubus na špičky mi přijde paradoxně o dost lepší než u MRX-V. Je tlustší a ze silnějšího plastu, takže se do něj špičky lépe zasunují (nevadí očka) a jsou lépe chráněná. U MRX-V se mi ho už povedlo zmáčknout, což má za následek překlesaný plast v místech ohybu.
              Trny spojek jsou zbroušené do matna, u protějších dílů je hmatem cítit jakýsi zpevňující zalakovaný ovin. Ten je označen Power Joint.
              Záslepky trnů spojek jsou vzhledově trošku odfláknuté. Svou úlohu samozřejmě odehrají dobře, jen nejsou úplně precizně zapilované zároveň s koncem trnu. U MRX-V se vyskytuje stejný jev. (možná jsem zbytečný hnidopich, ale třeba SpeedMaster to měl lepší)
              Jinak v ruce hodně příjemný proutek. Působí opravdu solidně, slině a je i celkově moc hezký. Těším se, že si užiji i trochu jemnější rybařinu než s MRX-V 125g. Vyzkoušet ho půjdu nejspíše na začátku příštího týdne na nějaký stojáček.

              Dále jsem si na krámě ošmakal MRX-V Bomba. Opět jsem si všiml vtipného překlepu 3+3. Vypadá to, že si toho Ital ještě nevšiml. Jinak nádherný a excelentní proutek s trošku měkčí akcí než Preclík.

              S prodavačem jsme dále pokecali o TXL Advanced River Feederu. Říkal, že s 80 g olovem s ním hází 102 m :-))

                NLálos - Profil | Čt 12.3.2015 14:48:44

                Bear >> MartenBear - 12.3.2015 12:24:21 >> dnes jsem byl ve Vipě a maj tam ve výprodeji Neox bomb 300 cm za litr, sice prut staršího data, ale překvapil mě, moc hezkej teňoučkej prut. Akorát odhozovka je 10-30g a já chtěl něco tvrdšího, takže jsem ho nebral

                  Nchřenovák - Profil | Čt 12.3.2015 14:45:22

                  Bear >> MartenBear - 12.3.2015 12:24:21 >> Te Axion ti mužu doporučit☺

                    Nchřenovák - Profil | Čt 12.3.2015 14:39:07

                    Bear >> MartenBear - 12.3.2015 8:39:08 >> Jsem spokojen chytam na něho celoročně

                      NMartenBear - Profil | Čt 12.3.2015 12:24:21

                      paia >> Díky. Zatím mám v hledáčku Byron Team Wincklepiker TWP 300cm ze zdejší inzerce. Kdyby to nedopadlo, ten Axiom vypadá slušně.

                        NNachos - Profil | Čt 12.3.2015 12:22:09

                        Bear >> MartenBear - 12.3.2015 9:09:44 >> a já vlastním ten Axiom v 3m a je to super proutek na jemné chytání

                          Npaia - Profil | Čt 12.3.2015 11:51:49

                          Bear >> MartenBear - 12.3.2015 9:09:44 >> nemám zkušenost s ostatními pickery od Trabucca, ale doporučit můžu třeba Mivardi Axiom nebo Mikado Black Draft picker. u obou se jedná o léta prověřené proutky, ten Axiom má stejný blank jako Garbolino Squad Super Picker, který vlastním.

                            NMartenBear - Profil | Čt 12.3.2015 9:09:44

                            Nachos >> Ale tak to bych klidně přišetřil, ale pokládám to za zbytečné, protože by to pro mne byla spíše okrajová část lovu, většinou stejně chytám na MRX-V 125g. Takže by mi stačilo něco levnějšího, pokud by to nemělo nějak výrazně špatné vlastnosti.

                              NNachos - Profil | Čt 12.3.2015 9:04:58

                              Bear >> MartenBear - 12.3.2015 9:02:30 >> trošku přišetříš ne? :)

                                NMartenBear - Profil | Čt 12.3.2015 9:02:30

                                plavan >> Jojo, myslel jsem MRX-V Bomb. Te by se mi líbil nejvíce, leč cena je příliš. Ale ten Preclík by cenově šel, ale zkušenosti s ním nemám a neznám.

                                  Nplavan - Profil | Čt 12.3.2015 8:50:49

                                  paia >> asi jo

                                    Npaia - Profil | Čt 12.3.2015 8:50:11

                                    plavan >> Marten asi myslel MRX-V Bomb...

                                      Nplavan - Profil | Čt 12.3.2015 8:47:22

                                      Bear >> MartenBear - 12.3.2015 8:39:08 >> nevím jak teď, ale třímetrový Preclík Bomb býval cca o 2 stofky dražší než Preclík Picker.

                                        NMartenBear - Profil | Čt 12.3.2015 8:39:08

                                        chřenovák >> Jak jsi s ním spokojen? Poslední dobou mám hejble dokoupit nějaký picker pro jemnější lovy. Takový kapřík zdolávaný na tomto musí být skutečně lahůdka. Samozřejmě by asi byl nejlepší Bomb, ale na ten nejsou finance.

                                          Nchřenovák - Profil | St 11.3.2015 21:04:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                          Antrax Pro Picker 2,70 35g