Klub fanoušků Trabucco

Diskuze pro fanoušky značky Trabucco.
Autor diskuse: MartenBear - Profil , 8.3.2015 všeobecné - náčiní, doplňky
Dále moderují: chřenovák Profil + Pafka Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NPafka - Profil | So 13.6.2026 23:23:56

►►► Produktový katalog Trabucco pro rok 2026 (ENG): ◄◄◄

https://issuu.com/trabucco_ita/docs/trabucco_fishing_-_2026_product_catalog_-_english

    Nchřenovák - Profil | St 11.3.2015 20:58:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    plavan >>

      NMartenBear - Profil | St 11.3.2015 17:12:58

      Nějaká ta křivka MRX-V 390cm 125g tam vidět je, ovšem úlovek jsem nezaznamenal.

      https://www.youtube.com/watch?v=C8iyulr1FNY

        NRytíř - Profil | St 11.3.2015 16:32:37

        chřenovák >> prut i vedeo pěkný,řeč hrozná:-)

          Nplavan - Profil | St 11.3.2015 15:03:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Martin M. >> já zkusím prohledat archiv s nějakými křivkami od vody, jestli najdu. Zatím jsem našel jen křivku MRX-V bomba při náhozu 40g krmítka

            Nchřenovák - Profil | St 11.3.2015 15:03:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Nchřenovák - Profil | St 11.3.2015 14:58:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Nchřenovák - Profil | St 11.3.2015 14:58:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  NMartin M. - Profil | St 11.3.2015 14:44:35

                  plavan >> dotazy jsou vetsinou, jestli ma spicka vliv na vrhaci zatez prutu, pripadne jestli je udaj na spicce vrhaci zatez. To ze se i spicka podili na nahazovani nebo zdolavani, je bez debat, ale pri nahazovani nebo zdolavani neni nejslabsim clankem prutu. Pokud tedy vynechame ruzna zamotani nebo rozkmitani po nahozeni.

                    Nplavan - Profil | St 11.3.2015 14:00:51

                    Martin M. >> takhle bych ten prut, jako na obrázku, u feederu s vlascem asi neohnul. To bych musel mít tak pětadvacítku návazec nebo dvaadvacítku durch. To bylo ohejbáno velikou silou.

                      Nplavan - Profil | St 11.3.2015 13:53:00

                      nerf >> lapp - 11.3.2015 13:45:39 >> tak pokud máš v úmyslu chytat bez špičky, tak je samozřejmě pravdivější i křivka bez špičky. Pokud má být ale pravda, kterou na Mrku hlásá většina rybářů, že špička nemá na akci feederu žádnej vliv, tak se může ohýbat i se špičkou.
                      Jen pro dokreslení, já od samého počátku zastávám názor, že špička má sakra velkej vliv na křivku feederu , zejména u prutu s progresivní akcí.
                      Podle mne je hlavní důvod prodavače, aby jste ohýbali bez špičky ten, že se lehce může stát, že špička vyklouzne a prut švihne do nízkého stropu a prodavač má vyděláno. Zvláště když špičky nedrží v prutu dobře, je nebezpečí úrazu vysoké.
                      A vliv špičky na subjektivní pocit z feederu je u mne obrovský. Když si dám do feederu dlouhou jemnou laminátovou špičku, řeknu hned subjektivně, že ten prut je jako kravskej ocas. To jsou takové ty rychlé soudy, kdy člověk vleze do prodejny, s každým prutem si dvakrát prošvihne a názor je hotovej :-)))))

                        NMartin M. - Profil | St 11.3.2015 13:49:25

                        Zkousel nekdo vyfotit stejny prut v krivce bez vlasce drzeny za spicku a s vlascem drzeny za vlasec?

                          Nlapp - Profil | St 11.3.2015 13:45:39

                          V jednom nejmenovaném ryb. krámu mi bylo o víkendu sděleno, že při testování křivky "nasucho" by se prut měl držet až za výměnnou špičkou, na začátku prvního dílu. Pak že je křivka pravdivější a lépe vidět. Souhlasíte?

                            Nčernásmrt - Profil | St 11.3.2015 13:43:25

                            plavan >> Myslím že bomba a 75g bych neměl čím nahradit, i když mi dost padnul do oka Maver Diamond a novej Preston Competition, taky Shimano Speedcast Precision je úplně jinej prut než Shimana bývaly.

                              NMartenBear - Profil | St 11.3.2015 13:38:21

                              plavan >> Skutečně nádherná křivka.

                                Nplavan - Profil | St 11.3.2015 13:37:11

                                černásmrt >> máš postřeh, šel jsem to do komůrky omrknout a taky mám na bombovi MRX-V napsáno Sektion 3+3.
                                POkud myslíš pouťovým designem ten nápis, tak tu samolepku sundej a budeš mít čistě černý blank. Ale bude se ti pak hůř prodávat, páč čibuko je zavedená značka a " no name " každej nemiluje :-))))

                                  Nplavan - Profil | St 11.3.2015 13:33:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  standas >> když je dost světla, tak je prut dobře vidět na šedé silnici nebo vůči modré obloze. Jako třeba tento Sygnum TXL Supreme 12M. I když tento prut bude vidět dobře skoro všude, páč má na druhém a třetím díle nalepenej spirálovej oplet.

                                    NMartenBear - Profil | St 11.3.2015 13:20:07

                                    No a ještě katalog Trabucco pro rok 2015, ať to tu všechno máme :-))

                                    http://www.marg8up.com/trabucco.it/doc/Catalogo_Tra​bucco_2015ITA.pdf

                                      Nplavan - Profil | St 11.3.2015 13:17:30

                                      Bear >> MartenBear - 11.3.2015 13:11:25 >> kdyby jste si kluci víc všímali světla a ubrali své subjektivní dojmy, teda hlavně Standas, tak by jste viděli, že Jirka, který přidržuje špičku prutu, je už skoro v úplném stínu. Světlo je pro fotky a video dost důležité :-))))))) A i když by se zdálo, že bílá barva na pozadí oproti černému prutu bude OK, tak to tak vůbec bejt nemusí.

                                        NMartenBear - Profil | St 11.3.2015 13:11:25

                                        standas >> Jo, hned by ta křivka byla lépe vidět.

                                          Npaia - Profil | St 11.3.2015 13:10:32

                                          černásmrt >> lol, tak tohodle detailu jsem si fakt nevšiml! ;o)