Klub fanoušků Trabucco

Diskuze pro fanoušky značky Trabucco.
Autor diskuse: MartenBear - Profil , 8.3.2015 všeobecné - náčiní, doplňky
Dále moderují: chřenovák Profil + Pafka Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NPafka - Profil | So 13.6.2026 23:23:56

►►► Produktový katalog Trabucco pro rok 2026 (ENG): ◄◄◄

https://issuu.com/trabucco_ita/docs/trabucco_fishing_-_2026_product_catalog_-_english

    NKučík - Profil | Po 16.3.2015 12:22:04

    minatrix >> Dík

      Nplavan - Profil | Po 16.3.2015 12:20:20

      FRANK71 >> já bych si někde osahal třeba Precision XT SW 12 MH. Něco okolo 18 stovek , žádný strach o korek nebo jeho imitaci, páč tam ani jedno není a akce prutu za ten peníz si myslím, že by ti moc vyhovovala. Na takové to feederování na Béčku na rousnici či žížalu nebo čtrnáctku rychlou peletu by se ti to určo líbilo. A když zjistíš za rok, že to není ono, tak to za tisícovku prodáš a koupíš si lepčííí. Snad nebude vadit křivka toho Preclíka, ale přijde mi škoda jí syslit v PC, když ji mám nachystanou.

        Nminatrix - Profil | Po 16.3.2015 12:17:14

        Kučík >> Ano, Kaprspec

          NKučík - Profil | Po 16.3.2015 12:13:10

          minatrix >> Kde si je prosimtě kupoval v kaprsteku?

            NFRANK71 - Profil | Po 16.3.2015 12:08:01

            plavan >> Tak je to jasný, pral jsem to zatím jen podle toho, že pokud šíma jsou měkčí, tak odhozovka bude níže. Nyní se můžeme bavit jen o heavy.

              Nplavan - Profil | Po 16.3.2015 12:03:19

              FRANK71 >> já sice pocházím z Vysočiny, což je pro Pražáky vidlákov. Ale ten Beast, který jsi dal jako vodítko s označení carp extra heavy feeder s odhozovkou 160g a váhou 290g ve 366cm , připomíná i mně nejenom názvem, ale i parametry kaprák jako vyšitej.
              Prostě těžkej, houževnatej a zcela nevhodnej pro běžné feederování.

                Nfalach - Profil | Po 16.3.2015 11:58:45

                FRANK71 >> Pokud chce Feeder podobný kapráku i nařeky vem jak říka Plavan TXL Advanced River nebo TXL Long Distance.
                Ja dal kapráky do světa a koupil TXL Advanced River a chytám vše a mám klid. Jen můj názor :)

                  NFRANK71 - Profil | Po 16.3.2015 11:49:11

                  plavan >> to přece není kaprák ?

                    Nplavan - Profil | Po 16.3.2015 11:45:00

                    FRANK71 >> ne Františku, ty jsi chtěl ekvivalent k tomu kaprovému Beastovi. Kdyby ses zeptal rovnou, že chceš feeder, abys nemusel tahat k vodě ty svoje kapráky, mohla začít diskuse mnohem dřív :-)))))))))))))))))

                      NFRANK71 - Profil | Po 16.3.2015 11:39:24

                      plavan >> no právě, potřebuju fídra. Proto jsem se ptal na to Trabucco.

                        Nplavan - Profil | Po 16.3.2015 11:32:47

                        FRANK71 >> tak pokud nemáš žádnej feeder a chceš feeder a máš doma kaprové pruty , tak je blbost kupovat barbel special, to dá rozum.

                          Nminatrix - Profil | Po 16.3.2015 11:30:27

                          FRANK71 >> ...náhradní špic vyjde na cca 350Kč. Tak já s tou financí počítal a jsem tuze spokojen

                            Nplavan - Profil | Po 16.3.2015 11:29:40

                            FRANK71 >> já tvůj příspěvek špatně pochopil, po přečtení Minatrixova příspěvku už mi to docvaklo. Windcast nebo Advanced River mají měkkou poslední třetinu prutu, ale záběr se přenáší až k navijáku, to je u prutů, který má nějaké uhláky běžné. Ta Daiwa Theory Barbel je takovej jako ostrej kaprák, ale pouze s feeder špicí. S tou kaprovou je to jako levnej kaprák za dvojku.
                            Na Štváňu by ti ale stačil i feeder s MH odhozovkou. Sedmedesátku krmítko zvládne a když si můžeš flek vybírat a nelosuješ si ho, tak ti vystačí. Navíc si ho užiješ i na Berounce. A MH Feedery, to je parketa, kde je čibuko nejvíc doma.

                              NFRANK71 - Profil | Po 16.3.2015 11:26:10

                              minatrix >> Jasně, ale zase jsou to finance na víc a já chci fídra ne barbel.

                                Nminatrix - Profil | Po 16.3.2015 11:24:01

                                FRANK71 >> ...ale Františku, to byla Theory Barbel s tou základní 4 oz špic. Je tedy jasné, že cejnek podvraťáček nemohl pěkně zasignalizovat útok :-) Dokoupil jsem jemnější a na zimní Vltavě trefoval i 15cm velký plotičky .... ;-)

                                  NFRANK71 - Profil | Po 16.3.2015 11:23:05

                                  plavan >> zatím ne, samozřejmě pokud by byl tuhý,tak by stačilo hevíčko. Já potřebuju fídr ne barbel prut. Pokud chytám na pelety, tak chci chytat velké ryby a používám pelety 16-20 mm. T

                                    Nplavan - Profil | Po 16.3.2015 11:15:40

                                    FRANK71 >> tobě vadí, že se při záběru na extra heavy feeder zaklepe celej prut jako u Windcasta nebo Advanced River či Long Distance ? No vidíš, já si bláhově myslel, že je to výhoda. Ty jsi toho Beasta v extra heavy neměl v ruce, že ?

                                      NPlžík - Profil | Po 16.3.2015 11:05:46

                                      Bear >> MartenBear - 16.3.2015 10:55:36 >> Taky si myslím, že kroužek je pro děti to nejlepší. Pamatuji jak jsem chodil do DDM v Palovce, ale už je to dávno.

                                        NMartenBear - Profil | Po 16.3.2015 11:05:08

                                        Nachos >> Já si vzpomínám na můj kroužek. Měly to být pravidelné každotýdenní hodiny s domácími úkoly.
                                        Nakonec se z toho vyklubala hodinka a test. A test stál za to. Dali nám za úkol na plakátu s rybami ukázat na kapra a říci míru. Po správné odpovědi nám bylo sděleno "hlavně se k těm rybám chovejte slušně". A byli z nás rybáři.
                                        Na první výpravě na rybníku Sedlec jsme byli nachytání RS, že nevíme, že se má psát každá docházka do úlovkáče. Bylo to sice řešeno domluvou, ale je vidět, že příliš teoreticky připravení jsme z kroužku neodešli. Nutno podotknout, že jsme byli docela zapálení, takže jsme se opravdu učili, ale tohle nám nikdo nevysvětlil a rybářský řád se svou občas podivnou mluvou jsme si v těch letech vykládali všelijak:-))

                                          NBigD - Profil | Po 16.3.2015 11:05:04

                                          Nachos >> Pravda pravdoucí!
                                          Já juniora taky nehnal do kroužku- proškolil jsem si ho, zašli jsme na svaz a udělal pohovor a test a bylo to. Jen jsem musel přísahat na holej pupek, že ho budu řádně doprovázet a vést ho k ochraně přírody. Ona taky první rybářská výbava stojí asi jako nový telefon, ale udělala radost, která přetrvává dodnes. Rozhodně se za něj nemusím stydět. Ty prutohodiny v lůně přírody mu hodně daly i psychicky.