Jak dostat kapra nad 10 kilo?

Ahoj kamarádi,letos bych se chtěl pokusit dostat kapříka aspoň nad 10 kilo,minulou sezónu sem se začal věnovat lovu na pelety a vázání svých prvních montaží.Zatím se mi ale nepovedlo dostat žádného slušného kapra.Můj max kapr byl hubeňour 61 na 16mm pop-up banán od firmy sportcarp.Tak sem si říkal,že bych to letos zkusil na boilies,třeba 30mm,že bych s tím dokázal ryby třeba víc selectovat.Mým oblíbeným revírem je Křetínka 1 Letovice.myslím,že zde určitě nějaký pěkný kapřík plave.Chtěl bych vás tedy poprosit o pár rad a tipů nebo jestli mám dále čekat na stěstí až se nějaký splete..?:) Chtěl bych vědět jak krmit,kolik,čím nebo jestli se dá i za jednodenní chytačku třeba na boilie uspět.Je to nástraze nebo o stěstí..?:)

Na co jste kapra nad 10 Kg chytili vy..?:)

A) Boilies64%

B) Pelety13%

C) Červy4%

D) Kukuřice11%

E) Rohlík7%

Od 10.2.2015 hlasovalo 135 čtenářů.

Nviceroy - Profil | Po 9.2.2015 20:24:54

Cloud >> ok jsem ochotny mu poslat sve fotky a hlavu si vymeni na compu :-)

    NPvl - Profil | Po 9.2.2015 20:23:41

    Cloud >> Kolik jich chceš ? Dělám pořadník .

      NCloud - Profil | Po 9.2.2015 20:21:07

      kamarádi držte se tématu,Jak dostat kapra!

      To tu nikdo nedá kapra,ani nezná někdo kdo to ho kapra daruje! :-)

        Npepule83 - Profil | Po 9.2.2015 20:19:07

        svého trofejního kapra(96cm) jsem chytil na malý rohlíkový boilie jahoda 10mm a to zcela bez předchozího krmení,chce to zkoušet

          Nšroťa - Profil | Po 9.2.2015 20:03:07

          Breakdown - >> Ahoj dostat kapra 10+ neni o magickych radach jak to udelat. Musis tomu dat cas a zkouset a zkouset a zkouset. Kdyz jsem cetl to o boilie 30 mm... velky prumer neni zarukou. Velkeho kapra muzes ulovit i na jedno zrnko kukurice. Spis nez zamereni na velikosti nastrah a navnad bych se zameril na znalost vody ve ktere lovis. To jak a co udelat s montazemi si muzes najit ve videich. At se dari.

            NTloušťobijec - Profil | Po 9.2.2015 19:39:54

            sidneyv >> všímavý to člen MRKu :-) Ano, prošel jsem si lovem na boilís a i testováním. Proto taky můžu říct, že to jde i bez koulís. Už jsem to i psal, že lituji těch zbytečně vyhozených peněz. Teď chytám kapry jen v době půstu do 16.6. a pak se vrhám na přívlač. Místo velkých kaprů, se mi zalíbili candáti...proto i změna nicku..

              NSlavnýLovecPampalini - Profil | Po 9.2.2015 19:33:26

              Breakdown - >> nejdůležitější je samozřejmě volba místa kde se ryby nachází, pokud to tam neznáš vem si nejdřív olovo a pořádně si to proházej abys zjistil co je na dně, pak nasaď marker a zjisti jaká je kde hloubka, pak nech marker nahozenej kde se ti to nejvíc pozdávalo a našvihej tam raketou nebo kobrou boilies, já teda osobně zastávám názor, že 24mm je v českých vodách strop a to ještě k tomu na několika málo vodách s velkým množstvím ryb nad 10kg, což ta tvoje křetínka určitě nebude, raději bych používal 20mm kuličky, buďto domácí nebo levnější komerční ať to můžeš pořádně rozjet a pořádně si zakrmit, pelet a partiklu bych se vyvaroval.. chce to hlavně sedět u vody, chceš li inspiraci tak pěkný videa s českýma titulkama jsou zde http://www.korda.co.uk/masterclass/?id=10 je tam markerování, krmení raketou atd.

                Nviceroy - Profil | Po 9.2.2015 19:18:02

                Jinak jsem zapomnel ............kazdeho kapra chytnes na obycejny polystyren zadne HNV , MOUCKY , ESENCE A JINE HOVADINY TAKZE ZACNI JEDNODUSE A POSUNUJ SE ZKUSENOSTMI DALE PODLE SEBE

                  NHejnys - Profil | Po 9.2.2015 19:16:00

                  Chytat a chytat!!

                    Nhláskař - Profil | Po 9.2.2015 19:12:47

                    Preweed >> Desítky druhů netřeba zkoušet.Když projedeš Mrk,tak zjistíš,že větší kapr(v tomhle případě žádaných 10+) se dá chytit v podstatě na každou kouli,co je na trhu a že kapr málokdy odmítne,ale nejdůležitější je-aby samozřejmě v revíru taková ryba byla a najít ten správnej flek.Masážní masochismus v podobě čtení rybářských časáků už dost dlouho nepraktikuji,to se totiž nedá číst...Přijeli jsme,nakrmili,vytahali a furt dokola.Další level je koulení vlastních koulí,to je daleko zajímavější.

                      NPreweed - Profil | Po 9.2.2015 19:12:33

                      SlavnýLovecPampalini >> začátky nikdy nejsou jednoduchý..ale neříkej mi, že je dneska stejný trh jako před 15lety..

                        NPreweed - Profil | Po 9.2.2015 19:06:14

                        Breakdown - >> Hele tak tu máš spoustu rad a tipů..kluci ti tady napsali opravdu hodně informací..buď za ně vděčnej a zkus je přenést do praxe!! Někdo si to musel vyšlapat sám, někomu poradí na mrku :-) tak jako tak..good luck :-p

                          Nviceroy - Profil | Po 9.2.2015 19:05:29

                          rices >> tak pokud pises kombinovat 1:1 s redfiskama tak zarucene nepoznas silu toho boili a dam na to svuj otekly krk :-) oba asi vime ze peleta je v tomhle pripade ten signal a zdroj potravy a zabery na tyhle koule budou uplne stejne jako na koule ze sojovky ..........

                            NSlavnýLovecPampalini - Profil | Po 9.2.2015 19:05:23

                            Preweed >> a dřív to bylo jiný? v době kdy já začínal to bylo naprosto stejný

                              NWamp - Profil | Po 9.2.2015 19:05:09

                              Breakdown - >> ahoj, necetl jsem to cele, tak pokud to zde uz bylo, tak se rypalum omlouvam...(-:

                              Recept neexistuje, existuje pouze souhrn detailu a opatření, ktere proces chyceni velkeho kapra urychluje:
                              1) vyber reviru a nasledne konkretniho mista (pozorovani, ochota vlezt nebo nahodit tam, kam jini nelezou a nehází)
                              2) trpelivost a vira (to je nejdůležitější
                              3)natraha a krmeni (tohle je sporne, ale mluvime o tom jak tomu jit co nejvice naproti) i dvacetikilovy kapr zere kukurici, chleba nebo treba repku. Coz znamena, ze jej muzes chytit i na tuhle nastrahu a krmeni, ale statistika nam rika, ze radove veci pocet velkych ryb se chyti na selektivni nastrahy. Tudis je predpoklad, ze se drive k velke rybe dostanes pomoci boilie ci pelet. Paradoxne sveho prvniho nad deset kilo (13kg.) jsem chytil na Labi na ctyri zrnka kuku pod hackem, ale v soucasne dobe chytim podobnych ryb treba dvacet za sezonu na kvlitni boilie, tudiz ti ho doporucuji.
                              4) Snaz se vytvorit krmne misto, ale nastrahy umistuj třeba 5-15 metru okolo nej. Tohle je dle meho nazoru nejvic co muzes pro velkou rybu udělat. Zabery sice nebudou tak caste a prijdou pozdeji, ale urcite se trefis. Dam na to krk.
                              5) Petruv zdarec a bud na ne hodny. Jsou to sice cunici, ale nadherni a ke stesti by ti mel postacit zazitek ze zdolavani a foto.

                                Nsupinna - Profil | Po 9.2.2015 19:04:30

                                Breakdown - >>Pokud se chceš dozvědět něco k tématu, budeš to tady asi muset trochu promazat. Včetně i mých příspěvků.. :)

                                  NPreweed - Profil | Po 9.2.2015 18:58:55

                                  hláskař >> :-D no jo..je to tak.. :-) Stejně se asi nevyhneš tomu si to vyzkoušet sám..každý boilies pěkně ochutnat, kouknout na strukturu, rozpad..pak vyzkoušíš desítky výrobců a nakonec skončíš tak, že si budeš koule válet sám :-)

                                    Nhláskař - Profil | Po 9.2.2015 18:55:21

                                    Preweed >> Jak by sis vybral? No přece se zeptal tady na Mrku :-D Tady je spousta lidí,co kope za výrobce a umí dobře poradit.No nazdar,teď to vypadá,že kopu za Jablonec...néé :-)

                                      NSlavíček - Profil | Po 9.2.2015 18:54:46

                                      SlavnýLovecPampalini >> Jsem na tom s cenou podobně .

                                        NPreweed - Profil | Po 9.2.2015 18:52:38

                                        SlavnýLovecPampalini >> Ano..ideální..to je ta cesta k úspěchu a hlavně za slušný peníz!! :-)