Jak dostat kapra nad 10 kilo?

Ahoj kamarádi,letos bych se chtěl pokusit dostat kapříka aspoň nad 10 kilo,minulou sezónu sem se začal věnovat lovu na pelety a vázání svých prvních montaží.Zatím se mi ale nepovedlo dostat žádného slušného kapra.Můj max kapr byl hubeňour 61 na 16mm pop-up banán od firmy sportcarp.Tak sem si říkal,že bych to letos zkusil na boilies,třeba 30mm,že bych s tím dokázal ryby třeba víc selectovat.Mým oblíbeným revírem je Křetínka 1 Letovice.myslím,že zde určitě nějaký pěkný kapřík plave.Chtěl bych vás tedy poprosit o pár rad a tipů nebo jestli mám dále čekat na stěstí až se nějaký splete..?:) Chtěl bych vědět jak krmit,kolik,čím nebo jestli se dá i za jednodenní chytačku třeba na boilie uspět.Je to nástraze nebo o stěstí..?:)

Na co jste kapra nad 10 Kg chytili vy..?:)

A) Boilies64%

B) Pelety13%

C) Červy4%

D) Kukuřice11%

E) Rohlík7%

Od 10.2.2015 hlasovalo 135 čtenářů.

Nrices - Profil | Po 9.2.2015 18:51:28

Slavíček >> aka pohadka maju to tam napísane :-)

    NPreweed - Profil | Po 9.2.2015 18:48:48

    hláskař >> Ano stojí, ale kvalitní bolies nemusí stát takovej ranec!! A už vůbec není pravidlo, čím dražší tím lepší!! Je mi z toho někdy smutno...reklama, marketing, časopisy plné kaprů nad 10kg, 15kg, 20kg, 30kg...atd...Pár článků jak to bralo na koule za 500Kč a výš a pak už stačí jen čekat a vydělávat!! Zároveň je to úsměvné, ale pro začínající "kapraře" to musí být strašná masáž!! Nevím jak bych si dneska jako začínající rybář z toho všeho sortimentu na trhu vybral??!!

      Narnošt - Profil | Po 9.2.2015 18:48:44

      Ani jablonecký rychlík nezachrání toho,kdo má špatně navázaný háček nebo chytá tam,kam si kapr pro kus žvance nikdy nepojede...Tím nechci říct,že by to musely být špatné koule,asi nebudou,ale na nich to potom opravdu nestojí. :-)

        NSlavnýLovecPampalini - Profil | Po 9.2.2015 18:48:20

        Slavíček >> tak co ty víš, třeba to nějakej nezkušenej rybář koupí, já jsem tenhle víkend doválel svoje za 120Kč/kg a vypadaj dost dobře dal jsem tam krupici, lososovou a krevetovou moučku, sojovku, vaječnej ptačák, klíčky, syrovátku, laktalbumin (sehnal jsem lacinej), mletý konopí a řepku, sůl, mix rybích olejů a vejce zasypáno v soli to čeká na jaro

          NSlavíček - Profil | Po 9.2.2015 18:48:06

          rices >> Pěkná pohádka večerníček pro opravdu ostré kapraře . Hlavně když mu na ten blud někdo skočí !

            Nhláskař - Profil | Po 9.2.2015 18:40:40

            Preweed >> Cesta k úspěchu je trnitá a každá sranda něco stojí :-)

              NPreweed - Profil | Po 9.2.2015 18:39:37

              SlavnýLovecPampalini >> super..už jsem se lekl :-D čtu pozorně, jen jsem si nebyl jistej :-p

                Nrices - Profil | Po 9.2.2015 18:39:29

                Slavíček >> Ručně vyráběné boiles z čistých konponent bez příměsí skořápek a nastavování různými krmnými komponenty. Příchuť je rybomasová obohacená o HNV. Přesné složení je pochopitelně tajemstvím Tomáš Přády. Troufám si tvrdit, že na českém trhu není žádná firma, která používá tak kvalitní a čisté suroviny. Buhužel to se odraží i na ceně tohoto boilí. BOILÍ NEKONZERVUJEME A JE DOSTUPNÉ POUZE JAKO MRAŽENKA. Toto zboží nemusí být, vždy skladem a je potřeba si jej včas předobjednat.


                Doporučuji tento výrobek kombinovat s amino peletami a Redfish halibut peletami v poměru 1:1. Doporučuji si první dva dny rozložit na časové úseky po 8h a krmné místo vždy přikrmit 2kg směsy palet a boilí. Další dva dny krmit jen po 12h a pak už jen jednou za 24h. Vždy dodržujte čas a krmte ve stejnou hodinu!!! . Při správném zvolení místa zaručuji úspěch a v klidu přechytáte i sousední rybáře. Boilí naprosto věřím a chytám ne něj bezezměny již 6 rok a mám sním opravdu velmi pěkných příhod, na které rád vzpomínám.

                Můj Tip: pokud se dostanete na vodu , kde počasí nepřeje a ryby tzv. neberou, doporučuji obalit boilí nějakým rybomasovým těstěm. Tím se zvětší atraktivita. Tuto metodu používám opravdu jen v krajní nouzy.





                  NSlavnýLovecPampalini - Profil | Po 9.2.2015 18:35:50

                  Preweed >> 690 Kč :-) ale pointu si nějak nezachytil

                    NPvl - Profil | Po 9.2.2015 18:34:37

                    Preweed >> Jakých 600??

                      NPreweed - Profil | Po 9.2.2015 18:32:52

                      hláskař >> Počkej, teď nevím zda je to vtip nebo to myslíš vážně? :-) Jen prosímtě neblbni mlaďákovi hlavu s boiliesem za 600Kč/kg!!

                        NSlavíček - Profil | Po 9.2.2015 18:28:22

                        viceroy >> Rád bych věděl kolik toho prodá ? Jinak asi je dělá ručně bez rolbalu a přidává hovězí svíčkovou proto ta cena !

                          Nhláskař - Profil | Po 9.2.2015 18:26:25

                          Slavíček >> Čim víc timhle krmíš,tak samozřejmě i chytáš,to dá přece rozum :-)

                            Nviceroy - Profil | Po 9.2.2015 18:20:37

                            Slavíček >> ja to spis vidim na ficak ve srajtofli :-)

                              NSlavíček - Profil | Po 9.2.2015 18:18:21

                              hláskař >> Tomu říkám koule ! Na tohle musí brát podle hesla čím dražší tím lepší větší úspěch . I ten název rychlík to musí fungovat super rychle a ještě tím máš krmit !

                                Nhláskař - Profil | Po 9.2.2015 18:16:23

                                viceroy >> To si umim živě představit :-D

                                  Nviceroy - Profil | Po 9.2.2015 18:12:02

                                  hláskař >> jj s JABLONECKYM RYCHLIKEM to je ficak ten jak napalis do vody nestacis odjizdet autem jak po tobe kapri pujdou :-)

                                    Nviceroy - Profil | Po 9.2.2015 18:10:34

                                    smike >> twl to jako ze tu kulicku potahnu po dne a kapri pujdou za ni az k noham ? Vidis to mne nenapadlo takhle si je naucit :-)

                                      NPvl - Profil | Po 9.2.2015 18:10:20

                                      hláskař >> Vyjímka potvrzuje pravidlo

                                        Nhláskař - Profil | Po 9.2.2015 18:08:52

                                        Pvl >> Náhodou.......kapr nad 10 kilo nežere nic,co stojí míň než 350 za kilo.Až se bude chtít posunout a lapit kapra nad 20,bude muset šáhnout aspoň pro pětibábu za kilo a jestli to chce rovnou,tak tady nemůže šáhnout vedle :-) http://www.ekapr.cz/cz/e-shop/643638/c30223-bolies-​a-boilies-mixy/boilies-jablonecky-rychlik-18mm-1kg-​mrazenka.html
                                        Rychlík-to hovoří za vše!