NSumano - Profil | Pá 30.11.2018 14:28:41
Carpmasters138 >> Viděl jsem video a na něm s FS spomb prutem dal dvakrát za sebou 150 metrů. Problém je, že to člověk nevyzkouší, dokud ho nekoupí. Uvidím co ten Tribal. Když nebude fungovat, tak FS je další v pořadí.
NCarpmasters138 - Profil | St 28.11.2018 19:11:14
Zdarec, před rokem a něco jsem měl oficiální prut na spomb raketu. Jednalo se o Free spirit spomb 12ft 4,75 lb. Řeknu Vám-žvýkačka. Myslel jsem si, že to bude super prut, ale zklamal jsem se. Proto jsem sáhl po silnější verzi a to je Launcher od free spirit 13ft 5lb. Na tento prut už to chce fakt sílu v ramenou i v rukou. Při zkušebních hodech s tygřákem to šlo na 130 metrů a cítil jsem, že kdybych potřeboval, šlo by to ještě o pár metrů dále. Cena prutů 5500 Kč-naviják Daiwa Spod-cena jak kde, ale já ho koupil za trojku. Od té poslední zkoušky jsem už na takovou vzdálenost nechytal, chytám kapry blíže, ale vím, že když bude potřeba krmit dále za 130 metrů, nebudu mít problém.
NSumano - Profil | Po 26.11.2018 14:29:40
Těch 110 mám jako jistotu při zaklipování. Musíš házet trochu dál, aby jsi pokaždé zastavil o klip. Pokud to dám na krev, hodím dál. Ale už na úkor přesnosti a ne všechny hody budou stejně dlouhé. Proto zkouším jiný prut, jestli mi umožní delší hody.
Nroxtidy - Profil | Po 26.11.2018 12:38:02
Sumano >> nic ve zlém, ale píšeš že 110m na pohodu,ale abys hodil víc tak kupuješ jiný prut?
Tzn ze tech 110m moc na pohodu nebude,ale půjde o tvoje max :-)
NSumano - Profil | Po 26.11.2018 9:10:26
Mám dva roky Apollo 3,90. S velkou raketou mám zaklipováno na 110metrů. Pokud není vítr, tak to je pohodová vzdálenost. Chci ale trochu prodloužit vzdálenost. Teď jsem objednal Tribal TX spod. Tak snad bude OK.
NDušan_hp - Profil | Ne 25.11.2018 16:18:19
millihaus >> Fox mám celkem dlouho, velkou raketou si troufám tak do 100m. Za ty prachy super prut. Naházel už možná půl tuny partiklu bez slitování!
NMachy 83 - Profil | Ne 25.11.2018 15:21:04
millihaus >> ahoj,tvůj zmíněný prut Fox warrior 5,5lb jsem měl.Na jeho libráš se mě zdal dost měkký ale jestli chceš házet středním spombem 110-120m tak to dá bez velké námahy.Jinak to očko 40mm má většina spodových prutů v tom bych problém neviděl.Ted mám Daiwa windcast 4,5lb a určitě je pocitově lepší a má taky 40mm očko.
Nmiky1770 - Profil | So 24.11.2018 18:21:03
millihaus >> Čau,tenhle prut mám a jsem s ním spokojený.Nejsem žádný svalouš a docela to lítá.Fakt je že mám jen tu střední velikost spombu
NSorbon - Profil | St 21.11.2018 20:06:48
Zkoušel jsem Anacondu Spod, potom Sonic sk4 spod. Neříkám, že to bylo špatné, ale nějak mě tyto pruty nesedly. Teď mám druhým rokem Shimano Tribal TX - Spod a nemůžu si prut vynachválit. V délce 13" a pecka...
Nchendler - Profil | St 21.11.2018 19:41:27
Ja mam uz asi 3ti sezonu spod Mivardi imperium. A muzu jen chvalit. Tvrdost mi sedla. Haue se snim opravdu hezky a kdyz si to jeste vyladit na tuhle tvrdost,tak se haze krasne. Prut za cca 1500kc. Je paradni
Nmillihaus - Profil | St 21.11.2018 17:52:36
Ahoj všem, má někdo aktuální zkušenosti a doporučení? Viz můj dotaz níže? Díky moc M
Nmillihaus - Profil | Po 19.11.2018 21:10:44
Čau všichni, rád bych oživil tuto diskuzi. Dívám se po Spodovém prutu.Máte nějaké nové tipy? Co libráž? Koukal jsem na Fox worrior 5,5l, který v minulosti byl nejvíce zmiňován, ale u něj mě zaráží počáteční očko 40mm. Vadí, nevadí? Chtěl bych to klipovat tak na 110-120m.
Díky všem za rady. M
Nviceroy - Profil | So 3.12.2016 6:58:50
pepas1998 >> asi zklamu ... prej se uz nevyrabi jedinne zavolat do SPORTCARPU LUDKOVI LC1,
Npepas1998 - Profil | So 3.12.2016 0:28:26
viceroy >> ahoj,muzu se zeptat kde si koupil ten TFG lite-speed?Nikde ho zaboha nemůžu sehnat.Na
www.kaprarina.cz ho už nemají.
Nbigharrisson - Profil | Út 19.7.2016 11:09:37
viceroy >> o tom žádná, sám se přiznám, že při odhozech na max vzdálenost mám přesnost dost mizernou a přesné spodování ani s klipováním bych už vůbec nezvládl, takže jsem vlhké sny o výkonném spod rodu vzdal
Nviceroy - Profil | Út 19.7.2016 10:31:53
bigharrisson >> napsal jsi to pekne ale pokud nekdo nema techniku tak nehodi s prutem ani za milion ..... pokud mas dobrou techniku tak pak uz parametry lepsiho vercajku rohodne poznat jdou
Nbigharrisson - Profil | Po 18.7.2016 14:28:28
Přidám postřeh pro spořivé, jelikož si myslím, že výše investice by měla odpovídat účelu. Spoduji pouze při zig rig, takže sporadicky a jen na střední vzdálenosti (do 80 m, neb dlouhý návazec při zig rig dál poslat nedokážu). Používám starý kaprový naviják a jinak jen nejlevnější čínu a po dvou letech si nemohu na nic stěžovat, vše drží a funguje jak má. Čínská dvoudílná lešenářská trubka 12 ft ze sportsdirectu Carp Kinetics Questor twin tip spod rod za 512,- Kč (dvě špice 3 lb a 4lb; sehnat se už nedá) + stará kaprová Tica Abyss TF + čínský vlasec Daiwa Justron za 57,- Kč (0,28 mm 500 m ) + čínská kopie velkého spombu za 47,- Kč (pouze vyměněn obratlík za pevnostní). Značkové pruty a spomby jsou určitě lepší (u toho spombu trochu pochybuji, kromě otevřeného pantu a levného obratlíku je to alespoň vizuálně identické), tedy předpokládám, že to dál to lítá a víc vydrží (spody kolegů do 3 tisích mne tedy zatím nepřesvědčily), ale u mé low cost sestavy mi bude pomalu jedno, když jí u vody zapomenu
Nviceroy - Profil | St 13.7.2016 22:49:17
fugashabs >> :-):-) asi tak
Nfugashabs - Profil | St 13.7.2016 21:09:09
viceroy >> myslíš jako CCM VECTOR 08 :-)))
N1975 - Profil | St 13.7.2016 16:17:14
Tak jo podivam se na to postupne
Nviceroy - Profil | St 13.7.2016 16:04:04
1975 >> to bych nedelal vetsinou v tech setech konci neprodejne veci
N1975 - Profil | St 13.7.2016 15:53:44
Da se sehnat set ? Prut + Navijak
Nviceroy - Profil | St 13.7.2016 15:41:17
ploticee >> si to nech na smigrust :-):-) ..... muzes to rezat i na dalku a zadna baba neutece :-)
Nploticee - Profil | St 13.7.2016 15:27:37
Dneska jdu na poštu:)) to ráhno musí z domu:)
NVENTO - Profil | St 13.7.2016 15:22:56
ploticee >>
Ahoj.
U tohoto prutu se píše " celková konstrukce prutu je velmi robustní ", takže tě to mohlo trknout.
Ale zase za ty prachy co by kdo chtěl.
Já po založení této otázky jsem dal na zkušenosti jiných a šel do Foxe Warioru S Spod Rod 12ft 5,5lb a super.
S velkým Spombem kolem 100 m v pohodě a klacek ani nehekne.
Ale stojí jednou tolik, jak to kopyto co sis koupil.
Nviceroy - Profil | St 13.7.2016 13:35:33
ploticee >> :-):-)......jj je to rahno na paseni jalovic ....ja ho jen videl u znameho a hokejka je proti tomu spejle :-)
Ndrvoštěp - Profil | St 13.7.2016 13:01:02
ploticee >> ;) Já ho mám na krmení od května a svůj ůkol plní na 1+.Je ale pravda že je to můj první jakoby opravdový krmící značkový.Pokud vynechám svůj DDR plnolaminát.Asi jsem teda holt nenáročnej krmící rybář ;) .Ne vážně, jsem zatím spokojenej.Až třeba vyzkouším jiný tak změním názor.Ale co koukám kolem sebe čím krmí ostatní tak zatím bída a běs.
Nploticee - Profil | St 13.7.2016 11:15:11
drvoštěp >> včera mi ten prut zrovna dorazil. Po rozbalení jsem se zděsil. I pruty na sumce mají tenčí blank. Pro nenáročného rybáře asi ok ale já ten prut budu vracet, raději si připlatim za lepší.
NRosyk - Profil | Po 25.4.2016 9:08:39
Doporučte prosím tvrdý prut na spombu, mám Sonik SKS Black Spod Rod a zdá se mi, že tu největší spombu s tím neutáhnu, je hodně měkký.
Děkuji, prosím něco levnějšího :)
NSumec.1. - Profil | Út 1.3.2016 11:05:26
Čau, zajímalo by mě zdali jsou k mání spodové pruty ve třídílu ?
Děkuji za info :-))
Ndrvoštěp - Profil | Čt 10.12.2015 16:02:44
Dušan_hp >> Na bazosi je nebo byla Okuma 860 stav nové za 900,-
NDušan_hp - Profil | Čt 10.12.2015 13:38:02
Bear >> MartenBear - 10.12.2015 13:31:28 >> díky tak to je luxus, to nebudu váhat :o) na spoďáku bude sedět.
NDušan_hp - Profil | Čt 10.12.2015 13:29:35
Bear >> MartenBear - 10.12.2015 13:05:16 >> jak píšu ještě nekupoval, venku je na rybách už jen snad Míra Kratěna :o) chci ho na jaro. Můžeš mi poslad Tvůj odkaz?
NMartenBear - Profil | Čt 10.12.2015 13:05:16
Dušan_hp >> A to jsi kupoval přímo za tuto cenu? To je tedy síla. V Decathlonu mají tento naviják za 1999 Kč... Mimochodem velmi prímovní mašinka. Mám 3 :-)
NDušan_hp - Profil | Čt 10.12.2015 12:37:32
Rados >> ještě jsem ho nepořídil, to má čas do jara. Třeba narazim na něco zajímavějšího třeba v bazaru a na spoďáku mám stejně zatím takovou starou hrůzu :)
NRados - Profil | Čt 10.12.2015 11:58:44
Dušan_hp >> Tak se jen modli, aby se ti s ní nic nestalo, jinak reklamace v Ravenu je katastrofa.
Nploticee - Profil | Po 30.11.2015 14:37:01
Dušan_hp >> to je na mě drahý, tolik do navíjáku dát nechci, kor když to jenom na krmení:) ale jinak pěknej!
Nploticee - Profil | Po 30.11.2015 14:12:32
Dík všem za tipy, neco z toho asi vyberu.
NJackubick - Profil | Čt 26.11.2015 12:16:17
ploticee >> Pokud to nespěchá, počkal bych a přez zimu koupil tady na bazaru třeba Tica Scepter. Mám ho na spoďáku a úplně stačí....
Ntuzemak - Profil | Čt 26.11.2015 11:47:08
Ewa Farna >> napsal sem ti svoje a pár mých známých zkušenosti,nehledej v tom 50mm očku spasitelný zázrak..
NEwa Farna - Profil | Čt 26.11.2015 11:45:23
tuzemak >> u delty zaplatim maly ocka, takze co ? ;-) 50 ocka ma skoro kazdej spodak, takze nejaky preplaceni za vetsi asi ne a rozdil neni jen v navadecim, u toho koncovyho je to taky docela rozdil. No kdyby mohl nekdo srovnavat...
Ntuzemak - Profil | Čt 26.11.2015 10:43:20
Ewa Farna >> neřeš 50mm naváděcí očko,je to jen zbytečnost,kterou si zaplatíš.-)))
NEwa Farna - Profil | Čt 26.11.2015 10:15:37
Dušan_hp >> jasny, to neni problem zjistit. Jen me napr. u delty i ty novjesi NT prekvapilo ze ma pouze mala ocka. Takze spis z praktickeho odhozoveho hlediska, jestli bohate postacuji mala ocka i kdyz vetsina spodu i levnejsich ma trendy velka ocka.
NDušan_hp - Profil | Čt 26.11.2015 9:38:15
Ewa Farna >> Fox Warrior má 50 ale při objednání jsem to nevěděl, až když přistál doma.
NEwa Farna - Profil | Čt 26.11.2015 8:01:18
Spodovy prut by mel mit 50mm navadeci ocko a ostatni vetsi, nebo postacuje klasika? Jak jste na tom, napr. majitele tfg delta xs/nt, neuvitali by ste ty vetsi?
NEwa Farna - Profil | Čt 26.11.2015 7:58:51
ploticee >> shakespeare agility surf...
Ndrvoštěp - Profil | St 25.11.2015 20:23:45
ploticee >> A co kouknout po nějaké Okumě 60 a více ? Taky jsem měl na ni políčeno ;)
Nploticee - Profil | St 25.11.2015 8:57:46
Přátelé, poraďte mi nejáký levný naviják, který bych mohl použít ke spodovému prutu. Nejlépe tak do 1200,- s přední brzdou. dík.
Ndrvoštěp - Profil | Út 17.11.2015 14:28:47
Tak jsem svýmu klacku ;))) z DDR koupil skoro nový naviják.Včetně pošty 600,- Jsem zvědav jak to bude lítat.
NHany87 - Profil | Čt 29.10.2015 11:22:54
Zdravím. Prosím máte někdo zkušenost s Prutem DAM MAD D-Fender2 Spod Rod 3,6m 5,00lb?
Děkuji
Ndrvoštěp - Profil | Čt 3.9.2015 8:42:51
smike >> U některých prodejců začíná předáním bankovek ;)))
Nsmike - Profil | Čt 3.9.2015 8:29:06
drvoštěp >> faktor strachu začíná, když skončí záruka :)))
NDušan_hp - Profil | St 2.9.2015 21:03:16
drvoštěp >> přesně jak řikáš, většinou mám tašku nebo obal na pruty plný řepky! Ale je prostě znát, když se řádně zakrmí! Jen dědkové remcaj, že jim plašim cejny :)
NMartian - Profil | St 2.9.2015 20:30:29
drvoštěp >> no jo ruplo to presne uprosted prostredniho dilu prutu... byla to shimano catana 3,66m 3lbs, nejtvrdsi trojlibra kterou jsem mel v ruce... ten prut dostal strašně zahulit, bojoval statecne :-)))) na chytani to bylo hrozny drevo, tak sem si ho dal na raketu... no asi vytahnu ze sklepa starej silstar 4m 150-300g :-))))
Ndrvoštěp - Profil | St 2.9.2015 19:52:37
Dušan_hp >> Já dávám velkou raketu plnou kuku s pšenicí a řepkou a sám se divím jak to lítá . Stará pak nadává že mám záda zasraný od nějakého sajrajtu :)))) a že furt musí prát a že smrdím :))))))))))))))))))))))))))))
Ndrvoštěp - Profil | St 2.9.2015 19:49:15
Dušan_hp >> 3x jsem plaval a jednou lepil koncové očko za 49,-kč :)))