Rybáři a střelci

Kdo z Vás se věnuje kromě rybaření také zbraním kat. A, B, C?
Autor diskuse: Tiger - Profil , 19.4.2014 všeobecné - ostatní

Jaké jsou Vaše koníčky?

A) Rybaření48%

B) Rybaření a sportovní střelba33%

C) Rybaření a myslivost19%

Od 19.4.2014 hlasovalo 296 čtenářů.

Nbenac - Profil | Ne 28.2.2016 9:27:03

Jarda Bořek Stavitel >> O.K. :-)
Dam pak vědět.

    NJarda Bořek Stavitel - Profil | Pá 26.2.2016 11:40:42

    benac >> Nespěchám, počkám, děkuji. ;-)

      Nbenac - Profil | Pá 26.2.2016 11:20:42

      Jarda Bořek Stavitel >> Pokud na to nespěcháš, a počkáš si,tak se tím,až se oteplí prohrabu, a určitě by se tam něco našlo. Tahle ručka, je určitě od středu kmene,kraj je světlejší.Kmen co sem řezal,byl 50-60 cm v průměru. Na plochu stolu bych chtěl využít jen dvě nejsilnější desky od středu kmene,ale asi nejdřív za pár roků :-/
      Když udělá,to co nevyužiju, službu a navíc parádu,tak mi to udělá o trochu větší radost,než chvilka tepla od krbu.:-)

        NJarda Bořek Stavitel - Profil | Pá 26.2.2016 11:00:12

        benac >> Todle je opravdu krásná práce, ale né moje. Tohle jsou pažbičky Švýcarské fy. Morini. A tahle konkrétní je právě libovolná pažba na TOZ-35. Švýcar si za to samozřejmě říká pro východoevropana poměrně dost peněz.. Jako materiál mají parádní.
        Kdybych si u nich objednal pouze pist. pažbičku (na tohoto TOZe) v parametrech "sportovní pistole", cena této by byla 12tis. + Už jsem se na to dotazoval. A já navíc potřebuji (chci) ze stejného kusu dřeva a se stejnou povrchovkou i to předpažbí. A za tolik peněz mi to opravdu nestojí.

        Pokud se ti bude chtít a vzpomeneš si na mě, tak budu samozřejmě rád. Ale to si zvaž ty... jestli se ti vyplatí třeba vzhledem k tomu zamýšlenému stolu vyřezávat ten pro mě najzajímavější kousek dřeva. Pokud tam někde v řezu zahlédneš náznaky kresby, jako je na těch Morini fotkách.... volej! :-)

          NJarda Bořek Stavitel - Profil | Pá 26.2.2016 10:36:33

          GRUPA >> Jak je to těžké?
          Moje předělaná URAL-2 má těsně pod 8kg a vždy z kraje sezóny jsem potil krev. Těžiště je hodně na předek... levou ruku jsem si po závodě pomalu odnášel v té pravé. Hrozný. Už bych to střílet nechtěl. :-)

            Nbenac - Profil | Pá 26.2.2016 9:52:05

            Jarda Bořek Stavitel >> Krásná práce.
            Je to asi 3 nebo 4 roky, co jsem u našich kácel ořešák. Kmen mi bylo líto popálit,tak jsem ho nahrubo říznul motorovkou na fošny.Mám v plánu z toho,až bude víc času, zkusit udělat stůl. Něco "málo bych ti mohl nechat. Mám to zaskládany na zahradě pod přístřeškem, je na tom nechaná kůra,takže budou kraje nejspíš napadeny dřevožroutama,ale jinak by to mělo byt zdravy dřevo. Snad ;-)

              NGRUPA - Profil | Pá 26.2.2016 9:04:35

              Jarda Bořek Stavitel >> dnes budu předávat Mařenu z II.světové a Winchestr. Pušky co měli tehdejší vojíni US Army. :-)
              Ta váha je příšerná, chudáci ti co to museli tahat. Hlavně teda ta US je fakt váha. Mířidla to má šílený.
              Já bych s tím asi netrefil nic..

                NGRUPA - Profil | Pá 26.2.2016 9:00:05

                Jarda Bořek Stavitel >> to je ale opravdu krásné!

                  NJarda Bořek Stavitel - Profil | Pá 26.2.2016 7:45:17

                  benac >> Ahoj. Stačil, co by ne... Když se povede vybrat zajímavý kousek.
                  Mám z ořechu ručku na duralové flintě a pominu-li, že flinta byla čistě užitková, kdy jsem nedbal na povrchovku, ale jen a pouze na příjemný omak, tak pod tou špínou a potem je krásný dřevo.

                  Pokud máš ke dřevu blízko a dovedeš sehnat materiál podobný tomu z přiložených fotek, odměním se ti možná i zlatem. :-) Myslím to vážně.

                    Nbenac - Profil | Čt 25.2.2016 14:01:27

                    Jarda Bořek Stavitel >> Ahoj. Stačil by ti obyčejný ořech?

                      NGRUPA - Profil | Čt 25.2.2016 10:43:46

                      Jarda Bořek Stavitel >> v Brně to jsou tři týdny po-pá odpoledne od 16:30 a pak je to asi stejný a za rok zkoušky.

                        NJarda Bořek Stavitel - Profil | Čt 25.2.2016 10:26:18

                        GRUPA >> Stojí stejný peníze a prej mám být rád, že ještě nezdražovali, jako jinde. Ten kurz (hodiny) mají nakumulovaný do 2 měsíců (pá, so, ne), pak 10měsíců "praxe", nakonec zkouška.

                          NGRUPA - Profil | Čt 25.2.2016 9:29:52

                          Jarda Bořek Stavitel >> kolik u vás stojí ten kurz? V Brně jsem platil 5000,-.
                          V březnu byl vloni, nějak jsem to nestihl..., letos je v dubnu.

                            Nminatrix - Profil | St 24.2.2016 21:58:46

                            Jarda Bořek Stavitel >> podobné, jako u legendární Suhl 150 .. :-)

                              NJarda Bořek Stavitel - Profil | St 24.2.2016 20:54:03

                              Kajman60 >> Ano. Na dětskou hračku dětský puškohled. 4x32 AO IR MD

                                NJarda Bořek Stavitel - Profil | St 24.2.2016 20:49:12

                                Grasel >> Ono je to na střelnici, ležmo vlastně s oporou ... ale na 30cm drážkování to není vůbec špatný. O chybě jsem samozřejmě věděl. Patrona za 1,30kč. Tohle železo je opravdu super.
                                V papírech z matičky Rusi z roku 86 se píše, že jakýsi kvalitář Sergej nastřílel z pěti sad po 10ranách na 50m průměrně 13,8mm opsané. Což na tuhle délku hlavně považuju za malý zázrak.
                                A navíc... u nás se dá pořídit za 2500kč, kolikrát jen samotné železo za 1000kč.
                                Není to tak dávno, kdy se v Německu prodávala za 30tis. Svět je někdy fakt úsměvný.

                                  NKajman60 - Profil | St 24.2.2016 20:43:02

                                  Jarda Bořek Stavitel >> ...co to maš na tym plivatku, Nikko Stirling s paralaxou..,?

                                    NGrasel - Profil | St 24.2.2016 20:37:40

                                    Jarda Bořek Stavitel >> Tak to mě mrzí, ale tohle tam asi nevyberu, tak pěkný dřevo v tom asi nenajdu... Přece jen je to švestka, ne tur. ořech...
                                    Ale nástřel suprovej, klobouk dolů, je vidět že to umíš ;) Já a moje kopyto ( Walther P1) jsme rádi když to takhle dáme na poloviční vzdálenost :)

                                      NJarda Bořek Stavitel - Profil | St 24.2.2016 20:34:25

                                      minatrix >> SZ

                                        Nminatrix - Profil | St 24.2.2016 20:26:32

                                        Jarda Bořek Stavitel >> co za tu Meoptu? Dnes jsem ji vzal na střelnici (leč se doma někde potratil tripod včetně objímky :-( ) A kluci z něj byli nadšeni. Možná bych sehnal zájemce...