Rybáři a střelci

Kdo z Vás se věnuje kromě rybaření také zbraním kat. A, B, C?
Autor diskuse: Tiger - Profil , 19.4.2014 všeobecné - ostatní

Jaké jsou Vaše koníčky?

A) Rybaření48%

B) Rybaření a sportovní střelba33%

C) Rybaření a myslivost19%

Od 19.4.2014 hlasovalo 296 čtenářů.

NJarda Bořek Stavitel - Profil | St 24.2.2016 20:15:44

No a tedy ještě.. kdyby se tu mezi vámi náhodou našel někdo, kdo bude nutně potřebovat slušný spektiv, tak budu v blízké budoucnosti dávat pryč pozorováky meopta sport 25x70 a 40x70 a Carl Zeiss Jena.
+ ještě další, o kterých si ale netroufnu tvrdit, že jsou kvalitní... na 50M + rozhodně nejsou. Na 25 ano.

    NJarda Bořek Stavitel - Profil | St 24.2.2016 20:07:35

    Grasel >> Samozřejmě mi jde o suché a stabilní dřevo.
    Fotka toho, co se dá na webu koupit právě jako zbytek z přířezu. Možná to nebude vidět, ale na originální fotce jsou hodně vidět vyschlá místa a děravé suky. Tohle není prvotřídní materiál. Bohužel.

      NJarda Bořek Stavitel - Profil | St 24.2.2016 19:59:35

      Grasel >> Hele, tak narovinu. Chci si vykutat velmi atrakticní pist. pažbičku + předpažbí na TOZ-35. Ale né pažbičku LP, ale spíš takovou lehkou "sportovní". Dnes mi tahle věc velmi dobře slouží, ale estét by zaplakal. Zalepil jsem chybějící místo velice svérázně... použil jsem, co bylo ležící doma a po ruce, něco jsem tam dolepil, něco narychlo odfikl... no dopadlo to nepěkně, ale trefuje excelentně.
      A teď chci, aby to i vypadalo. Nemůžu to mít jak vandrák. Ta taktická ručka půjde pryč. Vykutám o něco subtilnější a samozřejmě čistou pažbičku, levou stranu v lesklém laku.
      Nejlepší by asi byl zbytek z přířezu z tur. ořechu, ale ty zbytky bývají často velmi nekvalitní, jak jsem se přesvědčil teď na pár kusech, co lidi inzerovali. Samozřejmě... dá se vytmelit, ale přeci nedám za malej špalík tři litry, abych ho pak tmelil a estetika šla zase do pr...
      Mám osloveného jednoho uměleckého řezbáře, prý když do něj budu půl roku hučet, že mi věnuje některé ze svých osobních dřev, co má schované čistě pro sebe na výjmečné projekty. Zatím ale nepřišel. :-)
      Nastř. na 50m.

        NGrasel - Profil | St 24.2.2016 19:48:47

        Jarda Bořek Stavitel >> Neboj, už je to v metrech :) Hledáš něco speciálního? Rád ti pomůžu a neboj, nic za to nechci, mě o kousek polena neubude a budu rád když ti udělá radost. Ale potřebuju vědět co přesně si představuješ...

          NJarda Bořek Stavitel - Profil | St 24.2.2016 19:45:22

          Grasel >> Abys při tom hledání fakt atraktivního kusu nepořezal i sousedovic švestky! :-) Né, dobrý, já si snad nějak poradím.

            NGrasel - Profil | St 24.2.2016 19:40:26

            Jarda Bořek Stavitel >> Mám před barákem tak 2 m3 švestky, povětšinou suché, polínko ti pošlu :)

              NJarda Bořek Stavitel - Profil | St 24.2.2016 19:09:00

              GRUPA >> Já se teď pokusil přihlásit do mysliveckého kurzu. Celá republika začíná kurz v březnu, jen u nás v lednu. Tak mám ještě čas z toho vystřízlivět. Uvidím o Vánocích... Jestli mi to za to všechno vlastně stojí. Včetně rozšíření skupin ZP. Já to jakoby nutně nepotřebuju, ale...

              Zkusmo jsem už střílel z obojího, ale... netroufnu si tvrdit a hodnotit. A byly to jen dva kusy zbraní, ještě k tomu jiné ráže.

              Když já jsem kulař, pro mě ten brok bude vždy asi problematický. Jako... střílet po něčem shlukem střel...

                NJarda Bořek Stavitel - Profil | St 24.2.2016 19:05:16

                Když jsme se tak pěkně rozpovídali, nevalí se někomu doma kousek oříšku nebo nějákého jiného velmi dekorativního kusu dřeva? Potřebuju špalík cca. 20x30cm, možná i o něco menší tl. min. 5cm.
                Ořech, nějáký ovocný strom,... jde mi o detail, kdy na malé ploše chci prostě něco vysoce dekorativního. Samozřejmě zaplatím. Ale né 5000. Za to mi to zase nestojí.

                  NGRUPA - Profil | St 24.2.2016 19:03:23

                  Jarda Bořek Stavitel >> já teď budu dělat lovecký lístek, tak budu trošku střílet na asfalťáky. Líbí se mi kozlice, ale připadne mi, že se líp míří s dvojkou.

                    NJarda Bořek Stavitel - Profil | St 24.2.2016 18:58:44

                    GRUPA >> Já právě už ne. U nás už nikdo ne. Od ledna jsem vystřelil přesně 18ran. Přesně. A další jsou v nedohlednu.
                    Vlastně mi tu většina už zaclání.
                    Samozřejmě v době, kdy jsem střílel já, má (dnes už) žena, ségra... to bylo jiné. 500ks tréninkové kule/týden, když nebyly závody. A to jsme vlastně moc netrénovali.

                      NGRUPA - Profil | St 24.2.2016 18:54:52

                      Jarda Bořek Stavitel >> no máš to hezký, ale co ty vystřílíš za měsíc, tak já možná za rok, zatím teda...:-)

                        NJarda Bořek Stavitel - Profil | St 24.2.2016 18:42:32

                        GRUPA >> Já nekecám... :-)
                        Všechno chápu. Jsme chudáci, my chlapi.

                          NGRUPA - Profil | St 24.2.2016 18:29:00

                          Jarda Bořek Stavitel >> když my nezavařujeme. :-(
                          :-D

                            NJarda Bořek Stavitel - Profil | St 24.2.2016 18:11:26

                            GRUPA >> Musíš jí říct, že to potřebujete na zavařeniny. Je v nich (když jsou zavřené) absolutní tma. Já jsem takhle taky jeden policový musel vyčlenit... :-)

                              NGRUPA - Profil | St 24.2.2016 18:08:59

                              Jarda Bořek Stavitel >> jsem omezen prostorem a manželkou..:-)

                                NJarda Bořek Stavitel - Profil | St 24.2.2016 18:06:08

                                GRUPA >> Jak se ti můžou do malýho trezorku vejít patrony? :-D
                                Potřebuješ minimálně svazarmovskej policovej, jako mám já. Ty plechové skříně na 2FAB zámky byly stejně lepší, než tyhle certicikované. Bylo v nich víc místa, i pro každou jednu zbraň víc místa. Tady jsem si i nepěkně o sebe ošoupal zbraně. Pažbu o závěr druhé a pod. Kdybych ten trezor dělal já pro spokojeného zákazníka, tak bych každé zbrani věnoval víc místa v tom trezoru.

                                  NJarda Bořek Stavitel - Profil | St 24.2.2016 18:02:05

                                  GRUPA >> Tak si na to dej bacha, protože jestli to tam lepí takhle jak jsem to měl já standartně, garantuju ti, že se ti povede to co mě... do půl roku. Toho papírku jsem se vůbec nedotkl.

                                    NGRUPA - Profil | St 24.2.2016 17:56:55

                                    Jarda Bořek Stavitel >> asi kdyby tě někdo vykradl, tak za to nemůžeš..., nebo kvůli pojišťovně. Ale to nevím, jen sem to tady četl. Malej trezůrek na krátký mám, do něj pak dám patrony, tenhle bude čistě na zbraně.

                                      NJarda Bořek Stavitel - Profil | St 24.2.2016 17:44:36

                                      GRUPA >> Mám ten samý, akorát kapku širší. Nevím, kolik máš krátkých, mi ta malá přihrádka příjde dost malá. Jasně, ještě jsou ty minipoličky na boku, ale... každá max 1pist. kufřík typu CZ.
                                      O možnosti uskladnit někde střelivo... o tom se už vůbec nebavím. Teda vlastně... Přechovávám po padesáti kusech, místa je dost.

                                      Když jsme u toho... Jaký vliv má na můj trezor ten posraný papírek, jak na něm stálo, že je důležitý právě pro uznání certifikátu? Byl od nova tak debilní, debilně nalepený, že se vlastně hned na začátku zlomil a upadl. Samo jej mám, do dveří(ani na šroubek) nebylo sáhnuto, ale stejně...

                                        Ndrvoštěp - Profil | St 24.2.2016 13:45:14

                                        GRUPA >> Ty jsou jako šatní skříňka ;)))