Řeka Opava a okolí

Z důvodu zablokování této diskuze, zakládám novou. A ta se určitě blokovat nebude.
Autor diskuse: bariball - Profil , 8.4.2014 všeobecné - ostatní

Nmazar - Profil | So 29.4.2017 13:22:03

nofish >> Hlavně měj to slunce v duši, to je základ. Mír :).

    NFockeWulf - Profil | So 29.4.2017 9:58:38

    nofish >> Nebuď tak negativní:), život je krásný:).

      Nnofish - Profil | Pá 28.4.2017 23:41:32

      FockeWulf >> všechny pstruhovky jsou prý na tom po zimě špatně. Jenom co jsem slyšel. Taky něco bude počasí, to taky není žádné terno.
      Ale za zbytkem s stojím. Dobrá, nejsi mezi těmi hladovci, ale je jich strašně moc, všude. Je to dáno i tím, že pstruhovek se prodává daleko méně a tak se lidi znají více a hned se obvolají, jakmile vidí nové zásoby masa.
      Mimochodem, doufám, že v na kraji vysvětlili těm vydrám a kormoránům, že nemají žrát lipany ( to byl druhý hřebíček, do P rakve a to jsem ze pstuhovky nikdy žádného nevzal).
      Těch prázdných vod bude asi daleko více. Těšil jsem se, že bude delší volno a tak si zajdu na pár míst na nějakou MP řeku mrknout na něco na mušku, jestli to něco sežere, ale na 30-70m³ to asi nepůjde.

        NFockeWulf - Profil | Pá 28.4.2017 23:29:44

        nofish >> Hele, nemám žádné zprávy, byl jsem v úterý na rybách. tak jsem to viděl. Neber všechny do jednoho pytle. Pro mě jsou 3 h na Moravici pohyblivý svátek, takže jsem na to docela pintlich. Co jsem tam letos byl, tak mi to připadá jako prázdná voda, kormoráni a vydra asi.

          Nnofish - Profil | Pá 28.4.2017 23:24:08

          FockeWulf >> je vidět, že máš přehled, kdy se daly ryby. Je to jeden z důvodů, proč už neberu pstruhovku. Je to o ničem. Je jedno jestli jde o Bruntál, Krnov, Vítkov, Opavu, Jeseník... je fakt trapné, když lidi ví přesně kdy, kam se přivezou ryby. Navrhoval jsem už dávno, nezdržovat to a rovnou rozdávat z aut. Měl jsem strašně rád kus v Zálužné, jednou jsem tam loni přijel a nebylo pomalu ani kde zaparkovat - tehdy se to zlomilo... Ta pstruhovka už je fakt trapná, bitka o vysazené ryby.
          Lína nemám tak vyzkoušeného, ale candát jde s vodou hodně. Jakmile se dostane do proudu, tak už jde. Tedy mluvím o těch v rybnících. Jak se chová na řece, když tam vyroste, netuším.
          Jinak pstruhovku budeš mít celou někde v Polsku. Co lidi říkali tak po zimě dost vyžrané a slováci jsou teď už někde před Ostravou...

            NFockeWulf - Profil | Pá 28.4.2017 23:11:58

            nofish >> Musím Tě zklamat, já nejsem z těch dalších:). A i tak tam teď teče 28 a víc, takže dost. Je to škoda, protože v úterý vysazovali...
            Mě to taky zajímá, před pár lety jsem vysadili candáty ( soukromý revír, dva průtočné rybníky na kaskádě ), vytírali se. Pak přišla větší voda a zmizeli candáti a líni. Prý šli s vodou. Tak nevím.

              Nnofish - Profil | Pá 28.4.2017 22:44:53

              FockeWulf >> Nechci tě zklamat. Ale nesjíždí se Moravice, vodu drží a neupouští. Na ryby co by spadly z P na MP můžeš zapomenout. Stejně jako hromada dalších co tam vždy letěla hned jakmile skončil sjezd.
              Ale, mě fakt zajímá, jestli ryby, které jsou obecně brány, jako že jdou dobře s vodou při výlovu, třeba candát, se dokážou po vysazení na řeku adaptovat a za nějakou dobu se naučit, jak se schovat před velkou vodou, nebo letí desítky kilometrů a nezájem.

                NFockeWulf - Profil | Pá 28.4.2017 22:40:16

                tomsa >> Taky si myslím, že v normální řece bez regulace to není problém.

                  NFockeWulf - Profil | Pá 28.4.2017 22:39:14

                  nofish >> No právě, mě to taky včil zajímá, jestli nebude lepší jít až na MP do Kylešovic:)

                    Nhroch jarda - Profil | Pá 28.4.2017 22:12:39

                    tomsa >> tak tento stav tak za měsíc?????????

                      Ntomsa - Profil | Pá 28.4.2017 21:58:51

                      brou

                        Ntomsa - Profil | Pá 28.4.2017 21:31:16

                        FockeWulf >> Podle mne ve zmiňovaném úseku nemá ryba důvod jít po proudu. Každý rok se snažím své oblíbená místa projít v létě vodou, procházím břehy a zátoky, vždy mě řeka překvapí a nacházím nové rybí úkryty.
                        Regulací zničené úseky jsou na tom samo hůř, ale i tam se ryba udrží.
                        Průšvih nastává při jarním splavování řeky, kdy vytřená ryba nemá šanci, ale to asi neovlivníme...

                          Nnofish - Profil | Pá 28.4.2017 21:27:57

                          FockeWulf >> blbá otázka. Je ryba, která už je rok, dva, v řece naučená se schovávat před proudem a ta samá, z rybníka, není? By mě to zajímalo. Nejsem ryba, tak nevím.

                            NFockeWulf - Profil | Pá 28.4.2017 21:21:33

                            tomsa >> Máš nějaké povědomí, které ryby jdou s vodou opravdu dolů?

                              Nnofish - Profil | Pá 28.4.2017 21:20:53

                              tomsa >> Uvidí se až opadne a pár dní zasvítí slunko. Půjde se na průzkum, co tam plave. Mě zajímá hlavně úsek nad Ostravou, ale až v červnu a pokud se nezmění plány :-)

                                Ntomsa - Profil | Pá 28.4.2017 21:18:07

                                nofish >> Úsek mezi Opavou a Jilešovicema je ukázkový, kde rybky mají kde se schovat Ten proplach jen vyčistí dlouhodobě zanesené tůně. Bude to zase fajn řeka, kde si rybku najdeš díky své znalosti. Právě, že ty jsi ten, kterýsi rybku na řece umí vyhledat.

                                  Nnofish - Profil | Pá 28.4.2017 21:11:00

                                  tomsa >> tak otázka jak moc budou ryby při velké vodě migrovat, nad tím vždycky přemýšlím. Necháme se překvapit. Snad už to sleze dolů.

                                    Ntomsa - Profil | Pá 28.4.2017 21:08:21

                                    nofish >> Ahoj
                                    Mám to v merku, dneska jsem něco obešel a u nás škody díkybohu nehrozí. Nahoře už je klesající tendence, takže by to lidem uškodit nemělo.
                                    A těm naším rybkám to jen prospěje.

                                      Nnofish - Profil | Pá 28.4.2017 20:50:47

                                      tomsa >> Ahoj. Bohužel asi ještě ne, vodu tam asi ještě nemáš všechnu v Krnově to taky lezlo nahoru, teď mi to nejde otevřít. http://app.pod.cz/portal/SaP/cz/PC/Mereni.aspx?id=3​00283039&oid=1

                                        Ntomsa - Profil | Pá 28.4.2017 20:40:15

                                        Šalo >> Už to bude klesat, tůně jsou propláchlé bude dobrý rok.