- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jak je to s esencí?
Jednoduše si myslím, že se druh esence přeceňuje. A to pomíjím skutečnost, že není třeba oliheň jako oliheň. Myslím si, že důležitější než název esence je její nosič. Lidi se ptají jak funguje na nějaké vodě oliheň. Bez vtipkování bych přirovnal název oliheň k barvě kastle auta. Nám voní několik esencí jako oliheň, ale v podstatě je to jen něco jako barva kastle auta. Podstatné je to co je pod kapotou :o)
Jak jste na tom s esencemi vy? Necháváte se strhnout příjemnou vůní nebo kouli i ochutnáte, aby jste zjistili, že má třeba k jahodě hodně daleko?
Mimochodem jsem chytal v ledové vodě na játra a jezdilo to neskutečně na rozdíl od koulí moruše, ale to je přece to "sladké ovoce" vhodné na zimu.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
36x v oblíbených a 7x v ignorovaných.
NModrý šílenec - Profil | Po 24.2.2014 14:33:52
NModrý šílenec - Profil | Po 24.2.2014 14:24:52
https://www.saudiaramcoworld.com/issue/200904/devil.s.dung-the.world.s.smelliest.spice.htm
NKocháč - Profil | Po 24.2.2014 14:17:27
NModrý šílenec - Profil | Po 24.2.2014 14:10:26
http://www.spektrumzdravi.cz/asafoetida-50-g
NKocháč - Profil | Po 24.2.2014 14:05:03
NModrý šílenec - Profil | Po 24.2.2014 13:54:36
NKocháč - Profil | Po 24.2.2014 13:13:56
NModrý šílenec - Profil | Po 24.2.2014 13:11:22
Moje zkušenosti sů že 8 kapek na kg je tak akorát, i když jsem i kapal Asa Foetidu přímo na kouli a nechal vsáknout do boilie a kapři brali :-))))
NMichalU - Profil | Po 24.2.2014 13:08:30
NKocháč - Profil | Po 24.2.2014 12:37:40
NMichalU - Profil | Po 24.2.2014 11:55:28
NKocháč - Profil | Po 24.2.2014 8:33:33
Nmike1977 - Profil | Po 24.2.2014 0:45:04
NLexoun - Profil | Po 24.2.2014 0:29:06
Nkebator - Profil | Čt 20.2.2014 9:03:58
NMorus - Profil | Čt 20.2.2014 9:01:23
NMichalU - Profil | Po 17.2.2014 6:13:00
Njaryn82 - Profil | Ne 16.2.2014 21:29:22
Njaryn82 - Profil | Ne 16.2.2014 21:10:56
NKocháč - Profil | Ne 16.2.2014 20:43:12
NKocháč - Profil | Ne 16.2.2014 20:34:17
Njaryn82 - Profil | Ne 16.2.2014 20:16:45
NKocháč - Profil | Ne 16.2.2014 20:12:48
Njaryn82 - Profil | Ne 16.2.2014 20:07:35
NKocháč - Profil | Ne 16.2.2014 19:44:16
jednalo se o vodu Dubník na Slovensku. Začal závod, tak jsme začali krmit a po x hodinách šel kolem dědula a prej co, že tam děláme, že tu vodu vypláchla povodeň a moc ryb nezbylo :o) Museli jsme přehodnotit situaci. Moc se nechytalo jen jednotlivé kusy ryb. Kolem půlnoci jsem si šel rezignovaně lehnout a šel kolem jeden závodník a řekl mi, že spící závodník je mrtvý závodník. Vyprovokovalo mě to k aktivitě. Začal jsem špekulovat co udělat jinak a jediné co mě napadlo bylo namočit malou plovku do mixu esence od solaru, EO pomeranč a NHDC. Hodně ostrá tekutá, až extrém. Ráno to můj kolega Michal Kindl poslal singl bez PVA na cca 140m a po tak 2 hodinách jsem vytáhl na tuto ostrou voňavku kapra co nám zajistil tuším páté místo :o)))
Jo, esence občas pomohou, ale při klasickém chytání bych se k nim obracel fakt až v depce :o)))
NDida - Profil | Ne 16.2.2014 19:26:48
NMartík - Profil | Ne 16.2.2014 18:51:43
NKocháč - Profil | Ne 16.2.2014 18:48:14
NMichalU - Profil | Ne 16.2.2014 18:45:56
NKocháč - Profil | Ne 16.2.2014 17:56:28
Hodně lidí a známých kaprařů chytá na koule bez esencí, počínaje třeba kokem a lumírem konče.
Líbí se mi ten přístup. Koule jen o chuti a velikosti jsou moje cesta pro tento rok. Bohu žel 99% produkce firem je o kouli s esencí. Těžko vybrat hotovky, i když už mám nabídku od jednoho roll servisu, že udělají mix a velikosti dle požadavku.
NKocháč - Profil | Ne 16.2.2014 17:50:29
NMartík - Profil | Ne 16.2.2014 16:42:58
NKocháč - Profil | Ne 16.2.2014 16:18:31
NMartík - Profil | Ne 16.2.2014 16:17:13
NKocháč - Profil | Ne 16.2.2014 15:35:04
NMartík - Profil | Ne 16.2.2014 14:43:48
NMichalU - Profil | Ne 16.2.2014 13:52:20
NMartík - Profil | Ne 16.2.2014 11:26:42
NMichalU - Profil | Ne 16.2.2014 8:20:47
NMichalU - Profil | Ne 16.2.2014 8:18:04
NKocháč - Profil | So 15.2.2014 23:57:04
Nneutral - Profil | So 15.2.2014 23:46:49
NSlavíček - Profil | So 15.2.2014 21:32:53
NMartík - Profil | So 15.2.2014 20:28:52
Nkritik - Profil | So 15.2.2014 20:27:26
Šikmoočky dávají tyhle omáčky a ochucovadla do většiny svých jídel... Nedávno jsem viděl nějaký cestopisný pořad z Vietnamu, tuším, že to bylo tam. Nějaká stařena tam v přikrytých sudech na dvoře, na sluníčku fermentovala ryby na rybí omáčku..... Když vzala klacek a zamíchala s tou kaší, smrdělo to i přes tu obrazovku.
Samotnej belachan je brnkačka, jak píše Tomajo. Slano-rybí chuť, nic víc :-)
NMichalU - Profil | So 15.2.2014 18:40:01
NTomajo - Profil | So 15.2.2014 18:29:08
NMichalU - Profil | So 15.2.2014 18:00:56
NMartík - Profil | So 15.2.2014 17:20:56
NMichalU - Profil | So 15.2.2014 17:02:36
NMartík - Profil | So 15.2.2014 16:44:27
To jo, určitě. Taky to dělám s tím, že si představím, jak to má asi vonět a vypadat a pak podle toho to dělám.
NMichalU - Profil | So 15.2.2014 16:40:54
NMartík - Profil | So 15.2.2014 16:36:45
Sůl používám už dlouho do boiliesu minimálně 10g na kilo, ale obvykle 30-40g/kg a ryby na to berou ochotně. To víš že na to mám, ochutnal jsem skoro všecky koule, na co jsem chytal nebo co jsem si doma dělal.
Čtenáři této diskuse také sledují
NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery1636
NLexikon boilies komponentů901
NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse54935
NZlatá kaprařská malina1332
NKrátkodobá kaprařina x9947
NWaftersky - rady, typy, zkušenosti814
NCcMoore a vše kolem něj3769
NDomácí swinger - výroba624
NMikbaits - pikantní švestka534
NSOLAR410
Kde to žije - kaprařina
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNFanclub značky Shimano 16401
StNDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54935
StNKrátkodobá kaprařina x 9947
StNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5335
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
Co je nového - kaprařina + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Akční nabídky
JRC Naviják XTX 10000 | SLEVA 48%Za 1.499 Kč
Fantastický naviják s grafitovým tělem v kombinaci s opracovanou hliníkovou cívkou vede ke spolehlivému, ale lehkému navijáku. Super hladký černý design a červené detaily JRC jsou konečným doplňkem tohoto nádherného, ale silného navijáku! 3 různé velikosti: 6000, 8000 a 10000."
Prologic Boty Bank Bound Trek MH Camo | SLEVA 44%Za 1.199 Kč
Podšívka ze síťoviny. Bota je zesílena v oblasti paty a špičky pro větší výdrž. Protiskluzná gumová podrážka z EVA materiálu. Vyjímatelná vnitřní vložka. Velikosti 42 - 47. Akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
26.6.Brčekolský Mistrák - uvolněné...
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...













