- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jak je to s esencí?
Jednoduše si myslím, že se druh esence přeceňuje. A to pomíjím skutečnost, že není třeba oliheň jako oliheň. Myslím si, že důležitější než název esence je její nosič. Lidi se ptají jak funguje na nějaké vodě oliheň. Bez vtipkování bych přirovnal název oliheň k barvě kastle auta. Nám voní několik esencí jako oliheň, ale v podstatě je to jen něco jako barva kastle auta. Podstatné je to co je pod kapotou :o)
Jak jste na tom s esencemi vy? Necháváte se strhnout příjemnou vůní nebo kouli i ochutnáte, aby jste zjistili, že má třeba k jahodě hodně daleko?
Mimochodem jsem chytal v ledové vodě na játra a jezdilo to neskutečně na rozdíl od koulí moruše, ale to je přece to "sladké ovoce" vhodné na zimu.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
36x v oblíbených a 7x v ignorovaných.
Kocháč - Profil | Po 10.2.2014 16:40:43
Pellets - Profil | Po 10.2.2014 16:35:21
Je to na několik sezon,ale vyplatí se to ! Esence a silice jsou u mě ,už jen třešničkou na dortu.
Kdybych nedělal pro lidi ( musí to vonět,jinak tomu nevěří) nešel bych s esencí výš než 1ml/kg mixu.
tvistr - Profil | Po 10.2.2014 16:33:55
Kocháč - Profil | Po 10.2.2014 16:33:42
BOILIES ŠVESTKA A SLADKÉ
Napište jaké máte zkušenosti s příchutí boillies švestky, zda-li za to stojí, či ne... Která sladká příchuť je podle vás ta nejlepší? Díky
Copak to, že se něco jmenuje švestka znamená, že je to sladké? Prdlajs! Sladká koule to bude až do toho jebnu NHDC, Talin, Betalin, Thaumatin-B nebo prostě cukr. Třeba to někomu otevře oči a pochopí, že přidáním NHDC a třeba alkoholové esence kaviár do porézního mixu si udělá super zimní nástrahu a potom může ty koule označit za sladké :o)))
tvistr - Profil | Po 10.2.2014 16:29:53
Kocháč - Profil | Po 10.2.2014 16:28:21
Kocháč - Profil | Po 10.2.2014 16:22:53
Slavíček - Profil | Po 10.2.2014 16:22:40
Slavíček - Profil | Po 10.2.2014 16:20:46
Kocháč - Profil | Po 10.2.2014 16:19:01
Kocháč - Profil | Po 10.2.2014 16:16:48
NeBeroun alias Qwert - Profil | Po 10.2.2014 16:16:12
odvážil jsem se ochutnat potravinářskou esenci (tuším vanilka) a byl to chuťový hnus...
jak chutnají esence rybářské ale zkoušet nehodlám :-)
Kocháč - Profil | Po 10.2.2014 16:13:45
Poslední dobou chytám hodně na koule bez esence a spíš řeším sladidlo a sůl a koření než esenci. A ono mi to funguje. Troufám si tvrdit, že se váhový průměr spíš zvedl a vyvaruji se násaďáků, ne úplně, ale je to znát.
agig - Profil | Po 10.2.2014 15:49:04
J.P. - Profil | Po 10.2.2014 14:23:41
tvistr - Profil | Po 10.2.2014 14:22:20
Esencemi můžeme vše doladit , ale i přeladit . Některé esence v tomto ohledu jsou zcela nevhodné pro druh nosiče který vůni "nese" vznikají charakteristické nepříjemné pachutě.
Doporučuji výrobky chutnat a po určité době si utvořit určitý obrázek o tom co a jak funguje..
Přeji hodně úspěchů u vody a opravdu není oliheň jako oliheń....
Slavíček - Profil | Po 10.2.2014 13:59:13
neutral - Profil | Po 10.2.2014 13:31:54
Na mém jarním fleku jsem nucen používat kule úplně bez esence,protože se nachází na 90 metrech,těsně v blízkosti stromů nad hladinou.Velice špatně se tam trefuje a kvůli plitké vodě každý zbytečný nához lovné místo plaší.Na tomto místě,si zvykli chytat i známí,ale jejich voňavé mňamky jim vždy zaručí vynikající chytačku násadových krasavců...
Osobně si tedy myslím,že s výběrem esence si člověk lámat hlavu nemusí.
tomisBMW - Profil | Po 10.2.2014 12:54:11
Kde to žije - kaprařina
StZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StFanclub značky Shimano 16401
StDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54935
StKrátkodobá kaprařina x 9947
StLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5335
StATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
ÚtDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtLabe fishing store 19
ÚtOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtKyjský rybník, Džbán 50905
PoŽermanky a bivakovani 4
PoHarrison - vše o této značce 3722
PoVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeTrakker brolly 100 Ev 0
Co je nového - kaprařina + obecné
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
26.6.Brčekolský Mistrák - uvolněné...
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...










