Naviják na kapry okolo 2tis/ks

Nazdarek lidi. Hledám nějaký naviják na kapry okolo 2000,- za ks (v plánu mám kupovat dva). Nejsem žádný extremista na kapry. Spíše se teď do toho dostávam. Chytám už 2roky kapříky a mám obyč navijáky za 800kč/ks.
Preferoval by jsem s tou překlopovou zadní brzdou (baitrunner) ale není podmínkou. Chci se s vámi teda poradit jaký je nelpeší převod, kolik ložisek je minimum a pod. Co sem si našel u nás v obchodě je Naviják Mivardi Mistral 8000 / 10000.
Spousta z vás jezdí na různé výstavy tak možná víte o nějakých novinkách na tento rok. Takže by jsem klidně počkal.

Díky všem za odpověď
Autor diskuse: wlcakk - Profil , 19.1.2014 kaprařina - náčiní, doplňky

Co by jste doporučovali za navi okolo 2000,-?

A) TICA Scepter GTB 6000 (1850,-)7%

B) TICA Scepter GTX 9000 (1800,-)41%

C) Shimano ....39%

D) Okuma ....14%

Od 19.1.2014 hlasovalo 417 čtenářů.

Nrayen - Profil | Ne 19.1.2014 22:52:35

Ahoj zkus se podívat na Tica Dolphin SE ve své cenové relaci jsou bezkonkurenční mám je už třetím rokem a bez problému šlapou a to s nima lovím každý víkend a zvládají naprosto všechno používám je i na sumce na vábničku.

    NPETLOV - Profil | Ne 19.1.2014 22:35:44

    cau mam tyhle uz ctvrtou sezonu a uplne bez problemu a maximalni spokojenost verze 560
    http://www.rybashop24.com/Rybarske-navijaky/SPRO-Ha​rdliner-Pro-LCS-5-000.html

      NBarbusek - Profil | Ne 19.1.2014 22:30:51

      wlcakk - >> za mě tedy v levnější kategorii jednoznačně na našem trhu Okumy - konkrétně DC PRO;
      z dražší kategorie zase Šitmámo - z mě Ultegra z C14 :)

        Njohn gramofon - Profil | Ne 19.1.2014 22:28:18

        kúp okumy distance v2 max. spokojnosť perfektný chod aj kvalita

          Njohn gramofon - Profil | Ne 19.1.2014 22:26:45

          kúp okumy super machiny ja mám tieto:

            NBarbusek - Profil | Ne 19.1.2014 22:18:50

            viceroy >> Sceptery měl kolega a dost brzo na ně začal nadávat.

              Nvisage - Profil | Ne 19.1.2014 21:21:05

              wlcakk >> vravel som ti 99 % Tica Scepter

                Nwlcakk - Profil | Ne 19.1.2014 21:13:11

                SHW >> sry ale tohle je už moc.. teď sem kupil lehatko a chtěl jsem se dovybavit.. navijáky za 4tis fkt nechci.. to nevyužiju..

                  Nfishryhan - Profil | Ne 19.1.2014 20:54:02

                  wlcakk - >> ještě se kolego neunáhluj s tou Ticou

                    Nfishryhan - Profil | Ne 19.1.2014 20:52:46

                    Díval jsem že ty Ticy mají nějaké worm shaft ukládání vlasce a nejde to pořádně ani přeložit do češti .Narozdíl od Ticy má Shimano navi dvojtou momalou oscilaci (pomalé křížové navíjení) a za ty peníze nemá tento naviják konkurenci

                      Nviceroy - Profil | Ne 19.1.2014 20:46:55

                      tak taky pridam nejakou zkusenost .......mel jsem TICA ABYSS a za 3 roky byly vymlacene ve strevech paradne a chod nebyl zadny top .......presel jsem na OKUMY DS 80 a muzu rici ze chodi uplne jinak , mnohem lepe nez ty TICY a navin maji mnohem preciznejsi ale SCEPTERY soudit nemohu nemel jsem je

                        Nfishryhan - Profil | Ne 19.1.2014 20:41:45

                        Vidím že ty Ticy mají celkem hrůzné namotávání u vrchu a spodku cívky nedomotané...mají vůbec křížové navijení ?

                          Nmasozrout - Profil | Ne 19.1.2014 20:39:25

                          kaly >> souhlasím jsou to super mašiny.i když tak nevypadaj.

                            Nkaly - Profil | Ne 19.1.2014 20:35:03

                            ahoj já osobně začínal s Tica scepter GE které jsou ve sve cenové hladině bezkonkurenční . Pak jsem přešel na shimano bb lc.

                              Nfishryhan - Profil | Ne 19.1.2014 20:27:30

                              Zamně jedine Shimano neprohloupíš

                                Nrosan - Profil | Ne 19.1.2014 20:24:33

                                Mam taky levnejši shimana a do jinych bych nesel mam navi xsb 8000.a na lechci kaprařinu st baitruner st 6000.za danou časrku bych volil shimano dl 6000 shi
                                mano ma vyhodu v tom ze zadny model nevyrabi jine firmy pod jinym nazvem a ze nad konstrukci i navrhem vzhledu nekdo premyslel to same plati i daiwy ale tam neni takovy vyber napr..v baitech

                                  NPallermo - Profil | Ne 19.1.2014 20:15:49

                                  sel bych do okuma distance carp nebo distance surf s predni brzdou nebo s baitem okuma Pl865

                                    Npetr.fish - Profil | Ne 19.1.2014 20:11:50

                                    Mám GFka už nějaký rok a jsem spokojený. Jediný co mi trošku vadí, je loupání barvy na matici a kličce. To možná věkem :) Jinak super kolovrat

                                      NSHW - Profil | Ne 19.1.2014 20:11:05

                                      Ahoj,taky jsem uvažoval o Tica Scepter,ale když jsem je viděl po nějakém čase používání :-( tak jsem raději nějakou kačku přidal a koupil Shimano LC Medium

                                        Nlevhan - Profil | Ne 19.1.2014 20:07:56

                                        Píňas >> tak tak nadherne stroje