Naviják na kapry okolo 2tis/ks

Nazdarek lidi. Hledám nějaký naviják na kapry okolo 2000,- za ks (v plánu mám kupovat dva). Nejsem žádný extremista na kapry. Spíše se teď do toho dostávam. Chytám už 2roky kapříky a mám obyč navijáky za 800kč/ks.
Preferoval by jsem s tou překlopovou zadní brzdou (baitrunner) ale není podmínkou. Chci se s vámi teda poradit jaký je nelpeší převod, kolik ložisek je minimum a pod. Co sem si našel u nás v obchodě je Naviják Mivardi Mistral 8000 / 10000.
Spousta z vás jezdí na různé výstavy tak možná víte o nějakých novinkách na tento rok. Takže by jsem klidně počkal.

Díky všem za odpověď
Autor diskuse: wlcakk - Profil , 19.1.2014 kaprařina - náčiní, doplňky

Co by jste doporučovali za navi okolo 2000,-?

A) TICA Scepter GTB 6000 (1850,-)7%

B) TICA Scepter GTX 9000 (1800,-)41%

C) Shimano ....39%

D) Okuma ....14%

Od 19.1.2014 hlasovalo 417 čtenářů.

Nsyrus - Profil | Ne 19.1.2014 20:02:53

wlcakk >> Dobře uděláš.Já je mám druhým rokem,moc se s nima nepářu a navijáky o ničem neví.

    NPíňas - Profil | Ne 19.1.2014 20:01:42

    Luger46 >> Dovolím si s tebou trochu nesouhlasit,tyhle mašinky jsou ty z levnějších od shimana a není jim co vytknout

      Nkura11 - Profil | Ne 19.1.2014 20:01:20

      wlcakk >> tiez som si zakupil sceptera gtx kedze sa chcem kusok pobavkat aj s kaprikmi, doteraz som kaprov nechytal zo 5 rokov, na sceptery je fajn to ze cievka 6000 pojme len zhruba 300m 0,30 tky a vzdy mas este velke zalozne cievky ak by nahodou trebalo ist na vecsiu vodu, maju oba cievky kovove co pri inych skoro vzdy je nahradna plast k comu nemam vobec doveru, na lahsiu kaprarinu su ale kusok tazke no ale zasa nie je to vlacak ani plavacka co clovek nutne drzi v rukach.. siroka plytka cievka je fajn na nahody, dobre mota a vyzera fajn... ten navijak keby mal inu nalepku tak by stal aspon 2x viac... cena je viac ako priazniva a myslim ze v tejto cene ani nema konkurenciu..

        Nwlcakk - Profil | Ne 19.1.2014 19:49:32

        No jak to tady vidím tak se to zde celkem rozjelo a zo jsem vám vděčný, člověk si aspoň udělá nějaký přehled.

        Jak to tak z mojí strany vypadá, tak půjdu do těch TICA Scepter GTX 9000. myslím si že na klasické nahazování někde na soukromáku a zavážce do těch 300m to stačit uržčitě bude..

        Dotěd jsem se spokojil s tímto Spro Hardliner Pro LCS SE 3000 a už nikdy by jsem to nechtěl. Po 2letech používání cca 50x na rybách naviják vrže, píská a pod. Koupil jsem je v akci ale nic pod 1000,- už nechci.

          NLuger46 - Profil | Ne 19.1.2014 19:36:25

          wlcakk - >> GTB a GTX je to samy ale v jine barvě GTBlack ptoto to B. Mám je sou dobry. Pokud ale mužeš, přišetři na lepší Shimano např. Ultegra nebo Medium Big Baitrunner. Levnější Shimana nekupovat.

            Nčervik7 - Profil | Ne 19.1.2014 19:12:33

            Když chceš navi do těchto peněz tak jedině Tica Scepter. Zda se do kaprařiny zamiluješ a propadneš jí tak zjistíš za nějakej čas že budeš chtít nějaké lepší. Budeš chtít stahovat těžší olova,vyvážet a celkově aby navijáček měl lepší a lehčí chod.
            Měj se a dobře vyber:-D

              Nsyrus - Profil | Ne 19.1.2014 19:11:48

              Valuček >> Ok.Ale tuším,že zadavatel psal cosi o vyvážce okolo 200 metrů.

                NValuček - Profil | Ne 19.1.2014 19:09:20

                syrus >> no, ta čtyřicítka má 160 metrů třiatřicítky, na přehrady to asi nebude, ale jinak určitě dostatečné

                  Nsyrus - Profil | Ne 19.1.2014 19:05:52

                  Valuček >> ¨Nemyslíš že mají malou kapacitu na kapřáky?

                    Nmixif - Profil | Ne 19.1.2014 19:03:12

                    Scepter GE a GTX Pak jsem ještě dokoupil 2 GTXka

                      NValuček - Profil | Ne 19.1.2014 19:02:11

                      Dobrý den, příspěvky v diskuzi sem nečetl, nedávno jsem koupil 2 navijáky spro passion a jeví se skvěle - dokonalá přední mikrobrzda, slušný vzhled, hladký chod, podle mě je zbytečné vyhazovat 2000,-, rozdíl tam velký nebude, cena na gme.cz je 700,- za velikost 30 a 720 za velikost 40. Koupil bych je zas, zdraví Valuček

                        NFil@s - Profil | Ne 19.1.2014 19:02:09

                        wlcakk - >> Za mě Scepter GTX :-)

                          NFil@s - Profil | Ne 19.1.2014 18:58:58

                          wlcakk - >> Ještě nemáš jasno???

                            Nmixif - Profil | Ne 19.1.2014 18:55:09

                            jirisyky >> tak ja taky přešel z Okum lb 60. Nechal jsem si je...jsou to dobrý stroje...ale mám 5 kusu Sceptrů..a už bych na bait skoro neuměl. Akorát s tou mojí váhou je to trošku lepší. 197cm 110 kg...takový sumcový rozměry...

                              Njirisyky - Profil | Ne 19.1.2014 18:45:41

                              Dlouho mam okumy lb 60 3ks, ale začínám pokukovat po ticach, jen se trošku obávám výší váhy navijaku oproti okume, přeci jenom při 175cm a 60kg :-D :-D moc síly nemám :-D :-D

                                Nfishryhan - Profil | Ne 19.1.2014 18:42:35

                                wlcakk - >> A nezapomen ,že nezáleží na tom kolik má naviják ložisek . Může mít i deset ložisek,ale když je soukolí s nějakého nekvalitního materiálu tak jsou ti ložiska k ničemu :)

                                  NKarhu - Profil | Ne 19.1.2014 18:23:22

                                  wlcakk - >> Tica scepter GTX 9000 mužu opravdu doporučit,po dvou sezonách chodí perfektně

                                    Nmixif - Profil | Ne 19.1.2014 18:18:54

                                    Horda >> prosimte nevíš proč mi sem nejde vložit fotka do diskuze? Přitom mi telefon píše formát JPG. Tyhle GEečka mám dvě.

                                      NHorda - Profil | Ne 19.1.2014 18:13:46

                                      Věčně dokola probírané téma, snad 1000x zde v té ceně byly doporučeny léty prověřené Sceptery GE nebo GF