- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Vnadit nebo nevnadit ?
A když porovnám například den na Vltavě kdy vnadím nějakou osvědčenou krmnou směsí se dnem kdy vůbec nevnadím, tak z mého hlediska to byli zcela stejné úspěchy/neuspěchy, a to samé mohu povídat o Kyjském rybníku, kde od roku 1993 pravidelně chytám.
Chytal jsem tam s vnaděním asi 4x a že bych s krmítkem chytil ryb více jak bez něj to ani trochu nemohu říci !
Otázka zní: Má cenu vůbec prokrmovat a vnadit ? Ať už prohazováním nebo krmítky apod.
Poslední roky málokdy vidím okolo sebe rybáře co vnadí ať už krmítky nebo prohazováním, před cca. 10 lety zpátky jsem to viděl velice často, ale dnes od toho upustilo.
Já osobně jsem už tak 4 roky nevnadil nikde na tekuté ani na rybníku...
Jak vnadíte ?
A) Vnadím hodně a výsledky tomu odpovídají...17%
B) Vnadím hodně, ale výsledky jsou stejné jako když nevnadím4%
C) Vnadím tak akorát a výsledky tomu odpovídají...48%
D) Vnadím tak akorát, ale výsledky jsou stejné jako když nevnadím10%
E) Vnadím málo ale výsledky jsou pozitivní...4%
F) Vnadím málo ale výsledky jsou stejné jako když nevnadím...4%
G) Nevnadím ale budu muset začít...6%
H) Nevnadím a přesto chytám dostatek ryb...2%
I) Nevnadím protože nevidím rozdíl mezi tím když vnadím a když nevnadím2%
J) Mám jiné lepší nápady a zkušenosti jak chytat a nevnadit :)4%
Od 6.1.2014 hlasovalo 52 čtenářů.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
8x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
Bicák - Profil | Ne 5.1.2014 18:10:55 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
splavek - Profil | Ne 5.1.2014 17:59:05
Pvl - Profil | Ne 5.1.2014 17:54:59
splavek - Profil | Ne 5.1.2014 17:50:07
Pvl - Profil | So 4.1.2014 19:14:47
Zdenál1 - Profil | So 4.1.2014 19:05:07
splavek - Profil | So 4.1.2014 19:04:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
wasek - Profil | So 4.1.2014 18:59:21
rikox - Profil | So 4.1.2014 18:53:01
Je to hlavně o zkušenostech, a také po zkušenostech prahnutí, ale tím jak nechytám s pomocí vnadění, tak samosebou zkušenosti nevyhledávám a je to pak v tom, jak Ty píšeš...
Otázka je jen viz. níže v odpovědi pro "Splavek" jen mně zajímají názory v porovníní s rozhovory s těmi, co chytám apod.
Není to vždy o krmení, ale i o umění, to vím....
rikox - Profil | So 4.1.2014 18:46:33
O to jestli něco měnit chci nebo ne, to není teď rozhodující, ale zajímá mně porovnání reality s teorií když se u vody bavím s rybářema 20 - 50 let co mně povídají že vnadí méně nežli více, nebo spíše nevnadí vůbec, že je vše tak provnaděné na těch netekutých vodách že to nemá cenu že to jen láká plevel atp. a pak diskuze na MRku a Chytej, kde je 80% pro vnadění a prokrmování lovného místa.
splavek - Profil | So 4.1.2014 12:10:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
matto - Profil | So 4.1.2014 12:04:31
splavek - Profil | So 4.1.2014 11:37:27
MrKos - Profil | So 4.1.2014 10:58:56
případně další varianta - ryba tam je, ale čučí ve sloupci, teprve krmením ji dostaneš dolů a donutíš žrát a potom následuje montáž, další krmení, nástraha a atd.
chytat ryby bez krmení jde třeba v zimě na řece, o tom žádná... ve všech ostatních případech, stojáky, teplejší voda v řekách a vlastně všude je lov bez krmení ztráta času... snad ještě někde pod jezem ve vývařišti se to bez krmení dá pořídit docela slušně
MrKos - Profil | So 4.1.2014 10:54:38
jestli však celá otázka míří k tomu, že se chceš jen ujistit v tom, že skoro všichni v okolí nekrmí a že tak činí proto, aby nachytali více ryb, tak potom otázku nechápu...
a poznámka pod čarou: chytat s krmítkem lze provádět tak špatně, že znám celou řadu lidí, kteří i s krmítkem dokážou třeba až 30 minut sedět bez záběru ... avšak není to krmením
rikox - Profil | So 4.1.2014 10:28:21
Bogi - Profil | So 4.1.2014 8:09:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Valuček - Profil | So 4.1.2014 7:49:46
MAXXSKATER - Profil | So 4.1.2014 6:26:10
Čtenáři této diskuse také sledují
Fóry59866
Ostrava a okolí99468
Rybářsko-houbařské jádro .-)45001
Udírny a uzení51139
Zoologický koutek MRKu.33417
Ryby, které mizí z našich vod.7259
Řeka Opava a okolí2185
Bušákovy plky a frky a různé věci od našich vod412600
Kulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5794
Dokumenty z přírody kolem vody624
Kde to žije - všechna témata
0:02Zkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoÚprava chodu woblerů. 10
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoATTs hlásiče a ATTx příposlech 537
PoLabe fishing store 18
PoStaré Česke rybářské vybavení 392
PoŽermanky a bivakovani 4
PoPoradna: Sumcařina 2570
PoCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
PoRybáři vs ochránci přirody 42
PoZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoKurz Teo Daška pro Otoše 301
PoVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
PoJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
NeHlídač slev eshopů 750
Co je nového - všeobecné
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . Bleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...










