Stanování u vody -Sředočeský kraj

Dobrý den o víkend se chystám vyrazit někam na svazovku chytat kapry,mužete mi prosím poradit dobrý revír kde se dá stanovat a chytat přez noc,a ještě jestli se dá stanovat na turyňském rybníku(záplavy) nebo ve (dřetovicích) -Dřetovický potok.Předem děkuji,petruv zdar

NPvl - Profil | Čt 18.7.2013 14:25:27

MAXXSKATER >> Aha ..tak jsem mííímo

    Nnovas32 - Profil | Čt 18.7.2013 14:25:07

    Sven >> Cauves :)
    ja jsem si myslel, ze to takhle je, jen jsem si nebyl jisty. jedna se mi o Labe pod Starou Boleslavi, vlastnikem bude stat, rozhodne se nejedna o zadnou prirodni rezervaci, narodni park nebo ochranne pasmo vodniho zdroje. obcas tam jezdim, RS me tam kontrolovala nekolikrat, chlapik byl velice slusny a vzdycky jsme prohodili par vet. jen jsem nechtel udelat nejakou botu a zavdavat pricinu k tomu, abych si zadelal na maler.
    kazdopadne tobe i ostatnim diky za rady.

      NFishky - Profil | Čt 18.7.2013 14:24:48

      ProchyCR >> :-)) normálně bych řekl, že před chvílí tam byla nějaká sexy paní a říkala, že bude jen ráda, když si své nádobíčko rozložím co nejblíže jejího stanu... a kde je teď nevím? Možná si šla odskočit do lesa, nehlídám ji... a pokutu za stan ať jí dají třeba za stěrač :)

        Nkritik - Profil | Čt 18.7.2013 14:24:03

        ProchyCR >> Zkopírováno, uloženo. Pěkná práce :-)

          NMAXXSKATER - Profil | Čt 18.7.2013 14:21:16

          Pvl >> Pokud pouštíš a krmíš ryby pomocí koulís, tak můžeš.

            NProchyCR - Profil | Čt 18.7.2013 14:20:20

            Fishky >> Až tak jednoduché to není:) Pokud budeš přistižen ve stanu,případně při manipulaci s ním a sdělíš, že není tvůj, můžeš se dopustit přečinu krádeže, neoprávněného užívání cizí věci, zatajení nálezu nebo přestupku proti majetku......

              Ndada11 - Profil | Čt 18.7.2013 14:18:57

              Fishky >> :-)

                NFishky - Profil | Čt 18.7.2013 14:11:58

                dada11 >> Ani zdaleka ne kdokoliv, všichni tu paka přes češtinu fakt nejsou ;-) Jestli budeš mít stan a RS či PCR s tím bude mít problém, řekni že není tvůj - tím to končí. Nalezenou věc mají za povinnost dát tak max na patřičné úřady a případný postih? Pošleš pro stan mladou a ta řekne, že stan ztratila před barákem, kdo jí ho rozložil u vody neví... :))

                  Ndada11 - Profil | Čt 18.7.2013 14:09:34

                  ProchyCR >> Tomu nevěřím že to je všechno, někdo určitě ještě něco najde. I když nevím už co :-).

                    Nterminator - Profil | Čt 18.7.2013 14:08:51

                    Kdyby jste na Václaváku necinkali klíčema tak jste to tady nemuseli řešit, teď si jeďte stanovat do Chorvatska :-)))

                      NSven - Profil | Čt 18.7.2013 14:07:39

                      Pvl >> jestli máš podložku a pouštíš, tak můžeš kde chceš :)

                        NPvl - Profil | Čt 18.7.2013 14:06:27

                        Tak je to vlastně s tím stanováním ? EDIT : nějak se v tom neorientuju ..někdo píše že může, někdo zase opak ...

                          NSven - Profil | Čt 18.7.2013 14:04:44

                          novas32 >> hoj Tome.
                          Pokud kolegové radí hypoteticky, tedy já kategoricky... .)
                          Bez obav a bez výčitek můžeš postavit dcerce třeba i velký stan....za jistých okolností...
                          Ačkoli se legislativně polo až negramotná, menšinová část členstva RS stále ještě mylně domnívá, že problematika táboření/stanování/bivakování je v její kompetenci, není tomu tak.
                          RS je povinna řídit se výhradně ustanoveními zák. o rybářství 99/2004Sb. a ten zákon o táboření neřeší.
                          Osobně bych postupoval takto:
                          nejprve bych se přesvědčil, že mnou vybraná lokalita se nenachází v NR,CHKO, NP nebo podobně zákonem chráněné oblasti a kde je podobná činnost zcela vyloučená, či případně zpoplatněná v řádech tisícovek, oproti pokutovému bločku ..
                          Dále bych se zajímal o vlastníka pozemku, na kterém hodlám stanovat http://www.katastr2.cz/
                          a pokusil se získat jeho souhlas, třeba i za úplatu.
                          Pokud bych usoudil, že jednání s vlastníkem je z důvodu neprůstřelné byrokracie neprůchodné,
                          (PF, LČR, VLS apod.), riskl bych se spolehnout na jejich benevolenci (nečinnou lhostejnost)...
                          V případě kontroly nadměrně pilným členem RS, jednající nad rámec své pravomoci, bych ho v klidu upozornil na jeho kompetence.
                          Pokračoval-li by ve svém konání, přivolal bych PČR a oznámil podezření ze spáchání trestného činu "zneužití pravomoci úřední osoby" §329 zák.č.40/2009 Sb.
                          Vědom si svého přestupku, v pohodě bych zaplatil PČR případnou pořádkovou pokutu.
                          I když i zde je podobná situace a PČR v případech, kdy k tomu není vyzvána konkrétním vlastníkem, obvykle nejedná......
                          Na oplátku bych zbavil instituci RS jednoho zmetka, který ji dělá ostudu a znevažuje její práci...

                            NProchyCR - Profil | Čt 18.7.2013 14:04:29

                            Mivarďák - >> Zkusím Ti odpovědět trochu ze široka. Stanování je v některých případech zakázáno, a to  bez ohledu na to, kdo je vlastníkem dotčených pozemků. Jde o tyto případy:
                            1.V národních parcích - § 16 odst. 1. písm. c), v chráněných krajinných oblastech - § 26 odst. 1 písm. b)  a v národních přírodních rezervacích  - § 29 písm. j), vše zákon č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny (dále jen „zákon o ochraně přírody“), je zakázáno tábořit  mimo místa vyhrazená orgánem ochrany přírody – jde o zákazy plynoucí přímo ze zákona. Výjimky ze zákazu povoluje v každém jednotlivém případě vláda svým rozhodnutím.
                            2.V přírodních rezervacích, v národních přírodních památkách a v přírodních památkách je táboření zakázáno, pokud to stanoví bližší ochranné podmínky, vymezené v jejich zřizovacích předpisech.
                            3.V lesích je podle ust.  § 20 odst. 1 písm. k) zákona č. 289/1995 Sb., o lesích a o změně a doplnění některých zákonů (lesní zákon) zakázáno tábořit mimo vyhrazená místa.
                            4.V ochranném pásmu 1. stupně přírodních léčivých zdrojů je zakázáno tábořit (ve stanech, obytných přívěsech apod.) mimo vyhrazená místa  podle nař. vl. č. 152/1992 Sb., o ochranných pásmech přírodních léčivých zdrojů lázeňského místa Františkovy Lázně a podle vyhl. Ministerstva zdravotnictví č. 175/1999 Sb., o ochranných pásmech přírodních léčivých zdrojů lázeňského místa Karlova Studánka.
                            5.Ve vyhláškách obcí mohou být také obsaženy zákazy táboření. Obec tak může chránit veřejný pořádek v režimu § 10 písm. a) zákona č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), např. zákazem neoprávněného (ve smyslu nedostatku svolení vlastníka pozemku) stanování a táboření na vymezených veřejných prostranstvích, případně území obce, a to bez ohledu na charakter vlastnictví konkrétního pozemku. Dnes má téměř každá obec ve své vyhlášce obsažen zákaz stanování na svých pozemcích mimo místa k tomu určená.

                            Naopak zákon č. 99/2004 Sb., o rybníkářství, výkonu rybářského práva, rybářské stráži, ochraně mořských rybolovných zdrojů a o změně některých zákonů (zákon o rybářství) problematiku táboření neřeší a táboření ani striktně nezakazuje. Zákon připouští užívání pobřežních pozemků v nezbytném rozsahu, tzn. v takovém rozsahu, který je nezbytný k výkonu rybářského práva. Je otázka, zda je nezbytné k výkonu rybářského práva stanovat. Navíc ve vyhl. č. 197/2004 Sb., k provedení zákona č. 99/2004 Sb., o rybníkářství, výkonu rybářského práva, rybářské stráži, ochraně mořských rybolovných zdrojů a o změně některých zákonů (zákon o rybářství) jsou vymezeny denní doby lovu ryb v pstruhovém rybářském revíru, kdy maximální jsou v měsících červnu a červenci od 5 do 22 hodin a v mimopstruhovém rybářském revíru jsou maximální  v měsících květnu, červnu, červenci a srpnu od 4 do 24 hodin. V případě některých revírů však byly na základě rozhodnutí MZe ČR uděleny výjimka ze stanovené denní doby lovu na vybraných  mimopstruhových rybářských revírech, a to od 00:00 hod. do 04:00 hod. v období od 16. června do 31. srpna.

                            Podle čl. 2 odst. 3  Listiny základních práv a svobod může každý činit, co není zákonem zakázáno, takže v případech, kdy to zakázáno není, je možné ve volné přírodě tábořit. Je ovšem třeba dbát ochrany vlastnického práva. Pokud jde o pozemky ve vlastnictví soukromých osob, je při výkonu rybářského práva vstup na pozemek povolen. Na cizí pozemek se vstupuje za účelem lovu ryb a po jeho skončení je třeba tento pozemek opustit. Pokud na něm chceme zůstat a přenocovat, je to vždy otázka dohody s majitelem pozemku. Na pozemcích ve vlastnictví státu nebo obcí (pokud nejde o výše uvedené případy) není táboření zakázáno.

                            Co se týče využívání přístřešku (nemá podlážku, jedna stěna je otevřená), který má sloužit k ochraně před nepřízní počasí, na místech, kde je zakázáno tábořit, nelze mít proti jeho používání námitky. Přístřešek musí evidentně sloužit k ochraně rybáře (tzn. nemůže se nacházet metry od břehu, neslouží k ukládání věcí ani k nocování). Co se týče stanu, který má podlážku a je určen k přespávání, lze ho stavět jen za výše uvedených podmínek.

                            Výše maximální sankce, kterou lze za porušení zákazu táboření uložit, se odvíjí dle místa, kde k  spáchání přestupku došlo. Pokud se jedná např. o lesní pozemek, je postupování dle lesního zákona, kde je stanovena max. sankce 5. 000,- Kč. Pokud však byl porušen zákaz táboření ve zvláště chráněném území, lze dle ust. § 87 odst. 3 písm n) zákona o ochraně přírody uložit sankci až do výše 100 000,- Kč.

                            Toť asi vše.....

                              Ndada11 - Profil | Čt 18.7.2013 14:02:42

                              Robur >> Ono to je hold o tom že když někdo (kdokoliv) něco napíše, je úplně něco jiného než když to řekne. Jinak díky za upozornění, hold nejsem dobrý Češtinář :-).

                                NRobur - Profil | Čt 18.7.2013 13:59:12

                                dada11 >> V tom případě rozděl souvětí čárkou. Protože jsi za větou udělal tečku, tak rovzíjíš myšlenku z věty poslední, tedy to, že ti dá PČR flastr. Čtu to, co vidím, ne to, co si ty myslíš. Ale v jádru jde o prd. Jsem si to chtěl ujasnit, a to ujasněné mám..

                                  Ndada11 - Profil | Čt 18.7.2013 13:54:10

                                  Robur >> Přečti si to znovu a pořádně:Máš napsáno v popisu revíru stanování zakázáno? Jestli ne tak RS tě může jen upozornit a policie ti dát flastr. Jestli ano příjdeš o noty. Jestli ano znamená pokud to tam MÁŠ napsané, jestli ne znamená NEMÁŠ napsané. Nikde nepíšu nic jinýho. Prostě pokud je tam napsaný stanování zakázáno RS ti může zebrat noty, když není napsáno stanování zakázáno, tak ne.

                                    NRobur - Profil | Čt 18.7.2013 13:47:31

                                    dada11 >> policie ti dát flastr. Jestli ano příjdeš o noty

                                      Ndada11 - Profil | Čt 18.7.2013 13:40:13

                                      Robur >> Kde?

                                        NRobur - Profil | Čt 18.7.2013 13:38:57

                                        dada11 >> ale v 12:51 to píšeš:-)