MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Revír - Jezero Jaroslav

Ahoj máte někdo zkušenosti a fotky nového soukromého revíru Jaroslav 8km od Vodňan? Chtěl bych tam jet a potřeboval bych nějaké info....díky

Autor diskuse: Batour ®
Zařazeno do: kaprařina - revíry, cestování, 10.2.2010

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 76 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N fany73 - ® Po 6.6.2016 11:28:23
petr.esox >> Lépe už to napsat nejde.....palec hore!!!
N petr.esox - ® Pá 3.6.2016 16:41:22
No jak začít? Tentokrát to byla paráda. Hlavním cílem bylo opravdu odjet!!! na týden na ryby, což se po neskutečných lapáliích opravdu povedlo a druhým cílem bylo - bydlet 7 dní v lese, chytat ryby a užít si to. I tento cíl na více než 100% splněn. Takže co víc si přát? No pár záběrů - to my rybáři potřebujeme, protože jinak bychom mohli sedět na poli a házet to do kukuřice a ne u vody. Počty a váha úlovků byly v prioritách až někde vzadu a myslím, že to to pak sv. Petr vidí a i odmění. Neznamená to ale, že bychom něco odflákli....bojovali jsme, zkoušeli různé taktiky krmení, montáží, návazců a nástrah...něco bylo úspěšnější, něco méně.....
Ryby braly tak nějak akorát - byly dny bez záběru a pak několik jízd za sebou - třikrát jsem měl v noci záběr na dva pruty najednou - jen jednou jsme měl double v podběráku....dvakrát mi jeden kapřík unikl. Každý si šáhl na dvacku, ale rozhodně nejsme přechytaní, takže za rok jsme zase natěšení vyrazit!!!!! (no klidně i dřív)
Proč mám rád Jaroslav? Proč jezdit na privátní vody? Každý ať si jede kam chce, máme ticíse možností co s vybrat.... ale mě to při aktuálním nastavení mého volného času táhne právě sem.....PROČ?????
- zarybnění - absolutně nemá u nás obdoby, kdo sleduje okýnka spráfce Pepína, tak ví o čem mluvím (ryby jsou nejen velké, ale i krásné, zajímavé a minimálně poškozené), určitě se jim daří velmi dobře a mají dostatek přírodní potravy - proto ty přírůstky, mají dostatek klidových zón a myslím si, že se jim tam velmi dobře daří. Kdybych byl kapr, tak bych chtěl žít právě tam.
- zarybnění II. - co mě vždy fascinuje na jezerech, kde se nechytají dravci (ale jsou tam) je, jak by to asi vypadalo na jiných vodách, kde by se dravci hájili, nebo chytali a vraceli zpět. Při obchůzkách břehů jsou vidět štiky, navečer a brzy ráno zálovy od candátů - zkrátka jezero žije svým neúprosným a drsným životem dravec vs. potrava (které je tam dostatek a i to hovoří o zdravé obsádce) a po stránce dravcové naprosto panenské jezero....zažil jsem toto kdysi u Želivky, kde jsem dokonce chytal asi hodinu, než mě chytli policajti a už jsem tam bohužel nikdy nepáchl.
- okolí a umístění jezera - fantazie - les, jezero a absolutní klid (někde v dálce vlak) a sem tam liška nebo divočák
- lovná místa - lze pospat slovy - pohodlí, soukromí a přesto příroda (velkou výhodou se ukázalo štěrkové podloží, kdy i ve velkých přívalových deštích do bivaku nezateče spodem nic), pohodové molo, stín, záchod atd.
- lodě - už jsem objel spoustu privátních vod, mám dvě lodě, ale tyhle jsou perfektní.....ovladatelnost, lehkost, prostornost, tichost, nezničitelnost.....
- správce a majitel - pohoda....když chceš být tři dny sám a nevidět je....je to OK. Když něco potřebuješ koupit? Nakoupí. Když potřebuješ usušit? Usuší. Když potřebuješ lednici? máš ji tam......navíc se s nimi pěkně povídá a oba jsou fajn.
- vybavenost míst - podložka, vážící nosítka, prsačky a trojnožka na váhu je na každém místě - vše se podřizuje co nejmenšímu poškození ryb, když už je taháme na háčku ven, tak aby to vůbec přežily a vzpamatovaly se z toho šoku co jim uděláme.....
A ještě určitě jsou tam i další věci....například nakoupení veškerých rybářských potřeb, parkování auta v areálu, pro mě snadná dostupnost.....
Pro mě je to z privátních vod naprostý TOP a i když to něco stojí, tak se sem rád z výše uvedených důvodů vrátím....pokud tedy pánbůh dá a všichni se dočkáme příštího roku. Teď už hrrrr na svazovky a jen krátké vycházky asi většinou s vláčkou nebo lehčí kaprařinkou......Petrův zdar.......
N petr.esox - ® Pá 3.6.2016 14:32:35
Takže foto Ichthyse....na boku zahojená rána a lehce useknutá spodní část ocasní ploutve, taky zahojeno. Měl 26 kilo a 109 cm a pár dní do tření. Taky dávám fotku candáta - měl myslím 85 cm a jak papal kuličky..... Átilááááááááá
N dosec - ® Pá 3.6.2016 9:28:12
JirkaCandát >> díky za odpověď.Jezdím pravidelně,každej rok,na Vrbeňák (nejvýš,na pět dní),ale takovou porci kulí jsem do vody ještě za výpravu nevyházel,i když to bralo vždy jsem si vystačil nejvýš s deseti kilama.No je vidět,že každá voda chce něco jinýho.
N JirkaCandát - ® Pá 3.6.2016 7:00:02
dosec >> Ahoj, hodně záleží na období a jak ryby berou.. Vem si, že jsme byli přes den pár dní úplně bez záběru, tudíž si pruty zavezl ráno,nakrmil a až do večera,když jsi převážel na noc si do vody nehodil ani kuličku,páč to nemělo význam..Kdyby to bralo i přes den, zákrmu by padlo ještě mnohem více.Já jsem jezdím už pěkných pár let a za mne je těch cca 50-60kg kulí na týden takový standard,ale jsou rybáři,kteří na tomto jezeru zkrmí třeba jen 10kg kulí a taky něco lapnou.. Je to podle situace,ale ze zkušeností co jsme posbíral na tomto jezeru vím, že když krmíš,tak převážně chytáš a také záleží na místě,kde chytáš a na ročním období.. Jak psal petr.esox v říjnu jsme tam byli (je to sice už tuším asi 3 roky zpět) a vystačilo nám 5kg kulí na 3 dny..
N dosec - ® Čt 2.6.2016 20:47:18
petr.esox >> dík za odpověď.
N petr.esox - ® Čt 2.6.2016 20:35:55
JirkaCandát >> Jiříku, zítra sem dám fotku Ichthyse.....ani vlastně jinou rybu focenou nemám....ale mám pár parádních kochaček......tak ty sem taky dám.
N petr.esox - ® Čt 2.6.2016 20:32:18
dosec >> tolik krmit určitě nemusíš. Já tam byl v říjnu a spotřeboval jsem pár hrsí na 3 dny. Tentokrát si ale situace vyžadovla větší dávky - a to ještě vezmi, že minimáně 4 dny přes den nebyl záběr - to jsme samozřejm nekrmili, ale ryby z jejich klidových zón je potřeba vylákat a chvilku udržet tam kde máš nástrahy. Záběrů bylo spousta - ke každému dáš dvě tři lopatky kulí a za 7 dní je toho takovhle hromada. Zas na druhou stranu nekrmili jsme nejlešíma kulema na trhu - taky nejsme nějací Onasisové, abychom tam zvrhli multikáru boiliesu. Ale šetříme si na to celý rok. p.s. Jirka.candát vyhrál kajmanův pohár s Atilou a tak si to mohl dovolit :) Navíc to děláš pro ryby a když vidíš ty neuvěřitelný přírůstky viz okýnka správce Pepína na www.jezerojaroslav.cz .....tedy dej vodě voda dá Tobě!
N dosec - ® Čt 2.6.2016 20:14:35
JirkaCandát - 2.6.2016 19:54:00 dlouho zvažuju návštěvu této vody.Celkem mě zaráží množství krmení co jste spotřebovali.To je opravdu třeba tolik aby jste zachytali?
N JirkaCandát - ® Čt 2.6.2016 19:54:00
Letošní poslední týden v květnu na našem oblíbeném jezeru byl jako na houpačce,tropická vedra při příjezdu,přívalové deště z kraje týdne a pak celkem stále teploty v polojasném duchu Kapry moc k záběrům nepřemluvily,a tak jsme museli pořádně zabojovat my.Vlažný začátek přinesl hned druhý den první velkou dvacku a pak dlouho nic,sem tam záběr od Kapříka mrkváče kolem 10-13kg,ale pořád nic velkého..V polovině týdne se role drobet obrátila,a i když hlavně v noci,tak jsme Kapry k záběrům přemluvily.Razantní zákrmy tomu určitě pomohly.Kolega za týden zkrmil 40kg boilie a 30kg řepky,já osobně jsem jim dopřál ještě trochu více pamlsků a na konečném účtu spadlo do vody 55kg boilie,60kg pšenice a 90kg kukuře. Za celý týden jsme dokázali proměnit celkem 53 krásných ryb, z toho bylo 41 Kaprů a povedl se i místní matador Ichthys na váze 26kg, dále pak už jen menší,ale dospělé dvacky 24,2kg, 22,5kg a 21.7kg.Povedlo se přidat i pár krásných Amurů,z toho nej 105cm a 12,5kg a 8 ruských ponorek,kde se povedl i 180cm kolohnát. Prostě,bylo tam krásně...
N fany73 - ® St 25.5.2016 12:12:48
j.martinek >> Pecka!!!
N j.martinek - ® St 25.5.2016 8:30:31
Letošní květen pánové, ať se daří ;-)


N JirkaCandát - ® Út 10.5.2016 15:29:18
orgoj chorchoj >> Vem si kolínka a napařenou housku, ty půjdou,jako za starých časů :-) Jak psal petr.esox ... Budeš to vozit před sebe na cca 170m vzdálené lavice,z místa 5 to pokládáš podél břehu, budeš tam mít padlý strom tak úplně k němu a pod spadlou větev (to ti Roman ukáže), z místa 4 se to taky vozí na ty lavice uprostřed jezera a vlevo za roh, buď na kraj zátoky a nově to budeš pokládat k plováků u nového trdliště.. Na sladké jsme tam nikdy úspěch neměli, dříve šlapal caviar/fruits od Krásy,ale poslední 3 roky bííída.. Vem si sebou hodně krmení,čím víc,tím líp..Gule dáváme spíše jen na dno a funguje to,ale každý ti řekne názor svůj.. Zig Rig je úplně nulovej, samotná plovka nevím nevím..
N petr.esox - ® Út 10.5.2016 13:09:42
orgoj chorchoj >> Zdar a sílu....spíše na dno, hezky podle břehu, klidně i pod větve metr od břehu. Vlevo vozíš hezky za roh, ale tam mě to bavilo, byl tam klídek. Vezmi NA od Krásy a G2, LRA od Mika a nemůžeš udělat chybu.....na ovocné jsem tam nikdy moc nechytal.....takže nevím. Ale určitě tam fungují i jiné koule....zkus, zakrm a půjdou jako koně!
N orgoj chorchoj - ® Po 9.5.2016 19:46:45
Taaak zacatkem cervna jedem poprve na jezero na misto 4-5. Chtel bych se zeptat co chutna kaprum jestli maso, sladky nebo je to jedno, jestli se chytaji na samotny plovky atd. Diky za rady
N JirkaCandát - ® Po 9.5.2016 15:52:08
Johnas - >> Tak Honziku, jak se připravuješ ? Vše nachystáno, připraveno ? Počítej, že ti budu denně volat :-))) Musím mít ty nejčerstvější informace,jak to šlape..
N Stanley 87 - ® Pá 4.3.2016 13:55:36
JirkaCandát >> Uvidíme podle počasí... Aby nemrzlo :-)
N JirkaCandát - ® Pá 4.3.2016 12:45:26
Stanley 87 >> Hmm, ty půjdou.. Tak pak nějaké foto a info bych prosil :-)
N JirkaCandát - ® Pá 4.3.2016 12:44:17
petr.esox >> Ty střevo... teda chtěl jsem říct, že jsi chytil básnické střevo :-) Básnička dobrá,ale realitka se ukáže za 2 měsíce... Ty Grizeldo :-)
N Stanley 87 - ® Pá 4.3.2016 12:11:49
JirkaCandát >> 8 a 9 :-)
N petr.esox - ® Pá 4.3.2016 11:51:21
Átilááááááááááá, Atila,
Už se strašně těšila,
až ochutná kuličky,
z té Mikovi dílničky.
Péťa jí je doveze,
k lavici to vyveze,
Atilka se nažere,
a Péťovi zabere.
Pak boj jako prase,
jenže zvítězím zase.
Pak už jen pár foteček,
na oslavu doutníček.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 76 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | kaprařina | revíry, cestování ]

Co je nového - kaprařina + obecné
Oznámení - kaprařina
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - kaprařina
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniDaiwa Ninja feeder

Feeder pruty Ninja jsou spíše pruty učené pro začínající rybáře, jedná se ale o velice jemný feeder a určitě si v něm najde zalíbení každý. K dispozici ve čtyřech délkách existuje volba 10 ', 11' a 12 stop. Jedná se o dvoudílný prut a jsou k němu 2 špičky.


akce, rybareniWFT Gliss Trans 150m

Za 460
Mechanické vlastnosti jsou velmi podobné monofilnímu vlasci. Její pevnost je ale téměř 4 x vyšší než nejpevnější monofil !


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
RS Fish RS Fish

E-shop zaměřený na všechny způsoby sportovního rybolovu, který nabízí sortiment téměř všech světových značek s vlastním či dodavatelským...