Harrison - vše o této značce | MRK.cz

Harrison - vše o této značce

Pokec pro prříznivce téhle značky - zkušenosti, rady, klady, ale i zápory, a to nejen u všech sériově vyráběných prutů :-))
Autor diskuse: Erva - Profil , 14.4.2013 kaprařina - náčiní, doplňky
Dále moderuje: kritik Profil

Jakým prutům značky Harrison dáváte přednost ?

A) Harrison Torrix 11ft , Harrison Torrix 12 ft , Harrison Torrix 13 ft23%

B) Harrison Torrix 12 ft TE , Harrison Torrix 12ft 6 TE 4%

C) Harrison Torrix Stalker 10ft 13%

D) Harrison Acurix 12 ft 5%

E) Harrison Acurix 12,6 ft 3%

F) Harrison Ballista 11 ft , Harrison Ballista 12 ft , Harrison Ballista 13 ft 6%

G) Harrison Ballista stalker 10ft 2%

H) Harrison Aviator Flex 9%

I) Harrison Aviator Plus 12ft , Harrison Aviator Plus 12,6 ft ,Harrison Aviator Plus 13ft 29%

J) Harrison Cerbera 12 ft 6%

Od 12.3.2019 hlasovalo 151 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NErva - Profil | Čt 19.11.2020 14:27:50

Je to již nějaký čas zpět ,ale jak tu již zaznělo tak bohužel Aleš Souček -alda2211 již bohužel chytá ryby na druhé straně , Aleši ať Ti tam nahoře berou , kdo jste jej znali , tak prosím věnujte mu alespoň tichou vzpomínku .
Díky !!!!

    NErva - Profil | Ne 27.4.2014 19:20:16

    alda2211 - Tak nic pro mě :-))

      Nalda2211 - Profil | Ne 27.4.2014 10:31:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      strejda google :-))

      Aviator Plus - Aviator Flex

      Dva nové pruty a polotovary z Harrisons .

      Jak bychom mohli zlepšit Torrix ? Je téměř nemožné , ale my jsme mohli dát větší možnost volby . Pokud Torrix 12 ' 3 ¼ je" Jdi na " tyči v našem kapra rozsahu , rozhodli jsme se zaměřit naši pozornost na zákazníky , kteří chtěli něco jiného . Možnájen trochu víc odlévání moc , možná jentrochu víc hrát akce , možnáštíhlejší blank a možná uhlíku vazbě na špičce . Skončili jsme s dvěma tyčemi -rozsah Aviator . Na cestě jsme představili několik drobných změn ve způsobu, jakým jsme se , aby naše mezery , změny, které pocházejí z naší práce na tenké vrstvé konstrukce s použitím nejlepší lehký uhlíkový prepregu . Tyto dva nové pruty rozšířit výběr nabízíme v reakci na našem zpětné vazby od zákazníků . Pro většinu z vás , Torrix 12 3 1/4 zůstanetyč volby , ale pokud chcete, buď trochu více síly , nebo trochu více akce , pak jeden z Aviators bude apelovat na vás .

      12 ' 3 libry 6 oz Aviator Plus pro 3 ½ až 4 oz

      Od špičky . Rychlejší akce umožňuje menší průměr hrotu budovy, aby více energie do prostoru nad kloubem , všechny kůže v prémiové 1k tkaného uhlíkového vlákna .
      Zadek jezlomek silnější než referenční Torrix 3 ¼ , a to bez jakéhokoli navýšení v průměru , ve skutečnosti to je jen zlomek milimetru tenčí na rukojeti . Opět se vztahuje na 1k uhlíku tkaniny , ačkoli to je to, co je uvnitř , že nemůžete vidět , který dává našim tyčinky svůj jedinečný výkon .
      Vložte tento prut s 3 ½ oz aolovo bude létat s přesností . To něco navíc moc je to pocit, zvlášť dobře, když budete muset tvrdě do větru . Nazvali jsme ji Aviator kvůli způsobu, jakým vede létat .
      Hotové s vynikající 3D Kigan kroužků sady ( 50 mm - 16t ) a Fuji navijáky sedadlo . To jeprut pro maximalizaci vzdálenosti , aniž by je k tomu určeno vzdálenost tyče . Prut, který zachycuje to nejlepší z 3 ¼ Torrix a dodává jen trochu špetku více energie .

      12 ' 3 liber 2 oz Aviator Flex pro 3-3 ½ oz

      Tento prut začíná na Torrix 12 3 ¼ , ale vede opačným směrem do Aviator Plus . Konstrukce tip je velmi podobný Plus , rychlé zúžení s tkaniny ke špičce , ale je to tam končí . Zadek je něco úplně jiného . Pomalejší kužel trnu blíže k Acurix rozsahu střední tyče se používají , ale na rozdíl od té doby se tato Acurixsíla zóny přidány do spodní části rukojeti . Tento hybridní konstrukce přispívá k tyči , která bude naložit snadno a opravdu Zing vodítko ven s velmi malým úsilím , a je jen trochu shovívavější v akci s rybou . Tento prut překlene mezeru mezi nejmocnější 12 3 libry Acurix a naše nejprodávanější Torrix 3 ¼ , blíže k Torrix v účinném výkonu , ale blíže k Acurix o průměru - menší než 14 mm nad klikou !
      Nabízíme výběr z staví na této tyči . Můžete si jej super třída korkovou rukojetí a 40mm kroužek sada pro tradiční přístup , nebo našeho běžného zkrácené rukojeti a 50mm kroužek sady . Je to vaše volba .

        NErva - Profil | Ne 27.4.2014 9:28:15

        CT Timata - Hoj ,tož to alespoň přelož ,co to je za blanky :-)))))

          NCT Timata - Profil | So 26.4.2014 15:18:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            NErva - Profil | Po 21.4.2014 20:33:24

            kritik - Tak ten Greys neznám vůbec , ale proč ne , ty pruty se hodně vyrovnávají , když porovnám C2 a Acurix , tak C2 je měkčí a přitom se s ní dá taky slušně hodit a zdolávačka super , ale už při odhozu trochu "plave " a neni tak přesný jak Acurix a i asi HIS .

              Nkritik - Profil | Po 21.4.2014 20:29:12

              Erva >> Jinak o weekendu jsem měl možnost vyzkoušet Greys Air-Curve 12ft, 3lb, pětkový oko.
              Taky paráda, oslovil by mě. Házeli jsme 80tkou olovem, návazec se 14tkou kuličkou a skoro za horizont. Přitom parádně citlivej, žádný bidlo na hrušky.

                NSlavík - Profil | Po 21.4.2014 20:25:31

                kritik >> jasný, pořádně mi nandej :))

                  NErva - Profil | Po 21.4.2014 20:21:54

                  Slavík - Pokud by sis nechal postavit Acurix 3lb , klasika Fuji očka 6+1 třeba sedlo DPS -18 Gunsmoke , duplon, nerez kroužky +smršťovačka , tak si myslím že se do 9000 kč vlezeš bez problému .

                    Nkritik - Profil | Po 21.4.2014 20:15:24

                    Slavík >> Jako finále novej HIS, Torrix nebo Acurix je plus mínus stejná cena, podle komponentů.
                    Koupit jetej, ale těch HIS je v bazaru kujewsky málo, lidi vědí, co maji.... občas se objeví Torrix, většinou práce Mistra sušenky, sporadicky tovární provedení. Člověk v bazaru prostě nevybere:-))
                    Ten link, že by jsi je bral jsi sem dával poprvně před časem, to mi krapet uteklo..... Teď, co jsi se do toho obul a začal je shánět pořádně jsme se zase o pár dní minuli....
                    Každopádně kolega, který si je osobně přijel potěžkat nezaváhal ani chvilinku. Pětkové oko neměli, klasika v korečku .-))

                      NErva - Profil | Po 21.4.2014 20:02:27

                      Slavík - Tak já se spálil jednou a to z Bond Girl , když jsem dal na radu druhých , ale jinak jsem krapet pochyboval i o Acurixu , jestli to bude pro mě to pravé ořechové , nakonec výborné , on se taky trošku jinak chová samotný blank než komplet sestavený prut :-)

                        NSlavík - Profil | Po 21.4.2014 20:01:33

                        kritik >> Ahoj, ještě provokuj že si je dal pryč voe, hlavně že jsem dával inz :)) Měl si tam aspon 50oko první ? to já nemusim jsem konzerva a líbí se mi klasika ani ty Káčka nemusim. Já acurix stejně nekoupim, ty koruny bych do nového nedal a použité jsou zatim stále drahé.

                          NSlavík - Profil | Po 21.4.2014 19:57:08

                          Erva >> jasný on jek ten prut člověk nezkusí u vody nejde poznat v podstatě nic, nebo já to nepoznam :))

                            Nkritik - Profil | Po 21.4.2014 19:55:52 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Slavík >> Čau draku... teď jsem byl dva dny u vody s Acurixema 3,25lb, tak můžu maličko porovnat..... HIS jsem do předminulého týdne měl, Torrixe ještě mám.
                            HIS 3lb je hodně rychlej prut, parádní na házení a přitom ucítíš i pumpnutí 2 kg kapříka..... Je blankem, tedy i vlastnostmi hodně podobný Torrixu 3lb.
                            Acurix je taky hodně rychlej, ale jaksi "měkčí" na zdolávání. Tváří se jako maličko tužší prut, ale ohýbá se parádně a háže ještě líp :-) Taková citlivka, ale s pevnou páteří. Jak píše Erva, rychlý kmit a špička stojí, bez dalšího klepání.
                            Každopádně HIS je parádní klacek.

                              NErva - Profil | Po 21.4.2014 19:53:51

                              Slavík - Srovnání mám i nemám ,bohužel jen velmi zkreslené , HIS jsem držel v ruce na výstavě před 2 lety , tak bych nerad něco plácal , spoustu majitelů ale říká že HIS není tak "tvrdý "jak se může na první pohled zdát , nevím , nelapal jsem na ně , natož něco zdolal , ale pro mě byl HIS na krámě prostě "tvrdý ", ale svím způsobem se mě jevil tak i blank Acurixu , původně jsem chtěl nějaký měkčí prut v libráži 2,75 , dnes jsem rád že mám ty 2,5 lb , ale po pravdě si nedovedu představit mít třeba jeden pár prutů a to Acurix ve 3 lb , píšu že jsou "tvrdé " , ale nejsou , jsou prostě rychlé a supr na přesné hody , žádné vlně ní blanku , prostě při odhozu jde špička dolu nahoru a stojí ,žádné třepání špičky ještě po dopadu montáže do vody .

                                NSlavík - Profil | Po 21.4.2014 19:42:20

                                Erva >> Jak píšu, bohužel porovnání acurixe nemam na Harrisona celkově mam slabost :) Máš srovnání Fs His vs Acurix ? Musim se přiznat že Free Spirit jsem nikdy moc neuznával, zkoušel jsem Eclass 2.75 i tušim 3.25 a vubec mi to nesedělo, pak Hisko tušim 200ive 3.25 nebo 3.50lb což by měl bejt házecí prut a to bylo příšerný kopito, vůbec mi to nesedělo ale ted mi pujčil kámoš Hisko ve 3lb a trochu jsem změknul, kecam dost jsem změknul jak mi sedl, což mě překvapilo moc příjemnej klacek !

                                  NErva - Profil | Po 21.4.2014 19:21:37

                                  Slavík - Tak Acurix je rychlí prut z C-čkovou akcí , když jsem zkoušel samotný blank tak i ta 2,5lb se mě zdála být hodně " tuhá " , nemám rád moc měkké pruty , ale ani tvrdé , tak jsem šel do rizika a byl jsem po osazení mile překvapen , z 90 % lapu jen na Acurix , hodně povedé proutky .

                                    NSlavík - Profil | Po 21.4.2014 19:14:47

                                    Erva >> já tu fotku znam, koukam na bananu ale acurixe neznam vubec bohužel, jen by to měl bejt zdolávací klacek a u tehle fotky se mi zdá celkem dost zatíženej. Prostě mi tou akcí hodně fbs připomíná i když netvrdim že jsou to srovnatelné pruty, přeci jen je mezi nima dost dlouhá doba vývoje :)

                                      NErva - Profil | Po 21.4.2014 19:07:27

                                      Slavík - Mě se tomu moc nechce věřit , protože mám taky 2,5 lb , ten prut je hodně rychlí , a pokud je na fotce Acurix 2,5 , tak to musí být min. Dobržďování kapra před vázkou nebo zdolávání opravdu na tvrdo , myslím že ta 2,5 zvládne bez problému otočit rybu 15 kg + před vázkou a na řece , FBS je proti Acurixu naprosté bláto .

                                        NSlavík - Profil | Po 21.4.2014 18:56:03

                                        Erva >> pateř nikde, přijde mi to hodně podobné akcí jako staré FBS

                                          NErva - Profil | Po 21.4.2014 17:03:38

                                          Tak tohle je prej Acurix 2,5 lb při zdolávání cca. 12 kg kapříka :-))
                                          (Foto půjčeno z jiné diskuse :-))

                                            Červené karty: boiliekaprik, MrtweyUbrus