Harrison - vše o této značce

Pokec pro prříznivce téhle značky - zkušenosti, rady, klady, ale i zápory, a to nejen u všech sériově vyráběných prutů :-))
Autor diskuse: Erva - Profil , 14.4.2013 kaprařina - náčiní, doplňky
Dále moderuje: kritik Profil

Jakým prutům značky Harrison dáváte přednost ?

A) Harrison Torrix 11ft , Harrison Torrix 12 ft , Harrison Torrix 13 ft23%

B) Harrison Torrix 12 ft TE , Harrison Torrix 12ft 6 TE 4%

C) Harrison Torrix Stalker 10ft 13%

D) Harrison Acurix 12 ft 5%

E) Harrison Acurix 12,6 ft 3%

F) Harrison Ballista 11 ft , Harrison Ballista 12 ft , Harrison Ballista 13 ft 6%

G) Harrison Ballista stalker 10ft 2%

H) Harrison Aviator Flex 9%

I) Harrison Aviator Plus 12ft , Harrison Aviator Plus 12,6 ft ,Harrison Aviator Plus 13ft 29%

J) Harrison Cerbera 12 ft 6%

Od 12.3.2019 hlasovalo 151 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NErva - Profil | Čt 19.11.2020 14:27:50

Je to již nějaký čas zpět ,ale jak tu již zaznělo tak bohužel Aleš Souček -alda2211 již bohužel chytá ryby na druhé straně , Aleši ať Ti tam nahoře berou , kdo jste jej znali , tak prosím věnujte mu alespoň tichou vzpomínku .
Díky !!!!

    Nkrkoška - Profil | Ne 10.1.2021 20:42:08

    Erva >> používám tento. Měl bych použít nějaký pro nižší teplotu?

      NErva - Profil | Ne 10.1.2021 19:06:51

      krkoška - Na přejetí spojky prutu je nejlepší tuhý parafín , po vosku se může stát že oba díly od sebe nedostaneš , hlavně v létě .

        Nkrkoška - Profil | Ne 10.1.2021 18:34:16 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        K Aviatoru plus 12,6 Ft používám 110 -125g olova. Doteď jsem navštěvoval vody, na kterých se chytá z odhozu. Používal jsem obyčejné Etny od Delphinu, ale nedařilo se mi se dostat na vzdálenost, kterou jsem potřeboval. (házel jsem do zhruba jednoho sta metrů) Ostatní co házeli dál, chytli většinou více ryb. Po čase, kdy jsem se s Aviatorem naučil házet, pošlu helikoptérovou montáž s 24mm kuličkou, 0,28mm vlascem a šokovkou ze šňůry či ujímaného vlasce na zhruba 115-120m (při dobrých povětrnostních podmínkách se 110g olovem). Když lovím proti přímému větru, používám 120g olovo, teď v zimě jsem k tomu přidal ještě malé PVA a prut to snášel poměrně dobře. Špička prutu se zdá být poměrně měkká (ano, je to pochopitelně nejtenší místo blanku), i při stahování olova se zohne zhruba tak jako při zdolávání nějakého šedesátníka. Při zdolávání ryb nad 10 Kg prut pracuje již obstojně. Zpracování prutu se mi líbí, avšak mám jeden problém! Oba pruty nedrží úplně dobře ve spojích a musím je jednou za čas přejet voskem na lyže. A i přesto je jednou za čas v závislosti na počtu hodů musím zkontrolovat.
        Zhruba do dvou let bych si rád nechal postavit pruty Torrix TE 3,25lb 12-12,6 Ft s jednopatkovými očky, aby se zachovala co nejvíce rychlost blanku samotného. Pruty bych si nechal dát pravděpodobně do korku s nerezovými kroužky a nerezovou koncovkou. Očka asi gunsmoke, nerez by byla asi příliš křiklavá. (ale je to ještě daleko). Myslím si, že Aviator je na mě příliš tuhý a já jej nedokážu využít tak jak bych si představoval.
        Ještě k těm povolujícím se spojkám...abych neodradil lidi, kteří nad nimi přemýšlejí...nemyslím si, že je to problém u všech prutů, řekl bych, že ty mé jsou výjimkou, páč jsem je koupil tady na Mrku a nevím, jak se k nim předchozí majitel choval. Vím jen, že je taktéž používal k odhozu.
        Pro představu: mám 184cm a 80 Kg a moje technika nahazování není příliš dobrá, ale snažím se ji trénováním zlepšovat, což se daří.
        Přidávám několik fotek ze zrcadlovky.

          Nmuna - Profil | Ne 10.1.2021 12:32:01

          Nová řada prutů

            NCaldas - Profil | So 9.1.2021 23:49:10

            krkoška >> Předem ti děkuji za odpověď, sám ale sháním velikost 12ft čistých, tudíž to co napíšeš je zavádějící.
            Osobně využívám TE, ale jak jsem již zmiňoval prut mi vyhovuje. Je akční, rychlý a neuvěřitelně hbitý. Jen Prostě chci tvrdší ráhno. Což mi aviator plus tak nějak vyjde. Teď jsem dokonce našel v UK nový aviator 3,8lbs z čehož už mám ale obavy.
            Pouze jsem se chtěl zeptat, zda-li
            Někdo nepremýšlí v budoucnu o prodeji Aviatoru+. Že bych byl vážný zájemce.
            Ale klidně popiš své aviatory, kolik jim nakladas, co ti na na nich vadí a naopak. A co tě vedlo ke koupi ( předešlé pruty ) díky a ahoj !

              Nkrkoška - Profil | So 9.1.2021 21:28:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Caldas >> Mám je. Harrison Aviator plus 12,6ft. Kdyžtak se ptej na to, co tě zajímá. Nevím, zda tu je o nich podrobnější popis. Tuto diskusi si poctivě pročítám a zbývá mi asi 50 stran... V čase těch zápisů byl novinkou na trhu.

                Nkrkoška - Profil | So 9.1.2021 21:23:12

                Tento blank jsem snad ještě prodávat neviděl.
                Pro info: není to můj inzerát 😉

                  NMachy 83 - Profil | Ne 29.11.2020 15:08:12

                  Caldas >> ahoj,Jak ty Aviatory budeš mít tak dej vědět taky bych si je vyzkoušel jaký je rozdíl oproti Torrixum ;)

                    NCaldas - Profil | Ne 29.11.2020 10:19:54

                    Zdravím Vás všechny !
                    Shaním AVIATOR plus, nemá někdo na prodej, nebo nepřemýšlí o tom? Chci zkusit něco tvrdšího, možná i výměna za mé TE s doplatkem samozřejmě. Děkuji za odpovědi !

                      NErva - Profil | Út 24.11.2020 21:44:21

                      dukin - Ne ani jej nezměním..., jediné v čem je opravdu znatelný rozdíl ,tak jednopatka , či dvoupatkové oka , to ovlivní rychlost prutu neskutečně ....😅

                        Ndukin - Profil | Út 24.11.2020 21:39:10

                        Erva >> No já už se lekl že by si změnil názor 😆

                          NErva - Profil | Út 24.11.2020 21:34:56

                          dukin - Ne ,ne , na vláčáku , na kárp prut je to stále dle mě zbyteční investice 😂,ale proti gustu...

                            Ndukin - Profil | Út 24.11.2020 21:28:36

                            Erva >> Na kaprovém? Mě se ty lesklé taky moc nelíbí.
                            S pánem jsem mluvil a neměl by být problém je objednat, zkusím ještě posondovat jinde.

                              NErva - Profil | Út 24.11.2020 20:24:35

                              dukin - Budu je mít na prutu , už jsem je viděl a líbí se mě víc než lesklé .

                                Ndukin - Profil | Út 24.11.2020 20:10:05

                                Erva >> jj označení vím.
                                V sobotu se na ně pojedu podívat.

                                  NErva - Profil | Út 24.11.2020 18:33:45

                                  dukin - V tom gunsmoke mají označení dvoupatkové T2- KWTG a jednopatkové T2- KLTG , pro leský Titan Torzite mají označení pouze T-KWTG ,nebo T-KLTG .

                                    NErva - Profil | Ne 22.11.2020 13:10:02

                                    dukin - Titan Torzite v gunsmoke ....

                                      Ndukin - Profil | Ne 22.11.2020 13:07:49

                                      Erva >> A to jsi viděl s touto Torzite vložkou i ty gun smoke?
                                      Nebo s vložkou sic?

                                        NErva - Profil | Ne 22.11.2020 13:05:43

                                        dukin - Ano , přehlídnul jsem , pardon tam je vložka SIC , nikoliv Torzite , tedy dělají pouze do velikosti 40 ...

                                          Ndukin - Profil | Ne 22.11.2020 13:00:10

                                          Erva >> já mám na mysli T-KWTG a ty se dělají max 40mm
                                          Ty co píšeš mají silnější vložku.

                                            Červené karty: boiliekaprik, MrtweyUbrus