Fan club Sportex

cokoliv od této značky....fotky jistě potěší....
Autor diskuse: vundu - Profil , 12.4.2013 všeobecné - náčiní, doplňky

Kolik že prutů od této značky vlastníte???

A) nemám žádnej...polepším se...20%

B) jsem na začátku...1-2 ks44%

C) už tak nějak mi jedny nestačí...3-4 ks17%

D) není to nejhorší.ale ještě by to šlo....5-6 ks9%

E) tak nějak mi stačí co mám... 7-8 ks3%

F) jsem magor,mám od Sportexu všechny pruty....8%

Od 6.2.2014 hlasovalo 323 čtenářů.

NTravex - Profil | So 11.11.2017 7:51:01

rosan >> To nevím, taky se mně ten název nelíbí. No a nebudou už specimeny. Ty podle mého nahradí DNA carp. A ten se zase líbí mně. No a pak nebude ani "Jednička" (One), ten asi nahradí ten Intense.......
Až bude čas, kouknu i na vláčku a ostatní pruty....

    Nrosan - Profil | So 11.11.2017 7:48:09

    Travex >> ty novinky zajimave. ale proc se kaprovy prut kuwa jmenuje PARAGON.;-);-);-).ale vypadaji krasně

      Nkazi54 - Profil | So 11.11.2017 7:19:28



      Sportex Competition Carp 12ft 3,25lb 3,66m 3-tlg.Tyto pruty jsem zakoupil prosim o vase názory.Diky

      Kazi 54.

        NVENTO - Profil | Pá 10.11.2017 21:52:51

        Travex >>

        To je možný, já mám ty Speedy ve 3-dílu, ještě úplně ty původní před AX s akcí PDL, čili zdolávací.
        Nejvíc jsem jim dal 100g, ale to už jsem cítil, že jsou na hraně možností. Optimum je pro ně 80 max.90g, to mým za ty roky vyzkoušený.

        Vím, že jistě máš zkušenosti s těmito Sportex pruty a proto jistě tvé doporučení prubnu.

          NTravex - Profil | Pá 10.11.2017 20:14:25

          VENTO >> Hele tak zrovna Speedmastera 12ft 3lb LDL jsem měl. Tvrdej prut jak prase a výrobce udával 125gramů odhoz. A rozhodně to dával.
          Jak jsem Ti psal......neboj, nalož. Pružný houževnatý prut. FBC Top je a ten Tvůj bude to stejné....

            NVENTO - Profil | Pá 10.11.2017 20:06:16

            Díky za reakce. Asi nic jiného nezbude, než vzít pár různých gramáží olov a vyzkoušet v terénu.
            Dosud jsem měl pruty jiných značek, ale např. dát 120 g na 3 lb Speedmastera by byla sebevražda.
            Sportex pruty budou, jak se všude píše a mluví, jistě tvrdší.
            Už se těším až je vyzkouším.

              Nvundu - Profil | Pá 10.11.2017 17:52:23

              venasvit >> ..nevim jak FBC ale NXT 3lb zvlada bez problemu i 130g...ovsem nejlip se mi haze se 120g....

                Nvenasvit - Profil | Pá 10.11.2017 15:19:24

                VENTO >> Zdravím, jsem také vlastníkem FBC II ,ale 3,25 lb, dával jsem tam 100 g olovo a bylo to na prut málo, nyní dávám 110-115 g a myslím, že snese ještě více, na 3 lb 100 g olovo musí bez problémů zvládnout, to je můj názor.

                  NVENTO - Profil | Pá 10.11.2017 8:41:43

                  Zdarec.
                  Stal jsem se majitelem nových proutků Sportex FBC II ( řada 2016) 12,5 ft a 3 lb.
                  Vypadají opravdu úžasně.
                  Může mi poradit ( kdo je má) jaká je ideální zátěž na daleký odhoz ?
                  Osobně bych to viděl tak něco kolem 90 g. Může být ?
                  Zdejší vlákna jsem prostudoval, ale nic kloudného jsem neobjevil.

                  Díky za informace.

                    NTravex - Profil | Pá 10.11.2017 7:42:17

                    Zdarec,
                    tak Sportex to rozjel......ze pár nových kapřáků půjde na trh.....

                    http://www.sportex.de/produkte/#karpfenruten

                      NLuger46 - Profil | Čt 5.10.2017 21:20:27

                      vundu >> není zač at slouží

                        Nvundu - Profil | Čt 5.10.2017 20:45:39

                        Luger46 >> si pis...:-))))) cena byla super, to musis uznat...

                        no a uz je zase nemaji skladem...ale stihl jsem to...jeste jednou diky ;-)

                          NLuger46 - Profil | Čt 5.10.2017 20:21:54

                          vundu >> ted budeš dělat machry :)))))))))

                            Nvundu - Profil | Čt 5.10.2017 19:48:01

                            Luger46 >> cus namestku...tak neco na tom urcite bude, nerikam ze ne, ůpisu jen svuj nazor....

                            p.s. diky za link na Mgs.- uz jsou na ceste ;-)

                              NLuger46 - Profil | Čt 5.10.2017 19:32:59

                              vundu >> čau to je zavádějící ta libráž. Porovnej 2,75 lb morion ve 12 ft s FBC 3 lb ve 12,6 ft.Ten Morion je tvrdší. Řada Morion je tvrdší než řada FBC. Takže čekám stejný průběh i v 10 ft. tohle je porovnání starých Morionů se starýma FBC. U těch nových nevím páč sem je neměl v ruce.

                                Nvundu - Profil | Čt 5.10.2017 17:14:11

                                haemorrhage_gore >> zkusenost nemam ne s FBC 10ft,,,osobne si ale myslim, ze na 10ft bude 3lb uz celkem dost...ale zase na lov v okoli vazek to bude vyhodou...
                                mam 2,75 moriony v 10ft a to si myslim ze je tak akorat,alespon pro me...

                                  Nhaemorrhage_gore - Profil | Čt 5.10.2017 10:56:45

                                  Ahoj, můžu se zeptat jestli někdo nemá FBC stalker 10ft 3lb? Mám možnost si je koupit za dobrou cenu, ale nemám si je kde vzít do ruky a podívat se na ně. Mám trochu obavy z těch 3lb, jestli to není moc u sportexu. Děkuji za info.

                                    NMechoun80 - Profil | Ne 17.9.2017 20:40:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Dnešní 82 cm chycena na 12 cm wobler a vytažena prutem Sportex black pearl 2,4m 20g

                                      NMr.Doctor - Profil | Čt 14.9.2017 20:36:00

                                      vundu >> Jasně, to já byl do nedávna také, nikdy by mě nenapadlo vlastnit něco jiného na motání než Shimo, nicméně časy se mění a dnes mi na kapry zbyly jen dvě MgS, které ještě používám na spod a marker :-)) Jinak už vše Daiwa... Každopádně s MgS nešlápneš vedle, ten rozdíl v délce náhozu není nějak dramatický, ale pár metříků to udělá....

                                        NPíňas - Profil | Čt 14.9.2017 20:25:24

                                        vundu >> to je v pořádku bráško,na jaro na lod se ti budou hodit