Rybářská stráž práva a povinnosti

Ahoj hoši , v mé předešlé diskusi jsem se ptal na to , jaký máte názor na používání podběráku. Ve spoustě reakcí sem také narazil na zajímavou věc , že dost z vás se ohraňovalo také na rybářskou stráž , která podle některých nedostatečně trestá rybáře , kteří dělají různé přestupky a z mého pohledu se také neukazují ani moc u vody. Například za dvě sezony zpět jsem měl u vody jedinou kontrolu(u vody strávím celkem dost času) a ještě bych řekl že ani ne moc povedenou. Otázka tedy zní jakou máte zkušenost s rybářskou stráží ? Jaká práva a povinnosti RS vám například leží v žaludku , která by jste jim naopak třeba přidaly do pravomocí a kolik kontrol stráží za sezonu máte ?
Autor diskuse: jany77 - Profil , 3.2.2013 všeobecné - ostatní

Kolik návštěv rybářské stráže z sezonu máte ?

A) Maximálně 1. do roka37%

B) 2 – 4 ročně40%

C) 4 a více ročně23%

Od 3.2.2013 hlasovalo 256 čtenářů.

Nlikin - Profil | St 6.2.2013 19:22:58

Pro Mrknato :
Velice by mne zajímalo, kdy při tvé frekvenci psaní zde na mrku bereš čas, na prosazování tvých teorií a doporučení v praxi.
Obávám se, že se jedná jen o klávesnicovou onanii profesionálního diskutéra všech témat, lidově řečeno o nevyžádané výkřiky do tmy.
Jo smutno je kazateli bez obecenstva v reálu že .....

    NBláža - Profil | St 6.2.2013 19:08:22

    computerfish >> Moc dobře vím, jak dnes vypadají razítka, ale stejně je to blbost...

      NMrknato - Profil | St 6.2.2013 1:19:24

      JaČ >> Především tady chceme diskutovat a abych nebyl obviněn z fabulací, použiju encyklopedii : Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat)[1] je věcný rozhovor několika osob nad určitým tématem, jehož cílem není rozhodovat, nýbrž věc pečlivě rozebrat z různých stránek, shromáždit argumenty a případně připravit půdu pro racionální rozhodnutí.

      Co takhle zkusit provozovat rybařinu podle zákona a vyhlášky, jako to šlo celá desetiletí? Bez nesmyslných BP, proloobovaných vyjímek, RMV, podnikání a hospodaření složek, které nejsou uživatelem revírů. Vymýšlením dalších a dalších zbytečností, trucnařízení, penězovodů to lepší zcela jistě nebude.
      "Svornost jste jako první porušili Vy sami na JM a přidávají se další. Levnou povolenku berou za samozřejmost snad všichni a zájem je o to, jak dát do revírů co nejméně a co nejvíce si rozdělit podle toho, jak kdo dokáže křičet a nabízet pseudořešení.

      Podle mě je východiskem soustředit se jen na jeden cíl a to VRP. Ostatní nechat spolkům. Diví se někdo, že např. kaprařské spolky nepodporuje svaz, i když jeho členové jsou i členy svazu? Proč to má mít např. sekce přívlač, mušky jiné? Proč dotovat ztrátové podnikání složek, jen proto, že to je cíl svazu? Každý si může dohledat ve své MO, kolik činí náklady na chov ryb, vč. všech výdajů a investic ponížené o příjem z jejich prodeje. Když si tuto ztrátu připočtete k svazové ceně násad, určitě nepůjde o rybu levnou a ve většině o rybu jednoho druhu....

      Jestliže toto nebude možné a možné to nebude zcela jistě z důvodu zaběhlých schémat, pak oprášit návrh tzv. "Stráže přírody", která bude chránit celou přírodu, komplexně, nezávisle na zájmech různých skupin, odborně a na úrovni.

        NJaČ - Profil | St 6.2.2013 0:07:06

        Hoši šermujeme se tady párátkama a čas od času se nám podaří píchnout někoho do oka.
        To snad není smyslem této diskuse. Přestáváme být svorní a zapomněli jsme, že úplně na začátku jsme chtěli něco hledat.
        Myslím, že to byl společný směr.
        Ale k tomu patří i vzájemná úcta
        tolerance
        sebekritika
        rozvážnost
        pochopení
        a další takové ty ne zrovna populární slůvka.
        Zkusme se na to vyspat a nachystat a ráno to zkusíme znovu a jinak.
        Dobrou

          NSven - Profil | Út 5.2.2013 23:25:13

          dun >> nějaký problém s chápáním psaného textu ?

            Ndun - Profil | Út 5.2.2013 23:16:56

            Mrknato >> Skvělý zápis,děkuji.Čágo belo.....

              NMrknato - Profil | Út 5.2.2013 23:15:19

              dun >> Ty si myslíš, že jsou práce nadřazené (horník, kombajnér, rybníkář) a podřadné (úředník, statistik, sekretářka)? Z tebe začíná čišet těmi beďary třídní nenávist!

              Kdo jste, kde pracujete, kde bydlíte.....ty se vybarvuješ, tenhle estébáckej pozdrav jsem už skoro zapoměl. Jsem rád, žes mi ho zas připoměl.

              V osmdesátých letech jsi banány, pomeranče, toaleťák koupil jen na trzích ve Slušovicích... Proto se nedivím, že na "jejich" 29ha revíru syceném 750 tisíci se dá chytit 7 druhů ryb......

                Ndun - Profil | Út 5.2.2013 23:08:03

                Sven >> Specielně 4u ti napíšu,že jsem oba filmy viděl na sklonku roku 1989.Nevim v jakým světě žiješ,ale mě tak už tenkrát nepřipadli.Zkus si to přečíst víckrát,třeba tomu líp porozumíš.

                  Ncomputerfish - Profil | Út 5.2.2013 23:05:24

                  Bláža >> Dědkové sebou nenosí kulaté razítko a polštářek, ale razítko TRODAT a barevné stojí do 200 Kč. Vezme povolenku, ohnete záda, dá vám buchara do povolenky vrátí a je hotovo. Jednoduché a čitelné a pochopitelné i pro dědky. Pokus o vtip vám tedy moc nevyšel.

                    Ndun - Profil | Út 5.2.2013 23:02:51

                    Mrknato >> Nepamatuju se že bych někde nikoho citoval.
                    Karel je opravdu starý praktik,ale znám ho z taky z listopadovýho hlubokýho bahna výlovů,na rozdíl od tebe.Kams to dotáhl?Co je za tebou?Dá se v tvým revíru chytit v lednu na rohlík 7 druhů ryb?Myslím ryb,ne kapra.A teď spusť tu svou obehranou:Kecy,prdy,beďary...

                      NMrknato - Profil | Út 5.2.2013 22:58:42

                      JaČ >> Zdůvodní si to stejně, jako ony BP, ke kterým nemá vyjímky, podnájem revírů který trval cca od r.1980 do r.2007, vydávání povolenek nad limit stanovený zákonem do novely vyhl.197/2004, chceš dál, co si svaz dokáže zdůvodit?


                      K té čočce :
                      § 329 trestního zákoníku :
                      Zneužití pravomoci úřední osoby
                      (1) Úřední osoba, která v úmyslu způsobit jinému škodu nebo jinou závažnou újmu anebo opatřit sobě nebo jinému neoprávněný prospěch
                      a) vykonává svou pravomoc způsobem odporujícím jinému právnímu předpisu,
                      b) překročí svou pravomoc, nebo
                      c) nesplní povinnost vyplývající z její pravomoci,
                      bude potrestána odnětím svobody na jeden rok až pět let nebo zákazem činnosti.

                      Ano, "naše zahrádka" není kompatibilní s "Vaší zahrádkou" a jako neetickou proto vidím i CR povolenku. Proti možnosti si je recipročně koupit členy obou svazů nic nemám. Měj ale na paměti, že ty obě zahrádky hnojí úlplně stejné zákony, které aplikují ta "pěkná kvítka"-RS.

                        NSven - Profil | Út 5.2.2013 22:53:44

                        dun >>
                        Tak ještě jednou a specielně pro tebe. Hlavně na sebe nespěchej :-)
                        Ještě před 20 lety, nám připadaly romány George Orwella jako science fiction.
                        Ale už se pomalu začínají stávat realitou..
                        Už je to lepší ? :-)

                          NJaČ - Profil | Út 5.2.2013 22:46:11

                          Mrknato >> V tomto s tebou musím souhlasit. Dal jsem ti "líbí"

                            NJaČ - Profil | Út 5.2.2013 22:44:35

                            dun >> Ahoj.
                            Ty ještě nespíš?

                              NMrknato - Profil | Út 5.2.2013 22:44:30

                              dun >> Karel je starý praktik, ale ty máš rád citáty slavných. Sven tady zmínil Orwella a je znám jeho citát, že sounáležitost někoho k menšině, i kdyby jí byla jen jedna osoba, z ní nečiní šílence a na to navazuje citát : "Jestliže svoboda slova vůbec něco znamená, potom je to právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet."

                                NJaČ - Profil | Út 5.2.2013 22:42:24

                                Mrknato >> No ty to zase kaňkáš.
                                Svaz může navrhout moje odvolání u mého zřizovatele. Věc druhá je, jak si to odůvodní.
                                Od soudu mohu dostat "čočku" za zneužití, pokud se jí dopustím.
                                To ostatní,cos tu napsal, je částečně jen balast a zbytkem tvé zkušenosti z vaší zahrádky.
                                Ale ta mi na krk nevěšej.
                                Už poněkolikáté ti opakuju, že na tom našem záhonku kvetou úplně jiná kvítka.

                                  Ndun - Profil | Út 5.2.2013 22:40:59

                                  Sven >> 20ti lety?!?
                                  Zvířecí farmu napsal Eric Arthur Blair v roce 1945,1984 v roce 1950......

                                    NBláža - Profil | Út 5.2.2013 22:25:02

                                    Sven >> Co k tomu dodat, už vidím, jak ti naši RS-dědulové s sebou tahaj razítko... ;o))))))))))))))

                                    Jsem si u toho málem smíchy ucvrknul. ;o)))

                                      NSven - Profil | Út 5.2.2013 22:23:13

                                      Bláža >> :-))))

                                        NSven - Profil | Út 5.2.2013 22:21:59

                                        JaČ >> George Orwellovi také nikdo před 20 lety nerozuměl. Ale už se začínáme pomalu chytat..

                                          Červené karty: Malda512, tuzemak