Rybářská stráž práva a povinnosti

Ahoj hoši , v mé předešlé diskusi jsem se ptal na to , jaký máte názor na používání podběráku. Ve spoustě reakcí sem také narazil na zajímavou věc , že dost z vás se ohraňovalo také na rybářskou stráž , která podle některých nedostatečně trestá rybáře , kteří dělají různé přestupky a z mého pohledu se také neukazují ani moc u vody. Například za dvě sezony zpět jsem měl u vody jedinou kontrolu(u vody strávím celkem dost času) a ještě bych řekl že ani ne moc povedenou. Otázka tedy zní jakou máte zkušenost s rybářskou stráží ? Jaká práva a povinnosti RS vám například leží v žaludku , která by jste jim naopak třeba přidaly do pravomocí a kolik kontrol stráží za sezonu máte ?
Autor diskuse: jany77 - Profil , 3.2.2013 všeobecné - ostatní

Kolik návštěv rybářské stráže z sezonu máte ?

A) Maximálně 1. do roka37%

B) 2 – 4 ročně40%

C) 4 a více ročně23%

Od 3.2.2013 hlasovalo 256 čtenářů.

NKubalorenc - Profil | Út 21.10.2014 16:22:41

Malda512 >> debatovat s nekym nebudu. Ocividne ani nevys co slovo vyklad znamena. Me staci ze znam zakon o rybarstvi a nazor Simy je mi uplne volnej. Je to jen nazor urednika a nema pro RS vubec zadnou zavaznost. A kdyby sis nesedel na vedeni, tak uz by si to mozna davno pochopil.

    NMalda512 - Profil | Út 21.10.2014 16:09:34

    petr999 >> i kdyby jsi lovil na reviru kde je v danný moment hájení ,, kaprovitých ryb ,, a lapl tě porybnje tak ti papíry nesebere. každej normální člen RS by tě upozornil nato, že je hájení. Pevně věřím tomu, že kdyby jsi mu řekl, že to není označené u reviru ( urvaná cedule a nebo vůbec neumístěná ) tak by se přesvědčil osobně a jen by ti řekl at to sbalíš.
    To jen někteří hrdinové by ti tady vzali papíry i zato, že jdeš jen kolem reviru :-))

      NMalda512 - Profil | Út 21.10.2014 15:50:35

      Kubalorenc >> přestan si tady hrát na znalce BP . Děláš tady hrdinu jak jsi v tomto zběhlej ale opak je pravdou. Ono přečíst si vyklad je jedna věc. A pochopit jeho znění je věc druhá.
      Jo jen pro tvou informovanost.. včera jsi se tady pasoval do role znalce ... tak pokračuj. Až bude vhodná příležitost dám ti sem email od Judr. .Alexandra Šímy. Budu se těšit na tvé výmluvy a hrání si na mrtvého brouka. :-))))))))))))))))
      ( je mi jasný, že ŠÍMA je břídil a ty budeš mít zase jako vždy tu svou pravdu že ? )

        NMrknato - Profil | Út 1.7.2014 15:10:30

        Kubalorenc >> Tato diskuse je o RS, ne o o houně a ani o mě. Mohu tě ubezpečit, že bod č.11 z BP SM nejssou BP, tak jak je umožňuje stanovit zákon 99/2004. Možná že to dost členů RS neví.....
        Není to můj výmysl, nýbrž konstatování předsedy ČRS. Hezké odpoledne pane.

          NKubalorenc - Profil | Út 1.7.2014 8:26:18

          Víš co? já se tebou nenechám strhnout do nesmyslné debaty o houně. Tím bych ti udělal totiž strašnou radost, protože tady většina lidí zjistila, že s tebou debatovat nemá smysl. Ty si o tom můžeš myslet svoje a já taky.
          Měj krásný prosluněný a ničím nerušený den :-)

            NMrknato - Profil | Po 30.6.2014 20:16:48

            Kubalorenc >> Pokud ale nejsi "hrdina ty".......

            Bod 2. budeš stíhat jako RS - osoba úřední a
            Bod11. budeš stíhat jako svazomilice, osoba svazová s odznakem RS......

            To je podle mě střet zájmů. Nevěřím, že by nějaká RS zadržela povolenku za nedodržení bodu č.11 BP, protože pokud by se tak stalo, myslím, že by pak žáddný rybář nebyl vázán zákonen 99/2004 a jeho vyhláškou....... Na můj vkus "soudruzi" ze SM laškují s legislativou až přespříliš.

              NMrknato - Profil | Po 30.6.2014 18:18:48

              Kubalorenc >> Nejsem hrdina, ale nejsem ani hňup.

              Nevím proč zaměňuješ skutečné BP Severomoravského ÚS, bod 2., kdy možnost hájení je uvedena v BP a "tabulky" upravují těch 14 dní hájení, v čemž problém nevidím.

              Problémem je bod 11. těchto BP. Toto je pouze informace pro rybáře, nikoliv zákonná BP. Za neplnění nařízení z tabulky (pokud obsah nemá rybář uvedem v povolence) nemůže RS rybáře sankcionovat.

              Co z toho plyne? Že dáváte rybářům do knížečky Rybářský řád i kvízy, ve kterých mohou hledat co je BP a co není. Je to zábavné, ale určitě to ztěžuje práci většině RS.

                NKubalorenc - Profil | Ne 29.6.2014 20:00:43

                Mrknato >> ja vim. Tys byl vzdycky neohrozeny hrdina. Takze predpokladam ze nerespektujes ani cedule oznamujici hajeni ryb. Je to tak?

                  NMrknato - Profil | So 28.6.2014 20:18:13

                  Kubalorenc >> Lovící je povinen respektovat zákon, vyhlášku a BP, které má uvedeny v povolence. S cedulí, jejíž obsah nebude uveden i v BP si vytřu řiť. A to samé by měla udělati i RS, pokud to není Rybářská svazomilice. S šaškem co bude vopruzovat s nějakou bianko cedulí bych udělal to samé, protože to je výtržník a ne RS.

                    NLouda - Profil | So 28.6.2014 19:58:02

                    kanarek >> slzák jsem pořídil když jsem vyrazil na Hracholusky Úkáčka bývají ostří

                      Ntuzemak - Profil | So 28.6.2014 12:32:57

                      petr999 >> a nekoukal ses na nějaký porno servr,že si tam viděl černou uniformu a pouta?ty pouta může nosit za pasem i malý děcko.-)))

                        Nkanarek - Profil | So 28.6.2014 12:28:14

                        petr999 >> Pouta byla ,asi recese ,ale slzák nebo obušek ,tak to se vůbec nedivým ,že ho nosí . Já slzák nemám a docela o něm uvažuju . Měl by si si RS udělat a pak chodit kontrolovat . Myslím ,že by si po pár vycházkách začal koukat ,jak sám sebe ochránit .

                          Nkakr - Profil | Pá 27.6.2014 21:21:55

                          petr999 >>
                          Mohl bys sem dát odkaz, případně offis foto na kterém je RS s pouty za pasem??
                          Nebyla to náhodou nějaká recese?
                          Jinak pouta za pasem může mít každý i ochranka v hypersuper ,která nemá ani statut osoby úřední...

                          Ještě si na závěr malinko rejpnu, pokud platí že jsi ročník 1982 (karta) tak jak víš jak se chovala za komančů VB?? Z filmu či literatury??

                            NKuntík1996 - Profil | Pá 27.6.2014 21:06:06

                            chytám asi 11 let a za tu dobu mě u vody zkontrolovali pouze 3x z toho jednou policie a je mi to hrozně líto jelikož jsem za tu dobu viděl spoustu přestupků a dost velkých prasáren od jiných rybařů.

                            Na členské schůzi mi bylo řečeno že RS našeho MO udělá ročně asi 120 kontrol,na 2500 rybářů mi to příjde hodně málo :(

                              Npetr999 - Profil | Pá 27.6.2014 20:53:44

                              No tak jinak..
                              Až se přestane většina členů RS (ne všichni!! - čest těm normálním!) chovat jako předlistopadová VB, tak pak si jich možná začnu opět vážit.
                              Většina dnešních členů RS si ovšem myslí, že když získala placku, tak si může dovolit prakticky všechno.. a taky toho velice často zneužívá.
                              Nedávno jsem například viděl oficiální fotku rybářský stráže v čerňákách a s poutama za pasem. RS ze zákona nesmí používat žádný donucovací prostředky jako jsou pouta, obušky nebo slznej plyn. To může jen Policie - PCR nebo MP (pripadne v d.p. ACR), nikdo jiny. RS dnes nema o nic vetsi pravomoce nezli napr. revizori DP. To je to cele..

                              Ano, jistě, MP nebo PČR může taky již dlouhá léta ukládat např. chodcům pokuty za přechod na červenou až do výše 2 000Kč (stačí aby se schovaly např. tady v Praze vedle do průchodu a za den vyberou 200.000Kc) , ale dostal někdy někdo tak velikou-maximální pokutu?

                              Ano, pokud by mě nejaký člen RS snažil např. nasadit pouta anebo se mě snažil nějak jinak protiprávně zadržet, tak bych se s ním tvrdě soudil - a v tom případě mu doporučuju, aby měl připraveno tak min. 100 000 na právníky.

                              Ano, za zneužití pravomoci úřední osoby jsou i nepodmíněné tresty odnětí svobody..mnohem tvrdší než pro obyč. občany.

                                NKrouzič - Profil | Pá 13.6.2014 23:22:01

                                For Petr999....jak ty tvé příspěvky pročítám, tak si říkám, že to nemůžeš myslet vážně. Ale bylo by divné kdyby se ve zhruba čtvrtmilionové rybářské obci nenašel někdo s tak nesmyslným, neuctivým, kontraproduktivním přístupem k bpvrp a předřečníkům, jako jsi zde předvedl v textu. Jsi první na koho zde takto reaguji, neboť doufám, že každý normální člen Petrova cechu bude brát tvé příspěvky s rezervou a naopak ti přeju aby tě člen RS při kontrole bral velmi vážně a řádně tě ohodnotil. Neber to jako urážku, ale jako popud k zamyšlení nad svým postojem k čemu jsi se zde vyjádřil a jakým způsobem.

                                  NLadineeek - Profil | Út 3.6.2014 19:32:42

                                  mik UTD >> ?

                                    Nmik UTD - Profil | Út 3.6.2014 19:28:31

                                    Ladineeek >> ja das is superrrrr

                                      NLadineeek - Profil | Út 3.6.2014 19:22:17

                                      petr999 >> du bist nicht normal....

                                        NKubalorenc - Profil | Út 3.6.2014 18:41:22

                                        petr999 >> jasne. Do kriminalu pujde za to ze veme nekomu papiry. Moc sledujes americky filmy se mi zda. A kdyz uz mas takovy povedomi o tech pravech. Vis kdo je zodpovedny za skody zpusobene rskou pri vykonu funkce?

                                          Červené karty: Malda512, tuzemak