Rybářská stráž práva a povinnosti

Ahoj hoši , v mé předešlé diskusi jsem se ptal na to , jaký máte názor na používání podběráku. Ve spoustě reakcí sem také narazil na zajímavou věc , že dost z vás se ohraňovalo také na rybářskou stráž , která podle některých nedostatečně trestá rybáře , kteří dělají různé přestupky a z mého pohledu se také neukazují ani moc u vody. Například za dvě sezony zpět jsem měl u vody jedinou kontrolu(u vody strávím celkem dost času) a ještě bych řekl že ani ne moc povedenou. Otázka tedy zní jakou máte zkušenost s rybářskou stráží ? Jaká práva a povinnosti RS vám například leží v žaludku , která by jste jim naopak třeba přidaly do pravomocí a kolik kontrol stráží za sezonu máte ?
Autor diskuse: jany77 - Profil , 3.2.2013 všeobecné - ostatní

Kolik návštěv rybářské stráže z sezonu máte ?

A) Maximálně 1. do roka37%

B) 2 – 4 ročně40%

C) 4 a více ročně23%

Od 3.2.2013 hlasovalo 256 čtenářů.

Npetr999 - Profil | Út 3.6.2014 17:41:47

To, ze ceska RS nema prakticky sebemensi pravnicky povedomi je mi duverne znamo. Vy idioti - vy jste uredni osoby.. vy si opravdu neuvedomujete co to obnasi?? Pokud nejakej policajt at uz PCR nebo MP udela stejnou chybu, tak jde od valu anebo primo do kriminalu.. :-)

    Ntuzemak - Profil | Út 3.6.2014 17:18:34

    petr999 >> spíš pěkná blbost....

      Npetr999 - Profil | Út 3.6.2014 17:17:39

      tuzemak >> To je prece zamer :-)

        Nmik UTD - Profil | Po 2.6.2014 19:54:21

        petr999 >> Ty jsi fakt uplně mimoň

          NKubalorenc - Profil | Po 2.6.2014 11:55:30

          petr999 >> jo, ty jsi úplně mimo :-D

            Ntuzemak - Profil | Po 2.6.2014 7:33:17

            petr999 >> tak nepiš takový hrdinský řeči,to nikoho nezajímá kolik máš dioptrií...

              Npetr999 - Profil | Po 2.6.2014 0:28:43

              Kubalorenc >> No jiste. Opravdu se strasne bojim :-) Sice chodim chytat jen na par rybniku ve SC kraji, kde mam chalupu,.. Naposled me RS kontrolovala nekdy v 1996.. ale od ty doby (i kdyz chodej kolem a ostatni rybare kontrolujou prakticky obden) si me radsi nevsimaj, proste jako bych neexistoval..

              Vycisleni odskodneni je jednoduchy - seberes mi (nepravem!) papiry na pul roku = pozaduju minimalne! polovicni castku za zaplacenou povolenku a vse s tim souvisejici zpet. Pokud bych si ovsem napr. predem zaplatil zajezd (vc. ubytovani atd) napr. k nejakymu rybniku za ucelem, ze tam budu rybarit, pricemz ty bys mi predtim neopravnene sebral povolenku, tak bych po tobe (resp. RS) pozadoval castku i za onu celou nezdarenou dovolenou + nejaky odskodneni (jak se rika bolestny) navrch.

                Npetr999 - Profil | Ne 1.6.2014 23:59:31

                tuzemak >> Pokud nekdo urve napr. na silnici znacku "zakaz zastaveni" tak jses z obliga a zadna sankce ti nehrozi - ponevadz ta znacka tam proste v onu chvili nebyla.

                  Npetr999 - Profil | Ne 1.6.2014 23:55:49

                  tuzemak >> Chapu ze ji musim respektovat (pokud ji uvidim) ale co kdyz mam 8 dioptrii a proste ji neuvidim?

                    NKubalorenc - Profil | Ne 1.6.2014 20:09:39

                    petr999 >> Ty seš takovej ten typickej hrdina za klávesnicí že? ale až bude RSka držet papíry v rukách, tak budeš táááááákle malinkej.
                    Takových už bylo. Vyhrožovali soudy a kdečím a stejně prd. By mě zajímalo jak bys vyčísloval to odškodnění. Je vidět že o tom víš úplný kulový a akorát plácáš blbosti. Možná by ti je tak vrátili, ale s rychlostí naších soudů by sis ten rok asi už nezachytal.

                      Ntuzemak - Profil | So 31.5.2014 14:14:33

                      nofish >> no ono kolikrát ani nic najíd nende,páč jedna vyvěšená a vzápětí utržená nic neřešííí...

                        Nnofish - Profil | So 31.5.2014 13:00:52

                        tuzemak >> J8 teba taky cedule neřeším. Když tam bude cedule o hájení, tak chápu, ale rozhodně neobcházím revír a nehledám, jestli tam někdo nedal nějakou ceduli, když ani nevím, jak má vypadat a co na ni může být :-)

                          Ntuzemak - Profil | So 31.5.2014 10:24:43

                          nofish >> nebavím se o internetu,stěma cedulkama je problém,znám to,najde se blb,co je urve,ale tvrdit,že někoho cedule nezajímají,je už ubohýý.

                            Nnofish - Profil | So 31.5.2014 9:51:26

                            tuzemak >> Cedulka o hájení je jedna věc. Pokud budou všude okolo revíru, abys ji něpřehlédnul, ok. Taky je o ní v BP psáno, i o tom hájení.
                            Ale u nás dali do BP, že máš povinnost se řídit úṕravami na cedulích a webu. Cedule vidět nemusíš, třeba na velkém revíru, to prostě nejde a internetové připojení fakt není povinným vybavením k kovu ryb.

                              Ntuzemak - Profil | So 31.5.2014 9:16:38

                              petr999 >> uff hrdino,díky takovým jako seš ty,to někdy u vody vypadá jako v cirkuse,trochu si proštuduj RŘ a BP,třeba o tom,že hospodář může revír hájit nějaký den,už tam nejní napsáno kdy,takže tu cedulu až tam pověsí,musíš respektovat,a vymlouvat se,že to nejní napsaný v RŘ je ubohýýý..

                                Npetr999 - Profil | So 31.5.2014 2:36:50

                                Pokud neni onen zakaz ci omezeni primo napsano v popisu reviru (ktery kazdy dostane), tak me prakticky nemusi zajimat. Stejne tak oznameni na nejakejch www strankach - nikdo nema za povinnost vlastnit pocitac/internet nebo tesne pred tim nez jde k vode onen web procitat, zda tam nahodou nekdo pred 5ti minutami nejake omezeni nenandal..

                                  Npetr999 - Profil | So 31.5.2014 2:20:10

                                  Kubalorenc >> Nic ve zlym, ale neprijdu.. a pokud ano, tak mi budou nakonec s omluvou (a odskodnenim) vraceny :-)
                                  A opakuji znovu = "zadnou ceduli jsem nevidel, zadne jsem si nevsiml".. a kdo vi jestli tam vubec nejaka byla, kdyz jsem sel zrovna okolo. Co kdyz ji treba nejakej vtipalek jen na par minut sundal nebo necim zakryl? Nebo co kdyz jsem prichazel k ony vode jeste/uz za tmy?? A soudit se se mnou muze treba celej CRS. Uz pri prvnim soudnim stani vyhraju. Cedule/znacky jsem povinen sledovat prakticky jen jako USP ty dopravni na VK/silnici, rozhodne ne nejaky amatersky vyrobeny neosvetleny tabulky nekde v krovi u rybnika.. Ostatne podobny na tiskarne tisteny a posleze zaigelitovany tabulky si muze vyrobit a dat k ceste u plotu svyho pozemku prakt. kdokoli - treba "pruchod se strakatymi psy zakazan pod pokutou 5.000.000Kc" :-).. Taky to budes respektovat? Tot vse..

                                    NKubalorenc - Profil | Čt 29.5.2014 15:37:56

                                    petr999 >> s tvým přístupem takhle vystartovat na RS tak o ty papíry asi přijdeš.
                                    viz dodatek 2014 pro severní moravu a slezsko:

                                    Lovící jsou povinni respektovat informační tabule umístěné na přístupových cestách upravující BPVRP a odchylky u jednotlivých revírů uvedené v popisu revírů a na www.rybsvaz-ms.cz.

                                    pro ty co tu dlouhodobě zastávají názor že BPVRP nejsou směrodatné, tak o tom tady debatu rozpoutávat znovu nechci :-D

                                      Npetr999 - Profil | St 28.5.2014 21:10:56

                                      Ostatne nejaka cedule umistena kdesi v krovi u brehu rybnika nemusi nikoho nijak moc trapit (zde opravdu nejsme na silnici). Pokud neni toto omezeni primo uvedeno v papirech pod onym revirem, tak nezajem. Onen rybar mohl prijit k rybniku z druhe strany a zadnou ceduli videt nemusel. Ale i kdyby sel k rybniku ze strany, kde je treba 10 ceduli, mohl ony cedule umistene kdesi na borovicich klidne prehlednout. Onen rybar jdouci k vode nema za povinnost jit po nejake ceste primo kolem rybniku a prohlizet kazdy strom, jestli tam nahodou neni nejaka omezujici tabulka od CRS:-) Pokud by mi i po tomhle vysvetleni sebral nejaky clen RS povolenku, tak bych ho (+CRS) osobne zaloval;-)

                                        Npetr999 - Profil | St 28.5.2014 20:54:26

                                        RST >> Videl bych to tak nejak stejne. Ostatne uz vidim to dokazovani, pokud nekdo prehodi onu pomyslnou hranici onoho zakazu na vodni hladine v prostredku rybnika treba jen o 1metr:-)

                                          Červené karty: Malda512, tuzemak