Rybářská stráž práva a povinnosti

Ahoj hoši , v mé předešlé diskusi jsem se ptal na to , jaký máte názor na používání podběráku. Ve spoustě reakcí sem také narazil na zajímavou věc , že dost z vás se ohraňovalo také na rybářskou stráž , která podle některých nedostatečně trestá rybáře , kteří dělají různé přestupky a z mého pohledu se také neukazují ani moc u vody. Například za dvě sezony zpět jsem měl u vody jedinou kontrolu(u vody strávím celkem dost času) a ještě bych řekl že ani ne moc povedenou. Otázka tedy zní jakou máte zkušenost s rybářskou stráží ? Jaká práva a povinnosti RS vám například leží v žaludku , která by jste jim naopak třeba přidaly do pravomocí a kolik kontrol stráží za sezonu máte ?
Autor diskuse: jany77 - Profil , 3.2.2013 všeobecné - ostatní

Kolik návštěv rybářské stráže z sezonu máte ?

A) Maximálně 1. do roka37%

B) 2 – 4 ročně40%

C) 4 a více ročně23%

Od 3.2.2013 hlasovalo 256 čtenářů.

NKubalorenc - Profil | Po 28.4.2014 20:09:53

martas007 >> Tak teď jsi tomu cirkusu nasadil korunu :-D

    NLadineeek - Profil | Ne 27.4.2014 20:41:14

    martas007 >> hovadina, neznalost neomlouvá......

      Nmik UTD - Profil | Ne 27.4.2014 20:32:10

      martas007 >> už to nehul to co jsi napsal je blábol týdne

        Nmacc3 - Profil | Ne 27.4.2014 18:17:05

        martas007 >> to snad ani nemůžeš ve svých letech myslet vážně ...

          Nmartas007 - Profil | Ne 27.4.2014 18:01:36

          je vydet ze kakr je nejchytrjsi a vedou se diskuse o nem samotnym. Tuto problematiku jsme resili na reviru chvojnice 3. Jelikoz rybar ktery prijede na revir ktery nezna a sedne si na misto k lovu ke znacce zakaz lovu. Nevi v jakem uhlu k vodni plose je zakaz myslen muze nahodit jakymkoli smerem. To ze nekde na protejsi strane je take znacka lovu neznamena ze to rybar vi aneni povinen to vedet tot vse a myslete si tom co chcete

            Nkakr - Profil | Ne 27.4.2014 13:45:59

            PETLOV >>
            Ano.

              NPETLOV - Profil | Ne 27.4.2014 13:43:29

              kakr >> zdravim je odpoved od pravnika ČRS p.Zdvořačka ohledne teto problematiky dostacujici ?(viz clanek nize 3.3.2014...19h.)

                NPETLOV - Profil | Ne 27.4.2014 13:41:13

                martas007 >> Jak sam vidis,tak na tohle tema je spousta variant odpovedi a co clovek to jiny nazor,ale ja osbne bych to chapal,tak ze pokud je tam lov ryb zakazan,tak by tam lovici nemel ani nahazovat za ucelem lovu ryb i pokud sedi na miste kde je jeste lov ryb povolen.....pokud lovici sedi na miste kde je jeste lov ryb povolen a nahazuje do zony zakaz rybolovu,tak se dopousti poruseni pravidel vykonu rybarskeho prava...viz.odpoved nize od pravnika ČRS p.Zdvořačka.

                  Nkakr - Profil | Ne 27.4.2014 13:13:08

                  martas007 >>
                  Kdopak ti informaci poskytl a co je krajský rybářský svaz??

                    Ntuzemak - Profil | Ne 27.4.2014 13:05:16

                    martas007 >> je vidět,že na některých místech sedí dement...

                      Nmartas007 - Profil | Ne 27.4.2014 12:25:10

                      PETLOV >> zdravim s tvym problemem jsem se setkal taky. Muzu jen odpovedet pokut sedis na miste kde je lov povolen muzes nahazovat i do zony kde je lov zakazan.To aby jsi tam nahazovat nemohl by muselo byt oznaceno treba na vodni hladine. Tuto informaci jsem dostal z krajskeho rybarskeho svazu

                        NMrknato - Profil | Po 3.3.2014 19:23:09

                        PETLOV >> Nesmíš tam ani koukat, to je stejný přestupek.....

                          Nfoglos - Profil | Po 3.3.2014 19:15:59

                          PETLOV >> Díky jsem o něco chytřejší.

                            NPETLOV - Profil | Po 3.3.2014 19:00:00

                            foglos >> Napsal jsem dotaz ohledne teto problematiky pravnikovi z ČRS panu Mgr.Davidovi Zdvořačkovi a ten mi odpovedel takto:
                            Dobrý den,

                            o tomto se nedá vůbec polemizovat. Je jasně řečeno, že se tam nesmí lovit. Tzn. v případě, že lovící sedí i mimo označenou zónu a nahazuje za účelem lovu ryby do zakázané oblasti, dopouští se tímto porušení pravidel výkonu rybářského práva.


                            S pozdravem

                            Mgr. Zdvořáček

                              NPETLOV - Profil | Po 3.3.2014 18:52:51

                              Ladineeek >> jak rikas je to jasna vec,ale spousta lovicich tohle dela,tak proto jsem se na to ptal a nazorne ukazal na prilozenem obrazku o co mi jde !!Chci take vedet jak se k tomuto problemu budou stavet u nas zdejsi RS,za nekolik let co na ten nas revir chodim jsem jeste nikdy nevidel,ze by RS na tohle nejak upozornovala !!!!Tak to asi lovici berou jako ze se to muze kdyz RS nikdy nic nenamitala!!

                                NF.T.M. - Profil | Po 3.3.2014 18:49:53

                                jany77 - >> Nevím jak odpovědět v anketě " Kolik návštěv rybářské stráže za sezónu máte ?"
                                :-)))))) Návštěv mám několik, ale kontrol velice pomálu :-)))))) Protože když mě budí spícího např. 02.00hod u vody a já nelovím, tak mají smůlu a nejde o kontrolu ale pouze o návštěvu, ač nechtěnou, páč v tuto dobu slušný rybář spí :-)))))). Z mého pohledu se nejvíce porušuje rybářský řád v dopoledních hodinách, ale to naopak spí rybářská stráž (po nočních návštěvách slušných rybářů u vody) :-)))))) Je jasné, že se některým jedincům můj názor nemusí líbit, ale je to holá realita.

                                  Nfoglos - Profil | Po 3.3.2014 18:30:57

                                  Podle mě tam nahazovat můžeš. Přece musí počítat s nějakou tolerancí.Už je to jenom na lovícím jak se k tomu postaví.

                                    NLadineeek - Profil | Po 3.3.2014 18:20:01

                                    kanarek >> Je. Za tohle vymejšlení jak cokoliv očurat by zasloužili nakopat do koulí.

                                      Nkanarek - Profil | Po 3.3.2014 18:16:36

                                      Ladineeek >> přesně tak .nechapu jak to může někdo řešit.to je čecháčkovství.

                                        NLadineeek - Profil | Po 3.3.2014 15:29:05

                                        PETLOV >> Pro mě jasná věc. Nesmíš tam chytat, tzn. ani tam nahazovat. Skoro nechápu, jak někoho může napadnout něco jiného :-)

                                          Červené karty: Malda512, tuzemak