Rybářská stráž práva a povinnosti

Ahoj hoši , v mé předešlé diskusi jsem se ptal na to , jaký máte názor na používání podběráku. Ve spoustě reakcí sem také narazil na zajímavou věc , že dost z vás se ohraňovalo také na rybářskou stráž , která podle některých nedostatečně trestá rybáře , kteří dělají různé přestupky a z mého pohledu se také neukazují ani moc u vody. Například za dvě sezony zpět jsem měl u vody jedinou kontrolu(u vody strávím celkem dost času) a ještě bych řekl že ani ne moc povedenou. Otázka tedy zní jakou máte zkušenost s rybářskou stráží ? Jaká práva a povinnosti RS vám například leží v žaludku , která by jste jim naopak třeba přidaly do pravomocí a kolik kontrol stráží za sezonu máte ?
Autor diskuse: jany77 - Profil , 3.2.2013 všeobecné - ostatní

Kolik návštěv rybářské stráže z sezonu máte ?

A) Maximálně 1. do roka37%

B) 2 – 4 ročně40%

C) 4 a více ročně23%

Od 3.2.2013 hlasovalo 256 čtenářů.

Nmik UTD - Profil | Po 6.1.2014 8:30:01

Mrknato >> Díky za upozornění.

    Nmik UTD - Profil | Po 6.1.2014 8:29:30

    b.gun >> Omlouvám se ,ale zřejmě to určují pouze BP takže u vás to může být jinak.
    Ulovením a přisvojením si 2 ks uvedených druhů ryb (kapr, štika, candát, amur, bolen a sumec) nebo jejich kombinace končí denní lov.

      Nmik UTD - Profil | Po 6.1.2014 8:25:03

      Kubalorenc >> Nevím proč, ale zřejmě dělají něco co by asi dělat neměli.Měl jsem namysli ty kteří vypráví jak příště potkají RS a pošlou jí do prd..e a nebo hodí do vo dy a další velkohubé poznámky co mají mezi ostatními rybáři. Vždy se snažím dělat kontrolu , bavit se s lidmi v přátelském duchu. Nemužeme přeci brát to že každý rybář je "pytlák". Jde o prevenci aby rybáři věděli že kdykoliv ta kontrola může přijít ne o buzeraci či něco jiného.

        Nhraji - Profil | Po 6.1.2014 7:36:27

        FRANK71 >> je dost rozdíl mluvit o rybářském řádu a nebo o popisu jednotlivých revírů. V žádném rybářském řádu ČRS ani BP MRS není o zákazu lovu na krevetu ani zmínka. Ovšem uznávám, že znát detailně popisy jednotlivých revírů, zvlášť když na nich nelovím, je nemožné. Takže plácáš nesmysly, že?

          Nkritik - Profil | Po 6.1.2014 0:18:25

          bundesfer >> Ufff kolego..... Už minule jsem tě naťuknul dvě ušlechtilé ryby x ukončení lovu. .... A ty to tady takhle rozštípneš :-)))
          Jinak mezi námi, u nás si ty 2kg amury, pokud budou mít stanovenou míru, můžeš vzít klidně i čtyři :-))
          PS. Vyhledej onoho staříka a učiň pokání.

            NFRANK71 - Profil | Ne 5.1.2014 23:55:15

            Zde je zářný příklad, proč nemůže být celorepubliková RS, v BP je tolik vyjímek, že se v tom nevyzná samotná RS. Vid´ Hraji (viz. chytání na krevetu udělat to na Lipně, tak jsi bez papíru).:o)))

              NREX65 - Profil | Ne 5.1.2014 22:54:31

              bundesfer >> na www.rybsvaz.cz - rybářský řád §16 vyhlášky 197/2004 sb. odstavec 2 - takže amurů do 7 kg, pokud to není upraveno BP jako v Moravskoslezkém územním svazu, a úprava může být i popisech jednotlivých revíru.
              pokud by tam bylo kaprovitých ryb, tak těch se u nás vyskytuje něco přes třicet druhů. napsat "nebo něco takového" znamená, že si před napsáním nečetl ani rybářský řad.

                Nbundesfer - Profil | Ne 5.1.2014 22:35:53

                REX65 >> Tak tam je napsáno kaprovitá nebo něco takového!Prostě si člověk nemůže vzít 3ks amura s váhou 2kg nebo snad jó?!

                  NREX65 - Profil | Ne 5.1.2014 21:19:36

                  Kubalorenc >> pravdu máš Moravskoslezký tam má i amura a já zapoměl na candata

                    NKubalorenc - Profil | Ne 5.1.2014 21:04:41

                    REX65 >> Jak kde. Podle dodatku pro 2014 severní moravy a slezska :
                    Ulovením a přisvojením si 2 ks uvedených druhů ryb (kapr, štika, candát, amur, bolen a sumec) nebo jejich kombinace končí denní lov.

                      NREX65 - Profil | Ne 5.1.2014 21:00:00

                      bundesfer >> Pojem ušlechtilá ryba RŘ nepoužívá jsou pouze vyjmenované tam patří kapr štika bolen sumec ale amur mezi níma není

                        Nlipenak - Profil | Ne 5.1.2014 20:39:42

                        bundesfer >> kolego nastuduj si řády at víš co je ušlechtilá ryba , amur tam jistě nepatří ..

                          Nb.gun - Profil | Ne 5.1.2014 20:24:12

                          mik UTD >> A z jakéhopak důvodu bych k vodě chodit neměl? Prosím věcný argument.

                            NKubalorenc - Profil | Ne 5.1.2014 20:23:23

                            bundesfer >> Ušlechtilá ryba je mýtus :-D

                              Nb.gun - Profil | Ne 5.1.2014 20:22:54

                              bundesfer >> U lidí, jako jsi ty, je zcela evidentní, že povolenky k lovu ryb jsou vydávány osobám, které jsou k lovu ryb naprosto nekompetentní. Doporučuji ti otevřít si na stránkách rybářského svazu předpisy upravující lov ryb a začít studovat. Až nastuduješ, můžeš se vrátit zpět a podělit se o to, co jsi se dozvěděl. Do té doby nemá cenu, abys tu šířil své smyšlenky, které se absolutně nezakládají na pravdě.

                                Nbundesfer - Profil | Ne 5.1.2014 20:14:26

                                Kubalorenc >> 2 kusy ušlechtilých ryb (amur+kapr nebo amur+amur nebo kapr+kapr....)

                                  NKubalorenc - Profil | Ne 5.1.2014 20:08:57

                                  bundesfer >> O kaprovitých rybách nikde psané není. Tedy alespoň u nás ne :-D Kaprovitá ryba je např. i Karas a těch si můžeš nachytat 7kg. Jsou jen dány ryby u kterých si můžeš přisvojit pouze 2 ks nebo jejich kombinaci. ( nepočítám teď pstruhy )

                                    Nbundesfer - Profil | Ne 5.1.2014 19:54:15

                                    b.gun >> Já jsem se staříkovi nevysmíval!Todle podobné už jsem tady někomu psal!A ve svém dloooouhém příspěvku píšeš: že si prisvojíš 2 kapry kolem 2 kil (+ nějaký pstruhy a okouny) a zakončíš lov tím že si ještě přisvojíš amura 4 kg!A na jeden den si nemůžeš přisvojit 3 ks kaprovitých ryb!Tak si nastuduj řád, nebo oprav svůj příspěvek!

                                      NKrouzič - Profil | Ne 5.1.2014 19:52:34

                                      Kubalorenc >> ano, i bp je podzákonná norma, kterou je treba dodržet, pokud ne, může se jednat o přestupek uvedený v zákoně...rozdílnost podmínek uvedených v bp, povolenkách stanovené uživateli revírů jsou dány rozdílností revírů, nelze to zcela sjednotit všude.

                                        NKubalorenc - Profil | Ne 5.1.2014 19:48:13

                                        Mrknato >> Já nikoho ohromovat nepotřebuju :-D z tho už jsem vyrostl. Já sem jen dal přesný opis zákona o rybářství + zákon celý. Každý kdo umí číst si tedy může dohledat co potřbuje :-)
                                        A co je konkrétně řešeno.... to stejně asi nikdo nevyřeší. BP mohou s některými ustanoveními zákona hýbat dle libosti a s některými ne. Prostě takový paskvil.
                                        Je to asi jako když by si každý kraj udělal dodatek pro zákon o pozemních komunikacích, v Brně by se jezdilo v obci 50 a v Olomouci 60.
                                        Nicméně RS se musí držet těch BP pro každou danou povolenku, protože jak jsem zde ji psal, tak i zákon na ně pomýšlí a píše se v něm o nich.
                                        Tudíž podle mě je na daném revíru směrodatné co se píše v BP pro daný revír a ne jak je psáno všeobecně v zákoně ( třeba ta míra kapra ).

                                          Červené karty: Malda512, tuzemak