Rybářská stráž práva a povinnosti

Ahoj hoši , v mé předešlé diskusi jsem se ptal na to , jaký máte názor na používání podběráku. Ve spoustě reakcí sem také narazil na zajímavou věc , že dost z vás se ohraňovalo také na rybářskou stráž , která podle některých nedostatečně trestá rybáře , kteří dělají různé přestupky a z mého pohledu se také neukazují ani moc u vody. Například za dvě sezony zpět jsem měl u vody jedinou kontrolu(u vody strávím celkem dost času) a ještě bych řekl že ani ne moc povedenou. Otázka tedy zní jakou máte zkušenost s rybářskou stráží ? Jaká práva a povinnosti RS vám například leží v žaludku , která by jste jim naopak třeba přidaly do pravomocí a kolik kontrol stráží za sezonu máte ?
Autor diskuse: jany77 - Profil , 3.2.2013 všeobecné - ostatní

Kolik návštěv rybářské stráže z sezonu máte ?

A) Maximálně 1. do roka37%

B) 2 – 4 ročně40%

C) 4 a více ročně23%

Od 3.2.2013 hlasovalo 256 čtenářů.

NMrknato - Profil | Ne 5.1.2014 19:38:16

Kubalorenc >> S tím nikoho neohromíš. O tom se tu celou dobu vede debata, kterou jsi asi přehlédl...))) Jde o to, co je konkrétně BP řešeno.......

    NKubalorenc - Profil | Ne 5.1.2014 19:33:19

    a v zákoně je na BP myšleno také a jsou brány jako závazné pro každou vydanou povolenku:

    HLAVA III
    LOV

    § 13
    (9) Povolenku k lovu pro dané rybářské revíry vydávají uživatelé rybářských revírů zpravidla za úplatu. V povolence k lovu uživatel rybářského revíru označí držitele rybářského lístku, popřípadě stanoví bližší podmínky výkonu rybářského práva. Osoba provádějící lov je povinna vyznačit v povolence k lovu datum lovu, rybářský revír, počet, druh a hmotnost ulovených ryb.

      NMrknato - Profil | Ne 5.1.2014 19:32:58

      mik UTD >> My máme jiné BP pro vody MP. To co popisoval b.gun opravdu vychází z "holé vyhlášky"..... U nás to je jinak a u nás by tak určitě nechytal, za to dám krk.

        NKubalorenc - Profil | Ne 5.1.2014 19:30:27

        mik UTD >> ale proč by jim měla klepat prdelka? vžydť kontroly se můžou provádět v duchu ryze přátelském. Já z RS nikdy strach neměl. Nikdy jsem k tomu neměl důvod. Bral jem to tak že je to prostě něco co se dělat musí a pokud máš vše v pořádku tak se přece bát nemusíš. Pokud ovšem víš že děláš něco špatně, tak pak to může být o něčem jiném.

          NMrknato - Profil | Ne 5.1.2014 19:30:13

          Krouzič >> Ano, máš pravdu, trochu jsem ten svůj příklad zdramatizoval, ale ten závěr je pravdivý. Útok na osobu úřední je, i když ji jen podržíš ruku.... to myslím pro jednání na KK MO dle jednacího řádu.
          No a druhý moment, když si nechám zadržet povolenku, kterou nemusím vidět půl, i celý rok, i když jsem zákon neporušil, je víc než mrzuté a nesouměřitelné s "odebráním placky" rs.

            NKubalorenc - Profil | Ne 5.1.2014 19:28:21

            Tady je platný zákon o rybářství 2009/99 sb.: http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2004-99#cast1
            jak jsem již psal dříve, podle zákona u sebe musí mít lovící ryb. lístek a povolenku ( ze zákona ) - o legitimaci se tam nepíše ani písmeno. To je opět až počin BP - tady tolik diskutovaných ( které může mít každá organizace jiná ). Někde to být uvedeno může, někde ne.

              Nmik UTD - Profil | Ne 5.1.2014 19:25:32

              b.gun >> Tak pokud budeš chytat takto jak píšeš tak k vodě ani nechď

                Nmik UTD - Profil | Ne 5.1.2014 19:24:22

                Mrknato >> Třeba i tam :o)

                  NKrouzič - Profil | Ne 5.1.2014 19:21:10

                  Mrknato >> pokud ti rs bude chtit vlézt do.vozidla, jedná se jasně o překročení pravomocí, avšak nelze toto bránit násilím..lze přivolat pcr, pokud užiješ násilí proti úřední nebo kterékoliv jiné osobě a nejedná se o krajní nouzy, nebo nutnou obranu, pak máš problém...majetek nelze stavět nad zdraví nebo život člověka a v žádném případě nesmí být způsob obrany zcela zjevně nepřiměřeným způsobu útoku...více trestní zákon a trestní řád....takže hned volat policii, nebo člena rs oznámit orgánu, který jej ustanovil....ten lze vyčíst z předloženého průkazu rs, popřípadě dovodit podle místa kontroly.

                    NMrknato - Profil | Ne 5.1.2014 19:18:42

                    mik UTD >> Na Macháči, viď? Kolipak jsi jich tam sebral? A kolik k smrti vyděsil?

                      Nmik UTD - Profil | Ne 5.1.2014 19:16:30

                      Kubalorenc >> Jsem za...je to přesně jak píšeš. A těch bájí a povídek co se na ně pěje. Pak člověk přijde na kontrolu dotyčným začne klepat prdelka a je po machrování.

                        NMrknato - Profil | Ne 5.1.2014 19:11:31

                        Kubalorenc >> To máš pravdu a já si takové RS vážím, protože je pro rybolov nezbytná, stejně jako rybářský hospodář. To ale končí tím, proč některá RS, usuzuji tak z příspěvků zde na MRKu, říká a tvrdí něco jiného, než říká zákon a z konání v praxi, kde upřednostňuje BP vyvzdorované MO a tím neplní to, k čemu je určena.

                        Jen malý příklad. Když ti bude chtít neomalená RS vlést do auta a ty s tím nebudeš souhlasit a zabráníš tomu násilím, je každopádně problém, pro oba. Taková RS ztácí ochranu zánonem a statut RS, osoby úřední, ale i tak přijdeš pravděpodobně o povolenku a možná tě vyloučí ze svazu pomocí KK MO, i když jsi bránil své soukromí a důstojnost a neporušil zákon.

                          NKrouzič - Profil | Ne 5.1.2014 19:03:25

                          Mrknato >> ano peníze určitě hrajou významnou roli

                            NMrknato - Profil | Ne 5.1.2014 18:59:35

                            Krouzič >> Coby, kdyby. Vztahy mezi ÚS, Radou a jednotlivými MO jsou "velmi různé a různě vřelé".
                            Už jenom pokusy o omezování úlovků, různé v různých svazech, mají dopad na přísun různých peněz z CS rybolovu. No a pak někteří zdražují povolenky a jiní je mají poloviční. A pak si někdo stěžuje a chce změny statutu CS rybolovu.....

                              NKrouzič - Profil | Ne 5.1.2014 18:57:10

                              Také položím otázku, pořádají vaše.MO společné akce v součinnosti s pčr a jak se na toto díváte? U nás se tím prakticky rozšířila.minimálně možnost zastavovat a kontrolovat vozidla podezřelá z odvozu ryb od vody.

                                NKubalorenc - Profil | Ne 5.1.2014 18:55:56

                                Já se jen pořád divím jak tady každej píše že RS u vody potká jednou, max dvakrát za sezónu a přitom většina zdejších pisatelů je na ni vysazená jak pes na pošťáka. Fakt to nechápu. Já vesměs za tu dobu co vhytám nikdy s RS žádný problém neměl. Nikdy jsem ani u nikoho jiného neviděl, že by ten problém s ní měl ( pokud měl tedy vše v pořádku ).
                                Myslím si že spousta rybářů by si měla uvědomit, že RS ( dobrovolná ) dělá tuto práci ve většině případů zcela bezplatně, max tak za tu níže zmiňovanou povolenku. Ale zkuste si to přepočítat na peníze. Ta povolenka ani zdaleka nedosahuje toho co daní pánové projezdí jen v benzínu. A to nemluvím o tom že jedna vycházka zabere třeba 3 - 4 hodiny času, který by určitě mohl trávit jinak. třeba jako vy u vody chytáním ryb. O tom že můžou kdykoliv přistihnout nějakýho vyšinutýho magora co může udělat bůhví o ani nemluvě.
                                Pak tedy když podle vás je celá RS na hovno, tak ji zrušme a nechme to plynout tak jak to samo půjde.

                                  NKrouzič - Profil | Ne 5.1.2014 18:52:13

                                  Ano pravidla by měla být stejná, jednoznačně. Problém bude tuším v jednání mezi jednotlivými ÚS.

                                    NPetan600 - Profil | Ne 5.1.2014 18:48:51

                                    Louda >> Mě stačí když vidím kdo mi kolikrát kontroluje a obrázek si udělám,myslím jako většina normálních rybářů.

                                      NKrouzič - Profil | Ne 5.1.2014 18:48:27

                                      S ohledem na stále se opakující otázky typu jaké doklady musí mít osoba lovící ryby při sobě, nebo požádání o op, co je prokázání totožnosti atd....docházím k závěru, že bude dobré přečíst si co je zde již dříve (včera) psáno...to lze snadno porovnat se zákony, to pro nové stále.se.opakující dotazy a tvrzení.
                                      Jinak pokud je vydána povolenka i přes to že členská legitimace neobsahuje foto, je to nezodpovědnost jak žadatele, tak i toho kdo jí vydal, nejedná se o přestupek a neznamená to, že není legitimace platná, je.to jen formální nedostatek, který lze doplnit.

                                        Nyvana - Profil | Ne 5.1.2014 18:47:51

                                        Mrknato >> Taky s tebou souhlasím,měli by být stejný podmínky pro rybolov.Já mám třeba krajskou Jihočeskou tam je RŘ a BP jiný,než třeba na Orlíku kde nejvíc chytám i když územně je Orlík Jihočeský.Někdo řekne, tak si to najdeš na PC,ale každý ho nemá.Tak se člověk potom ptá i pídí.Odpověď jsem našla,jak je to z kontrolou a prokázání totožnosti.Tobě dík za pokec.

                                          Červené karty: Malda512, tuzemak