Rybářská stráž práva a povinnosti

Ahoj hoši , v mé předešlé diskusi jsem se ptal na to , jaký máte názor na používání podběráku. Ve spoustě reakcí sem také narazil na zajímavou věc , že dost z vás se ohraňovalo také na rybářskou stráž , která podle některých nedostatečně trestá rybáře , kteří dělají různé přestupky a z mého pohledu se také neukazují ani moc u vody. Například za dvě sezony zpět jsem měl u vody jedinou kontrolu(u vody strávím celkem dost času) a ještě bych řekl že ani ne moc povedenou. Otázka tedy zní jakou máte zkušenost s rybářskou stráží ? Jaká práva a povinnosti RS vám například leží v žaludku , která by jste jim naopak třeba přidaly do pravomocí a kolik kontrol stráží za sezonu máte ?
Autor diskuse: jany77 - Profil , 3.2.2013 všeobecné - ostatní

Kolik návštěv rybářské stráže z sezonu máte ?

A) Maximálně 1. do roka37%

B) 2 – 4 ročně40%

C) 4 a více ročně23%

Od 3.2.2013 hlasovalo 256 čtenářů.

Nb.gun - Profil | So 4.1.2014 23:43:56

nofish >> To je část komentáře k zákonu o rybářství, kde je opět zaměňován termín prokázání totožnosti za oprávnění požadovat průkaz totožnosti. Sranda je, že hned ten druhý příspěvek s odkazem na e-pravo tento výklad pojmu prokázání totožnosti v podstatě vyvrací.

    Nnofish - Profil | So 4.1.2014 23:40:57

    FRANK71 >> nemusíš ukázat, ale může ho po tobě požadovat :-) furt to samé dokola a o to za těh x hodin nechápe. (já skousnul dve lahve vína abych se naladil na tu správnou frekvenci a pochopil ho a furt nic...)
    Měl bys ho ukázat když budeš důvodně podezřelý ze spáchání přestupku, ale co je důvodné podezření? Nebo jsme důvodně podezřelí všichni už preventivně? Jako "narodil ses, dokaž že jsi nevinný"?

      NFRANK71 - Profil | So 4.1.2014 23:37:57

      Kubalorenc >> no a z toho vypliva, ze OP RS nemusim ukazat.Tak mame jasno.

        Nnofish - Profil | So 4.1.2014 23:32:07

        Kubalorenc >> dej sem celý text odkud jsi toto zkopíroval.

          Nnofish - Profil | So 4.1.2014 23:30:33

          Krouzič >> já to slyšel jinak. Nesmí ani to co popisuješ. To může jen policie a na stanici, ne u vody, nebo na ulici.
          Řekl mi to jedinec pracující pro kriminální policici a "měšťák" nezávisle na sobě. Přeber si to jak chceš, hádat se kvůli tomu nebudu.
          Podle obou nezáleží na tom co to je za doklady, ale jak jsou na nich informace. Jméno, bydliště, rodné číslo, podpis (teoreticky podpisový vzor), ... smrdí to neoprávněným shromažďováním údajů a i policista mi řekl, že tyto údaje si dovolí sepisovat jen na služebně, případně (když bude nejhůře) před svědky a sepisuje na to nějaký protokol o tom co kde proč opisoval.
          Tak mi to bylo řečeno, ber to jen jako okrajovou informaci,

            NKubalorenc - Profil | So 4.1.2014 23:28:32

            Je to až poslední odstavec: a doufám že teď už v tom budou mít všichni jasno a nebudem se hádat jak blbečci.

            www.epravo.cz/top/clanky/obcansky-prukaz-a-prokazov​ani-totoznosti-32411.html

              NKubalorenc - Profil | So 4.1.2014 23:26:47

              Práva a povinnosti rybářské stráže

              Práva a povinnosti rybářské stráže jsou uvedeny v ustanovení zákona o rybářství. Rybářská stráž tedy má především právo i povinnost kontrolovat v rozsahu uvedeném na služebním průkaze, zda je lovící k lovu oprávněn, zda má platný rybářský lístek, platnou povolenku na příslušný revír a zda dodržuje předpisy pro řádný výkon rybářského práva. Znamená to, že od osoby lovící ryby nebo vodní organizmy ( třeba i toho, kdo loví plankton jako krmivo pro akvarijní rybky) může rybářská stráž žádat průkaz totožnosti (občanský průkaz, cestovní pas, povolení k pobytu, řidičský průkaz apod.), dále rybářský lístek a povolenku k lovu.

              § 16,B)2. - Rybářská stráž v rybářském revíru je oprávněna požadovat - od osoby důvodně podezřelé ze spáchání přestupku nebo trestného činu do vzdálenosti nejdále 100 m od hranice rybářského revíru (dále jen „bezprostřední blízkost rybářského revíru“) předložení rybářského lístku, popřípadě povolenky k lovu nebo jiného dokladu opravňujícího osobu k lovu a nebo dokladu o nabytí ryby nebo vodního organizmu.

                Nnofish - Profil | So 4.1.2014 23:23:13

                FRANK71 >> má v tom bordel. I policie chce občanku jen někdy, ne vždy. Když mluvím o dopravce. Ale neřeš to. Prostě ho nezastavují tak často. Většinou ji chtějí když máš nějaké blbé řeči, nebo sji nevychrápaný po nočním rybolovu a vypadáš jak po opici, nebo když se jim něco nezdá. Pokud je vše ok, dáš řidičák, foukneš, oběhnou auto, mrknou na papíry od auta, nekdy náklad a valíš dál.

                  NKrouzič - Profil | So 4.1.2014 23:20:52

                  Podotknu ještě to, že pokud člen rs fotí z nějakého důvodu přeložené doklady rybáře, myšleno doklady potřebné k lovu ryb (což smí) a je-li mezi těmito i níže zmiňovaný op, pak tento fotit nesmí,...mnozí doklady fotí při řešení přestupku na místě a odebírání povolenky k lovu ryb a to včetně op...to je ake s.ohledem na ochranu osobních údajů nepřípustné a lehce následně napadnutelné.

                    Nb.gun - Profil | So 4.1.2014 23:20:42

                    Krouzič >> Tady jsme ve shodě. Třeba kolega, se kterým chodíme na ryby, je prakticky stejný ročník, jako já, a přitom je už léta šedivej jak kostelní myš. U něj bych pochopil, že bude vyzván k doložení totožnosti, protože by se RS mohla domnívat, že není tím, kdo je na povolence uveden. Ale pokud by nebyl podezřelý ze spáchání nějakého dalšího přestupku (třeba přisvojení hájené ryby, lov tam, kde se nesmí apod.), který by podléhal dalšímu řízení, spokojil bych se i s mírnější formou prokázání totožnosti (např. pomocí kartičky pojištěnce, nějaké permanentky na jméno apod., kde není fotka a které nejsou považovány za doklad totožnosti ve smyslu OP, neboť považuji za nepravděpodobné, že by kromě povolenky a rybářského lístku měl od pravého držitele rybářských dokladů k dispozici i tyto).
                    Nedá mi v této souvislosti nezmínit, že by mnohé vyřešilo to, kdyby na rybářském lístku byla i podobenka vlastníka, jako je tomu např. v Německu.
                    www.landwirtschaft.sachsen.de/landwirtschaft/3747.h​tm

                      NFRANK71 - Profil | So 4.1.2014 23:16:03

                      JaČ >> policajt,ridicak a obcanka, pletes se asi to vino,michas jabka a hrusky.

                        NKrouzič - Profil | So 4.1.2014 23:10:10

                        b.gun >> :-) ano formulace důvodně podezřelý je někdy všudy přítomná

                          NKrouzič - Profil | So 4.1.2014 23:09:05

                          dun >> jedná se o přestupek a bylo by věcí dalšího zjišťování zda-li lovil ryby oprávněně

                            Ndun - Profil | So 4.1.2014 23:04:39

                            b.gun >> A kdyby se jednalo o běžnou kontrolu a dotyčný se neprokázal platnými rybářskými doklady?

                              Nb.gun - Profil | So 4.1.2014 23:00:45

                              dun >> Tady zase narážíme na onu slavnou formulku "důvodně podezřelý", a to by bylo na dlouhou diskuzi. Mnozí z členů RS razí princip presumpce viny a každého, kdo chytá ryby nebo se kolem vody jen mihne považují a priori za důvodně podezřelého.
                              Já bych byl v tomto pojetí zdrženlivější. Pokud by se jednalo o běžnou kontrolu a kontrolovaný by nějakým důvodem nezavdával důvod k tomu, myslet si, že je něco v nepořádku, tak bych to nevyžadoval.

                                NKrouzič - Profil | So 4.1.2014 22:59:56

                                b.gun >> ano v tomto případě stebou souhlasím a souhlasím i s tím co jsi detailněji rozepsal kolegovi níže, věta dejte mi op není berná, snad ...dobrý den předložte mi doklady potřebné k lovu ryb, a v případě pochybnosti o totožnosti dotyné osoby (a například podezření, že není za koho se vydává) pak přichází v úvahu dotaz...můžete mi jiným dokladem například op prokázat svoji totožnost? Pokud nedokáže a podezření přetrvá pak je na snadě přivolat policii...ale to bgune asi vše víš, v podstatě jsi to níže napsal a já tím našel naši vzájemnou shodu....souhlasím též s tím co jsi uvedl o rs jakožto veřejném činiteli.

                                  NKubalorenc - Profil | So 4.1.2014 22:56:39

                                  b.gun >> Právo má.

                                    NKubalorenc - Profil | So 4.1.2014 22:53:22

                                    nofish >> co máš z toho. Já z tebe taky :-D

                                      NJaČ - Profil | So 4.1.2014 22:50:43

                                      b.gun >>
                                      A co by tě teda potěšilo?
                                      Vždyť si to po sobě přečti - dvakrát ti tady napsali odpověď na ty tvoje nejasnost a furt si meleš svou.
                                      Nejsi náhodou ženská?
                                      To bych možná pochopil.

                                        NJaČ - Profil | So 4.1.2014 22:43:50

                                        Mrknato >>
                                        Tak zatím 2x2 deci.
                                        Ale bude to lepší, slibuju:-)))

                                          Červené karty: Malda512, tuzemak