Rybářská stráž práva a povinnosti

Ahoj hoši , v mé předešlé diskusi jsem se ptal na to , jaký máte názor na používání podběráku. Ve spoustě reakcí sem také narazil na zajímavou věc , že dost z vás se ohraňovalo také na rybářskou stráž , která podle některých nedostatečně trestá rybáře , kteří dělají různé přestupky a z mého pohledu se také neukazují ani moc u vody. Například za dvě sezony zpět jsem měl u vody jedinou kontrolu(u vody strávím celkem dost času) a ještě bych řekl že ani ne moc povedenou. Otázka tedy zní jakou máte zkušenost s rybářskou stráží ? Jaká práva a povinnosti RS vám například leží v žaludku , která by jste jim naopak třeba přidaly do pravomocí a kolik kontrol stráží za sezonu máte ?
Autor diskuse: jany77 - Profil , 3.2.2013 všeobecné - ostatní

Kolik návštěv rybářské stráže z sezonu máte ?

A) Maximálně 1. do roka37%

B) 2 – 4 ročně40%

C) 4 a více ročně23%

Od 3.2.2013 hlasovalo 256 čtenářů.

Nmedvěd - Profil | So 4.1.2014 15:14:49

Bobertik >> vůbec netuším co jsi mi chtěl říct

    NBobertik - Profil | So 4.1.2014 15:12:38

    medvěd >> protože pak Kakr a Hraji májí svého koníčka a to být nejchytřejší ze všech. Mají svůj svět a to je MO Brno 3 a podle nich nic jiného neexistuje. Tihle dva se sešli jeden na to jde přes MO a přes RS, ale dvojka to je náramná.

      Nmik UTD - Profil | So 4.1.2014 15:05:48

      voda12 >> Od toho máš 3 díl povolenky, aby jsi nemusel nosit váhu.

      Tady jsou řády od roku 2006 a nic takového tam není

      http://www.rybsvaz.cz/?page=rybarsky_rad&lang=cz&fr​omIDS=&rybarsky_rad_rok=2006#rybarsky_rad_zalozka_1​_1

        Nmedvěd - Profil | So 4.1.2014 14:37:21

        Mrknato >> Jídlo a pití je dobrý téma,ale já byl teď přes tři hodiny na rybách.Bohužel jsem navštívil revír ČRS a neměl jsem záběr.Asi málo sypete a víc prožerete.Jinak čím dál víc mi připadáš jak malej rozmazlenej klučík.Pokud si se mnou nebudete hrát podl mýho,nebudete si hrát vůbec

          NKrouzič - Profil | So 4.1.2014 14:35:12

          RST >> ano uvádíš to zcela přesně, celorepubliková působnost je bohužel z hlediska birkratického nápadu takřka nesplnitelná, ale lze to.

            Nsintrix - Profil | So 4.1.2014 14:31:37

            bundesfer >> V roce 2013 již v dodatku toto ustanovení není. Ale předtím v dodatku uvedeno bylo, že po dosažení limitu pro ponechání ryb, jsi mohl dál chytat s tím, že veškerý další úlovek musel být vrácen zpět.

              Nnofish - Profil | So 4.1.2014 14:16:30

              bundesfer >> OK, beru. Rozumné řešení. Já ti jen chtěl ukázat, proč to te "dědek" říkal. To že už se nezajímá o změny je jeho blbost, to jo.

                Nnofish - Profil | So 4.1.2014 14:15:05

                voda12 >> no právě. Ať si v řádu píší co chtějí. Zákon mluví o hmotosti, ne odhadnuté hmotnosti. Když už kvůlli tomu chtějí buzerovat.
                Tohle jako takové tady asi nevyřešíme. I kdyby byla povinná váha, zase bude problém s pesností.

                  Nbundesfer - Profil | So 4.1.2014 14:00:06

                  nofish >> Jednotlivé územní svazy si prohlížet nebudu.Nepotřebuju to.Chytám jenom v jižních čechách a kdybyc měl chytat jinde, tak si do nastuduju

                    Nvoda12 - Profil | So 4.1.2014 13:50:27

                    nofish >> jeste v roce 2011 bylo napsano v rybarskem radu ze hmotnost lze zapsat odhadem, mas pravdu ze ted jsem tam nic takoveho nenasel. Takze by vaha mela byt v povinne vybave.

                      Nnofish - Profil | So 4.1.2014 13:39:10

                      bundesfer >> Projdi si jednotlivé územní svazy, jestli je to tak všude. Kdysi to tak nebývalo a mohl jsi chytat dál. Proto to "dědek" spletl. Jednou se něco naučí a tím to končí. To je jak na silnici, tam je to taky furt, důchodci nemají motivaci se informovat o novinkách....

                        NSven - Profil | So 4.1.2014 13:36:14

                        Mrknato >> no to jistě. Nejde apriori o stavění se na zadní
                        ale o princip " já pán, ty pán" ..Obě strany musí nejen požadovat ale také respektovat.
                        Lidovou tvořivost nemám v tomto případě rád.
                        Připomíná mi to jeden "proces" z dob minulých, kdy jeden kamarád, sám jsa straníkem, byl předvolán na stranickou buňku...kde přítomné, postklimakterické soudružky a soudruzi řešili nadměrně hlasité projevy orgasmu jeho manželky v době nočního klidu... :-)

                          Nnofish - Profil | So 4.1.2014 13:36:02

                          voda12 >> Pokud máš psát váhu, máš napsat váhu. Ne odhadnout, ne tabulky (které nesedí), ale hmotnost. Tak praví zákon. A jestli nejsem schopen zařídit aby lidé psali skutečné hmotnosti u vody, tak nebudu řešit kraviny jako že nepíšou nepřesné odhady ihned po ulovení ryby.

                            Nbundesfer - Profil | So 4.1.2014 13:32:03

                            kritik >> Omlouvám se že jsem nebyl tak přesný jaky ty a nenapsal kila.
                            Když si přisvojích 2 ks kapra nebo 3 ks pstruha dení doba lovu KONČÍ!!!

                              Nnofish - Profil | So 4.1.2014 13:31:45

                              Mrknato >> no já to neřeším a brodím si vesele, jak je libo. Jen čekám, kdy se toho chytne nějaký blbec a užiju si u vody trošku srandy. Protože co když nestojím s rotačkou/muchou v řece, co když si to tam zanáším? Když budu chytat se splávkem uprostřed řeky, protože mě to prostě baví, už vidím jak se s volem budu hádat.
                              Naštěstí se mi to nestalo, ale problémy se řeší včas, ne až když nastanou. Ne?
                              A přitom na přehradě je to všem jedno. Když to tam platilo tak chlap od RS řekl "nenechám se zmlátit za to že jim vynadám, že si zakrmujou z lodě, když nesmí"... což teda i chápu.
                              Je to přeně jak píšeš. Ale tak kurňa napíšu ty věty pořádně, dám to pár lidem přečíst, vysvětlím jim jak byly myšleny a doladím to. Ale to ne...

                                Nvoda12 - Profil | So 4.1.2014 13:25:55

                                nofish >> to chces mit jako v povinne vybave propisku? Jinak vahu ryb lze odhadnout a navic dost jich je v tabulkach

                                  NMrknato - Profil | So 4.1.2014 13:23:40

                                  nofish >> Nahazování tam ale není..)))) Podle mě se jedná o dopravení nástrahy od udic umístěných na břehu. Pro vstup do vody je BP znějící jako zákaz brodění. Tyto cedulky jsou na Divoké Orlici pod Pastvinami, ale v BP to není uvedeno. Opět lidová tvořivost a co na to RS? Jen bůh a hraji vědí.....

                                    Nnofish - Profil | So 4.1.2014 13:22:03

                                    Sven >> já vím jak to je, neboj. Ale chodíjako komando víš? LIdi co k tí vodě nemají absolutně žádný vztah, jenom je tam pošlou a tak si potřebují "cosi" dokázat.
                                    JInak ano, souhlasím s tebou. Až a jeden rozdíl. Nebudu volat kamarády v uniformě. Jestli se jim nelíbí mé jednání, ať si je zavolají oni :-)

                                      NSven - Profil | So 4.1.2014 13:16:41

                                      Louda >>jj česnek to jistí :-))))

                                        NMrknato - Profil | So 4.1.2014 13:14:06

                                        Sven >> To ano, ale problém s kontrolou a odevzdáním z ruky začínají právě u pseudoBP. RS musíš dle RŘ (BP) umožnit provést zápis do povolenky a pak moment zadržení povolenky, např. za to, když budu mít na Vltavě29 při lovu baťoh na zádech, nebo v Severomor. ÚS nebudu respektovat bianko cedulky z bujné fantazie MO, nikoliv uživatele a jiných a jiných ptákovin, co mnohé BP dle zákona být nemohou.
                                        Je velmi podivné, že tento, nebo podobný názor má i předseda našeno svazu, ale jeho pravomoc to "zaříznout" (pro VRP) nesahá do kompetencí Rady ČRS. Nejde o to, se za každou cenu stavět na zadní, ale dodržovat zákon a tedy i místo v rybařině. Porušení zákoa se nemusí dopustit jen rybáři. (nemáš nějaké info o pokutě Ústeckého KÚ Radě?)

                                          Červené karty: Malda512, tuzemak