Rybářská stráž práva a povinnosti

Ahoj hoši , v mé předešlé diskusi jsem se ptal na to , jaký máte názor na používání podběráku. Ve spoustě reakcí sem také narazil na zajímavou věc , že dost z vás se ohraňovalo také na rybářskou stráž , která podle některých nedostatečně trestá rybáře , kteří dělají různé přestupky a z mého pohledu se také neukazují ani moc u vody. Například za dvě sezony zpět jsem měl u vody jedinou kontrolu(u vody strávím celkem dost času) a ještě bych řekl že ani ne moc povedenou. Otázka tedy zní jakou máte zkušenost s rybářskou stráží ? Jaká práva a povinnosti RS vám například leží v žaludku , která by jste jim naopak třeba přidaly do pravomocí a kolik kontrol stráží za sezonu máte ?
Autor diskuse: jany77 - Profil , 3.2.2013 všeobecné - ostatní

Kolik návštěv rybářské stráže z sezonu máte ?

A) Maximálně 1. do roka37%

B) 2 – 4 ročně40%

C) 4 a více ročně23%

Od 3.2.2013 hlasovalo 256 čtenářů.

NLouda - Profil | So 4.1.2014 13:13:17

Sven >> asi tedy ještě přisadím česnek abych ho měl dost a ryby budu brát teda letos všechny :-)

    Nkritik - Profil | So 4.1.2014 13:11:27

    bundesfer >> Pane kolego..... Pokud máte uloveny dvě ušlechtilé ryby, řekněme dva kusy kapra cca 50cm, můžete onen magický limit 7 kg dochytat jinou rybou, třeba cejny..........
    V případě "náhodného" ulovení kapře ho coo? No přece pu-stí-me......
    Opakuji, vycházím z toho, že jste a lovíte v JČ, jak máte uvedeno v kartě. Tedy ČRS. To aby jsme nebyli ve-při :-)

    V mimopstruhovém rybářském revíru si může osoba provádějící lov přisvojit v jednom dnu, i když loví na více rybářských revírech, nejvýše 7 kg všech druhů ryb. V tomto úlovku smí být nejvýše dva kusy kapra, štiky, candáta, bolena, sumce nebo jejich kombinace. Byla-li si osobou provádějící lov přisvojena ryba, kterou celková hmotnost úlovku přesáhla 7 kg, končí jejím přisvojením denní lov.

      NSven - Profil | So 4.1.2014 13:10:40

      Louda >> určitě jo :-) Ale chce to hodně zeleniny a rybího masa :-)))

        NSven - Profil | So 4.1.2014 13:09:00

        nofish >> jak víš, profi RS nemá ani o píď větší pravomoce, než dobrovolná RS.
        Jejich nevýhodou je, že podobným kovbojům, namátkou: měšťákům, nejrůznějším tzv. ochrankám, revizorům apod., nějak vnitřně necítím potřebu, jim jejich činnost usnadňovat.
        Pokud dělají přílišné vlny, sluší se oslovit přítele na telefonu, který tě ochrání a pomůže :-)

          Nnofish - Profil | So 4.1.2014 13:08:21

          Sven >> fakt děkuju. Nachcípaný, venku ani slunce nezasvítí a ty mě ještě takhle dorazíš.... :-(((
          Tak ti alespoň děkuji za návrat do kruté reality :-)

            NLouda - Profil | So 4.1.2014 13:02:13

            Sven >> myslím že dle výpočtu se důchodu ani nedožiji :-)

              Nbundesfer - Profil | So 4.1.2014 12:58:58

              Sven >> Nepochopil jsem tvou první větu.Ale druhou naprosto :-) bééééé

                Nnofish - Profil | So 4.1.2014 12:56:18

                Mrknato >> Kurňa, nový rok a my se shodnem. Něcco je špatně :-)
                Když jsme u toho lovu. "zákaz vynášení a vyvážení nástrah jakýmkoli způsobem" a to je co? Můžu brodit při přívlači? :-D to jsou body co mě každý rok dokážou rozesmát :-)))

                  Nnofish - Profil | So 4.1.2014 12:53:43

                  unudle >> já vím že ty zákazy jsou, ale jsou úplně nesmyslné. Rybáři nemohou, ostatní mohou. je to blbost.

                    Nbundesfer - Profil | So 4.1.2014 12:53:25

                    Sven >> Jestli ti to pomůže tak ti do sz pošlu kde nás kontroloval a zárověn odtud i pochází.(nechci to psát veřejně, mohl by tu být třeba registrovaný a vidět to a nerad bych měl problémy :-) neznám ani jméno)

                      Nnofish - Profil | So 4.1.2014 12:52:48

                      Sven >> já to vím, ale když tam jsou dva a hádáš se s druhým, protože vymýšlí na kolegu totální kraviny... vzal ho z ruky a než jsme se vzpamatoval, už byl o kus dál a opisoval si údaje. Neboj se, mám skopírovanou povolenku a i číslem :-) Druhý se sklidil hned, když viděl jak mu čumím na odznak na číslo a beru propisku :-)
                      Je to tzv profi stráž víš.... lidi co si něco dokazují a přitom když jsi na skále tak tam ani nejdou, prtože je to do kopce.... S dobrovolníkama, jsem nikdy žádný problém neměl a s čímkoli jim pomůžu, nealko pivo nabídnu, když je zásoba....

                        NLouda - Profil | So 4.1.2014 12:50:40

                        bundesfer >> že pod Západočeským rybářským svazem se chytá dále po ulovení dvou ušlechtilých ryb

                          NMrknato - Profil | So 4.1.2014 12:50:10

                          nofish >> Ano, a tohle by měly řešit BP. Jak a čím zapsat, jak a čím zvážit, je-li to nutné hned po ulovení, jak dlouhý prut, zda vstupovat do vody, nebo ne, jaké háčky použít, povinnost mít podběrák, či ne, ale ROZHODNĚ ne pomocí BP něnit podmínky VRP stanovené při povolení VRP a nahrazovat tím vyjímky a být prodlouženou rukou stanov.

                            Nbundesfer - Profil | So 4.1.2014 12:47:43

                            Sven >> Moc si to už nepamatuju ale byl tak kolem 60 šedé vlasy střední postava

                              Nbundesfer - Profil | So 4.1.2014 12:46:28

                              Louda >> Jak to myslíš!?

                                NSven - Profil | So 4.1.2014 12:45:25

                                Louda >> no vo tom žádná :-)) Já jen abych měl jistotu :-))

                                  NLouda - Profil | So 4.1.2014 12:43:48

                                  Sven >> myslím že do té kategorie budeš patřit :-)

                                    Nunudle - Profil | So 4.1.2014 12:43:35

                                    nofish >> U nás je taky zákaz mít na retnčce skeněné nádoby. Nedivím se, lidi se tam choděj koupat a vím, že někteří rybář jsou pěkný prasata.

                                      NLouda - Profil | So 4.1.2014 12:42:23

                                      bundesfer >> a tady se chytá vesele dál

                                        Červené karty: Malda512, tuzemak