Rybářská stráž práva a povinnosti

Ahoj hoši , v mé předešlé diskusi jsem se ptal na to , jaký máte názor na používání podběráku. Ve spoustě reakcí sem také narazil na zajímavou věc , že dost z vás se ohraňovalo také na rybářskou stráž , která podle některých nedostatečně trestá rybáře , kteří dělají různé přestupky a z mého pohledu se také neukazují ani moc u vody. Například za dvě sezony zpět jsem měl u vody jedinou kontrolu(u vody strávím celkem dost času) a ještě bych řekl že ani ne moc povedenou. Otázka tedy zní jakou máte zkušenost s rybářskou stráží ? Jaká práva a povinnosti RS vám například leží v žaludku , která by jste jim naopak třeba přidaly do pravomocí a kolik kontrol stráží za sezonu máte ?
Autor diskuse: jany77 - Profil , 3.2.2013 všeobecné - ostatní

Kolik návštěv rybářské stráže z sezonu máte ?

A) Maximálně 1. do roka37%

B) 2 – 4 ročně40%

C) 4 a více ročně23%

Od 3.2.2013 hlasovalo 256 čtenářů.

NSven - Profil | So 4.1.2014 12:41:02

bundesfer >> dokázal bys jen tak pro představu, odhadnout věk toho staříka ?

    NSven - Profil | So 4.1.2014 12:37:47

    nofish >> ahoj. Stejně jako Mrknato :-)
    http://zakony-online.cz/?s32&q32=13
    btw. "předložit" RS ke kontrole.... dle § 16 zák.99/2004 neznamená nutně, odevzdat do ruky.
    "Předložit" může znamenat i nechat nahlédnut :-)

      Nnofish - Profil | So 4.1.2014 12:31:20

      Mrknato >> no já právě čekám co bude ohledně nových zákonů po 1. lednu. Jestli zas nevymysleli nějaký "bonus".
      To je jako když máš v zákoně jak přesně máš zapsat ulovnou rybu. Respektive co napsat a srovněj to s tím co máš mít povinně u vody. Jsi schopen tento bod splnit? Já ne.

        Nbundesfer - Profil | So 4.1.2014 12:26:56

        kritik >> Stařík neměl pravdu!To že si můžeš ponechat 2 kapry nebo 3 pstruhy je pravda, ale v řádu je jasně napsáno: že poté dení doba lovu končí! Stařík tvrdil že člověk může chytat dál když bude pouštět a to je přestupek!

          NMrknato - Profil | So 4.1.2014 12:23:14

            NMrknato - Profil | So 4.1.2014 12:21:00

            nofish >> Tak a tohle je přesně to, co by tato diskuse měla řešit a přinášet argumenty k tomu, nebo proti, jaká další práva může RS získat, kdy a proč. Co se stane RS když tato práva překročí, co se stane uživateli, když do BP dá věci neslučitelné se zákonem 99/2004, které pouze a jedině může RS konrolovat a od toho odvíjet své další pravomoce a co se stane rybáři, který se vzepře zvůli RS a nenechá na sobě kontrolovat věci, které mu zákon nepředepisuje a omezuje jeho občanské svobody..

              Nnofish - Profil | So 4.1.2014 12:13:15

              Mrknato >> no právě že je to na hraně. Bavil jsme se s poliajtem. Jeden mi to řekl jak ty. Druhý mi řekl, že tohle můžu když vedle mě budeš stát ty, a po předložení občanky řekneš že jo, já nekecám, znáš mě, jsem to fakt já.
              No ale pro sichr jim příště na*eru a ať si zavolají policii. Těm tu občanku ukážu.
              S tím sklem je to sranda no :-) Zachvilku pro jistitu zakážou i plasty, protože se to nerozkládá jak papír a osobně bych zakázal vlasce, protože se do toho zamotává vodní zvěř.

                NMrknato - Profil | So 4.1.2014 12:06:27

                nofish >> Prokázání totožnosti RS je : příklad "Jmenuji se Mrknato, bydlím v Mrnatově čp. BP". To je vše, to stačí. No i mě by zajímalo, jak Hladíkovo BP naplňuje RS? Baťoh. Skleněná láhev s pivem????

                  Ntuzemak - Profil | So 4.1.2014 12:01:30

                  Mrknato >> ty máš fakt místo mozku nekonečnou prázdnotu,takovýho vypatlance můžu potkat jen na MRKU!!!!!!

                    NMrknato - Profil | So 4.1.2014 11:58:31

                    tuzemak >> Mazej do holínek a netrap si zbytečně makovinu. Tohle fakt není pro tebe.

                      NMrknato - Profil | So 4.1.2014 11:57:20

                      Wright >> Je to diskuse, ze které se tu a tam vyloupne argument, zajímavý podnět...... zkus sebereflexi.....

                        Nnofish - Profil | So 4.1.2014 11:57:07

                        Mrknato >> ještě furt nesmí v JČ nosit kukuřici ve skleničce a musí ji přesypávat do plastového kelímku ale když necháš pruty v báglu, tak můžeš házet zavařovačky od okurek po břehu jak je libo? :-)))
                        Hele někde byl článek o kontrolách a prokazování totožnosti.Nevíš kde? Protože už v životě nedám RS svou občanku do ruky. Jendou jsem to z dobré vůle udělal a měl bys to vidět. Už půl roku čekám na odpověď od svazu, asi se půjde posílat e-mail opět a znovu... Potřebuju si něco nastudovat.

                          Ntuzemak - Profil | So 4.1.2014 11:56:24

                          tak a je po všem,něco zajímavýho se tu obyčejný rybář mohl dozvědět a neumřít blbej,admini asi stále oslavují příchod novýho roku.....

                            NPavouk‌ - Profil | So 4.1.2014 11:54:14

                            místní brepta zde porad stejne nesmysly píše nekdy od roku 2007, mozna kdyby 1% svych plku smeroval tam kde by se jeho pripominkami mohli a treba i meli zabyvat tak udela lepe a hlavne smysluplneji, ale to nedela.. proc asi..

                              NMrknato - Profil | So 4.1.2014 11:48:10

                              jkh6 >> No a když jsi z Jč., tak bych se tě optal, až k Vám přijedu lovit na Vltavu29 vlakem a budu mít baťoh. V něm budu mít foťák, svetr, plášťenku, svačinu, pivo a nebudu ten baťoh chtít z racionálních důvodů nechat na perónu na nádraží, abych neporušil BP (v popisu revíru), co mi může za nerespektování Vašich "BP" udělat Vaše RS????? To by mě opravdu zajímalo....

                                NWright - Profil | So 4.1.2014 11:45:40

                                Mrknato >> no, diskutovat jsem neměl a nemám v úmyslu (už vůbec ne o snůšce blábolů v předchozím tvém příspěvku). Smysl mých poznámek byl v tom - zastavit se, nadechnout a položit si otázku - zda tvoje neochvějná aktivita a snaha o nápravu zlořádů vůbec nese ovoce či nějakou přidanou hodnotu jak pro tebe, tak pro obecenstvo, které svými příspěvky krmíš. Já ti můžu dát pouze svůj vlastní názor - nenese. To je asi vše...

                                  NMrknato - Profil | So 4.1.2014 11:37:46

                                  jkh6 >> A jsme opět u toho, co má RS právo kontrolovat a kdo může její pravomoce měnit..... Úvahu nechám na tobě.

                                    NMrknato - Profil | So 4.1.2014 11:35:39

                                    Wright >> Jistě, ale sebereflexe má mnoho úrovní. Sebereflexi má i WaM, protože si uvědomuje, že může měnit VRP, tedy existuje.....

                                    Rozumím ti, hovoříš o jiné sebereflexi a tam svoji sebereflexi reflektuji jako odpovědnost za něco, co si mnozí neuvědomují, nebo mám z jejich reakcí takový pocit. Seberexlexi asi nelze hodnotit a vyvozovat, podle většinových názorů a proudů. Pak by se asi o sebereflexi nejednalo. Já existuji ve spolku, který by se měl řídit legislativou a proto asi má sebereflexe je jiná, než tech, co rybařinu a jednání vnímají jinak. Tady nastupuje diskuse, která samozřejmě řešení nepřináší, možná jen v sebereflexi některých, u kterých bychom ji ani nečekali.....)))

                                      Njkh6 - Profil | So 4.1.2014 11:31:01

                                      Mrknato 8:25
                                      V BP Jč ods.7) Lovící, pokud loví na členskou povolenku, je povinen mít u sebe při lovu svou členskou legitimaci ČRS s vylepenou podobenkou a na požádání RS se jí prokázat. Takže má na ni právo? Je třeba psát skutečnosti a ne hlouposti jen abych se objevil na MRKu

                                        Ndun - Profil | So 4.1.2014 11:15:36

                                        Nejhorsi co muze toho tajtrlika potkat je ze na to jeho variete nikdo nereaguje.Sam sobe nenapise vic nez 3 blaboly.

                                          Červené karty: Malda512, tuzemak