Rybářská stráž práva a povinnosti

Ahoj hoši , v mé předešlé diskusi jsem se ptal na to , jaký máte názor na používání podběráku. Ve spoustě reakcí sem také narazil na zajímavou věc , že dost z vás se ohraňovalo také na rybářskou stráž , která podle některých nedostatečně trestá rybáře , kteří dělají různé přestupky a z mého pohledu se také neukazují ani moc u vody. Například za dvě sezony zpět jsem měl u vody jedinou kontrolu(u vody strávím celkem dost času) a ještě bych řekl že ani ne moc povedenou. Otázka tedy zní jakou máte zkušenost s rybářskou stráží ? Jaká práva a povinnosti RS vám například leží v žaludku , která by jste jim naopak třeba přidaly do pravomocí a kolik kontrol stráží za sezonu máte ?
Autor diskuse: jany77 - Profil , 3.2.2013 všeobecné - ostatní

Kolik návštěv rybářské stráže z sezonu máte ?

A) Maximálně 1. do roka37%

B) 2 – 4 ročně40%

C) 4 a více ročně23%

Od 3.2.2013 hlasovalo 256 čtenářů.

NMrknato - Profil | So 4.1.2014 9:17:00

kakr >> Hele, kdo tě hospodářu úkoluje v tem MOMRSu. Ti čtyři a "půdě", nebo ti o patro níže, co fakt hospodaří? To je úhelný kámen ve žgryndání... Teď se ukaž blamáž....

No a požgryndej, jak každá další MO si může navýšit "svůj" ZP o podíl ze svého rozpočtu.... Kdo potom za plnění ZP bude nést garanci? Členi?.... MRS?

    Nkakr - Profil | So 4.1.2014 9:07:48

    Mrknato >>
    Zase jen žgryndáš.......

      NMrknato - Profil | So 4.1.2014 9:06:50

      kakr >> Ale to tady dělaj přece všichni.... 750 litrů na 30ha, tomu přece nemůže nikdo uvěřit!!! Stejně jako BP, které vymazávají, či přepisují vyhlášku.

      Edit : Na rozdíl od čilimníků MRS to nikdo z čilimníků ČRS nekomentuje a mlčí jako Němý Bobeš. Protože to komentovat prostě nejde. Jo názor, to je něco jinýho....

        Nkakr - Profil | So 4.1.2014 9:03:51

        Mrknato >>
        Zase jen žgryndáš.......

          NMrknato - Profil | So 4.1.2014 9:03:03

          kakr >> Většinou se RS s celostátní působností stávaj " ajzmboňáci", protože maj režijní jízdenku a přemisťování vindobónou z místa na místo je bleskový a působěj v řadách pytláků neuvěřitelnou paseku. Stížnost na ně se neadresuje těm, kdo je ustanovili, ale lampárně.

            NMrknato - Profil | So 4.1.2014 8:59:27

            RST >> Proto to píšu. Je spousta věcí, které existují, i když by podle legislativy existovat neměly. No a pak mladej je z toho úplně zmatenej a chěl by, aby ho RS držela za ruku po celou dobu rybolovu..... Ale jestli tohle už není o něčem jiným...)))

              Nkakr - Profil | So 4.1.2014 8:55:59

              RST >>
              Teoreticky může existovat RS, která má působnost na všech revírech v ČR. Prakticky je to vyloučeno.
              Nedovedu si představit kdo průkaz RS vydá, neb úřad má kompetenci jen ve svém kraji. Taková RS by asi musela mít x průkazů RS pro různé kraje.
              Schválně se zeptám, zda existuje RS, která má působnost ve dvou svazech (MRS a ČRS). Moc se mi to nezdá.
              Ještě bych doplnil, že RS nemusí být vůbec členem MRS nebo ČRS.

                NRST - Profil | So 4.1.2014 8:49:57

                Mrknato >> Hele nechej toho, vždyť ty dobře víš jak to je.

                  NMrknato - Profil | So 4.1.2014 8:43:03

                  RST >> a seš si opravdu jistej? Co když MO vydá BP, že pomístní RS ustanovuje ona??? Kdo to může rozporovati? Samozřejmě prostřednictvím paralyzovaného uživatele....)))

                    NRST - Profil | So 4.1.2014 8:38:36

                    Krouzič >> Trošinku tě poopravím RS neustanovuje MO ale místně příslušný rybářský orgán, na návrh uživatele - rybářského revíru, tedy toho kdo drží dekret k VRP. Teoreticky se může stát že RS bude mít celorepublikovou působnost, znám kluky co mají působnost na revírech ÚS pro moravu a slezko (celá severní morava) a k tomu MRS.

                      NMrknato - Profil | So 4.1.2014 8:25:53

                      voda12 >> Ten, co po tobě chtěl i členskou legitimaci, tak chtěl něco, na co neměl právo. Ty budeš zřejmě vyžadovat nadstandard. Ale na to si hochu musíš připlatit. Pak ti RS zkontoluje trenýrky, zuby, jestli si je čistíš a i očkovací průkaz..... a budeš spokojen. Ale tohle RS dělá jen za příplatek.....

                        NKrouzič - Profil | So 4.1.2014 7:31:04

                        re Kuban:


                        Porybný resp. člen rs má právo provádět kontrolu dodržování rybářského práva na revíru organizace, která jej pro tento účel ustanovila, je otázkou zda-li se předmětná "voda" nachází na hranici například dvou okresů, potažmo krajů. Při kontrole se má člen rs prokázat nejen viditelně umístěným odznakem, ale také průkazem člena rs, na němž je jasně uvedena jeho místní působnost.....avšak někteří členové rs mohou mít a mají udělena povolení ke kontrolám i v sousedních a jiných revírech jiné než-li své mateřské MO čímž je rozšířeno pole jejich působnosti. Pokud nemá povoleno od jiné organizace než-li "mateřské" její revír kontrolovat, tak tam provádět kontroly nemůže. Takže pro zodpovězení tvé otázky je třeba vědět přesně o jaký (čí) revír se jedná a jaký člen rs tě kontroloval.

                          NLouda - Profil | So 4.1.2014 0:11:21

                          nahodil >> ano mám příklad ale tady o tom rozhodně psát nebudu nemám to zapotřebí a ani bych neměl
                          takových co sedí za klávesnicí a jen bědují je dost neříkám že mezi ně patříš ale tak nějak to vypadá

                            NMicrob-Carp team DK - Profil | So 4.1.2014 0:09:29

                            Záleží na jakou vodu chodíš že :))

                              Nnahodil - Profil | So 4.1.2014 0:02:27

                              Louda >> mas nejaky priklad, co se Ti povedlo, kdyz teda na MRKu netlachas? Ja tady tlacham a jsem v klidu

                                NLouda - Profil | Pá 3.1.2014 23:56:57

                                nahodil >> ale vyřešilo jenže tlacháním na MRKu ne

                                  NLouda - Profil | Pá 3.1.2014 23:56:20

                                  voda12 >> jen jestli je to pravda to je samé jedna bába povídala

                                    Nnahodil - Profil | Pá 3.1.2014 23:47:41

                                    Louda >> ja si nestezuji, jen odpovidam na tema, tedy konstatuji..
                                    Stezovani jeste nikdy nic nevyresilo..

                                      Nvoda12 - Profil | Pá 3.1.2014 23:46:37

                                      Louda >> me jenom stve kdyz si nekdo vezme za den 4 kapry, pak potka porybnyho se kterym se zna a ten ho necha jit.

                                        NLouda - Profil | Pá 3.1.2014 23:46:16

                                        kritik >> do karty jsem mu nekoukal

                                          Červené karty: Malda512, tuzemak