Rybářská stráž práva a povinnosti

Ahoj hoši , v mé předešlé diskusi jsem se ptal na to , jaký máte názor na používání podběráku. Ve spoustě reakcí sem také narazil na zajímavou věc , že dost z vás se ohraňovalo také na rybářskou stráž , která podle některých nedostatečně trestá rybáře , kteří dělají různé přestupky a z mého pohledu se také neukazují ani moc u vody. Například za dvě sezony zpět jsem měl u vody jedinou kontrolu(u vody strávím celkem dost času) a ještě bych řekl že ani ne moc povedenou. Otázka tedy zní jakou máte zkušenost s rybářskou stráží ? Jaká práva a povinnosti RS vám například leží v žaludku , která by jste jim naopak třeba přidaly do pravomocí a kolik kontrol stráží za sezonu máte ?
Autor diskuse: jany77 - Profil , 3.2.2013 všeobecné - ostatní

Kolik návštěv rybářské stráže z sezonu máte ?

A) Maximálně 1. do roka37%

B) 2 – 4 ročně40%

C) 4 a více ročně23%

Od 3.2.2013 hlasovalo 256 čtenářů.

voda12 - Profil | Pá 3.1.2014 23:14:46

Mraroz (houba) >> no a ono kdyby ti dali pokutu tak uz priste nezapomenes.

    voda12 - Profil | Pá 3.1.2014 23:12:34

    Louda >> to si jako myslis ze to delaj zadarmo? vsichni si stezujete ze to tady vypada hrozne, je malo ryb, ale kdyz s tim nic nedela ani RS tak se pak nemuzeme divit.

      Mraroz (houba) - Profil | Pá 3.1.2014 23:04:36

      voda12 >> Ono je občas si myslím i dobře když nekontrolujou povinnou výbavu ;)))) náhoda je blbec a občas se stane že si něco zapomenu :))

        Louda - Profil | Pá 3.1.2014 23:00:17

        Svato.svk >> úsměvné ale tak to tady prostě chodí

          Sven - Profil | Pá 3.1.2014 22:57:50

          Louda >> :-)))

            Svato.svk - Profil | Pá 3.1.2014 22:52:53

            u nas klasicky 1x kontrola RS na zaciatku pstruhovej sezony na TOP miestach na potoku a 1x kontrola na zahajeni kaprovej sezony. Musim ale povedať ze posledny rok casto vykonavaju kontrolu aj sami štátni policajti. K praktikám RS u nas este 2 usmevno smutne prihody: 1) cca 10 rokov dozadu ako 15 rocny sme s kamaratom lovili v aprili na solidnom mieste v strede sidliska male pleskace, nosale belice ostrieze a hrebenacky na plavak. Super lov na tenke silony v danom obdobi. Prisiel vedla nas starsi pan, rozbalil stare pruty naviazal plavaky a po prvom nadhode obesil plavak na kriku na opacnej nedostupnej strane. odtrhol celu montaz a naviazal znovu. cca na 3 prehodenie opat vsetko zamotal a odtrhol. to kamaratovi zabral krasny kapor, mali sme obaja co robit aby sme.ho vytiahli v silnom prude... poznate to suboj na 20 minut na 0.10 silone.... Rychlo som dodatocne rozbalil podberak a neskor sme kapra vylovili cca 20 metrov nad nasim lovnym miestom. vratili sme sa aj s kaprom v podberaku na nase miesto, kapra zmerali, spravili par fotiek a setrne sme ho pistili do vody - hajeny. To nas sused uz nedokazal prekusnut a nasledovslo krasne divadlo. Postupne stiahol obe udice, rozbalil si podberak a nakoniec vytiahol odznak a prisiel na kontrolu. Samozrejme stary dedo nema problem ukazat svoje ,,pravomoci'' a zacsl sa zastrajat, ze nam vezme listky - lebo nemali sme pri love vytiahnuty podberak (aka ironia ze ani on ho nemal vytiahnuty...) a preto ze sme kapra hned nepustili do vody ale dovolili sme sa.s nim ist odfotit.... Nedokazal s nami vsak argumentovst, navyse my sme boli dvaja a tak sa vratil k svojim udiciam co o par minut zbalil a isiel prec.

            Druha historka je uz smutnejsieho charakteru - Pred rokom na zaciatku pstruhovej sezony 2012 som zobral so sebou svojho dedka nerybara aby trochu pricuchol k tomu rybarceniu a pochopil co nas na tom tak laka. Kedze je uz stary lovili sme prismo na velkom splave v dedine a behom 2 hodin som odhadom ulovil 40 pstruhov, vacsina okolo 30-40cm. Potom prisli na moje miesto pani z RS. Kedze sa brigad pozname, prehodili sme par slov a pochvalili sa ulovkami v kosikoch. kazdy mal pekneho pstruha. Po klasickej bezproblemovej kontrole mojich papierov a vybavy ma poprosili ci si nemozu na mojom mieste par krat nahodit- bezproblemu som suhlasil dal si pauzu a zatial jeden z nich stihol na rybku vytiahnut 3 potocskov a vsetkych zasackovat a druhy 2 potocskov. podakovali sa mi s tym ze idu este nizsie po potoku skontrolovat dalsich lovcov a dochytat svoju dennu davku. Aka bolo moje prekvapenie, ked som o hodinku neskor na inom mensom potoku stretol prave pana z RS ako bali udicu tvariac sa ze ma nevidi.... Niekedy je ocividne zakonny limit 4 pstruhov na den dost malo. Ceresnicka na torte- v ten vecer davali v trlevizii zabery z uplne ineho potoku, natacane poobede a hla kto na nich bol? Prekvepenie - opat ten isty clen RS ako na predchadzajucich zaberoch.

            Cest vsetkym clenom RS ktorý skutocne sa snazia a neberu cinnost v RS ako zlavu z povolenky alebo urcitu vysadu moznosti dokazovat si nieco na ukor ostatných rybarov, no niekedy ma vzhladom na moje skusenosti napada iba zname pod lampou je najvacsia tma... Peace!

              Louda - Profil | Pá 3.1.2014 22:52:03

              voda12 >> to jsem čekal jen meleš a nic nevíš

                voda12 - Profil | Pá 3.1.2014 22:49:05

                Louda >> zadarmo to určitě nedělaj

                  Louda - Profil | Pá 3.1.2014 22:41:59

                  voda12 >> dostávají peníze ? a kolik ? já chci také

                    FRANK71 - Profil | Pá 3.1.2014 22:35:38

                    Sven >> mas pravdu,nekdo z toho zase chce delat moc velkou vedu.

                      voda12 - Profil | Pá 3.1.2014 22:34:34

                      Sven >> No jelikož nechtěl skoro žádnej ani rybářskej lístek tak ano. Hlavně na těch porybnejch je vidět, že už to chtěj mít za sebou, když tam u rybníka sedí 25 rybářů. Za ty peníze co dostávaj toho podle mě moc nezkontrolují, jenom vám dají razítko, aby měly splněnej počet kontrol. A každého kontroloval jako mě.

                        Louda - Profil | Pá 3.1.2014 22:32:37

                        Sven >> zda nemá v kapse piko :-)

                          Louda - Profil | Pá 3.1.2014 22:31:27

                          Kuban >> většinou to tak je
                          ten kdo má něco v nepořádku většinou sklopí uši ale ne všichni narazil jsem na sprosťáka který řval jak pavián nebylo mu to nic platné

                            Sven - Profil | Pá 3.1.2014 22:26:35

                            voda12 >>
                            Podle mě byly ty kontroly dostatečné.. Nebo sis představoval, že budou nezletiletému děcku obracet kapsy ? :-)

                              voda12 - Profil | Pá 3.1.2014 22:26:26

                              nofish >> No jeden nakonec ty papíry nechtěl vůbec. Byla zima a já se klepal že jsem nemohl dat kukuřici na háček a on mi řekl, že ty papíry nechce a jenom se mě zeptal na datum. Asi je to všude stejné, ale podle mě kdyby i za každý menší přestupek dávali pokuty, tak by těch peněz nebylo málo.

                                Kuban - Profil | Pá 3.1.2014 22:25:44

                                Louda >> Zatím jsem se nenechal při ničem načapat,takže návštěvy se nesly v přátelskym duchu.Při jasnym prohřešku bych sklopil uši a trest přijal.Těžce bych jenom nes nějaký "hledání hole k bití psa",to jsem pak drzej i na tu hlídku při silniční kontrole :o)

                                  nofish - Profil | Pá 3.1.2014 22:19:24

                                  voda12 >> přes 140 docházek, 5 kontrol, 2x z toho jsem papíry vytáhnul dobrovolně když jsem odcházel od vody, nebo přecházel a po cestě potkal RS. Jeden doslova čuměl, proč mu to podávám do ruky, když kecal s jiým rybářem, kterého kotroloval :-)))
                                  Lepší to nebude, loni 170docházek, nebo kolik a kontroly 3 myslím.

                                  Tohle jsem napsal jenom aby sis uvědomil, že je to všude stejné.

                                    Louda - Profil | Pá 3.1.2014 22:18:39

                                    Kuban >> to máš pravdu ale jak už jsem zde několikráte četl tak postižený si stěžuje na postup a pak se ukáže že to bylo obráceně

                                      Kuban - Profil | Pá 3.1.2014 22:17:14

                                      Louda >> Když maj za co,proč ne.. :o)

                                        Louda - Profil | Pá 3.1.2014 22:14:24

                                        jenom aby jste si potom nestěžovali že vás někdo u vody pořád mr.dá

                                          Červené karty: Malda512, tuzemak