Rybářská stráž práva a povinnosti

Ahoj hoši , v mé předešlé diskusi jsem se ptal na to , jaký máte názor na používání podběráku. Ve spoustě reakcí sem také narazil na zajímavou věc , že dost z vás se ohraňovalo také na rybářskou stráž , která podle některých nedostatečně trestá rybáře , kteří dělají různé přestupky a z mého pohledu se také neukazují ani moc u vody. Například za dvě sezony zpět jsem měl u vody jedinou kontrolu(u vody strávím celkem dost času) a ještě bych řekl že ani ne moc povedenou. Otázka tedy zní jakou máte zkušenost s rybářskou stráží ? Jaká práva a povinnosti RS vám například leží v žaludku , která by jste jim naopak třeba přidaly do pravomocí a kolik kontrol stráží za sezonu máte ?
Autor diskuse: jany77 - Profil , 3.2.2013 všeobecné - ostatní

Kolik návštěv rybářské stráže z sezonu máte ?

A) Maximálně 1. do roka37%

B) 2 – 4 ročně40%

C) 4 a více ročně23%

Od 3.2.2013 hlasovalo 256 čtenářů.

Nvoda12 - Profil | Pá 3.1.2014 22:08:22

V roce 2013 jsem měl 71 docházek a z toho 8 kontrol. Podle mě ty kontroly byly takové nedostatečné, jenom jeden porybný po mmě chtěl ryb. lístek, legitimaci a povolenku. Ostatní chtěly jen tu povolenku a o nějaké kontrole povinné výbavy nemůže být vůbec řeč.

    NKuban - Profil | Pá 3.1.2014 22:08:21

    Ok pánové,díky za info,zase jsem moudřejší :-)

      NVendys 65 - Profil | Pá 3.1.2014 22:08:09

      Čauves,za devadesát návštěv u vody jsem měl dvě kontroly a to na stejném rybníce a od stejné RS.což si myslím,že je dost málo.

        NLouda - Profil | Pá 3.1.2014 22:07:14

        Kuban >> vypadá to takhle
        Na všech revírech Českého rybářského svazu, Západočeského územního svazu Plzeň, revíru Odrava 1, Odrava 2, Hamerský potok 2, Teplá 3 a Otava 6

          NSven - Profil | Pá 3.1.2014 22:03:03

          Kuban >> záleží na tom, jaký rozsah působnosti má vyznačený v průkazu RS.
          Na vyžádání ti ho předloží k nahlédnutí.
          Některá RS má pouze místní působnost, tedy pouze na revírech a chovných vodách příslušné MO
          a některá má působnost krajskou. Tedy na všechny revíry Sev.ÚS.
          Ten zastřešuje jak Liberecký, tak i Ústecký kraj.

            NLouda - Profil | Pá 3.1.2014 22:01:04

            Kuban >> pokud tam má napsanou působnost tak ano
            je to napsané v průkazu který ti RS ukáže

              NKuban - Profil | Pá 3.1.2014 21:57:21

              Mám jen malou technickou..Jsem línej hledat,bez mučení se přiznám i k tomu,že o povinnostech a pravomocích RS vím asi tolik,co o hlídce PČR,která mě staví v autě.. :-)
              Má právo porybný např. z Libereckého kraje kontrolovat v Ústeckém?

                NMKrsek - Profil | Čt 5.9.2013 6:29:53

                Minulé dva roky ani jedna kontrola a to jsem byl na rybách dost často (manželce se to moc nelíbilo) a letos už 3 kontroly. Tak snad se to zlepší. Kontroly jsou potřeba, protože co se kolikrát u vody děje :-(

                  NBogi - Profil | Po 19.8.2013 12:34:24

                  b.gun >> ouuu tak to jsem opravdu vůl
                  omlouvám se všem za klamání a mojí neznalost, to čumím
                  kdybych nebyl přizdi..áč ( jak psal Hlubočepy ) a otevřel si pusu hned u kontroly, tak by mi to člen RS vysvětlil a nepsal bych tu nesmysly
                  a děkuju za to info o vyjímce

                    Nctvrtmile - Profil | Po 19.8.2013 10:57:45

                    -v loňském roce jsem měl docela dost kontrol,jednou dokonce kontrola od profíka na revíru,kde bych to vůbec nečekal,to co u nás ale zcela chybí,jsou kontroly ve večerních hodinách...a řekl bych,že by bylo spousty sebraných povolenek....

                      NLadineeek - Profil | Po 19.8.2013 10:32:53

                      A je to vyřešené :-)

                        Nb.gun - Profil | Po 19.8.2013 10:24:03

                        Turňa >> Ten edit je ale mrcha. Než jsem to stačil nadatlovat, taks to stihnul doplnit...

                          NTurňa - Profil | Po 19.8.2013 10:22:26

                          b.gun >> šak jsem se už omluvil....

                            Nb.gun - Profil | Po 19.8.2013 10:21:57

                            Turňa >> Rozhodnutím MZ ČR ze dne 28.06.2013, č. j. 38478/2013-MZE-16231, je na rybářském revíru č. 441002 - Bílina 2, podrevírech č. 13 a 23 - vodní nádrže Modlanská a Kateřina, v měsících červenci a srpnu povolena výjimka z denní doby lovu v době od 00:00 hod. do 04:00 hod., a to pouze z pátku na sobotu a ze soboty na neděli.

                              NTurňa - Profil | Po 19.8.2013 10:18:29

                              b.gun >> Až na to chytání před čárou - tam 24 hodinovka asi není co? Ju, je!!! omluva!

                                Ndun - Profil | Po 19.8.2013 10:13:31

                                Bogi >>Normálka.
                                http://www.mocrsteplice.cz/aktuality.php
                                2013/07/04

                                  Nb.gun - Profil | Po 19.8.2013 9:56:40

                                  Bogi >> Kolego, pokud daná RS před provedením kontroly stáhla své udice z vody, pak postupovala zcela v souladu s platnými předpisy upravujícími lov ryb. Pokud nikoliv, dopustila se nejspíš svým jednáním přestupku spočívajícím v tom, že nebyla přítomna u prutu tak, aby s ním mohla bez prodlení manipulovat.
                                  Na druhou stranu ses nám tu veřejně přiznal, že ses před zahájením lovu neseznámil s podmínkami rybolovu na daném revíru.
                                  Aneb, kdo jsi bez viny, hoď kamenem...

                                    NHlubočepy - Profil | Po 19.8.2013 9:47:44

                                    Bogi >> Tak Ty jsi přál hochům aby je někdo vymák a teď se je bojíš natřít protože maj pojebanou placku? To je přizdisrá..ství.

                                      Npitrs818 - Profil | Po 19.8.2013 9:39:45

                                      Tak taky přidám jednu zkušenost s RS.Loni jsem byl s kamarády v Chvaletickém přístavu na týden rybařit a hned první noc,okolo čtvrt na jednu,připlul po vodě hospodař a porybný na kontrolu,říkám konečně jeden z revírů co se hlídá...a pak vidíme že pan hospodář a pan porybný zvesela chytají celou noc z ostrůvku,co je v přístavu (asi kontrolní odlov:-))))a druhý den ráno když jsem zavážel jeden prut tak vidím jak hosp. a porybný chytají každej na 4 pruty a do toho ještě vláčí.Takže kde je spravedlnost?

                                        NMrknato - Profil | Po 19.8.2013 9:29:09

                                        Bogi >> To byli určitě agenti provokatéři. Čekali, jestli se přidáš.....)))

                                          Červené karty: Malda512, tuzemak