- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Netradiční výroba boilie
Dobrý den.Po shlédnutí tohoto videa na http://www.lovkapra.com/video-domaci-vyroba-boilies-na-kosticky/ chci vyzkoušet tento podle mě rychlejší a originálnější způsob výroby boilie.Máte někdo zkušenosti stakovou výrobou?Zajímá mě jaká je optimální velikost těsta na vaření,délka vaření,aby bylo těsto dostatečně provavařené,ale nepřevařené,nakrájet kostky na prosušení až po schládnutí těsta,nebo toto těsto zamrazit a kostečky nakrájet až před lovem?Děkuji za pomoc.
Autor diskuse: oko1 - Profil , 22.1.2013 kaprařina - nástrahy, návnady
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
14x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
don Ferrari - Profil | Ne 16.6.2013 19:28:52
Kenny3 >> to je asi jedno, někdo nechá 1 hod. někdo 24 hod. vařit stejně jako boilies nebo napařovat, s tou fólii nemám zkušenost,
Kenny3 - Profil | So 15.6.2013 20:08:43
don Ferrari >> Koľko treba nechať cesto odstáť ? Treba ho variť tak ako obvykle dokým guličky nevyplávajú ? A kedy je dobré ho variť v potravinovej fólii ako je ukázané na tom videu. Dík za odpoveď.
Kenny3 - Profil | So 15.6.2013 16:11:19
Dobrý deň. Dá sa vyrobiť boilies aj z receptu na nejaké cesto napr.: http://www.mrk.cz/r/atlasy/nastrahy_navnady/nastrahy/testa/konopne_testicko/
keď dám doň miesto vody vajcia ?
keď dám doň miesto vody vajcia ?
19tom97 - Profil | Pá 25.1.2013 16:28:06
kedysi som o takejto výrobe čítal v nejakom rybárskom časáku a tam bolo písane že to je najlepšie tesne pred lovom nakrájať ako čerstvo uvarené a tak to uvolnuje lepšie atraktory. Ale neskúšal som to robiť ešte
mataos - Profil | Út 22.1.2013 22:13:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Je to lechka viec da se to gulat i z bičajne smiesky jako napr :
1 Kg krupice hrube
2Kg Kukurični šrot
1 Kg ryby mučky na kg asi cca 10 vajec a varim to tak dlouho jak boile dam to do vrici vody a necham to povarit pokým neplavou sen tam to zamiešam a potom necham vischnut na jeden den potom to polejem nech sa to vsakne a necham to ježte preschnut asi na 2 dni ked je použivam na vipravu ale ked to chcete na rychle chztani tak je dobre to neuvarit dat tam vice esencie a hlavne to tak sušit abi to nepopraska a to je vo velkom teple alebo naslnku a je dobre ked je to vo vetranej miesnosti cca asi tak 20 stupnou ale da sa i pri 10 a to dlhši schne
1 Kg krupice hrube
2Kg Kukurični šrot
1 Kg ryby mučky na kg asi cca 10 vajec a varim to tak dlouho jak boile dam to do vrici vody a necham to povarit pokým neplavou sen tam to zamiešam a potom necham vischnut na jeden den potom to polejem nech sa to vsakne a necham to ježte preschnut asi na 2 dni ked je použivam na vipravu ale ked to chcete na rychle chztani tak je dobre to neuvarit dat tam vice esencie a hlavne to tak sušit abi to nepopraska a to je vo velkom teple alebo naslnku a je dobre ked je to vo vetranej miesnosti cca asi tak 20 stupnou ale da sa i pri 10 a to dlhši schne
klitosaurus - Profil | Út 22.1.2013 20:54:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
oko1 >> Stačí gluten a pšeničné klíčky.Taky záleží na hrubosti mixu.Pokud je hodně jemnej a přidáš o trochu víc klíčků a glutenu,tak vejce přidávat nemusíš.Dáš jich stejně jako když válíš koule.Toho glutenu a klíčků se bát nemusíš.Pokud přidáš o 10% víc než do boilie,melo by to stačit.Není to tak složitý jako u koulí,tam musíš zkoušet,aby to šlo válet,u knedlíku je tě to jedno,ten knedlík uděláš pokaždý.........
klitosaurus - Profil | Út 22.1.2013 20:48:33
RO:-(man)-: >> průměr je cca 8cm,jak se mi to povede.Pokud jsou větší,musíš samozřejmě dýl vařit.
Pvl - Profil | Út 22.1.2013 20:40:59
Tomajo >> Alespoň s tou první výtkou by jsi měl něco dělat :o§))
judas.d - Profil | Út 22.1.2013 20:33:07
Tomajo >> no slyšel jsem že jseš pěkná unda,ani panáka nenaliješ a fleky propaluješ:-)
Cloud - Profil | Út 22.1.2013 20:23:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
oko1 - >> Nedávno jsem i zkoušel vařit těsto v "igelitových"střevech".Výrobek super,pak jsem nakrajel něco jako pelety,nádherně vše vonělo,ale to plnění na ručním strojku,To už si nechám jen na maso! :-)
Ale mít elektrický mlejn,nebo vytlačovák,tak budu opakovat!
Ale mít elektrický mlejn,nebo vytlačovák,tak budu opakovat!
oko1 - Profil | Út 22.1.2013 20:12:03
klitosaurus >> Aby se to tak nedrolilo,píšeš více pojiva.Myslíš gluten,nebo vice vajec?
Pvl - Profil | Út 22.1.2013 19:34:07
Tomajo >> Ta viněta je už nějaká zedřená . Jak to nosíš k vodě dlouho ? :o§)
klitosaurus - Profil | Út 22.1.2013 19:29:03
Jinak jsem ještě zapoměl napsat,že po uvaření necham lehce prosušit cca 5 dní nejlépe venku ve stínu nebo v průvanu a vcelku zamrazím.Když jdu nas ryby,tak den,dva předem vyndám do lednice,pak nakrájím na kostky a chytám.Chce to hodně pojiva,jinak se drolí a tím i dřív rozpadnou
meďo1 - Profil | Út 22.1.2013 19:27:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Ja som to tiez skusal, ale prislo mi to dost zdlhave a nevedel som ako dlho to mam varit. Ked som to prepolil, tak v strede to bolo este take surove. Dal som to varit este raz, ale aj tak to nebolo stale ono, mozno som mal dost hruby valec, ale aj tak ked som to nakrajal na kocky, tak sa to drobilo a po hacikom to nevydrzalo tak dlho ako som si predstavoval, mozno na kratke vychadzky by to bolo OK, ale mna to nenadchlo. Potom som to riesil tak ze to napoly uvarene boilies zo stredu cesta som daval do PVA pancuchy a pod hacik som to daval do silonky. Mal som na to aj zabery, ale nepostacovalo mi to na moj lov. Radsej som sa dal na "varenie" v mikrovlnke a som s tym spokojny.
Čtenáři této diskuse také sledují
Filmy o kaprech na dlouhé zimní večery1636
Lexikon boilies komponentů901
Karbonové podložky do cívek smekacích navijáků882
Lov z nafukovacího člunu1187
Mikbaits - pikantní švestka534
Nakupoval někdo v Anglii1186
Jak na odlévání olova?856
Lithiové baterie - srovnání1546
Odpadávací kámen při vyvážce283
Zlatá kaprařská malina1332
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
ÚtKrátkodobá kaprařina x 9925
ÚtATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtFanclub značky Shimano 16391
ÚtÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtLabe fishing store 19
ÚtOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtKyjský rybník, Džbán 50905
PoŽermanky a bivakovani 4
PoHarrison - vše o této značce 3722
PoVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeTrakker brolly 100 Ev 0
SoSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
SoZavážecí lodičky boatman 11
Co je nového - kaprařina + obecné
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . Bleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...












