Jaký top vlasec na sezonu 2013

Zdravím všechny.Prosím o Váš názor,jaký koupit vlasec na novou sezonu na kaprařinu.Kupoval jsem si čirý od Sufixe,ale ten již nemohu sehnat a potom jsem trefil nějaké špatné várky takže 33mm jsem trhal v ruce jak nic.Nyní s kolegou přemýšlíme a moc prosím o Vaše zkušenosti.Měl jsem rád čiré,ale to nemusí být podmínka.Potřebuji na 3.navijáky a min.po 600metrech mám ultegry ysb 14 000.Nejčastěji chytáme na řece a vyvážíme,,ale občas i závody jezdíme kaprařské díky moc všem.
Autor diskuse: Michal S - Profil , 1.1.2013 kaprařina - náčiní, doplňky

NTomajo - Profil | St 3.4.2013 22:36:12

jojino >> např 0,33mm CAMO nebo 0,40mm CLASSIC COMPETITION

    Njojino - Profil | St 3.4.2013 22:27:09

    Tomajo >> aku sokovku na odhoz pouzivas?

      Nmilankocian - Profil | St 3.4.2013 22:23:23

      Shimano tribal carp :)

        NTomajo - Profil | St 3.4.2013 22:15:00

        Rostid >> každej je jinaj. Stalker bych přirovnal vlastnostma k Red Isu. Méně průtažnej a proto dobrej na deleký hody kvůli indikaci záběru. Red iso je ale lepé vidět proti vodě, což se občas hodí. Camo je zase měkčí, ale zato pevnej jak blázen. Reflektor jsem měl jen jednou a je taky bych řekl měkčí, ale nelíbí se mi barva, tak ho nepoužívám.

          NRostid - Profil | St 3.4.2013 22:05:15

          Tomajo >> čau, jaký jsou rozdíly proti ostatním typům (Stalker, Camo, Reflektor) jaká Awa ti příjde nejlepší?

            NTomajo - Profil | St 3.4.2013 22:03:03

            jojino >> Red Iso je dobrej silon. Loňi jsem s ním odchytal hodně a spokojenost.

              Njojino - Profil | St 3.4.2013 19:50:24

              Tento rok vyskusam tuto AWA SHIMU, 0,25,, Nemam snim ziadne skusenosti-ale ked nevyskusam neviem,,a sokovku pouzivam Radikal Quantum 0,40, to pre lepsie nahadzovanie, minulu sezonu Sufix Tritonium.0,28.

                NWildes - Profil | Čt 28.3.2013 22:56:43

                SAHIB >> eště raz díiiik :-)

                  NSAHIB - Profil | Čt 28.3.2013 22:25:56

                  Wildes >>
                  tak raptora jsem měl-a ještě mám,dost dobrej,opravdu dost..,suxik taky není špatnej-ale mě připadá jako drát,tvrdej,..trabáčo nemám zkušennosti,AWA-taky dobrej,ale té 4ky bych as bral teho Raptora..,ten je z mýho hlediska a mých zkušenností Nej z nich...

                    NWildes - Profil | Čt 28.3.2013 21:56:36

                    SAHIB >> :-)právě proto jsem se ptal .. Sufix, awa-shima, trabucco nebo raptor

                      NSAHIB - Profil | Čt 28.3.2013 21:47:36

                      Wildes >>
                      jom takle..
                      No tak bych se koukl...a dal kompromis..-)esli někde maj 0.23mm-))a je to mezi a mezi..dobrý poměr značka/cena/metry šel bych do toho..-)

                        NWildes - Profil | Čt 28.3.2013 21:39:35

                        SAHIB >> no upřímně hlavně nechci kupovat 2 cívky na vyzkoušení ;-)

                          NSAHIB - Profil | Čt 28.3.2013 21:27:27

                          Wildes >>
                          nemáš zač,
                          jsou to mé postřehy z feedrovačky,a jak bych to vyřešil po svém,každý má jinopu method-)),ale Ty si poradíš a vybereš to nej-)
                          ať se Ti daří..-)

                            NWildes - Profil | Čt 28.3.2013 21:24:49

                            SAHIB >> díky

                              NSAHIB - Profil | Čt 28.3.2013 21:22:40

                              Wildes >>
                              jasný,.
                              podívej se po jiných ,třeba i těch spec na feeder,jsou taky dobrý a drží,..a cenověm celkem ujdou..

                                NSAHIB - Profil | Čt 28.3.2013 21:21:26

                                Wildes >>
                                jak jsem pls,s tou 0.22 neuděláš špatně,..klidně by i tu 0.25 zvládl..
                                Vyzkoušej tohle..věnuj jedno odpoledne tomu,že si jednu cívku motneš..0.22.a druhou 0.25
                                jdi k vodě,najdi si koutek,kde si vyzkoušíš jednak hody-jak odvíjí z navy jeden,pak druhej vlas(průměr).. olova-košíky,co používáš zařadil bych do sestavy,a s touto montáží bych si to zopákl..
                                aby jsi poznal,jako techniku letu,odvíjení ,stahování montáž má,jak se jeví..a podle toho bych tam šoupl kmen..
                                Asi takle bych to nějak odzkoušel já,protože nesmíš zapomenout na to,že budeš mít ještě futro v krmelci-košíku,montáš..?..taky hraje roli,..jakým způsobem nahazuješ-tahem,švihem,spodem,bokem,..
                                A to vše bych jedno odpo ladil..
                                Jeden klacek bych"zahodil" na třebas koulís,peletu ,a druhý bych takto dával k obrazu svému..
                                Můžu Ti todle pls,za sebe..Jsou tu chytřejší,zanlejší,já osobně bych si takto zařídil odpoledne,a otestování..

                                  NWildes - Profil | Čt 28.3.2013 21:15:58

                                  SAHIB >> právěže mám velice rád AWU (reflector camou) ale dobrý se mi zdá až tak 0,30 výš slabší (0,28) je blato už bych to nechtěl

                                    NWildes - Profil | Čt 28.3.2013 21:13:01

                                    SAHIB >> prut mám SPRO pellet feeder j.gabor >vrhačka100 g.. Cílové céčka 50-60 cm běžně .. Žádné slávky ani vázky chci 22 míň asi ne

                                      NSAHIB - Profil | Čt 28.3.2013 21:01:38

                                      Wildes >>
                                      pokud píšeš těžšší..,
                                      tak bych se tý 0.22 nebál vůbec,ale šoupl bych tam něco kvalitnějšího..,třeba i AWA-SHIMU,pokud jede 0.22mm,neb přímo spec feedrovej ...
                                      to už záleží jen na Tobě,s čím máš skušennosti,byť ve slabším provedení..
                                      můj názor,ale odborník nejsem,na to sou tu jiní-))

                                        NSAHIB - Profil | Čt 28.3.2013 20:59:06

                                        Wildes >>
                                        zduř,
                                        a feeder?..Jaký má "proporce"..-)))
                                        Já na feeder dávám 0.18mm..Fire Line od Berkley..a spokojennost,snad už 5-6 let...
                                        a mám cartel 3.30m od Semy..80gr..
                                        Ale zkoušel jsem i 0.20-ale tam jak píšeš-neměl jsem dobrý pocit,zdálo se mi že už jde přes poslední očka trochu hůře,..tak jsem jel tu 0.18..a je dobrej,mám s ním zkušennosti dobrý,na kapř ho jedu v 0.22-nebo 0.25mm a pohoda,já sem spokojenej...